Jump to content

חוקי הגזע בישראל

red4peace

Recommended Posts

נתחיל מזה שהדבר הבסיסי ביותר אין להם, המנון ודגל.

יש כמעט 300 מדינות בעולם, רק מדינה אחת פצפונת נושאת סמל יהודי בדגל שלה, גם זה עושה גירודים לשמאל

ברור, הרי הזכות הבסיסית ביותר עבור בני אדם היא דגל והמנון שייצגו אותם... רוצה לעשות גם דגל והמנון לצ'רקסים? לסודנים המסתננים? בכלל, אפשר לאמץ את המודל האוסטרלי ולשים קץ רשמית לחלום הציוני.

שנתחיל לספור מיעוטים שהמנון המדינה בה הם חיים לא נוגע אליהם? שנספור מדינות עם צלב על הדגל שחיים בהן יהודים ומוסלמים (מדינות עם סהר הייתי סופר, אבל הן לא ממש רלוונטיות ליהודים כרגע)?

איזו דמגוגיה מטומטמת.

אני עדיין מנסה להבין מה לא בסדר בחוק, שאלוהים יעזור לי למה אף אחד מכל מי שמתנגד לא עונה תשובה נורמלית חוץ מלצעוק ולבכות. תנו כבר תשובה ראבק.

אני עדיין מנסה להבין מה לא בסדר בחוק, שאלוהים יעזור לי למה אף אחד מכל מי שמתנגד לא עונה תשובה נורמלית חוץ מלצעוק ולבכות. תנו כבר תשובה ראבק.

כי אין, הם אשכרה לא מצליחים למצוא סיבה למה החוק בעייתי כבר כמה ימים

עזוב, אני לא יודע איך בכלל להגיב לזה.

עדיף שתחזור לחלום על חייזרים ומשולש ברמודה מאשר לפלוט פה כאלה שטויות.

באמת רשמת שזה הדבר הבסיסי ביותר?

מה עם בריאות, תעסוקה, משפחה, חופש הביטוי וכו'...

מת לדעת מה התקשורת וגופי השמאל מצאו על נשיא המדינה שלנו כדאי שהוא ייהיה הפודל שלהם, מזכיר את שרון וסיריל קרן שלאחריו עשה את ההתנתקות.

באמת רשמת שזה הדבר הבסיסי ביותר?

מה עם בריאות, תעסוקה, משפחה, חופש הביטוי וכו'...

רק הבאתי דוגמא , בעיקרון מבחינת תעסוקה תשתיות וכו' הם ללא ספק סוג ב' והמדינה משקיעה בהם פחות.

רק הבאתי דוגמא , בעיקרון מבחינת תעסוקה תשתיות וכו' הם ללא ספק סוג ב' והמדינה משקיעה בהם פחות.

אפליה מתקנת באוניברסיטאות בזמן שאתה טוחן צבא. אולי גם נבנה לכל אחד עסק? הם בעצמם בוחרים להיות אזרחים סוג ב ולא מראים אפילו מינימום של סולידריות בזמן אמת. אתה יודע דו קיום זה לא חד כיווני.

תשתיות זה גם עניין של רשויות מקומיות, מעניין מה אחוז גביית המס אצלם.

והמדינה? אולי אם נבחרי הציבור שלהם יתחילו לדאוג להם במקום לדאוג לפלסטינים בעזה אז משהו ישתנה אצלם.

איפה יש להם בעיות מבחינת תעסוקה?

אני יכול לתת דוגמה שפעם עבדתי תחת מנהל ערבי מנצרת בחברת תקשורת גדולה וגם היום יש אצלי בעבודה מתכנת ערבי שבא מאיזה כפר בצפון, לא רואה שמפלים אותם יותר מדי.

תשתיות זה גם עניין של רשויות מקומיות, מעניין מה אחוז גביית המס אצלם.

לגבי זה אתה רואה כפרים שנמצאים במועצות יהודיות לכאלו שתחת רשויות ערביות יש הבדל ענק. באזור שלי מטפחים להם יופי את הכפר עם מתקני ספורט שהלוואי היו בישוב שלי.

תשאל את הקצינים הדרוזים שהחליטו לחתוך מהצבא. אולי מישהו מהם ידע לענות לך.

על איזה יבלות הוא דורך? דגל עם מגן דוד? עברית שפה ראשונה? מה היבלות הטלה שכל כך כואבות לכולם?

לא.

תראה, כולנו יודעים שליהודים יש כאן זכויות יתר. בין אם רשמית (למשל עניין חוק השבות) ובין אם מעשית . זו נק' רגישה וידועה.

שלא יובן אחרת- אני בהחלט תומך במצב הקיים. אני פשוט חושב שאין שום טעם לעגן אותו בחוק נוסף שלמעט דקלרטיביות לא נותן כלום. לכן אני לא מוצא שום תועלת בחוק הזה.הוא לא פותר בעיה או משפר משהו.

לדרוזים האמת שיש דגל.

אין להם המנון מאחר ואין להם שאיפות לאומיות לכינון מדינה שכזו.

לא.

תראה, כולנו יודעים שליהודים יש כאן זכויות יתר. בין אם רשמית (למשל עניין חוק השבות) ובין אם מעשית . זו נק' רגישה וידועה.

שלא יובן אחרת- אני בהחלט תומך במצב הקיים. אני פשוט חושב שאין שום טעם לעגן אותו בחוק נוסף שלמעט דקלרטיביות לא נותן כלום. לכן אני לא מוצא שום תועלת בחוק הזה.הוא לא פותר בעיה או משפר משהו.

ליהודים גם יש חובות יתר, כאלה שאין לאחרים.

אתה שוב ענית מסביב, חוק השבות קיים מקום המדינה ומעולם לא הפריע לאף אחד, אני עדיין לא מצליח להבין איפה חוק הלאום מפריע למישהו ובאיזה צורה.

ליהודים גם יש חובות יתר, כאלה שאין לאחרים.

אתה שוב ענית מסביב, חוק השבות קיים מקום המדינה ומעולם לא הפריע לאף אחד, אני עדיין לא מצליח להבין איפה חוק הלאום מפריע למישהו ובאיזה צורה.

ועדיין יהודים שווים יותר כאן, בוא לא נתכחש.

העניין הוא האם יש לך צורך בלבוא ולעשות חוק שלא משנה כלום במצב הקיים, שקיים בין כה וכה. אין שום סיבה לחוק הזה חוק מלהראות למצביעים פוטנציאלים של "כמה אנחנו פטריוטים". הוא לא פותר כלום, וסתם מעלה על הקרקע מחדש סוגיות בעייתיות לחלק מהאוכלוסיה שגם אם אנחנו מסכימים שהן יהיו קיימות, אין שום סיבה להעלות אותן מחדש אם החוק הזה לא תורם משהו.

ועדיין יהודים שווים יותר כאן, בוא לא נתכחש.

העניין הוא האם יש לך צורך בלבוא ולעשות חוק שלא משנה כלום במצב הקיים, שקיים בין כה וכה. אין שום סיבה לחוק הזה חוק מלהראות למצביעים פוטנציאלים של "כמה אנחנו פטריוטים". הוא לא פותר כלום, וסתם מעלה על הקרקע מחדש סוגיות בעייתיות לחלק מהאוכלוסיה שגם אם אנחנו מסכימים שהן יהיו קיימות, אין שום סיבה להעלות אותן מחדש אם החוק הזה לא תורם משהו.

אז כל מה שאתם טוענים שבעייתי בחוק זה שהוא פוגע לערבים ברגשות? סרייסלי?

הוא בעצם אותו דבר, לא שינה כלום, אומר את אותם דברים שכבר קיימים, אבל מפריע להם אז בוא נסתום את הפה?

יהודים שווים יותר כי הם עושים יותר בשביל זה, כל חוקי ההעדפה המתקנת שנותנת לערבים זכויות יתר זה בדיוק מה שמשאיר אותם כי החברה שיווניות אבל זה לא הדיון עכשיו

לגבי הדרוזים- החוק הוא חוק ה*לאום*.

החוק מדבר על לאומיות יהודית (בהערת אגב, אני בכלל לא מבין מה אנשים משייכים אותו לדתיים, זה כל כך לא קשור. יהדות לא שייכת לא לדתיים לאומיים ובטח לא לחרדים ובתור חילונים או מסורתיים אסור לוותר עליה).

לדרוזים אין לאום, יש להם דת- דרוזית. לכן החוק הזה לא ממש אמור להשפיע עליהם...

אז כל מה שאתם טוענים שבעייתי בחוק זה שהוא פוגע לערבים ברגשות? סרייסלי?

הוא בעצם אותו דבר, לא שינה כלום, אומר את אותם דברים שכבר קיימים, אבל מפריע להם אז בוא נסתום את הפה?

יהודים שווים יותר כי הם עושים יותר בשביל זה, כל חוקי ההעדפה המתקנת שנותנת לערבים זכויות יתר זה בדיוק מה שמשאיר אותם כי החברה שיווניות אבל זה לא הדיון עכשיו

כן. כי אין שום טעם לפתוח פצעים בשביל משהו שחוץ מלהגיד "כמה אנחנו פטריוטים למצביעים שלנו" לא פותר ולא תורם לשום דבר - אלא אם אני טועה ותאיר את עיניי.

יהודים שווים יותר לא כי הם עושים בשביל זה. יהודים שווים יותר כי זו מדינת היהודים, מה שנותן לנו זכויות יתר אוטומאטיות בהגירה לכאן מכורח חוק השבות. שוב - שלא יובן אחרת : אין לי בעיה עם זה.

מה שאני טוען הוא שהמצב בינינו לבין המיעוטים בארץ רגיש. זה ידוע. יש לנו כאן סמלי מדינה וחוקים והכל כבר קרוב ל-70 שנה. אני פשוט לא מבין מה חוק הלאום שווה חוץ מלתקוע אצבע בעין ולהגיד כמה אנחנו פטריוטים. שוב- אלא אם אני טועה לחלוטין והוא אכן משנה משהו ותורם משהו לביסוסה של ישראל כמדינה יהודית (משהו שעמד מצוין ב-70 השנה האחרונות גם בלעדיו, יש לומר).

גם אני רוצה שוויון, גם אני רוצה לבנות איך שבא לי בלי היתר, להתחתן עם 4 נשים, לקבל מילגות לימודים, גם אני רוצה לא לשלם מיסים. מי כאן סוג ב?

מה קשורה תמונת המציאות לרעש שעושה החוק הזה? אלה דברים שברורים כאן לכל אזרח מדיי וואן, אם לא הבינו עד עכשיו אז הגיע הזמן, כל הנעלבים מוזמנים לחשב מסלול מחדש.