Jump to content

מטבע קריפטו חדש?

avi atias

Recommended Posts

לאחרונה נתקלתי בהזמנה קורצת. מטבע קריפטו חדש של יזם ישראלי בוגר 8200 המבטיח שזה יהיה שווה כסף בעתיד.

כרגע ההרשמה היא חינמית ולכן פתחתי אימייל חדש ונרשמתי. (בקרוב הם טוענים שיעלה כסף להירשם).

מה דעתכם? סתם מזימה? או הדרך אל העושר?

כתבות בנושא:

https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3744726,00.html

https://www.themarker.com/technation/1.6407509

ניתן להירשם דרך הלינק:

https://initiativeq....nvite/BIMtkl5UX

אה הוא מבטיח שהמטבע שלו יהיה שווה יותר מפי 6-7 מהביטקוין בשיאו?

טוב לדעת שכבר מעכשיו הוא יודע כמה המטבע יהיה שווה.

זה לא בנוי על בלוקצין/קריפטו, וגם לא הונאה.

הוא לא צופה שיהיה שווה יותר מביטקויין. אלא מטבע 1 = ל1$, פשוט מחלק הרבה מטבעות.

הוא בונה על זה שיחליף את האשראי כשיטת תשלומים מקוונת.

הוא העיד שכרגע עוד אין פלטפורמה, אלא רוצים לצבור קודם מסה של אנשים. ואח"כ יפתחו את הפלטפורמה. (לראות קודם אם יש ביקוש)

אני בעצמי לא נרשמתי, אבל גם ההודעה המוגזמת של ההונאה,וירוס, פירמידה זה שטויות.

סהכ אתה נותן כתובת מייל להירשם וזהו....

אם הוא מחלק את המטבע בחינם ולא מתכוון לגבות עליו כסף, איך הוא מתכוון להגיע לערך מטבע 1$? בכדי להעלות ערך מטבע צריך שמישהו יהיה מוכן לשלם עליו את המחיר הזה, אבל המטבע בחינם. מה לא הבנתי ?

זה שיטה ידועה בעולם הקריפטו, מחלקים מטבעות חינם ובונים על היצע וביקוש כשהמטבע יכנס לבורסות.

מה שקורה בפועל ברוב המוחלט של המקרים זה שברגע שזה נכנס לבורסות לרוב כולם מוכרים וככה ההשווי קורס, ואם אין להם משהו ביד שזה כנראה גם המקרה כאן, הוא ישאר ככה.

לדעתי זו שיטת שיווק שפונה לאנשים טיפשים עם כסף טיפש, כמו הכסף שנכנס בנסיקה של הביטקוין

אחרי שהציעו לי לרכוש ביטקוין כשהוא היה שווה כלום כסף ולא עשיתי את זה, אז הפעם נרשמתי.

האם אני מאמין שיצא לי מזה משהו? לא.

לגבי הביטקוין מדהים איך כל התקשורת העולמית היתה באטרף כשערכו עלה אבל שוכחים לספר איך הוא איבד יותר ממחצית ערכו בכמה חודשים.

אחרי שהציעו לי לרכוש ביטקוין כשהוא היה שווה כלום כסף ולא עשיתי את זה, אז הפעם נרשמתי.

לגבי הביטקוין מדהים איך כל התקשורת העולמית היתה באטרף כשערכו עלה אבל שוכחים לספר איך הוא איבד יותר ממחצית ערכו בכמה חודשים.

איבד 70% מלמעלה, מלמטה זה בערך 300%

שום מטבע שחילק בחינם לא מצליח

אפילו אם זה בסכומים מצחיקים של שקל למיליארד מטבעות זה לא חינם והחינמים האלה לא תופסים באמת בסוף כי אין להם ערך בשום שלב, בשלב שמנסים ליצור להם ערך זה כבר "מאוחר מידי"

חבר שלח לי לינק לזה לפני חודש. קראתי על זה אבל לא השתכנעתי.

בגדול, יש פה סטארטאפיסט שבטוח שהוא גילה את אמריקה. אני לא חושב שזו הונאה כי לא לוקחים לכם כסף כשאתם נרשמים לזה, אלא יותר שיטת מצליח. המקסימום שיקחו מכם זה את האימייל שלכם, לכן מומלץ להרשם לזה עם מייל של ספאמים אם יש לכם, ולא עם המייל האמיתי.

מדובר פה ביזם שטוען שפיתח טכנולוגיה חדשה להעברת תשלומים שאמורה להיות יותר זולה מכל סליקה של חברת אשראי. במילים פשוטות יותר ארנק דיגיטלי חדש. הוא טוען שאין אצלו אנונימיות כמו בקריפטו רגיל לכן הוא עומד בדרישות הלבנת הון של מדינות מערביות (לפחות זה מה שהוא טוען). עכשיו החידוש הגדול פה הוא שבנוסף למסלול הרגיל של גיוס מאנג'לים, פיתוח, גיוס מקרנות, עוד פיתוח וצמיחה, הוא גם הוסיף למשוואה מטבע מונפץ שהוא המציא, ואלוהים יודע כמה יחידות הוא שומר לעצמו, במטרה שאם יום אחד זה יצליח אז הוא יהיה שווה מיליארדים. קצת כמו ריפל.

המודל הכלכלי שלו הוא בדיחה גרועה בכל כך הרבה רמות. אם הוא ינפיק טריליון כאלה אני חותם לכם שהם לא יהיו שווים אפילו מאית סנט. עוד סימן שאלה הוא שלא ברור האם יש לו פטנט על המוצר שלו ומה בעצם מונע מכל בנק לאומי כזה שיש לו ארנק דיגיטלי עם מאות אלפי משתמשים והוא הרבה יותר גדול וחזק וחכם מה-q הזה, לצאת באותה שיטה ולהמציא מטבע. חוץ מזה אני לא מבין מה מונע מכל אחד ליצור שם מאות משתמשים עם כתובות מזויפות.

בשורה התחתונה טריליון דולר זה לא יהיה שווה. אפילו לא קרוב.

כנראה שאתה לא קורא עיתונות כלכלית. מדברים עליו הרבה.

יש כמה אנשים שאומרים שזו תרמית, אבל העוקץ פה מכוון לקרנות הון סיכון ומשקיעים:

יוצרים הייפ ובאז עם מילות טרנדיות כמו 8200, מטבעות קריפטו ועוד, יוצרים בסיס משתמשים גדול ואז פונים למשקיעים קטנים יותר שלא מבינים עניין ומבקשים השקעה כזו או אחרת, את כל הכסף מנצלים לעצמם. בסוף העסק נכשל כמובן ואומרים למשקיעים שהפיתוח לא היה מוצלח מספיק וסוגרים את העסק עשירים.

חבר שלח לי לינק לזה לפני חודש. קראתי על זה אבל לא השתכנעתי.

בגדול, יש פה סטארטאפיסט שבטוח שהוא גילה את אמריקה. אני לא חושב שזו הונאה כי לא לוקחים לכם כסף כשאתם נרשמים לזה, אלא יותר שיטת מצליח. המקסימום שיקחו מכם זה את האימייל שלכם, לכן מומלץ להרשם לזה עם מייל של ספאמים אם יש לכם, ולא עם המייל האמיתי.

מדובר פה ביזם שטוען שפיתח טכנולוגיה חדשה להעברת תשלומים שאמורה להיות יותר זולה מכל סליקה של חברת אשראי. במילים פשוטות יותר ארנק דיגיטלי חדש. הוא טוען שאין אצלו אנונימיות כמו בקריפטו רגיל לכן הוא עומד בדרישות הלבנת הון של מדינות מערביות (לפחות זה מה שהוא טוען). עכשיו החידוש הגדול פה הוא שבנוסף למסלול הרגיל של גיוס מאנג'לים, פיתוח, גיוס מקרנות, עוד פיתוח וצמיחה, הוא גם הוסיף למשוואה מטבע מונפץ שהוא המציא, ואלוהים יודע כמה יחידות הוא שומר לעצמו, במטרה שאם יום אחד זה יצליח אז הוא יהיה שווה מיליארדים. קצת כמו ריפל.

המודל הכלכלי שלו הוא בדיחה גרועה בכל כך הרבה רמות. אם הוא ינפיק טריליון כאלה אני חותם לכם שהם לא יהיו שווים אפילו מאית סנט. עוד סימן שאלה הוא שלא ברור האם יש לו פטנט על המוצר שלו ומה בעצם מונע מכל בנק לאומי כזה שיש לו ארנק דיגיטלי עם מאות אלפי משתמשים והוא הרבה יותר גדול וחזק וחכם מה-q הזה, לצאת באותה שיטה ולהמציא מטבע. חוץ מזה אני לא מבין מה מונע מכל אחד ליצור שם מאות משתמשים עם כתובות מזויפות.

בשורה התחתונה טריליון דולר זה לא יהיה שווה. אפילו לא קרוב.

הוא אמר שעוד לא פיתח כלום, יש לו רעיון אבל הוא רוצה לצבור משתמשים בשביל לראות אם בכלל יש ביקוש ושווה לפתח משהו...

הוא אמר שעוד לא פיתח כלום, יש לו רעיון אבל הוא רוצה לצבור משתמשים בשביל לראות אם בכלל יש ביקוש ושווה לפתח משהו...

כן, השאלה אם צבירת המשתמשים היא אותנטית או שהיא בולשיט.

כי בגדול כשאומרים לאנשים, תירשמו, זה לא עולה לכם כסף ויש מצב שתעשו מזה כסף, אתה מקבל אלפי משתמשים שלא באמת מאמינים לך ובך, אלא סתם נרשים בשביל הסיכוי שיצא להם מזה משהו.

ואני לא חושב שיש משקיעים כל כך מטומטמים שיסכימו לשים כסף כשזו הסיבה היחידה בעצם שהבחור צובר בסיס משתמשים רחב.

יש מצב שהבחור באמת כנה, אבל לי זה מרגיש יותר כמו AB TESTING מאשר משהו אמיתי.

מישהו כתב כמה מטבעות תקבל? כמה זה יהיה שווה לך?

קראתי קצת באתר שלו וחוץ מתשובות נורא גנריות שמסתירות יותר ממה שהן מגלות, אין שם יותר מדי.

מאחל לו בהצלחה, והלוואי וכל מי שנרשם אצלו יהיה מיליונר עוד שנה-שנתיים-חמש-עשר.

בינתיים תמשיכו לעבוד...

הוא נותן 150K מטבעות ואומר שהם יהיו שווים 150K$, הוא הולך לחלק את הכסף הזה בחינם למי שנרשם? על ידי מה ? על ידי משקיעים שייתנו לו לחלק את הכסף שלהם ? איך הוא יגרום למטבע שלו לקבל ערך, אם אני אתן לכם Q בתמורה לעגבניה אתם תסכימו ? אם אתם תיתנו לי Q בתמורה לעגבניה אני אסכים ? למה ?

בסופו של יום הדרך היחידה של מטבע כזה או כל מטבע לצורך העניין להיות בעל ערך כלשהו זה אם גוף מוכר וגדול מספיק יהיה מוכן לקבל אותו בתמורה לשירותים שהוא מוכר, ככה המטבע יוצר ביקוש ומעלה את הערך שלו, אין פה כלום זה פשוט כלום

הוא נותן 150K מטבעות ואומר שהם יהיו שווים 150K$, הוא הולך לחלק את הכסף הזה בחינם למי שנרשם? על ידי מה ? על ידי משקיעים שייתנו לו לחלק את הכסף שלהם ? איך הוא יגרום למטבע שלו לקבל ערך, אם אני אתן לכם Q בתמורה לעגבניה אתם תסכימו ? אם אתם תיתנו לי Q בתמורה לעגבניה אני אסכים ? למה ?

בסופו של יום הדרך היחידה של מטבע כזה או כל מטבע לצורך העניין להיות בעל ערך כלשהו זה אם גוף מוכר וגדול מספיק יהיה מוכן לקבל אותו בתמורה לשירותים שהוא מוכר, ככה המטבע יוצר ביקוש ומעלה את הערך שלו, אין פה כלום זה פשוט כלום

הטענה שלך נכונה בעולם ללא מטבעות וירטואלים. עובדתית אנשים היו מוכנים לתת מוצרים ושירותים בתמורה למטבעות וירטואלים בעבר.

אולי אין פה כלום, ואולי יום יבוא ומישהו יהיה מוכן לתת משהו בתמורה למטבע כי הוא מאמין בו.

הטענה שלך נכונה בעולם ללא מטבעות וירטואלים. עובדתית אנשים היו מוכנים לתת מוצרים ושירותים בתמורה למטבעות וירטואלים בעבר.

אולי אין פה כלום, ואולי יום יבוא ומישהו יהיה מוכן לתת משהו בתמורה למטבע כי הוא מאמין בו.

זה נכון לכל מטבע, וירטואלי או לא. אתה מחזיק שקלים בכיס כי ממשלת ישראל מבטיחה לך שהיא תקבל אותם ורק אותם בתמורה למיסיה ולשירותים שלה, דבר המכריח אותך להשתמש בשקל, בנוסף הממשלה מבטיחה לך לשמור על ערך המטבע מפני אינפלציות או דיפלציות (מוניטריות). אם תרצה להפוך מטבע וירטואלי ממספר שרשום באתר אינטרנט לבעל ערך, אתה תצטרך גופים גדולים שיסכימו לקבל אותו בתמורה למסחר, לפחות

בוא נגיד שיש לך עכשיו חנות בגדים, אתה תסכים למכור חולצה למישהו בתמורה ל Q ? או האם תסכים לקבל משכורת ב Q?

אבל זה לא נכון.

עובדתית מתוך אלפי מטבעות, לרובם אין שום גוף מוכר וגדול מספיק שיהיה מוכן לקבל אותו בתמורה לשירותים שהוא מוכר ויש להם ערך.

גם למטבעות סקאם גמורים יש ערך.

עובדתית אם יש לך מספיק מטבעות סקאם גמורים, תוכל לקנות אפילו בית לצורך העניין.

הערך נקבע אך ורק ע"י ההיצע וביקוש בבורסות הקריפטו(שכמובן נתון למניפלוציות שונות, אם יש מאחוריך אנשים או כסף די קל לעשות מניפלוציות על מטבעות חלשים)

אבל זה לא נכון.

עובדתית מתוך אלפי מטבעות, לרובם אין שום גוף מוכר וגדול מספיק שיהיה מוכן לקבל אותו בתמורה לשירותים שהוא מוכר ויש להם ערך.

הערך נקבע אך ורק ע"י ההיצע וביקוש בבורסות הקריפטו(שכמובן נתון למניפלוציות שונות, אם יש מאחוריך אנשים או כסף די קל לעשות מניפלוציות על מטבעות חלשים)

אם אתה מבין מה שאמרת אז אתה מבין שזה כן נכון, למטבעות האלה יש ערך כי יש מי ששומר על זה שיהיה לו ערך על ידי מניפולציות והוא מרוויח מההפרשים שנגרמים על ידי קניה ומכירה של אנשים שלא מבינים שהם בתוך קזינו

האם אתה תסכים לקבל מטבע וירטואלי גנרי בתמורה לבית שלך ? בתמורה לרכב שלך ? בתור משכורת ? כנראה שלא, אבל אם יגידו לך שממחר ביטקוין מתקבל כאמצעי תשלום ארנונה ומס הכנסה, אתה תסכים כי יהיה לך שימוש בו ליום שאחרי

בוא נתמקד רגע ב Q, כי אפשר לפתח הרבה תאוריות על הרבה מטבעות אחרים, ספציפית כאן יש מטבע שמחולק בחינם ! כשהבעלים שלו אומר שבגדול הוא הרגע נתן לך במתנה 150 אלף דולר !!! האם סנטה קלאוס הגיע לישראל ולא ידענו ?

אבל זה לא נכון.

הערך של המטבעות האלה היום מייצג את ההסתברות לכך שמתישהו בעתיד יהיה להם ערך מסחרי אמיתי, כלומר שיהיו גופים ממשיים שיסכימו לקבל אותם, גם אם היום אין כזה.

עריכה: אורליוס הקדים אותי.

• 3 months later...

בהמשך לנושא הזה,

אני עובד בחברה שעומדת להוציא מטבע חדש, שלוקח את עולם הקריפטו למקום קצת שונה והרב. יותר בטוח.

https://www.forbes.com/sites/geraldfenech/2018/12/19/bringing-regulation-and-consumer-awareness-for-digital-currency-on-a-global-scale/#6d1dbd001c6c