Jump to content

חוקי הגזע בישראל

red4peace

Recommended Posts

אני עדיין מצפה לתשובה רצינית עבור סעיף 6 ג.

מדינה שלא יכולה לדאוג לאזרחיה תדאג לאזרחים של מדינות זרות? בדיחה. אין עוד מדינה בעולם שעושה דברים כאלה.

זה די מתאר פעילות של הסוכנות היהודית בעולם מעבר לעידוד עלייה, והסוכנות בשיתוף פעולה מלא עם הממשלה ויש לה מעמד שמעוגן בחוק, כך שכנראה הסעיף מתייחס אליה.

היום חוק השבות ומגילת העצמאות לא היו עוברים בשמאל בחיים.

מפה תעשו חושבים.

סיכמת את זה מאוד יפה. הנוסח שעבר מבחינת חוק הלאום באופן כללי הוא סוג של חזרה על חלקים ממגילת העצמאות, ועושים על זה רעש.

השמאל הישראלי עובר תהליך של מעבר לפוסט ציונות, זה כבר רווח ובולט, הרבה יותר מבעבר. בשם אידאלים דמיקולו זונחים את הרעיון שסביבו קמה המדינה.

סיכמת את זה מאוד יפה. הנוסח שעבר מבחינת חוק הלאום באופן כללי הוא סוג של חזרה על חלקים ממגילת העצמאות, ועושים על זה רעש.

השמאל הישראלי עובר תהליך של מעבר לפוסט ציונות, זה כבר רווח ובולט, הרבה יותר מבעבר. בשם אידאלים דמיקולו זונחים את הרעיון שסביבו קמה המדינה.

הימין הישראלי עבר תהליך של פאשיזם ולראיה החיבור שלו עם מפלגות ימין קיצוניות באירופה שמכחישות שואה אבל רק בגלל שהם נגד מוסלמים הימין הישראלי מכשיר את השרץ.

הימין הישראלי עבר תהליך של פאשיזם ולראיה החיבור שלו עם מפלגות ימין קיצוניות באירופה שמכחישות שואה אבל רק בגלל שהם נגד מוסלמים הימין הישראלי מכשיר את השרץ.

אתה כרגיל מתעלם מהשאלה הפשוטה ביותר ועונה רק על מה שבא לך, מה הבעיה בחוק הזה?

אני חושב שבעיקר יש זילות של המונח פאשיזם, או פשוט חוסר הבנה שלו. אני לא טוען שאין בעיה גם בימין הישראלי, יש ועוד איך, גם הוא מקצין, אבל הפלגים עם התיבול הפאשיסטי הם בשוליים וקטנים (והיו פחות או יותר תמיד), כל מיני כהניסטים. החיבור לגורמים בעייתיים הוא משהו שאני מסכים איתך עליו, אבל גם אותו מקצינים בשיח הציבורי.

באופן כללי ההוויה הכללית סביב הפוליטיקה בישראל היא ביזיונית מכל הצדדים. רדידות מימין ומשמאל עם מלא פופוליזם ומקארתיזם. הנושא הזה הוא דוגמה מעולה.

אתה כרגיל מתעלם מהשאלה הפשוטה ביותר ועונה רק על מה שבא לך, מה הבעיה בחוק הזה?

הבעיה בחוק הזה שהוא בא בעיקר לשים אצבע בעין לערביי ישראל ולהנציח את הפערים בחברה בין היהודים לערבים, למה צאיך לזרוע להם מלח על הפצעים ?

החוק הזה בא לפלג ולעשות בלאגן בשביל שכמה פוליטיקאים ירוויחו קולות בקלפי.

הבעיה בחוק הזה שהוא בא בעיקר לשים אצבע בעין לערביי ישראל ולהנציח את הפערים בחברה בין היהודים לערבים, למה צאיך לזרוע להם מלח על הפצעים ?

בוא נמשיך עם הססמאות או התאוריה מה החוק הזה אמור לעשות

דבר דוגרי ולעניין, לא מה מטרת החוק ולא מה הוא יגרור, מה הבעיה בו?

דגל ישראל והצבע הכחול זורע להם מלח על הפצעים? השפה העברית זורעת להם מלח על הפצעים?

ירושלים בירת ישראל? מה בדיוק?

איך אתה זורה להם מלח על הפצעים?

כתוב שם שהם יהיו אזרחים סוג ב'?

שילכו יחפשו מי יזיין אותם

בחירה שלך להקטין ראש.

בוא תגדיל לכולנו את הראש ותסביר איך זה פוגע בהם, ביקשו ממך מספר פעמים ואתה ממשיך לדבר בסיסמאות במקום לדבר לעניין.

בוא תגדיל לכולנו את הראש ותסביר איך זה פוגע בהם, ביקשו ממך מספר פעמים ואתה ממשיך לדבר בסיסמאות במקום לדבר לעניין.

למה סיסמאות?

אתם לא מדברים בסיסמאות?

למה סיסמאות?

אתם לא מדברים בסיסמאות?

אני מבין שכמו בנושא קונספירציות אתה מעדיף לזרוק טיעונים באוויר בלי לגבות אותם בהוכחות.

אבל פה אנחנו לא דיברנו בסיסמאות, איך השאלה הפשוטה: "איך החוק זורה לערבים מלח על הפצעים?" הופכת אצלך לסיסמה?

שים לב שגם פה אתה טענת משהו אחד ואנחנו בסה"כ מבקשים ממך להסביר את הטענה שלך.

אתה לא חייב לענות עכשיו, קח את הזמן, תבין את השאלה ואז תחזור אלינו עם תשובה.

תכלס החוק הזה אומר את מה שקורה בפועל: ישראל מדינת הלאום של העם היהודי

אם רוצים להוציא מזה שהערבים הם אזרחים סוג ב הייתם פשוט יכולים לפקוח עיניים ולראות איך מתייחסים אליהם פה מקום המדינה.

מי שהתחיל לעורר פה את כל הצקצוקים יודע שיש שנת בחירות ואולי איך שהוא יצליחו לגרום לציבור להאמין שביבי לא טוב להם. לא הצליח לפני 4 שנים ולא יצליח גם עכשיו

משו שדי לא ברור זה המתנגדים לחוק הלאום: כמעט 40 אחוז מכלל האוכלוסייה (בהנחה שהסקר של וואלה פחות או יותר נכון), ארדואן, תמימי הזאת, חזבאללה, חמאס, אבו מאזן

למה סיסמאות?

אתם לא מדברים בסיסמאות?

תשמע אתה ליצן ומביך.

תחזור לקונספירציות לפחות שם הצלחת לגמגם יותר ברור.

שואלים אותך מה פוגע בחוק הלאום ואתה עונה הכללללללל חוץ ממה פוגע בחוק הלאום.

לא סיסמאות, לא אמרתי דעה, לא חשבתי כלום על החוק, ניטרלי לחלוטין אני שואל פעם 4 כבר, מישהו מחברי השמאל פה מצליח להגיד טיעון כלשהו למה החוק פוגע? לא קבעתי כלום, לא אמרתי כלום, שאלתי שאלה מזדיינת אחת, אתם מצליחים למצוא סיבה למה החוק פוגעני או שאתם צריכים חבר טלפוני?

סבלנות הם עדיין לא הגיעו להסבר הרשמי..

הרי קודם צועקים ואז במידת הצורך חושבים על סיבות להצדיק את הרעש.

לא רואה שום דבר פסול בתוכן של החוק, אבל אני גם לא חושב שהוא היה הכרחי כל כך, ובמציאות אידאלית הייתי מצפה מהמחוקקים להשקיע את זמנם הכל כך יקר בחוקים מהותיים הרבה יותר עבור אזרחי המדינה.

מה שהחוק הזה הציף זה את רמת ההסכמיות העלובה שיש בארץ, עבור כל כך הרבה אזרחים זה לגיטימי לערער על מושגים כל כך בסיסיים שמרכיבים את מדינת הלאום שלהם רק בכדי שקבוצה שמרכיבה אחוז וחצי מאזרחי המדינה (וחיה בשיוויון זכויות מוחלט) לא תרגיש סוג ב' ותשחק פתאום משחק של "תחזיקו אותי".

לא רואה שום דבר פסול בתוכן של החוק, אבל אני גם לא חושב שהוא היה הכרחי כל כך, ובמציאות אידאלית הייתי מצפה מהמחוקקים להשקיע את זמנם הכל כך יקר בחוקים מהותיים הרבה יותר עבור אזרחי המדינה.

מה שהחוק הזה הציף זה את רמת ההסכמיות העלובה שיש בארץ, עבור כל כך הרבה אזרחים זה לגיטימי לערער על מושגים כל כך בסיסיים שמרכיבים את מדינת הלאום שלהם רק בכדי שקבוצה שמרכיבה אחוז וחצי מאזרחי המדינה (וחיה בשיוויון זכויות מוחלט) לא תרגיש סוג ב' ותשחק פתאום משחק של "תחזיקו אותי".

סיכמת יפה את הנושא

באיזה שיוויון זכויות הם חיים?

הבעיה עם החוק הוא שהוא סתם דורך על יבלות ועל דברים מאוד בעייתיים במרקם החיים כאן מבלי שתהיה לו בפועל הצדקה באמת. הוא לא באמת ישנה משהו או פותר משהו.

באיזה שיוויון זכויות הם חיים?

תשמע אני בהלם שאתה עדיין מגיב פה אחרי כל זה, באמת שאתה חייב אישפוז בכפיה.

הבעיה עם החוק הוא שהוא סתם דורך על יבלות ועל דברים מאוד בעייתיים במרקם החיים כאן מבלי שתהיה לו בפועל הצדקה באמת. הוא לא באמת ישנה משהו או פותר משהו.

על איזה יבלות הוא דורך? דגל עם מגן דוד? עברית שפה ראשונה? מה היבלות הטלה שכל כך כואבות לכולם?