Jump to content

אז מה, מלחמה?

כפכף הזהב

Recommended Posts

איך אתה מתכוון להאכיל ולספק מים ל-2 מיליון איש באמצע המדבר במשך שבוע?

הלוואי שזאת תהיה הבעיה שלנו...

מה תעשה במידה וטרוריסטים יסליקו היטב את הנשק והטילים מתחת לאדמה (או יתחבאו שם בעצמם) במקום שהטילים והפצצות שלנו לא יגיעו לשם?

אמרתי, יום אחד של שיטוח מהאוויר של כל המטרות בעזה ואז 6 ימים של כניסה קרקעית, מעבר בית בית כמו בחומת מגן והחרמת כל הנשקים, סתימת כל המנהרות גם ההתקפיות לשטח, גם אלו למצריים שמשמשות להברחות וגם מנהרות הגנתיות.

מה ימנע ממחבלים לצאת החוצה לעיר האוהלים ללא נשק ואחר כך לחזור לרצועה ההרוסה ולייצר/להבריח נשק מחדש?

אחרי מה שתעשה שם יהיה הרבה יותר קשה לייצר/להבריח. בטח שנשק שאינו קל.

ברור שיהיו מאות אלפי הרוגים שלא יסכימו להתפנות. איך תמנע העמדה לדין על פשע נגד האנושות? זה מה שאתה מציע פה בסופו של דבר.

מי שיהיה מספיק מטומטם לא להתפנות בעיה שלו. מצטער, מדינת ישראל היא לא מחלקת רווחה של רצועת עזה. מי שהחיים שלו לא מספיק חשובים לו, אני לא צריך להפקיר את תושבי הדרום ואת חיילי צהל בשבילו.

אני מאמין שמי שלא יתפנה ב48 שעות, יתפנה אחרי ההפצצה הראשונה של חיל האוויר. העזתים הרבה פחות נאמנים לאדמה שלהם ממה שאתם מדמיינים.

איך אתה כל כך בטוח שירדן, סוריה, איראן, טורקיה, לבנון ושאר מדינות האזור יקבלו באהלן אהלן את הביצוע של התוכנית שלך ולא יכריזו עלינו מתקפה שתיקח לנו אלפי הרוגים?

הדבר היחיד שאני יודע שזה בסופו של דבר יצטרך לקרות. אנחנו נעבור מסבב לסבב עד שיהיה שלום או שנכבוש את עזה. מכיוון שאני לא מאמין שאפשר להגיע לשלום עם חמאס, כיבוש עזה יהיה בלתי נמנע.

השאלה אם צריך לחכות למאות הרוגים ישראלים, לסיום ההתבססות האירנית בסוריה, להגעה של אירן לנשק גרעיני. או שנעשה את זה עכשיו שאיראן חלשה, סוריה עוד מלקקת את הפצעים ממלחמת האזרחים והיחסים עם ירדן ומצרים טובים.

ואיך אתה כל כך בטוח שנאט"ו ישבו בשקט בזמן שאתה עושה דברים כאלה?

איך אתה יודע שארה"ב והאיחוד האירופי יקבלו באהלן אהלן את התוכנית הזאת ולא יבטלו את הסיוע+ יטילו עלינו סנקציות שימוטטו את הכלכלה?

כמובן שהמהלך יהיה מתואם עם ארהב ומצריים, עוד סיבה שעכשיו זה הזמן כל עוד טראמפ הנשיא והיחסים עם מצריים טובים.

איך תתמודד עם ההפגנות והמחאות העצומות שיהיו לך מבית?

אם המבצע יצליח לא יהיו מחאות, אם יכשל זה הדבר האחרון שיעניין אותי. כמו כל מבצע צבאי.

האם יש לך תשובות הגיוניות לכל השאלות האלה, ולא סתם "נראה לי שלא יעשו כלום, יהיה בסדר"?

כי אתה מסתכן פה בהרס כל מה שבנינו במדינה הזאת גם מבחינה צבאית וגם מבחינה כלכלית בשביל אולי (!!!) להרגיע את בעיית חמאס לכמה השנים הקרובות. בנוסף אתה מציע למנהיגים ולגנרלים שלנו להפוך לפושעי מלחמה מבוקשים בכל העולם מה שיגרום לכך שלא יוכלו יותר לצאת מהארץ. בהצלחה עם לנהל ככה מדינה הרוסה ממלחמה כוללת עם כלכלה מרוסקת.

ברור לך שאני לא יושב בקבינט כן? ברור לי שלכל מבצע עושים את הניהול סיכונים שלו. סהכ הראיתי דרל יצירתית לפירוז מהיר של עזה בשבוע תוך סיכון מינימלי של חיילי צהל ושל אזרחים עזתים חפים מפשע.

אני מאוד רוצה להאמין שאם יתנו לרמטכל משימה לפרז את עזה בשבוע הוא ימצא פתרון יותר טוב משלי.

אבל מישהו צריך לתת את ההוראה.

על מה מבוססת ההנחה שלך ש-5/6 ימים יספיקו לצבא לסרוק כמה מאות אלפי בתים? שלא לדבר על אלפי טונות של הריסות שצריך לפנות כדי לסרוק. וכמובן על התבצרות, לחימה בשטח בנוי, מארבים שיעשו לנו וכאלה.

ומן הסתם האויב יתכונן לזה. הוא עלול למלכד מאות בניינים ולהפיל אותם על החיילים שלנו. מה תעשה אז?

ומי אמר לך שהאויב כזה מטומטם שהוא ישאיר את הנשק והתחמושת זרוקים איפשהו שימצאו אותם ברגע? מן הסתם יסליקו את זה היטב. יקברו את זה בבורות וחדרים אטומים ומוסלקים שאתה בחיים לא תוכל למצוא. שלא לדבר על האפשרות לנייד את זה ממקום למקום במהלך מבצע החיפוש. עזוב אחי, אתה לא רציני.

בסה"כ הוא נתן פיתרון מאוד יצירתי - שזה הדרך האופטימלית לפתור בעיות שאנשים אוהבים להפוך לבינאריות(כיבוש/שלום), אבל בפועל יצא מאוד לא פרקטי, המצרים בחיים לא יוכלו לקחת חלק במבצע שיהרגו בו כל כך הרבה עזתים(ויהרגו), וגם יצא מאוד לא מתחשב בחיי אדם עזתים.

• 1 month later...

יש הסבר הגיוני למה יש שקט בתקשורת לגבי האונס של בת ה-7 ? זה הוראה של צהל או שבאמת הכל פה מסריח מהשורש

מסתירים פשעים וזהות של פושעים בני דת השלום

לא חדש ולא יחודי לתקשורת הישראלית

אני מזכיר לכם שהחוסר בפשעי מין מהצד הישראלי הוא עדות לגזענות שלנו.

מי מוצא לינק לעבודה הזו?

עריכה:

http://zeevgalili.com/wp-content/uploads/2008/01/military-rape2.pdf

הלכתי להקיא.

לא רוצה לדמיין מה היה הולך פה אם כמה מתנחלים היו עושים את זה לילדה ערבייה

תקיפה מינית בקבוצות זה לא משהו שמאפיין מתנחלים למרות מה שהשבכ היהודי רוצה שנחשוב

מישהו מכיר את הפרופיל איילת לאש בפייסבוק? שמעתי על זה פעם ראשונה כי מישהו שאני מכיר שיתף פוסט שלה

זה מעשה ששווה הוצאה להורג בספר שלי

ילדה בת 7, אני רק חושב על זה בראש זה עושה לי חלחלה בכל הגוף, בני זונות

ישוחרר בעסקת השבויים הבאה כדי להחזיר את הילד של כולנו התורן הבא

לפי כתב האישום זה לא סתם אונס זה אונס במעשה סדום והבין יבין.

האמת הלוואי ולא יוכח שזה לאומני, זה רק יהיה לטובתו. לא מבין גם למה לא תפסו את החברים שלו שעזרו לו שם.

הייתי מארגן לו מסדר של 40 כושים כל יום כל היום עד יומו האחרון.

חובה עונש מוות לאנשים כאלה. ושיתפסו גם את הנבלות שהיו איתו. כזה מקרה מזעזע, בני זונות.

אני לא יודע אם לאומניות קריטית פה. הוא בן שרמוטה + אנס + פדופיל. לדעתי גם אם הוא יגיד שהוא עשה את זה רק כי הילדה ישראלית, זה יהיה שקר שנועד להקנות לו "לגיטימיציה", כאילו זה "נגד הכיבוש", וכביכול אמור לתת לו תמיכה מהפלסטינים. בעיניי אדם שעושה מעשה כל כך מזוויע יעשה אותו בכל סיטואציה, הוא רק ינסה לתמרן את הנסיבות.

לשים אותו בכלא ישראלי פלילי ושיאנסו אותו שם.

לא מבין איך לא מתעללים ויורים בראש לפני שמכניסים למערכת. אם כבר שלחו לכלא אז לאזרחי ולא ביטחוני שיאנסו אותו 24/7. בכלא ביטחוני הוא עוד יהפוך לגיבור.

לא מבין איך לא מתעללים ויורים בראש לפני שמכניסים למערכת. אם כבר שלחו לכלא אז לאזרחי ולא ביטחוני שיאנסו אותו 24/7. בכלא ביטחוני הוא עוד יהפוך לגיבור.

ובדיוק בגלל זה מגדירים את האירוע כפלילי ולא לאומני.

אבל יש דיווחים שנתפס האדם הלא הנכון ושאין ראיות או אפילו עדויות ממשיות מלבד הזיהוי הראשוני של הילדה.

זה נשמע מוזר, מקווה מאוד שנתפס האדם הנכון, כי לחשוב על חלאה כזו שמסתובבת חופשי בחוץ... מפחיד.

לפי מה שהבנתי היא זיהתה את הבית שלו, זה 1+1 ברמה גבוהה (גם אדם X וגם בית Y וזה תיאום מושלם)

בכל מקרה אני מזועזע כבר יומיים מהסיפור הזה ומקווה מאוד שימצו איתו את הדין ברמה הכי קשה וכואבת שיש, הוא והבני זונות שהיו איתו

יש הסבר הגיוני למה יש שקט בתקשורת לגבי האונס של בת ה-7 ? זה הוראה של צהל או שבאמת הכל פה מסריח מהשורש

לצערי (בערך) זה מקבל יותר חשיפה תקשורתית מבערך כמעט כל מקרה אחחר של אונס, כולל של ילדים בגילאים האלו.

*ה׳בערך׳ כי אני שמח שזה מקבל חשיפה, ועצוב שמקרים אחרים לא מקבלים ככה חשיפה.

לצערי (בערך) זה מקבל יותר חשיפה תקשורתית מבערך כמעט כל מקרה אחחר של אונס, כולל של ילדים בגילאים האלו.

*ה׳בערך׳ כי אני שמח שזה מקבל חשיפה, ועצוב שמקרים אחרים לא מקבלים ככה חשיפה.

שמע אתה זיין מוח

לא הייתה מילה בתקשורת לפני שזה הופץ בפייסבוק של תמר זנברג

בדיוק מאותה סיבה שפיגוע דקירה מקבל יותר סיקור תקשורתי מדקירה במועדון ושאנשים (כולל מערכת אכיפת החוק) מסתכלים על יגאל עמיר שונה מרוצחים אחרים.

יש משמעות חברתית למניע.