Jump to content

דרום אמריקה

David16

Recommended Posts

אהלן חברים,

אז אחרי שסיימתי את התואר הגיע הזמן לנסוע לדרום אמריקה, בפעם הראשונה.

לצערי אני מוגבל בזמן - יש לי שלושה חודשים לטייל ובגלל זה רציתי להתייעץ איתכם איך כדאי לנצל את הזמן בצורה הכי טובה שיש?

כרגע, בגלל שאני נוסע עם חבר שכבר סגר כרטיס לפני, התכנון הוא להתחיל באקוודור ומשם לזרום.

מבחינת טרקים אתה לא תספיק כלום בארגנטינה/צ'ילה (העונה שם מתחילה בלחץ לחץ בתחילת נובמבר....אולי אם תחליט שאת השבועיים האחרונים אתה עושה בפטגוניה תוכל לעשות קצת באזור ברילוצ'ה או הקרטרה אוסטרל). אתה יכול להתחיל באקוואדור ולרדת לפרו, אתה תהיה שם לקראת סוף העונה ותוכל קצת לטרק, כנ"ל בוליביה. עם כל כך מעט זמן בכל מקרה הייתי בוחר מדינה אחת מביניהן ונהנה ממנה עד הסוף במקום לרוץ ממקום למקום (רוב הנסיעות הן מינימום 12 שעות באוטובוס). ברזיל אני כבר לא זוכר אם זאת העונה שלה או לא, לדעתי זאת תקופת הגשמים, אז תעשה עוד בירורים. אבל מסלול של אקוואדור->פרו/בוליביה->ברזיל->ארגנטינה (אולי רק צפון המדינה ובואנוס איירס, לאחסר מה לעשות בצפון...נוף יותר מדברי, אבל ממש יפה).

אם המצב הכלכלי שלך סביר - הייתי עושה חלק מהנסיעות הארוכות בטיסה, רק כדי לחסוך קצת בזמנים (לא חסרות נסיעות של 24 שעות, או נסיעות בבוליביה [אם תבחר] שהופכות מ-12 ל-36 שעות סתם כי זאת בוליביה).

כמו שמתן כתב, החלק הדרומי פחות רלוונטי לאור הזמנים שלך. אם אתה מחפש חופים ומסיבות אתה עשוי להתאכזב, אבל בגדול יש קצת מזה בקולומביה (באזור הקאריבי בסביבת קרטחנה, טגנגה וכו'), באקוודור (מונטניטה וכדומה), פרו (מנקורה לחופים וקוסקו למסיבות) אבל זה בעיקר ברזיל.

אני ממליץ לך בחום לקרוא קצת על המדינות ולהבין מה בא לך לעשות. בגלל העונה, אם אתה מחליט לוותר על החלק הדרומי (לגיטימי ולדעתי אפילו מתבקש בתקופה שלך), הייתי מתחיל עם טיסה לברזיל (סיכון מבחינת גשם) או לפרו (כדאי להתחיל בספטמבר לפני שנהייה קר מדי בשביל רוב הטרקים). פרו לבד מצדיקה חודש וחצי-חודשיים כולל טרקים והיא המדינה שהכי נהניתי לטייל בה. קולומביה (כולל מדג'ין ועמק הקפה) מצריכה שלושה-ארבעה שבועות אם מטיילים בכל המקומות המרכזיים ואקוודור מצריכה משהו כמו שבועיים-שלושה אם לא משתקעים ולא מבקרים בגלפאגוס. לכן, תחליט מה מתאים ותתקדם משם.

התכנון כרגע הוא תחילת ספטמבר עד תחילת דצמבר. בעניין של טרקים, חופים, מסיבות...

אני עשיתי 3 חודשים מקסיקו קולומביה פרו עם באותו ראש כמו שלך פחות או יותר והיה לי מטורף

אם אתה צריך המלצות תשלח הודעה

מקסיקו קולומביה פרו כמו שגורדי כתב ישב לך בול ויש שם גם הכל מהכל אז אתה תמצא את עצמך מאוד בקלות בכל כיוון שתרצה.

ברזיל ופרו לא לוותר לא משנה מה,לפחות חודש כל אחת .

לטעמי תוותר על אקוודור אם אתה לא עושה את הגלאפגוס..

הייתי ממליץ על מסלול של קולומביה-פרו-ברזיל .

תודה על העזרה. לגבי אקוודור - התכנון הוא לבקר בגלפאגוס ובמונטניטה.
מהתגובות נראה שפרו וקולומביה הם יעדים שחייבים לבקר בהם. אני אנסה לשלב את ברזיל תוך כדי ולסיים בארגנטינה.

שאלה לגבי הכרטיס טיסה - מישהו פה לא הזמין דרך סוכן נסיעות אלא באופן עצמאי באינטרנט עם אופציה לשינוי תאריך ויעד?
נכנסתי לאקספידיה וראיתי שיש אפשרות להוסיף עוד 85$ לכרטיס ולקבל כרטיס מוגן - אני רק רוצה להיות בטוח שזה מאפשר לי לשנות תאריך ויעד.

תודה על העזרה. לגבי אקוודור - התכנון הוא לבקר בגלפאגוס ובמונטניטה.

מהתגובות נראה שפרו וקולומביה הם יעדים שחייבים לבקר בהם. אני אנסה לשלב את ברזיל תוך כדי ולסיים בארגנטינה.

שאלה לגבי הכרטיס טיסה - מישהו פה לא הזמין דרך סוכן נסיעות אלא באופן עצמאי באינטרנט עם אופציה לשינוי תאריך ויעד?

נכנסתי לאקספידיה וראיתי שיש אפשרות להוסיף עוד 85$ לכרטיס ולקבל כרטיס מוגן - אני רק רוצה להיות בטוח שזה מאפשר לי לשנות תאריך ויעד.

ממה שאני זוכר מונטניטה זה סבבה, לא מקום חובה...

מונטניטה יעד זהב חובה חובה.

רק תוודא שאתה במזג אוויר טוב, לפי התאריכים שכתבת אתה לא במזג אוויר טוב.

לכן הייתי עושה לזה הייתי עושה

ברזיל פרו קולומביה מקסיקו

• 4 weeks later...

בזכות התגובות פה החלטתי לשנות את המסלול, לוותר על אקוודור ולהתחיל בברזיל. נוחת בריו בתחילת ספטמבר ומשם זורם.
כמה זמן לדעתכם כדאי להקדיש לריו, ועל איזה עוד מקומות הייתם ממליצים בברזיל? מישהו כאן היה בבוזיוס?

אקוואדור מדהימה. אם אתה מתחיל משם תנצל את המדינה הזאת.
גלאפגוס אם אתה בקטע של צלילות.
הג'ונגלים והאמזונס באקוואדור. (חבר שהיה בבוליביה ובאקוואדור אפילו המליץ יותר על הג'ונגל באווקואדור) איזור ההרים שמסביב לקיטו. המון לגונות וטרקים קצרים עם נופים מטורפים.

וכמובן הפנינה של אקוואדור- מונטניטה. עיירת גלישה מטורפת.
(הייתי חודש וחצי באקוואדור, אתה יכול בכיף בשבועיים לסגור את רוב מה שאמרתי)

מונטניטה חובה!! נותן המון בשביל לחזור לשם.

בברזיל איטה קארה מקום פצצה.

בוזיוס די יקר אבל שווה לתת שם סופש.

פלורנאפוליס (פלורה) יעד חובה.

כמובן ריו.

ג'רי שווה להגיע.

פורטלזה חמוד, לא חובה.