Jump to content

חוקי הגזע בישראל

red4peace

Recommended Posts

זה לא הבר שלי ואני בטח ובטח לא מנהל אותו. או אפילו עובד שם לצורך העניין (גם מעולם לא עבדתי). והנה בדיוק העניין, קריאה לחרמות על בסיס דעה שונה (מישהו אמר bds?). אני אבהיר את זה פה בפעם המי יודע כמה שוב: הערב אוהדים לפני משחקים בפרלה הינו לרווחת האוהדים נטו (בירה בזול ומקום לבלות בו לפני המשחק) שהושק כי נמאס לי ולאחרים לשבת לשתות מבגאז הרכב לפני משחקים - ומעבר לכך, היה פרוייקט התנדבותי מלא.

ובנימה אחרת, מעולם לא הסתרתי ביציע שאני איש שמאל, ועם הזמן גם למדו לקבל את זה ולפעמים אפילו להקשיב. ההודעה שלי קיצונית בהתחלה? הזדעזעת? מצויין, זאת הייתה כוונתי. המדינה הופכת לאט לאט למדינת הלכה בה זכויות הביטוי יהיו רק של השלטון המרכזי, תוך השתקה וקריאות בוגד לכל מי שחושב אחרת. וכשמספיק אנשים קוראים לך בוגד בגלל דעות, מתיישהו יקום גם המטורף שיחליט לעשות רבין2...

בחוק הלאום יש מספר סעיפים בעייתיים: הורדת המונחים דמוקרטיה ושיוויון ביחס למדינה, יחס מפלה לשפה ומורשת של מיעוטים אתניים אחרים,ויצירת מצב שהיהדות האורתודקסית היא האמת היחידה והשלטת בארץ. תוך כדי שזה קורה, מייבשים לך את הביטוח הלאומי, מזיינים אותך עם גז ביוקר ותוקעים אותך בפקקים כל היום. חלאס!

כי אנשי שמאל לא מחרימים אנשי ימין בגלל הדעות שלהם, נכון?

איש שמאל מחרים הצגות ביהודה ושומרון= אמיץ וגיבור.

החרמה של המסית הערבי מוחמד בכרי = פשיסט וגזעני.

בקיצור, שלושה עמודים ואף אחד לא מסביר לנו מה הבעיה בחוק הזה, למעט קליפ של תום אהרון שמשתמע ממנו שיש בעיה עם הרעיון הזה של מדינה יהודית כי אנחנו כבר ב-2018 וכל מני כאלה.

אין שום פסול בהתיישבות יהודית, השמאל הוביל את המהלך הזה של "ייהוד הגליל" במשך עשורים רבים, אין גם שום פסול בחוק השבות שמעדיף עלייה יהודית ולא מאפשר עלייה ערבית.

החוק הזה לא מדבר על שיוויון, כי יש חוקים אחרים שמדברים על שיוויון. התפקיד של החוק הזה הוא להגדיר את הביטוי הלאומי של המדינה.

החוק גם לא מתעסק בזכויות עובדים. זה אומר שעכשיו אין לעובד זכויות?

ורמי שמע, עוד לא הצלחתי להבין מה הקשר בין הדתה לחוק הזה, אבל אם בשבילך החוק הזה "הדתה", כי מוזכרת פה המילים "ארץ ישראל", אתה חייב לשבת עם עצמך ולקרוא קצת את מגילת העצמאות:

בארץ-ישראל קם העם היהודי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית, בה חי חיי קוממיות ממלכתית, בה יצר נכסי תרבות לאומיים וכלל-אנושיים והוריש לעולם כולו את ספר הספרים הנצחי.

לאחר שהוגלה העם מארצו בכוח הזרוע שמר לה אמונים בכל ארצות פזוריו, ולא חדל מתפילה ומתקוה לשוב לארצו ולחדש בתוכה את חירותו המדינית.

חוק הלאום יש מספר סעיפים בעייתיים: הורדת המונחים דמוקרטיה ושיוויון ביחס למדינה, יחס מפלה לשפה ומורשת של מיעוטים אתניים אחרים,ויצירת מצב שהיהדות האורתודקסית היא האמת היחידה והשלטת בארץ

כפי שמשתמע מתגובתי, אין לי בעיה עקרונית עם נוסח או קיום חוק הלאום. יש לי בעיה עם הסיבות שהובילו לחקיקתו, שהן מטופשות וילדותיות.

טוב היה אילו נבחרי הציבור שלנו היו מקדישים את זמנם לסיוע לציבור ובניסיון לשפר את חייו, במקום לריב על ניסוח חוקים הצהרתיים חסרי משמעות.

אבל ככה זה בישראל. דמוקרטיה ללא בחירה ישירה, ללא איזורי בחירה, ללא קשר ישיר בין נבחר לבוחר. אתה מצביע למועמד ומקבל יחד איתו עוד 20 ליצנים שאתה בכלל לא מכיר.

הדמוקרטיה היא גם כך שיטה גרועה שמעניקה כוח אדיר לקבוצות לחץ, בישראל יש כנראה את הורסיה הגרועה ביותר של השיטה מאז ומעולם.

כבר עדיף לחזור למלוכה, גם ככה דמוקרטיה היא קונספט יווני. מה לנו ולזה?

חוק הלאום יש מספר סעיפים בעייתיים: הורדת המונחים דמוקרטיה ושיוויון ביחס למדינה, יחס מפלה לשפה ומורשת של מיעוטים אתניים אחרים,ויצירת מצב שהיהדות האורתודקסית היא האמת היחידה והשלטת בארץ

חוק הלאום לא מוריד שום דבר לגבי שיוויון. זה כמו שתגיד שאין יותר זכויות עובדים, כי לא מוזכר דבר כזה בחוק הלאום. מה הקשר???

בחוק הלאום כתוב שהערבים ישלמו מיסים והיהודים לא? איפה יש שם אפליה?

אני לא מבין איפה חיית כל השנים. זאת מדינה יהודית ודמוקרטית. לא מדינת כל אזרחיה דמוקרטית.

מדינה יהודית. יש פה לאום אחד שיש לו זכויות לאום. כל שאר הלאומים, מוזמנים למלא את שאיפותיהם הלאומיות בשאר המדינות.

אגב, אתה מודע לזה שבמגילת העצמאות המילה דמוקרטית בכלל לא מוזכרת? רוצה לנחש כמה פעמים המילה יהודית מוזכרת שם או שהמילה הזאת גורמת לך לסיוטי הדתה בלילה?

היהודית האורתודוקסית היא האמת היחידה והשלטת בארץ? בוקר טוב! תבדוק כמה בתי כנסת רפורמים יש בארץ מול בתי כנסת רגילים ואח"כ תחזור לדיון.

אין יהדות רפורמית בארץ.

הבושה הכי גדולה שיש לכם חוצפה לכנות את המדינה גזענית ומפלה, רק כי היא לא מתנהלת לפי הרעיונות הקיצונים שלכם שמתכתבים עם מדינת כל אזרחיה.

זה מתחיל להזכיר את אוהדי הפועל שמרוב תבוסות איבדו את הדעת עם מכבי נאצים.

כפכף, לגטימי. אפשר להתווכח על הנחיצות. אבל חוק גזעני ומפלה? מספיק.

הטענות שלי כלפי אפליה וגזענות הן במישור אחר לגמרי - למה יהודים לא חרדים צריכים להקריב 3 שנים מהחיים ולפעמים גם את החיים וחרדים וערבים לא???

התשובות ברורות - ערבים הם גיס חמישי וחרדים הם אגרוף אחד של אנשים קשוחים ולא פראיירים שמוכנים לשבת כולם בכלא כדי שלא ידפקו אותם. ולכן כמובן שהשלטון באמת לא דופק אותם אלא עובר למטרות קלות יותר, עליהן הוא מפעיל אינדוקטרינציה מגיל אפס שבמידה והן לא יבצעו את ההקרבה הזו מדינת היהודים תחדל מלהתקיים.

ואני שואל - למה על החרדים לא עובדת התעמולה הזו? למה הם לא מתרגשים??

ובעיקר - למה אנחנו עדיין חיים עם זה?????

כפכף, אתה מוזמן להפגין על זה, אבל אין קשר בין זה לבין חוק הלאום (:

אתה צודק לחלוטין. אני אפתח נושא נפרד כדי להימנע מלהרוס את הנושא הזה.

זה לא הבר שלי ואני בטח ובטח לא מנהל אותו. או אפילו עובד שם לצורך העניין (גם מעולם לא עבדתי). והנה בדיוק העניין, קריאה לחרמות על בסיס דעה שונה (מישהו אמר bds?). אני אבהיר את זה פה בפעם המי יודע כמה שוב: הערב אוהדים לפני משחקים בפרלה הינו לרווחת האוהדים נטו (בירה בזול ומקום לבלות בו לפני המשחק) שהושק כי נמאס לי ולאחרים לשבת לשתות מבגאז הרכב לפני משחקים - ומעבר לכך, היה פרוייקט התנדבותי מלא.

ובנימה אחרת, מעולם לא הסתרתי ביציע שאני איש שמאל, ועם הזמן גם למדו לקבל את זה ולפעמים אפילו להקשיב. ההודעה שלי קיצונית בהתחלה? הזדעזעת? מצויין, זאת הייתה כוונתי. המדינה הופכת לאט לאט למדינת הלכה בה זכויות הביטוי יהיו רק של השלטון המרכזי, תוך השתקה וקריאות בוגד לכל מי שחושב אחרת. וכשמספיק אנשים קוראים לך בוגד בגלל דעות, מתיישהו יקום גם המטורף שיחליט לעשות רבין2...

בחוק הלאום יש מספר סעיפים בעייתיים: הורדת המונחים דמוקרטיה ושיוויון ביחס למדינה, יחס מפלה לשפה ומורשת של מיעוטים אתניים אחרים,ויצירת מצב שהיהדות האורתודקסית היא האמת היחידה והשלטת בארץ. תוך כדי שזה קורה, מייבשים לך את הביטוח הלאומי, מזיינים אותך עם גז ביוקר ותוקעים אותך בפקקים כל היום. חלאס!

תשמע, זה חירטוט ברמה מאוד גבוהה

כמו שכבר אמרו לפניי, זה שיש עוד חוק לא אומר שאין אחרים, כבר יש חוקי יסוד על דמוקרטיה ושיווין.

אתה דוחף גז ופקקים כאילו זה קשור לנושא בכלל

אין לי בעיה שתיהיה איש שמאל והכל סבבה אבל אתם לא מצליחים להסביר מה בעייתי בחוק הזה חוץ מזה שהוא לא חוקים אחרים (שכבר קיימים), מוזר קצת האמת.

כפי שמשתמע מתגובתי, אין לי בעיה עקרונית עם נוסח או קיום חוק הלאום. יש לי בעיה עם הסיבות שהובילו לחקיקתו, שהן מטופשות וילדותיות.

טוב היה אילו נבחרי הציבור שלנו היו מקדישים את זמנם לסיוע לציבור ובניסיון לשפר את חייו, במקום לריב על ניסוח חוקים הצהרתיים חסרי משמעות.

אבל ככה זה בישראל. דמוקרטיה ללא בחירה ישירה, ללא איזורי בחירה, ללא קשר ישיר בין נבחר לבוחר. אתה מצביע למועמד ומקבל יחד איתו עוד 20 ליצנים שאתה בכלל לא מכיר.

הדמוקרטיה היא גם כך שיטה גרועה שמעניקה כוח אדיר לקבוצות לחץ, בישראל יש כנראה את הורסיה הגרועה ביותר של השיטה מאז ומעולם.

כבר עדיף לחזור למלוכה, גם ככה דמוקרטיה היא קונספט יווני. מה לנו ולזה?

והכי הזוי שבשיטה הנוכחית דווקא המפגלות הקטנות שמכריעות את הכף מקבלות הכי הרבה דיילים פוליטיים.

מכר ג'נדר קוויר אמריקאי ושונא טראמפ מוצהר מעלה פעם בכמה זמן פוסט שמעודד החרמת תומכי טראמפ וסילוקם מהחברה האמריקאית (כולל את ההשוואה המתבקשת לגרמניה ערב השואה)

ממה שכמה אנשים סיפרו לי תומכי טראמפ באמריקה חייבים להסתיר את הדעה שלהם כדי שיהיו להם חברים

מנג'ר יונייטד אפשר אישור/הכחשה לדברים?