Jump to content

אינטרנט על סיבים אופטיים בארץ

סלבה

Recommended Posts

מישהו ניסה? יודע כמה זה אמין ויציב?

חשבתי לשדרג כי הגיע לבניין, אבל מהיכרות עם האינטרנט בארץ אני לא ממש יודע כמה כדאי וכמה זה אמין. יצא לי לצרוך חבילה של 1000 מגה בארה"ב דרך at&t, אבל שם גם ה-100 מגה טוב מהספקים המחורבנים בארץ.

מישהו ניסה? יודע כמה זה אמין ויציב?

חשבתי לשדרג כי הגיע לבניין, אבל מהיכרות עם האינטרנט בארץ אני לא ממש יודע כמה כדאי וכמה זה אמין. יצא לי לצרוך חבילה של 1000 מגה בארה"ב דרך at&t, אבל שם גם ה-100 מגה טוב מהספקים המחורבנים בארץ.

אינטרנט בארץ הוא כמו קטנועים בארץ, אתה יודע שאתה יכול לקבל יותר, אבל הם מגבילים לך את המנוע.

אצלנו פרטנר פרסו לפני כחודש, השבוע אמור להגיע הטכנאי סופסוף.

מבדיקה שטחית שעשיתי באינטרנט נראה שהם בסך הכל סבבה. המהירות די יציבה ורוב המשתמשים מגיעים ל800/900 מגה. שירות סביר ביחס להוט/בזק אבל זו לא חוכמה.

בכל מקרה עברנו אליהם כי המחיר מעולה - 100 שקל כולל ספק, תשתית, מודם, התקנה וחודש ראשון חינם. גם יותר זול ממהירות 100 מגה בבזק/הוט וגם יותר טוב בפער.

אעדכן עוד כשבוע וחצי - שבועיים על ההתרשמות הראשונית.

מה שחשוב לזכור זה שסיבים זה רק התשתית, כלומר מה שפרוס בארץ ומגיע בסופו של דבר לציוד הקצה. התשתית של פרטנר עדיפה על סלקום אבל גם של סלקום מן הסתם עדיפה על התשתיות הישנות של הוט ובזק. לשרתים בארץ זה מדהים.

הבעיה מתחילה כשמדובר על שרתים בחו"ל, אז החיבור תלוי בספק יותר מאשר בתשתית. גם נטוויזן של סלקום וגם פרטנר ספקיות לא מספיק טובות עם חיבור די חלש. נציג של סלקום אמר לי בפירוש שנטוויזן לא שידרגו תשתיות 3 שנים, למרות שהיה להם גידול מפלצתי בכמות לקוחות. השירות של נטוויזן הוא בין הזוועתיים שקיימים, הם חוסמים מלא פורטים וכל מיני שיט כזה, קיצר ספקית נוראית.

עם כל זה - אצל ההורים שלי סיב אופטי של סלקום ואחרי התחרקשות רבה מול נטוויזן והגעה לסף התנתקות איכשהו נפלנו על נציג שסידר כמה הגדרות ועכשיו עובד סבבה. לא יודע אם זה שווה את ההרפתקה.

אם יש לך אפשרות לסיב אופטי, אל תחשוב פעמיים.
אתה מקבל גם מהירויות גבוהות יותר וגם upload סימטרי למהירות ההורדה (שימושי להעלאת קבצים, משחקי רשת, יכול להרים שרת על המחשב וכו)

גם אני התחברתי לסיב של פרטנר וזה עולם אחר לפחות אצלי בבניין חדש גם בראש העין, אין ניתוקים, עובד חלק, סטרימינג הורדות העלאות הכל מהיר, אל תתלבט בכלל.

חוברתי, מגיע למהירות 950 מגה בחיבור קווי, 300~ על וויפי מרוחק.

עוצמת הוויפי של הראוטר מעט מאכזבת, אבל יש מספיק פתרונות נרחבים לנושא אז זה די זניח.

עד עכשיו לא היו בעיות (מאז יום רביעי), בהחלט עולם אחר, במיוחד נושא ההעלאה - 120 מגה בממוצע, במקום רק 3 מעליבים ומכעיסים בבזק.

אנצל את הנושא-

עובר לדירה חדשה בפתח תקווה בחודש הבא וזקוק להמלצות על חבילת אינטרנט וטלוויזיה.

מבחינת אינטרנט -The more the better, ומבחינת טלוויזיה, מעבר לבייסיק אני צריך רק את ערוצי הספורט ואשתי נורא אוהבת נטפליקס (אם כי תמיד אפשר להתחבר לאפליקציה בנפרד, פשוט אם זה כולל בחבילה אז עדיף).

המלצות?

איך יודעים אם יש לי באזור סיב אופטי שאפשר להתחבר אליו ? (השאלה שלי נכונה בכלל ? לא מבין בזה)

בודקים מול הספק, לחלק זה ניתן לבדיקה באתר.

אנצל את הנושא-

עובר לדירה חדשה בפתח תקווה בחודש הבא וזקוק להמלצות על חבילת אינטרנט וטלוויזיה.

מבחינת אינטרנט -The more the better, ומבחינת טלוויזיה, מעבר לבייסיק אני צריך רק את ערוצי הספורט ואשתי נורא אוהבת נטפליקס (אם כי תמיד אפשר להתחבר לאפליקציה בנפרד, פשוט אם זה כולל בחבילה אז עדיף).

המלצות?

נראה לי שפרטנר + סטינגTV הכי מתאים לך. אם אין תשתית סיבים אופטיים הם מתבססים על התשתית של בזק ויש להם טלוויזיה בסיסית עם חצי שנה חינם בנטפליקס. להשלמה של ערוצי הספורט של צ'רלטון משלמים לסטינגTV. אפשר להוריד את האפליקציה שלהם לממיר של פרטנר ככה שזה נוח. יש גם חודש ניסיון חינם לבדיקה של השירות

יש עכשיו שוק סיטונאי של הוט, זאת אומרת חברת הספק משכירה תשתית מהוט ורוכבת עליה. אפשר להגיע עם זה ל200 מגה הורדה שזה נחמד מאוד. ממליץ לך לבדוק על זה.

לגביי טלויזיה - פרטנר טי וי סבבה לגמרי, יש לך שם את כל הערוצים של ספורט 5 ואת שני הערוצים של וואן. לגביי ספורט 1 כבר צריך למצוא פתרונות אחרים (לא חסר). החסרון היחיד זה הדיליי במשחקים.

למי שיש אינטרנט של Unlimited/Partner/Cellcom
איך הראוטר שלכם?
משהו שממליצים?
אנלימיטד נותנים את

D-Link DIR-825AC-E

וחשבתי לקנות אותו לבד או טוב ממנו.