Jump to content

ראיקוביץ טייק 2

הרוסונרי

Recommended Posts

בהתחשב בהזיה שהוא היה ביום חמישי לתת משחק יחסית טוב כמה ימים אחרי זה לא דבר של מה בכך לשוער צעיר. אני אישית פחדתי מאוד מהמשחק אתמול, הייתי בטוח שהוא בירידה חדה ונאכל כמה טעויות שלו לפחות. הלוואי ויתייצב.

אתמול זה היה משחק טוב? טוב ביחס למה?

אתמול זה היה משחק טוב? טוב ביחס למה?

מה ביחס למה? טוב ביחס לראייקוביץ׳ של שתי טעויות למשחק. נתן משחק סולידי בלי טעויות וכמו שאמרתי בהתחשב בכושר המזעזע שלו קניתי.

רייקו כמובן לא השוער הטוב בעולם לגילו אבל גם היכולת בזמן האחרון זה לא באמת כל מה שהוא יכול,והמצב הזה נובע הרבה מאוד מהביטחון שלו שנמצא ברצפה.ככל הנראה רייקו ישאר פה עד סוף העונה ואנחנו כקהל צריכים להחליט או שאנחנו יורדים על החיים שלו או שמנסים לעלות לו קצת את הביטחון

לא למכור אותו בפחות ממה שקנינו כי אני לא רואה אותנו מוצאים מחליף איכותי עד חמישי (אם עולים) או עד שנסגר החלון בארץ (גם לא עוד הרבה זמן).

ראייקו לא שוער גרוע כמו שעשיתם ממנו. כרגע הוא בתקופה רעה ובלי ביטחון.

אם נביא שוער זר תמיד נוכל ליפול על איזה יווני אחד שיהיה יותר גרוע.

מה שאני הכי אוהב זה מתלהמים ותופסי תחת, לא פחות טוב מנביאי זעם.

ראיקו נמדד לאורך שלוש שנים ארוכות, העיניים הלא מקצועיות של רבים מאיתנו ראו בעיות דומות שגרמו לחוסר התעניינות מוחלט בינתיים(מידיעה) והעובדה שלא זכה להתחרות כלל על המקום בהרכב במהלך המונדיאל.

שוערים נמכרים בסכומים נמוכים, בדר"כ מבלים שנים ארוכות באותם מועדונים ומעטים השוערים שיצרו רווח מקצועי או כלכלי למועדון שרכש אותם.

בסכום שהושקע בראיקו ישנה ציפייה לתרומה מקצועית או כלכלית. בינתיים הוא זוכה לשכר מופקע, התגלח מקצועית על חשבון הישגיות ולבטח לא יכניס סכום משמעותי כשיימכר, אם בכלל(מזכיר ואומר שנותרו לו שנתיים בחוזה, כך שאם לא יימכר בינואר ניכנס לשנת חוזה, ואז כבר נדבר על יותר מהפסד רק בצד המקצועי).

בוזגלו היה טוב במכבי מבחינה מקצועית, פשוט הוכיח שהוא לא יכול להוביל מועדון וחרבן במכנס במאני טיים.

יצחקי אחד השחקנים היותר משמעותיים בשושלת ג'ורדי, לטוב ולרעה.

סבע הציג שנה טובה בודדת בליגה, בוא נחכה ונראה אם הוא יכול להישאר כשיר או להמשיך ביכולת הזו.

אבל בוא נהיה כבשים.

לא הגבת לנקודה שלו. שהיא נקודה מעניינת לדעתי. הקהל של מכבי (כמו כל קהל, אם להיות הוגנים) באופן קבוע מתעקש להשאיר שחקנים כשהם בשיא שלהם כי ישתפרו, ומבקש להיפטר מהם כשהם בשפל שלהם.

סוג ומיקום המסירה, נקודת קבלת המסירה, אזור הבעיטה, סוג ההתקפה(מתפרצת, מסודרת, מצב נייח).

עבור שוערים ובכללי חוליות הגנה יש ניתוח הצלות פר משחק, כאשר גם לאורך עונה ניתן להרכיב את חוליית ההגנה שיוצרת את הפער הטוב ביותר בין גול צפוי לכמות שערים בפועל, ועבור כל שחקן בממוצע גם כן.

איך ההצלות פר משחק מנותחות? שואל כי מצד אחד אני רואה מדדים שלדעתי יש בהם בעיות, ומצד שני כאלה שכן משתפרים עם הזמן, ואני בכנות מנסה להבין עד כמה הנתונים על השוערים מלכתחילה שווים משהו. שזה גם קצת אוף טופיק. ושואל כי ברור לי שאם יש מדד של "צפי הצלות" זה אומר שהבינו שיש בעיה בסטטיסטיקה המסורתית, בגלל זה מנסה להבין מה עושים כרגע.

יש איזה מדד מותאם שמחשב עד כמה היה עדיף לך שוער אחר? סתם למשל, אם נגיד שראיקו חזק בכדורי גובה ביחס לליגה וחלש באחד על אחד ביחס לליגה (סתם זורק), ומצליבים ומנסים להבין מה הכי רלוונטי עבור מכבי ביחס לחוזקות ולחולשות של כל שוער, ולאופי הבעיטות מולנו.

• 9 months later...

מרקוס ראוס שלח קישור במלפפונים אז חשבתי שהמכירה היא עיתוי נכון להקפיץ (גם בגלל שאני יוצא כאן ממש צודק :yahoo: )

אני לא יודע מה הנושא הזה יותר - מרתיח או מהנה.

אבל אני שואל בפעם החמישית את השאלה - למה פותחים כאן כל הזמן נושאים חדשים על נושאים ישנים?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.