Jump to content

טיול לתאילנד

אור מלול

Recommended Posts

דצמבר הקרוב בעזרת השם אני טס לחודש...

תכננתי את הטיול הסטנדרטי שהרוב עושים רק שיש לי באמצע הטיול התלבטות.

בימים הראשונים טאנה כולל אומגות וכל השיט.. ההתלבטות היא אם אחרי הצפון ישר להגיע לבנגקוק ומשם שלושה 3 לילות פטאיה ואז לחזור לבנקוק ומשם פוקט 4 לילות וקופיפי 3 לילות או לעשות לטוס ישר מצאנג מאי בצפון לקופט ואז קופיפי ואחרי קופיפי לעשות פטאיה..(עם אותו מספר לילות כמו קודם רק סדר שונה)

*ההתלבטות היא גם לגבי נוחות של הגעה לאיים וגם לגבי האווירה בכל אי

אחרי השלושה האלו עושה שבוע קופנגן, שבוע קוסמוי ו3 לילות בנגקוק

למי שיש עוד טיפים והמלצות חוץ מההתלבטות אשמח לעזרה ובמיוחד אשמח להמלצות לבתי מלון בפטאיה פוקט וקופיפי

תודה לעוזרים ??

אם זה אפשרי עדיף לדחות את פטאיה לסוף יחד עם בנגקוק כדי להימנע מטיסות פנים ומעברים מיותרים. אחרי צ'אנג מאי קח טיסה לפוקט ואחרי הימים שם סירה לקופיפי, משם טיסה מקארבי/פוקט לקוסמוי אם אתה מתפנק או סירה+אוטובוס+סירה לקוסמוי/קופנגן. יש טיסות ישירות מקוסמוי לפטאיה אז אתה יכול לחסוך לעצמך את הנסיעה אליה מבנגקוק. העניין היחיד שחשוב לדעת עם קוסמוי זה שבשדה התעופה פועלת חברה אחת בלבד והתעריפים גבוהים אז עדיף להזמין כרטיסים מראש

עכשיו תשמע, נכון שאתה נוסע בתקופת תיירות מאד חזקה אבל תשאיר לעצמך מרווח להגיע למקומות ולהחליט אם בא לך עליהם או לא, טיסות פנים להוציא לקוסמוי וממנה אפשר לסגור באותו יום בהבדל של גג עשרה דולר וכנ"ל לגבי בתי מלון שאפשר לסגור בהתראה די קצרה. אם זה לא טיול משפחות ואתם לא עשרה חברים שצריך לזה התאמה מיוחדת עדיף לתת לטיול לזרום ולראות מה קורה בכל מקום, רוב האיים העיקריים דומים אבל זאת הרגשה שיש במקום ואתה לא יכול לדעת עד שתהיה שם, אני לדוגמה נשארתי בקופיפי שבוע ומכיר אנשים שעזבו אחרי יומיים, מנגד אני עזבתי את קוטאו אחרי יומיים ומכיר אנשים שנשארו שבוע

מה איבדת בפטאיה (אלא אם סדום ועמורה זה הקטע שלך)? לטעמי חוף בינוני למדי והרבה יותר כיף בצפון (אם אתה בקטע של טבע), בקוסמוי/קופנגן/קו טאו ובפוקט/קופיפי/קראבי. הגישה שלי היא שבחודש (ובטיול ראשון) עדיף להתמקד בשבוע בכל "אזור" - שבוע בצפון (אפשר גם פחות), שבוע באזור פוקט, שבוע באזור קוסמוי ושבוע באזור בנגקוק (אפשר לשלב את קנצ'נבורי או פשוט להוסיף ימים לאיים, מה שמאפשר נניח "למצות"/"לחוות" את פוקט וקופיפי ואותו דבר לגבי קוסמוי וקופנגן).

בכל מקרה אם החלטתם ללכת על פטאיה, לטעמי רק בסוף, לפני או אחרי בנגקוק.

אני לא הייתי בתאילנד האמת, אבל מאוד מסקרנת אותי המדינה הזאת וכנראה שאעשה שם טיול בהמשך החיים שלי בעקבות הסיפורים גם.. אבל לא מובן לי למה כל מי שטס לשם מבזבז רק כמה ימים בודדים אם בכלל בעיר הבירה בנגקוק ? הרי זאת עיר בירה של תאילנד ויש שם חיי לילה מטורפים וגם מלא דברים לעשות ? הרי זאת עיר מאוד מודרנית לא?

בכל זאת כנראה שהראש של המטיילים שם זה למלא דברים אחרים האמת...

יש מה לעשות בבנגקוק - חיי לילה, מקדשים, שוק צף, קניות (ולכן עדיף לסיים שם).

כשאני הייתי בבנגקוק המסלול שלי היה כזה -
פטאייה ->פוקט -> קו פיפי -> -> קו פנגן -> קו סמוי -> צפון (צ'יאנג מיי, צ'יאנג ריי, טיול ג'יפים של טאנה) -> בנגקוק.
סה"כ כמעט חודש וחצי

הייתי בבנגקוק שלושה ימים. לא עשיתי קניות, לא חיי לילה במיוחד אלא פשוט חרשתי אותה ברגל.

יכולתי להיות בה עוד יומיים בשקט. להגיד שאין מה לעשות שם חוץ מקניות זה בולשיט.

הייתי בבנגקוק שלושה ימים. לא עשיתי קניות, לא חיי לילה במיוחד אלא פשוט חרשתי אותה ברגל.

יכולתי להיות בה עוד יומיים בשקט. להגיד שאין מה לעשות שם חוץ מקניות זה בולשיט.

+1

רק המקדשים זה יום שלם. יש מלא דברים לראות ולחוות בבנגקוק ואפילו דברים כמו שוק סוף השבוע (שוק עצום) זה חוויה ברמה התיירותית בלי קשר לקניות.

ב10-15 אלף שקל לחודש אתה חי טוב, בכל מקרה כמה שיותר מזומן, יש מגבלה בכספומטים ועמלה של 25 שקל + שער המרה וכו על כל משיכה

בהמשך לנושא הקןדם שלי - כמה כסף פלוס/מינוס לקחת לאדם? מעבר לחישובי מלונות וטיסות.

4 שבועות יצא לי 16 אלף

קח בחשבון שיש כאלה שעושים גם ב10 ויש כאלה שעושים גם ב25 לאותה תקופה

אנחנו היינו 5 ויצא בין 12-16 לכל אחד

גם חשוב לציין שאנחנו היינו בlow seaso (ספטמבר) ככה שמלונות וכאלה יותר זול מבדר"כ