Jump to content

חוקי הגזע בישראל

red4peace

Recommended Posts

קטע עם השמאל.

מצד אחד: אם לא נפנה שטחים תהיה כאן מדינה דו לאומית ממדינת כל אזרחיה והמדינה כבר תפסיק להיות מדינה יהודית!!!

מצד שני: העבירו חוק יסוד שאומר שהמדינה יהודית, השפה היא עברית וכו'?! גזענות!!!

קטע עם השמאל.

מצד אחד: אם לא נפנה שטחים תהיה כאן מדינה דו לאומית ממדינת כל אזרחיה והמדינה כבר תפסיק להיות מדינה יהודית!!!

אנחנו לא רוצים מדינה דו לאומית בגלל זה צריך להיפרד מהפלסטינים. אבל זה כזה אי שוויון שלערבים אין הימנון ודגל להזדהות איתו.

קטע עם השמאל.

הכי מדויק שיש

העניין הוא שלא מתאים להם שהם לא בשלטון ומחליטים את ההחלטות, גנבו להם את המדינה, המדינה בדרך לאבדון וכו'

לכן לא משנה מה יקרה, הם אוטומטית נגד

בארה"ב נבחר נשיא אוהב ישראל ברמה שעוד לא הכרנו, והם נגדו. למה? כי הוא מכבד ומסתדר עם ראש הממשלה בו הם לא בחרו.

הדברים מאוד ברורים

אף פעם לא בחרתי בביבי או ימינה ממנו, אז הוא לא מייצג אותי וממש לא אכפת לי מה פוליטיקאים אומרים.

אני רואה שמאלנים שמתעצבנים על החוק ויורים כל מיני מושגים כמו גזענות מבלי שיהיה משהו גזעני בחוק הזה

זו סתם תחושה שלי שהמגן דוד מגרד לאנשים ועושה להם טחורים בנפש

בשני הקצוות הרדיקליים יש אנשים שרוצים דגל אחר

בעיות עם החוק:

בחוק הלאום יש מספר סעיפים בעייתיים: הורדת המונחים דמוקרטיה ושיוויון ביחס למדינה, יחס מפלה לשפה ומורשת של מיעוטים אתניים אחרים,ויצירת מצב שהיהדות האורתודקסית היא האמת היחידה והשלטת בארץ (תוך נתעלמות מוחלטת מזרמים אחרים של היהדות שיש בארץ - ותתפלאו, יש הרבה רפורמים)

ולזה שכתב פה איפה הדתה: ובכן, כשלא נותנים לחיילות להסתובב בחולצה לבנה/להיכנס למים כשיש בנים בסביבה, כשבבתי ספר מלמדים ילדים לא להיות חברים של כאלה שאין להם אמונה, כשיש עמדות החזרה התשובה ביחידות צהל השונות, וכשחיילים זכרים חובשי כיפה לא מוכנים לקבל פקודות מנשים - זה הדתה/הדרה. כשרבנים מלמדים את החניכים שלהם בישיבות שהם יוצאים לקרב ומלחמה בצבא ושמקומן של כל הנשים זה ככלי שרת לבעלים שלהם זה הדתה/הדרה. כשאומרים להם לסרב פקודות שלא מתאימות לאמונה שלהם - זאת כבר המרדה. ולהזכירך, אלה כן מקבלים תקציב מהמדינה בניגוד לאירגוני זכויות אדם שנעשים ללא חוקיים כבר (השבכ חוקר פעילי שמאל יהודים ישראלים בנתבג בכניסה לארץ).

להמשיך? הדתיים/חרדים כבר מזמן שברו את הסטאטוס קוו, ולא רחוק היום שבו לא תוכלו לראות יותר עלמות חן בביקיני על החוף...

הטבע האנושי שלנו לא מאפשר לנו שלא לחפש בידול ושוני אצל האחר. במקרה אנחנו מדינת היהודים היחידה בעולם, כמו בכל מדינה יש אפליה וחוסר שיוויון מוחלט.

עכשיו, נושא הדרוזים שרשמת קודם שמקבלים יחס מפלה בעבודה וכו'..מאיפה המצאת את זה? מרבית הדרוזים חיים בצפון. ועובדים בצפון, בדרך כלל מעדיפים לעבוד אצל בן משפחה. (מצוקת העבודה בצפון לא מפלה את הדרוזים או הערבים, מפלה את כולם).

ואני פשוט חושב שאתה רואה בחרדים אזרח סוג ב', אתה לא תודה בזה אבל אתה גזען, אבל מסכנים הדרוזים שנפגעו כי עברית זה השפה הרשמית במדינת ישראל.

אנשי השמאל יצרו פה רעש משום דבר, כמו שמירי רגב יצרה רעש משום דבר בעיניין מסי. פוליטיקה זה חרא ולרוב הכל דפוק ומעוות. אבל חוק שפשוט אומר את מה שמובן מאליו זה חוק בעייתי, מעניין אם גם יצא חוק שמותר לנשום גם תמצא בזה בעיה או הפלייה כלפי חולי אסטמה.

וליתר הבלבולי מוח שרשמת אני לא אתייחס כי זה כבר ברמה של הלא יאומן כי יסופר.

אגב יצא לך לשאול צ'רקסי או דרוזי מה דעתו על החוק? או שאתה מגונן על משהו שבכלל לא צריך הגנה?

מדהים ששרים מיהדות התורה וש"ס לא רצו את חוק הלאום בטענה שזה נוגד חלקים מהתורה ופה אשכרה אנשים מאמינים שהלאום הזה מביא מדינת הלכה.

חוק מזיז

עריכה:

יש בעייתיות בסעיף 7. להגדיר בנייה יהודית כערך לאומי זה להציב אותו ראש בראש עם ערכים כמו שוויון וחירות. אם בית המשפט יידרש לפסוק בשאלות של הפליה, אחרי החוק הזה הוא יכול לפסוק לטובתה.

לא מאמין שזה יקרה, אבל זה יכול לקרות.

עם זאת - במציאות זה קורה כבר היום אז מה זה משנה

אין בחוק הזה כלום, באמת, לא משהו שכבר לא הכרנו.

התקשורת יצרה טרנד חביב שמאפשר לחלקים מסויימים באוכלוסיה לעשות אבי-נעלבי בתמורה לקצת יחס, זה הכל.

חוק מזיז

עריכה:

יש בעייתיות בסעיף 7. להגדיר בנייה יהודית כערך לאומי זה להציב אותו ראש בראש עם ערכים כמו שוויון וחירות. אם בית המשפט יידרש לפסוק בשאלות של הפליה, אחרי החוק הזה הוא יכול לפסוק לטובתה.

לא מאמין שזה יקרה, אבל זה יכול לקרות.

עם זאת - במציאות זה קורה כבר היום אז מה זה משנה

מי קבע שבנייה רק ליהודים זאת אפלייה? שנים שמדיניות ישראל, על כל ממשלותיה, היתה לייהד אזורים בגליל ובנגב. זה לא מתוך גזענות ומתוך רצון לייצור אפליה.

כל הרעיון של השמאל על שתי מדינות בה ליצור "ישוב ערבי גדול" (פלסטין) ו"ישוב ישראלי גדול" (מדינת ישראל) - האם זה אומר שהשמאל גזעני?

וודאי שלא.

אם אני הולך להתקבל למגורים בקיבוץ, סביר להניח שידחו את הבקשה שלי לגור בקיבוץ. זאת אפליה? ברור שלא.

גם חוק השבות, ש"מפלה" עליית יהודים מול עליית ערבים לא בא במטרה להפלות.

איך אפשר לקחת חוק שברובו (אם לא כולו) נשען על מגילת העצמאות ולהגיד שהוא גזעני..

אנשים לא מבינים שעד החוק הזה, לא היה שום חוק יסוד שיעגן דברים שלכולם נראים טריביאליים (בירת ישראל, דגל, המנון וכו'). אמנם יש לדוגמא חוק שנקרא "חוק הדגל, הסמל והמנון המדינה" אבל הוא לא חוק יסוד ואפשר לשנות אותו ברוב רגיל או מוחלט.

העיגון של הדברים האלה כחוק יסוד ולא כחוק רגיל אמורים להוות בסיס לחוקה שאולי אי פעם תקום פה.

ומה לעשות המדינה הזו היא דמוקרטית-יהודית או יהודית-דמוקרטית (תלוי את מי תשאלו) אי אפשר להתעלם מזה.

מי קבע שבנייה רק ליהודים זאת אפלייה? שנים שמדיניות ישראל, על כל ממשלותיה, היתה לייהד אזורים בגליל ובנגב. זה לא מתוך גזענות ומתוך רצון לייצור אפליה.

כל הרעיון של השמאל על שתי מדינות בה ליצור "ישוב ערבי גדול" (פלסטין) ו"ישוב ישראלי גדול" (מדינת ישראל) - האם זה אומר שהשמאל גזעני?

וודאי שלא.

אם אני הולך להתקבל למגורים בקיבוץ, סביר להניח שידחו את הבקשה שלי לגור בקיבוץ. זאת אפליה? ברור שלא.

גם חוק השבות, ש"מפלה" עליית יהודים מול עליית ערבים לא בא במטרה להפלות.

בנייה רק ליהודים זו לא אפליה בעיניי, כל עוד בונים גם לאוכלוסיות אחרות.

ועדות קבלה זה בהחלט אפליה, בעיקר כשפוסלים על רקע דתי או לאומי. את הקיבוצים צריך לזרוק לפח הזבל של ההיסטוריה, הגזענים הכי גדולים זה הקיבוצים.

ההתנגשות הזו יכולה לבוא לידי ביטוי בכל מיני סוגיות קצה משפטיות. לא ראוי בעיניי שערך של "בניה יהודית" יהיה מעל ערכים כמו חירות ושוויון.

חוק השבות סוגיה אחרת ומורכבת הרבה יותר. לא אפליה בעיניי.

אני אזרח סוג ב' במדינה, אין לי אפליה מתקנת כמו לבדואים וחבריהם באוניברסיטאות,לא מקבל חצי מהמלגות שהם מקבלים,הם לא צריכים פסיכומטרי גבוה.

איך החוצפנים האלה תפסו טרמפ על החוק הזה.

אני אזרח סוג ב' במדינה, אין לי אפליה מתקנת כמו לבדואים וחבריהם באוניברסיטאות,לא מקבל חצי מהמלגות שהם מקבלים,הם לא צריכים פסיכומטרי גבוה.

יש להם גם עוד קטע שהם מדברים ביניהם בערבית בזמן מבחן והבוחנים לא עושים להם כלום ("אני ארשום את השם שלך").

ואני לא מדבר בכלל על כל הקומבינות שהולכות שם בזמן בגרויות..

ואתה גם מחויב לשירות חובה והם מתחילים ללמוד בגיל 18

הם יכולים לשדוד תוצרת חקלאית ולאיים על קבלני בניין כאוות נפשם, אותך יכניסו לכלא.

אתה אחושרמוטה אזרח סוג ב והממשלה שלך משתינה עלייך כי היא לא מפחדת ממך.

ואתה גם מחויב לשירות חובה והם מתחילים ללמוד בגיל 18

הם יכולים לשדוד תוצרת חקלאית ולאיים על קבלני בניין כאוות נפשם, אותך יכניסו לכלא.

אתה אחושרמוטה אזרח סוג ב והממשלה שלך משתינה עלייך כי היא לא מפחדת ממך

שכחת לבקש שיחסמו לך גם את היוזר הזה?

קטע עם השמאל.

קטע עם הימין, חושבים שהם ציונים

שואפים למדינה דו לאומית שתחסל לחלוטין את החלום הציוני

החוק, כניראה הוא הכנה למדינה גדולה עם מלא פלסטינאים חמודים שנשלוט אליהם ויהיה כיף גדול

החוק, כניראה הוא הכנה למדינה גדולה עם מלא פלסטינאים חמודים שנשלוט אליהם ויהיה כיף גדול

למה צריך להפריע לשמאל מדינה דו לאומית? הם הרי אנטי חוק הלאום שרובן המוות הוא פשוט העתק של מגילת העצמאות, המדברת על מדינה יהודית.

אז השמאל צריך להחליט או שהוא בעד מדינה יהודית עם צביון יהודי ויהדות או שהוא בעד מדינת כל אזרחיה ואז שיפסיק להפחיד עם הטיעונים ש"לא תהיה מדינה יהודית אם לא נפנה שטחים". הימין אגב לא מאמין לדמגוגיה הזו. המדינה תשאר יהודית גם אחרי שתספח את כל שטחי c.

מצד אחד השמאל רוצה מדינת כלל אזרחיה או משהו ממש על הגבול של זה ומצד שני טוען שהימין בדרך להפוך את המדינה לדו לאומית באמת שאני כבר מבולבל.

מצד אחד השמאל רוצה מדינת כלל אזרחיה או משהו ממש על הגבול של זה ומצד שני טוען שהימין בדרך להפוך את המדינה לדו לאומית באמת שאני כבר מבולבל.

אולי בשמאל הקיצוני רוצים מדינת כלל אזרחיה, הייתי מציע להם להצביע לבנט, זה רק יקדם את האינטרנסים שלהם

מוזר שאתם אומרים שהחוק לא גזעני ולא פוגעני, אבל בינתיים כולם בממשלה רצים לתקן את העוול הגזעני שנגרם לדרוזים,ולצרקסים. אז אתה מתקן בשבילם ואז נשאר עם הגזענות רק כלפי האזרחים הערבים, שאומנם לא משרתים בצבא אבל הם אלו שמטפלים בך בבתי חולים...

חברים, החוק הזה נותן בסיס לתחילתם של חוקי גזע, שימשיכו עם סיפוח השטחים תוך אי מתן זכות בחירה או שלטון אמיתי לפלסטינים, מה שייצור פה מדינת אפרטהייד. ובזמן כל זה, שדות נשרפים ואיפה ביבי שחזק מול החמאס? ביבי חזק רק על חלשים ומעולה באיומים על איראן, כי מה איכפת לו? הוא וכל חבריו ישבו בבונקר בזמן שאנחנו נחטוף טילים.

הימין הורג את המדינה הדמוקרטית בשם הדת. הרי הוא לא קם ומכריז שהוא פשיסט, אבל ככה הפאשיזם עובד. צעד צעד, חוק חוק, וגורם לך לחשוב שזה היה המצב מאז ומעולם. הממשלה שלנו מביישת את המדינה ואת העם שגר בה.