Jump to content

סיכום הניצחון על רדניצקי בנתניה אחריי צפייה בש.ח | תוצאה טובה בבית

Sawyer

Recommended Posts

המכשול הבא בדרך לסיבוב אירופאי עם מכבי עובר הפעם מול הקבוצה הסרבית, רדניצקי. משחק ראשון בנתניה מול קבוצה שאנחנו אמורים לעבור, חייבים לצאת עם תוצאה טובה.

איביץ' ממשיך עם ה4-3-3 הפעם מעט יותר התקפי כשאת שלישיית האמצע מרכיבים פרץ-ריקן-מיכה ובהתקפה עטר ממשיך לקבל את הקרדיט לצד וידאר כשאצילי חוזר להרכב להשלים את השלישייה ההתקפית. נראה טוב.

המשחק נפתח עם לחץ צהוב שמחפש שער ראשון מהיר, דקה 6 כדור עומק ענק של ריקן מעבר להגנת הסרבים משאיר את עטר על ה16 מול שחקן הגנה אחד הוא חותך ימינה ומ12 מטר בועט לא מספיק חזק לאמצע השער, פספוס גדול לאלירן. דקה שמינית עוד התקפה יפה של מכבי עם עטר ווידאר מסתיימת בהרמת של כדור של טיבי לוידאר שממצב קשה בועט כדור קשתי שפוגע רק במשקוף וניתז בחזרה למגרש. מכבי ממשיכה לתקוף גלים גלים - הפעם חטיפה טובה של פרץ משאירה את עטר 20 מטר מהשער אלירן מניף את הרגל ובועט כדור חזק אבל הוא שוב הולך למרכז והשוער הסרבי קולט. המשחק ממשיך באופן חד צדדי לחלוטין, דקה 23 אצילי מקבל כדור מ25 מטר וממהר לבעוט כדור לא מספיק מדוייק שיוצא החוצה. הלחץ הצהוב שוב מתגבר, דקה 28 עוד התקפה טובה של מכבי מסתיימת בבעיטה של ריקן מ16 מטר שטוח אבל הכדור שלו מפספס את הקורה בכחצי מטר. דקה 31 עוד חטיפה בחלק המגרש של הסרבים מגיעה לריקן שמזווית אלכסונית ברחבה לא סופר את וידאר ומשחרר בעיטה חזקה שהולכת גבוה מעל השער. דקה 41 עוד בעיטה של אצילי הפעם מ18 מטר הולכת למרכז השער זיבקוביץ' קולט. דקה 44 עוד נסיון בעיטה הפעם של ריקן שמ18 מטר תחת לחץ בועט כדור שמפספס את הקורה במטר בודד.

מחצית שניה ממשיכה עם לחץ צהוב לא מתפשר, דקה 50 הכנסת כדור של דור לוידאר שמזוית קשה מנסה לבעוט אבל זיבקוביץ' יוצא מצויין ומונע ממנו את השער לא חולפת חצי דקה וזה עטר שבתוך הרחבה לא מצליח לייצר בעיטה מסוכנת והכדור שוב אצל זיבקוביץ'. דקה 51 הצהובים סופסוף באים על שכרם כשעומר אצילי מכניס פס עומק נהדר לוידאר שמזווית קשה בועט כדור שטוח מושלם לקורה הרחוקה ופנימה, 1-0 מכבי ת"א. הצהובים ממשיכים להכות על הברזל כל עוד הוא חם, דקה 55 תרגיל קרן חכם של מכבי עם כדור לעטר שמחוץ לרחבה בועט וולה חזק שנהדף בדרך לשער. דקה 58 הזדמנות ראשונה לסרבים כשהתקפה יפה שלהם נגמר בבעיטה בנגיעה מ18 מטר שהולכת חזק אבל מעל השער של ראייקוביץ'. דקה 62 מיכה מכניס כדור עומק חכם ומעט חזק לדסה שמצליח להגיע לכדור בקושי בתוך רחבת ה5 אבל לא מצליח לנתב אותו לשער/לוידאר. השער באוויר, דקה 65 דור פרץ עולה נהדר לקרן של אצילי ונוגח חזק דרך הדשא אבל בדיוק לידיים של זיבקוביץ' שמצליח לקלוט את הכדור. דקה 68 מיצ'יץ חוטף כדור ויוצא קדימה אבל ממהר לבעוט מ30 מטר כדור שמתגלגל לידיים הבטוחות של ראייקוביץ'. דקה 69 דור מיכה מכניס כדור לוידאר קיארטנסון שבנגיעה הראשונה חודר לרחבה ומיד מופל, פנדל למכבי ת"א. וידאר ניגש בעצמו לבצע את הבעיטה זורק את השוער הסרבי לכיוון אחד ובועט כדור חזק לרשת, 2-0 מכבי ת"א. דקה 74 אצילי גם רוצה לכבוש, ולכן הוא בועט כדור מפתיע בנגיעה מ18 מטר אבל הכדור שלו מפספס את המשקוף במעט. דקה 76 סבוריט מוסר כדור נפלא דרך נגיעונת של גולסה לאצילי שבועט בנגיעה כדור חד שמפספס את החיבור בסנטימטרים בודדים. דקה 79 וידאר מוציא את אצילי נהדר במתפרצת עומר חודר לרחבה מנסה לזרוק את המגן שלו אבל מחליט לזרוק את עצמו אל הדשא ורואה את הצהוב השני והאדום. דקות הסיום ב10 שחקנים התנהלו באופן יותר רגוע, 2-0 למכבי בסיום.

שופט: סביר (לא הרגיש כמו שיפוט אירופי, שרק על כל דבר שלא היה צריך לשני הצדדים. בטח שלא נתן לנו יתרון כלשהו בשיפוט ביתי לא בקטנות ובטח לא בגדולות.)

שחקנים:

ראייקו - היה מחוסר עבודה כמעט לחלוטין, בפעמים הבודדות שנדרש היה במקום.

דסה - עוד משחק מעט מבולבל לדסה עם הרבה נגיעות בכדור לא כולן מדוייקות. מאוד פעיל ושורף את הקו אבל ניצל מטעויות בהגנה בגלל רפיון התקפי סרבי ושלח יותר מדי כדורים לשומקום.

טיבי - כל משחק שהוא לא עושה טעות של גול זה כבר טוב, גם היום היו כמה התקפי לב קטנים אבל בסה"כ הוא עשה את העבודה ולא נתן לסרבים להגיע לשער של ראייקוביץ'.

יאיר - ממשיך עם הכושר הטוב, סולידי מאוד. מראה שגם אם לא בדיוק מקסימלי יודע לדחוף ולהוציא קדימה לא רע. מקווה שיהפוך לעוגן בהגנה וידביק את טיבי (וכולם) איתו

סבוריט - ממשיך להראות בסדר, העין ממשיכה לבחון והיום מעט הדאיגה אותי היכולת שלו בדקות הסיום בהגנה, זה כנראה היה מעייפות אבל שחקנים ברמה הזאת לא יכולים לפרוץ עליו ככה (גם אם בסוף נגמר בסדר). נמשיך לעקוב בתקווה לטוב

פרץ - התחיל עם כמה איבודים מיותרים, עם הדקות נכנס למשחק והראה שהוא בעל הבית במרכז המגרש. אני אוהב מאוד את הדחיפה שלו קדימה בכל הכוח (ימשיך לשפר את זה ויהיה המוציא מתפרצות הכי טוב בארץ) והכיסוי בהגנה רוב הפעמים, מתאהב בבחור גם כשטועה (וכן, צרחתי עליו היום לא פעם אחת)

ריקן/גולסה - מחצית לא מספיק טובה של ריקן, היה תזזיתי הרוויח קצת כדורים ואפילו איים על השער, אבל לא היה מספיק חכם בקבלת החלטות ולא קטלני בהתקפה | גולסה היה טוב מאוד במחצית השניה, שלט במרכז המגרש מול הרפיון הסרבי, התנפל על כדורים ויצא טוב קדימה.

מיכה - משחק חלש של דור שאולי הכניס 2-3 כדורים בטוטאל אבל היה פשוט בתצוגה רעה עם המון כדורים לשומקום (שלא מתאימים לשחקנים פחות טובים ממנו) צריך להתפקס ולהתחיל להציג כושר טוב אם רוצה לשמור על מקומו בהרכב.

אצילי - קודם כל חבל מאוד על ההצגה ועל האדום. אני מאמין שנסתדר נגדו בגומלין אבל זה מאכזב ושטותי. חוצמזה נראה עדיין לא מספיק חד, היה יכול לסיים עם שער וממש חבל על האדום בדיוק כשהוא היה כבר לוהט. זה יבוא לו, לא דואג.

עטר - אהבתי שהיה דומיננטי, לקח על עצמו את המשחק ברגעים מסויימים אבל לא כפה אותו, צמצם את האיבודים שלו (היה רק אחד מסוכן ועוד כמה נסלחים) ואיים על השער. ממשיך בכושר הטוב מתחילת העונה.

וידאר - הוא אולי לא הבריק היום אבל נראה חם יחסית מהתחלה, סיים עם צמד (אחד אמנם בפנדל), עוד אחד בנבדל ומשקוף. כשהשער הראשון היה ביוצע נהדר של חלוץ. שימשיך להתחדד ולכבוש מצבים כי כשהוא חם הוא לא רואה אף אחד בליגה הזאת.

זה המקום להגיד גם שאפו לאיביץ'. חילוף במחצית, עוד חילוף דקה 60. כשהוא רואה שמשהו לא עובד הוא משתמש בארסנל הרחב שהוא בונה כדי לתקן. אהבתי גם את ההרכב הפותח (היה אפשר יותר טוב אבל לאט לאט). חייבים להגיד שביחס לפתיחת העונה הקבוצה מקבל כיוון חיובי.

פיקנטריה:

- פקקים בהלוך, פקקים בחזור. פקקים. חלאס.

- אוהדי מכבי שומרים על המעברים נקיים (אחריי ההוראה מפיפא)

- שחקני מכבי משתינים בחימום במחצית הראשונה

- סימני לקרוס על המגרש (מאליפות העולם שנערכה שם)

- הסרבים עם אולטראס חד ספרתי

- דור פרץ קפטן במכבי (לתשואות בודדים בקהל.. מהפך מטורף במעמדו)

- אביב לוי ז"ל (שלט לזכרו)

קהל:

שאפו לאנשי הגדר שהובילו עידוד מעולה לשלב זה של העונה, ברוב דקות המשחק הייתה שירה טובה תחת החום והיריבה המציקה. בוז מעולה ברגעים קריטיים (גם אם לא הניב תוצאות)

פיקים חשובים הגיעו בדקות חשובות ומעל הכל אווירה טובה וחיובית במגרש. תודה לשחקנים בסוף המשחק, הכל. להמשיך במגמה הזאת ויכולה להיות לנו עונה מעולה.

יום ראשון רבע טוטו מול בית"ר בנתניה, נתראה :)

חזרת מנתניה במסוק? איך הספקת כזה מהר?

נשארתי לעודד עד שהשחקנים הסתובבו וירדו וב22:42 כבר הייתי בבית.. זה כל מה שאני צריך. אפילו יכלתי לחתוך 2-3 דק אם הייתי בריכוז שיא.

הפקקים הפקקים כאילו עושים לנו בכוונה.

ואני חשבתי ששמרו על המעברים נקיים בגלל ההודעה שלך.

לוקח את התוצאה בעיקר. לתת שער חוץ מהיר ולגמור את הגומלין. שנה שלישית שאנחנו צריכים לעבור ארבעה סיבובים בשביל להגיע לבתים. קל זה לא...

סבוריט מעניין, סולידי בעיקר בחלק ההתקפי. שחקן עם שכל, משתלט טוב על כדורים, המסירות שלו קדימה טובות מאוד. בדרך כלל סוגר טוב בהגנה אבל צריך עוד לבחון את היכולת ההגנתית שלו.

אני חושב שעם שחקן אחר שהוא לא עטר הוא יתרום עוד יותר בחלק ההתקפי.

מקווה שנראה את שכטר ושוינפלד פותחים ביחד מול ביתר בטוטו, צריך אותם חמים להמשך.

סבוריט מעניין, סולידי בעיקר בחלק ההתקפי. שחקן עם שכל, משתלט טוב על כדורים, המסירות שלו קדימה טובות מאוד. בדרך כלל סוגר טוב בהגנה אבל צריך עוד לבחון את היכולת ההגנתית שלו.

הטוטו משחק לא קשור בקטע אחר. פשוט מיותר.

עוד משחק טוב מאוד של ההגנה, אם מישהו חושב שטיבי גם היום לא היה משהו אז אין לי כבר מה להגיב על זה.

גולסה נכנס ושינה את המשחק, במחצית השנייה פרץ ודסה היו כבר הרבה יותר טובים.

ניצחון שחתום על וידאר. חלוץ שאין לו מחליף במכבי, בטח לא כרגע.

שכטר חייב לקבל דקות, לא היה ברור איך חוזז שיחק לפניו.

הרגשה מאוד טובה לגבי הקבוצה השנה בכלל ולגבי איביץ' בפרט.

כתבתי את זה בנושא של איביץ', סוף סוף משחקים נגד בונקר כמו שצריך. הצטרפות להתקפה של הקישור- כל הרמה יש 4-5 שחקנים שלנו ברחבה, ניסיונות למשחק מעבר מהיר (עדיין לא מושלם אבל שיפור גדול מעונה שעברה). בכלל ההרכב עם 5 שחקני התקפה- שינוי מרענן, וכל זה בלי לפגוע במשחק ההגנה שהיה מושלם היום. גם נגד קבוצות פלייאוף תחתון בעונה שעברה ההגנה הייתה מסננת והיום הסרבים לא הגיעו למצב אחד.

גם החילופים המוקדמים נותנים תקווה שסוף סוף יש מאמן שמגיב למשחק.

ז'איר נראה כמו בינגו ואפילו גורם לטיבי להראות טוב בנתיים, סאבוריט עדיין לא נכנס לעניינים צריך לתת לו זמן כדי לגבש דעה.

אם צ'יקו יהיה טוב ווידאר יחזור לעצמו אפשר להחזיר העונה את התואר.

בגזרה הפחות מעודדת, כמו בעונה שעברה המספרים של אצילי (בישול) שוב מסתירים יכולת רעה. חוץ מהמספרים הוא חייב להיראות הרבה יותר טוב במשחק השוטף ולשפר את קבלת ההחלטות והחדות שלו. בלי קשר לאדום המטומטם שלו בסוף. אני מאוד מקווה ששכטר לא מפמפם לשחקנים לצלול ברחבה.

ממש לא. יש לנו סגל גדול רחב.

איפה תכניס את צ׳יקו ושכטר לעניינים?

איך שכולם נכנסו לעניינים.

הם לא באו בינואר שיש קבוצה שרצה הם באו עם כולם בקיץ ובכושר בדיוק כמו של כולם.

מסקנה נוספת מהמשחק שאם לשחק עם שחקן קישור שלישי התקפי, דור פרץ צריך את גולסה לידו.

לא מסוגל לדחוף קדימה את המשחק לבד וריקן משחק יותר מדי קדימה.

איך שכולם נכנסו לעניינים.

הם לא באו בינואר שיש קבוצה שרצה הם באו עם כולם בקיץ ובכושר בדיוק כמו של כולם.

צ’יקו עדיין לא שיחק במשחק כלשהו אצלנו, שכטר לא שיחק דקה במשחק רשמי. שוינפלד צריך דקות כמו גם ברסקי, יוני כהן, שרן ושון גולדברג אם נשאר.

הם לא בכושר משחק כמו כולם.

מקווה לאיזה 4-4-2 בטוטו.

הגנה אותו דבר, אולי שרן במקום דסה, או כבלם במקום טיבי, לא יודע.

אני בעיקר מדבר על הקישור וההתקפה, רוצה לראות את גלזר וברסקי, צ׳יקו באגף שמאל ואז חלוצים שכטר ושוינפלד.

באגף ימין את אצילי, במילא לא ישחק בחמישי הבא וחשוב לבטחון שלו להביא מספרים.

אמרתי לחבר שהדבר שאני הכי אוהב בסבוריט זה שאני לא מרגיש אותו, עם בן הרוש כל רגע פחדת שהוא הולך לתקוע את הכתף שלו בחזה של שחקן, ועם זיו שיעשה איזה פדיחת יואב, ככה שזה כבר לא מובן מאליו. שימשיך ככה.

מופתע לגבי מה שכתבו פה על אצילי, בעיני הוא היה הכי מסוכן במכבי, לא נגע מספיק בכדור אבל כמעט כל פעם שנגע עשה משהו טוב ותכליתי, בטח ביחס לשאר.

טפו טפו טפו אמאדור מרגיש כמו פגיעה, ואני מאמין שהוא יגרום לטיבי לחזור לעצמו, את עמד הזר האחרונה הייתי משקיע בקשר במקום ריקן.

עטר חייב להיות ג'וקר מהספסל בדקה 70 שהמשחק תקוע וכלום לא הולך ונואשים לאיזה מבצע אישי, למרות הגולים הוא פוגע קשות במשחק הקבוצתי.

איביץ' עם חילופים (במחצית!!) תענוג.

אחלה משחק סה"כ, היה צריך להיגמר יותר.

טיבי נהיה אחד השנואים עליי ואומר את זה גם מקרב אוהדים ששמעתי ביציע.(מקווה שהשחקנים לא נכנסים לפה במקרה)..

שחקן ממש לא חכם , עם חוכמת משחק נמוכה מאוד ונמאס כבר שבמשך שלוש שנים הוא מנסה להיות פליימיקר מעמדת הבלם. כמה חוסר טכניקה ודיוק במסירה וואו.

מיכה ממשיך לאכזב .. אכזב את האיש גדר עם החולצה שלו.

עכשיו השמועות אומרות שוידאר לא ימכר .. נחכה להתפתחויות.

סבוריט ואמאדור? זה נראה ממש טוב בלי לפתוח פה .

וורוס הבלם הזה מניקוסיה , וריינסטה או מה שזה לא יהיה לעמדת הקשר/התקפי ,הארכת חוזה לברסקי. מושלם