Jump to content

אז מה, מלחמה?

כפכף הזהב

Recommended Posts

לא, ממש לא

לחזור על מבצע צוק איתן. להכנס, להתלכלך, לנסות למצוא כמה שיותר תשתיות טרור, לוחמים, מודיעין ותחמושת, לנקות אותם ולצאת החוצה. בתקווה שהצבא שלנו מספיק איכותי כדי שזו תהיה מכה משמעותית לחמאס ולגיהאד.

באמת רביד? אחרי 4 שנים שהכל נשאר בהם אותו דבר הפתרון שלך הוא לעשות את אותו דבר?

הבעיה שהסבב הזה עוד שבוע ימשך

החמאס השיג מה שהוא רוצה

היו פה הרוגים, אכלנו חרא, המצב רוח של העם ירד בגלל ההשגים הדלים שלנו.

גם להיות במקלטים ביום העצמאות זה מצב רוח ירוד.

אבל כן, הדרך היחידה לצאת מזה "בסדר" מבחינת מוראל זה לזיין אותם. אבל "לזיין" אותם זה חסר כל הישג מדיני, להפך.

באמת רביד? אחרי 4 שנים שהכל נשאר בהם אותו דבר הפתרון שלך הוא לעשות את אותו דבר?

זה לא ה"פתרון" שלי. לדעתי אין פתרון כל עוד חמאס בשלטון. אבל כל עוד הם בשלטון הם מבינים רק כוח וככה צריך לטפל בהם. לשקם את ההתראה. לגרום להם לפחד מההשלכות של לירות טיל אחד, בדיוק כמו שנסראללה מפחד.

מוכן לאכול חרא פעם אחת לסבב שיתן רגיעה לגמרי

ולא אני לא מוכן לשמוע את ההצעות של החברה של כחול לבן לשבת עם הרשות או החמאס לא יושבים איתם, הם לא רוצים ולא אנחנו

צריך להקים שם ממשלה חדשה

האמריקאים עשו את זה בעיראק ואין שום סיבה שלא נעשה את זה גם בעזה.

לא, ממש לא

לחזור על מבצע צוק איתן. להכנס, להתלכלך, לנסות למצוא כמה שיותר תשתיות טרור, לוחמים, מודיעין ותחמושת, לנקות אותם ולצאת החוצה. בתקווה שהצבא שלנו מספיק איכותי כדי שזו תהיה מכה משמעותית לחמאס ולגיהאד.

אני אשתמש במילותיו של אבא שלי שהיה מפ בלבנון הראשונה:

איבדנו את היכולת לאבד.. לכל מבצע כזה ברור שיהיו השלכות, וכיום כעם וכמדינה ההשלכות של 50 הרוגים הם קשות (זאת לא ביקורת אלא מציאות).

אני אגיד את מה שיש לי להגיד למרות שאני מגדיר את עצמי שמאלני אז כנראה לא תאהבו אתמה שיש לי לרשום.

מלחמה תמיד תביא עוד מלחמה, אלמלא עושים פעולות של קירוב.

האיבה בין העמים כל כך גדולה וכל כך עמוקה, וכל מלחמה או "סבב" מכניסים עוד אנשים למעגל השכול, למעגל השנאה, למעגל הפחד.

ילדים מאיזור הדרום חיים בפחד כבר שנים. גם בצד השני הם קיימים.

גרמניה לאחר מלחמת העולם הראשונה הרגישה מושפלת היית מוקצה באירופה (כן ממש כמו יאניב שלנו), ושם נולד רגשי הנחיתות, שהובילו לריחוק שנאה והסלמה למלחמת העולם השניה. לאחריה גרמניה פוצלה, אך את חלקה המערבי ניסו לקרב לאירופה ולעולם המערבי וזה עזר.

לדעתי אם רוצים לצאת ממעגלי המלחמה יש להלחם עוד פעם, אך לאחר מכן לא פשוט להשאיר את עזה כשטח הפקר אלא מיד להכניס את אנשיו של אבו מאזן (אם מתאפשר) שכן הוא הרע במיעוטו, והוא לא הולך ונהיה צעיר יותר. צריך לבנות כמה שיותר שיתופי פעולה שיראו שיש להם מה לעשות, כי עם או מדינה שאין לה מה להפסיד ימשיכו להתנהג בדיוק בדרך הזאת, של פיגועים וטרור יחדים. שוב אני יודע שזה דורש המון מעם שסבל מספיק (אנחנו) אבל לדעתי הדרך היחידה לצאת מהמעגל החולני הזה שאנשים אשכרה אוכלים הפגזות על בסיס שעתי - היא בעצם הדרך היחידה שלא נוסתה (או נגדעה לפני שהושלמה), והיא דרך השלום. או אם שלום זאת מילה גדולה אז דרך ההבנה וקירוב הלבבות.

כי עוד מלחמה תוליד עוד הרוגים ועוד סבב יוליד עוד הרס והרוגים, ולי אישית די נשבר מזה.

אתם כל כך רכים וחלשים. זו מלחמה ואנחנו צריכים להתחיל להתייחס אליה כאחת כזו.

יש לנו כוח להחריב אותם, לשחק להם בראש, לפתוח להם שעון חול להיכנע שבכל 10 דק שזה לא קורה מנחיתים עליהם מכה משמיים.

בלי כניסה קרקעית ובלי נעליים.

השמאל ליברלי הקיצוני מטמטם לכם את המוח עם ״מוסר״ שמתאים לימים אחרים במקומות אחרים.

במזרח התיכון מ1948 ועד היום צריך לדבר בשפה אחת- כוח. כשעשינו את זה קיבלנו הישגים.

זה לא ה"פתרון" שלי. לדעתי אין פתרון כל עוד חמאס בשלטון. אבל כל עוד הם בשלטון הם מבינים רק כוח וככה צריך לטפל בהם. לשקם את ההתראה. לגרום להם לפחד מההשלכות של לירות טיל אחד, בדיוק כמו שנסראללה מפחד.

להגיד שנאסרללה מפחד זה איך לומר, מנותק קצת מהמציאות

אני מבין שאתה רואה את הדברים בצורה שנוח לך לראות אותם אבל הם רחוקים מאוד להיות מה שאתה אומר או מתאר, אפילו הייתי אומר רחוקים מאוד מלעבוד כמו שאתה רוצה שהם יעבדו.

אני מסכים שעכשיו זה לא הזמן למלחמה. לא קרוב ליום הזיכרון/עצמאות ולא כשהחמאס קובע לנו מתי נצא או לא נצא למלחמה. אבל מלחמה צריכה להיות. צריך להחריב את עזה עד היסוד ולטהר אותה מכל גרם של טרור. להישאר שם ולבנות אותה מחדש בעצמנו. על כל הפרה הכי קטנה להגיב בחוסר פרופורציה מטורף.

אין זמן למלחמה

אנחנו לא ניזום מצבע על דעת עצמנו כי אז יגידו שאנחנו אגרסיבים וכ'ו וכ'ו כל עוד הם יוצרים בעיה כמו עכשיו זה בול המקרה של לבצע מבצע.

אין זמן למלחמה

אנחנו לא ניזום מצבע על דעת עצמנו כי אז יגידו שאנחנו אגרסיבים וכ'ו וכ'ו כל עוד הם יוצרים בעיה כמו עכשיו זה בול המקרה של לבצע מבצע.

אם תקח את המקרה עכשיו, המהירות שבא אתה צריך להגיב היא משמעותית יותר מהירה, לעשות מבצע כדי לעשות מבצע בלי שום הישגים לא יתן כלום ברגע שהם היוזמים הם מוכנים לתרחיש הזה ומונעים את האופציות לפגוע בהם.

תכנון מבצע היה צריך להיות מראש ולחכות רק למעידה כמו מקודם

זה כולל השגים וכ'ו

זה לא שאנחנו לא יודעים עם מי אנחנו מתמודדים ומה אנחנו רוצים

אתם כל כך רכים וחלשים. זו מלחמה ואנחנו צריכים להתחיל להתייחס אליה כאחת כזו.

יש לנו כוח להחריב אותם, לשחק להם בראש, לפתוח להם שעון חול להיכנע שבכל 10 דק שזה לא קורה מנחיתים עליהם מכה משמיים.

בלי כניסה קרקעית ובלי נעליים.

השמאל ליברלי הקיצוני מטמטם לכם את המוח עם ״מוסר״ שמתאים לימים אחרים במקומות אחרים.

במזרח התיכון מ1948 ועד היום צריך לדבר בשפה אחת- כוח. כשעשינו את זה קיבלנו הישגים.

למה בעזה אין לימודים? נגמרו הילדים...

להגיד שנאסרללה מפחד זה איך לומר, מנותק קצת מהמציאות

אני מבין שאתה רואה את הדברים בצורה שנוח לך לראות אותם אבל הם רחוקים מאוד להיות מה שאתה אומר או מתאר, אפילו הייתי אומר רחוקים מאוד מלעבוד כמו שאתה רוצה שהם יעבדו.

אני מנותק מהמציאות? אני מסתכל על עובדות: מאז מלחמת לבנון השניה ישובי הצפון חיים בשקט ללא טילים. לא פעם הפגזנו בסוריה ובלבנון ללא תגובה וגם שכן היו תגובות הן כוונו לכוחות צבא שלנו ולא לאזרחים. נסראללה בעצמו אמר שאם הוא היה יודע מראש את התגובה העוצמתית שתבוא אחרי התקיפה על הסיור ולקיחת גופות 3 החיילים הוא לא היה עושה את זה.

לי זה נראה כמו הרתעה, מה שבעזה אין בכלל. אבל לא יודע, אולי אתה מכיר את נסראללה ויודע ממקור ראשון אם הוא מפחד או לא. אין לי מושג.

אני מנותק מהמציאות? אני מסתכל על עובדות: מאז מלחמת לבנון השניה ישובי הצפון חיים בשקט ללא טילים. לא פעם הפגזנו בסוריה ובלבנון ללא תגובה וגם שכן היו תגובות הן כוונו לכוחות צבא שלנו ולא לאזרחים. נסראללה בעצמו אמר שאם הוא היה יודע מראש את התגובה העוצמתית שתבוא אחרי התקיפה על הסיור ולקיחת גופות 3 החיילים הוא לא היה עושה את זה.

לי זה נראה כמו הרתעה, מה שבעזה אין בכלל. אבל לא יודע, אולי אתה מכיר את נסראללה ויודע ממקור ראשון אם הוא מפחד או לא. אין לי מושג.

לא חשוב אח, אתה צודק.

אין לי מושג מה מאזן הכוחות אבל זה שמדינת ישראל חיה בשלום אם זה שבכל רגע נתון יכול לקום איזה דביל, להעיף רקטה ולשלוח מעל מיליון איש למקלטים נשמע לי הזוי למדי.

או שישראל לא כל כך חזקה כמו שנוהגים לצייר.

אני אשתמש במילותיו של אבא שלי שהיה מפ בלבנון הראשונה:

איבדנו את היכולת לאבד.. לכל מבצע כזה ברור שיהיו השלכות, וכיום כעם וכמדינה ההשלכות של 50 הרוגים הם קשות (זאת לא ביקורת אלא מציאות).

אני אגיד את מה שיש לי להגיד למרות שאני מגדיר את עצמי שמאלני אז כנראה לא תאהבו אתמה שיש לי לרשום.

מלחמה תמיד תביא עוד מלחמה, אלמלא עושים פעולות של קירוב.

האיבה בין העמים כל כך גדולה וכל כך עמוקה, וכל מלחמה או "סבב" מכניסים עוד אנשים למעגל השכול, למעגל השנאה, למעגל הפחד.

ילדים מאיזור הדרום חיים בפחד כבר שנים. גם בצד השני הם קיימים.

גרמניה לאחר מלחמת העולם הראשונה הרגישה מושפלת היית מוקצה באירופה (כן ממש כמו יאניב שלנו), ושם נולד רגשי הנחיתות, שהובילו לריחוק שנאה והסלמה למלחמת העולם השניה. לאחריה גרמניה פוצלה, אך את חלקה המערבי ניסו לקרב לאירופה ולעולם המערבי וזה עזר.

לדעתי אם רוצים לצאת ממעגלי המלחמה יש להלחם עוד פעם, אך לאחר מכן לא פשוט להשאיר את עזה כשטח הפקר אלא מיד להכניס את אנשיו של אבו מאזן (אם מתאפשר) שכן הוא הרע במיעוטו, והוא לא הולך ונהיה צעיר יותר. צריך לבנות כמה שיותר שיתופי פעולה שיראו שיש להם מה לעשות, כי עם או מדינה שאין לה מה להפסיד ימשיכו להתנהג בדיוק בדרך הזאת, של פיגועים וטרור יחדים. שוב אני יודע שזה דורש המון מעם שסבל מספיק (אנחנו) אבל לדעתי הדרך היחידה לצאת מהמעגל החולני הזה שאנשים אשכרה אוכלים הפגזות על בסיס שעתי - היא בעצם הדרך היחידה שלא נוסתה (או נגדעה לפני שהושלמה), והיא דרך השלום. או אם שלום זאת מילה גדולה אז דרך ההבנה וקירוב הלבבות.

כי עוד מלחמה תוליד עוד הרוגים ועוד סבב יוליד עוד הרס והרוגים, ולי אישית די נשבר מזה.

אני לא בטוח אם אני זזתי שמאלה או העולם זז ימינה, אבל מסכים עם כמעט הכל (למעט החזרת אבו מאזן, יש ערך בהפרדה של עזה ואיו"ש לשתי סוגיות שונות).

אין פתרון שלא כולל יצירת אופק מסוים לתושבי הרצועה, כל ההפצצות שבעולם לא ישנו את העובדה שיש שם מעל מיליון איש שחיים בתנאים נוראיים ושונאים אותך. כל עוד אין להם מה להפסיד הם יתקפו, גם אם תהרוג אותם בהמוניהם (בלי להתייחס לבעיה המוסרית בהרג אוכלוסייה לא מעורבת, שבאופן אישי מפריעה לי מאוד).

אגב, "איבדנו את היכולת לאבד" זה משפט גדול.

יש הבדל בין מלחמה עם מדינה או עם ארגון שמייצג ו/או נמצא בתוך מדינת אויב לבין מלחמה עם ישות שנמצאת בשטח שאתה שולט בו כביכול.

אני לא מצליח להבין את החשיבה הישראלית בהקשר של עזה, ברור שיש את היכולת התיאורטית לתת שקט, כשנותנים לחולדה שוק היא נרתעת, אבל אם מתמידים היא פשוט קופאת ומפסיקה להגיב, וזה מה שקרה שם אחרי צוק איתן, אפשר לעשות את זה אפקטיבי ולהגיע איתם למצב של איו"ש בלי התנחלויות שזה מצב די טוב, אפילו מעולה ביחס לעכשיו.

בכל אירוע של הסדרה אמיתית חמאס חייב להיות מחוץ לתמונה או מוחלש בצורה כזאת שהוא זונח את המאבק המזוין לפחות ברמה המעשית, אני חושב שהשגיאה הכי גדולה זה שלא מפנימים אצלנו שהפעלת כוח נותנת פתח לתהליכים דיפלומטיים, צוק איתן ועמוד ענן זה חמוד אבל תמנף את זה ואל תרפה עד שלא השגת יעד מדיני.

סבבי ההסלמה של השנה האחרונה הם במקרה הטוב סשן אימון לטייסי חיל האוויר.

אני לא מצליח להבין את החשיבה הישראלית בהקשר של עזה, ברור שיש את היכולת התיאורטית לתת שקט, כשנותנים לחולדה שוק היא נרתעת, אבל אם מתמידים היא פשוט קופאת ומפסיקה להגיב, וזה מה שקרה שם אחרי צוק איתן, אפשר לעשות את זה אפקטיבי ולהגיע איתם למצב של איו"ש בלי התנחלויות שזה מצב די טוב, אפילו מעולה ביחס לעכשיו.

בכל אירוע של הסדרה אמיתית חמאס חייב להיות מחוץ לתמונה או מוחלש בצורה כזאת שהוא זונח את המאבק המזוין לפחות ברמה המעשית, אני חושב שהשגיאה הכי גדולה זה שלא מפנימים אצלנו שהפעלת כוח נותנת פתח לתהליכים דיפלומטיים, צוק איתן ועמוד ענן זה חמוד אבל תמנף את זה ואל תרפה עד שלא השגת יעד מדיני.

סבבי ההסלמה של השנה האחרונה הם במקרה הטוב סשן אימון לטייסי חיל האוויר.

ובמקרה הרע שיפור יכולות הירי של הטרור בעזה.

מסכים איתך לחלוטין. אין ספק שבסוף בסוף צריך להיות פתרון מדיני, פשוט כדי להגיע לשם בצורה שמשרתת את האינטרס שלנו צריך להוציא להם את החשק לחיות או למות.

לתאם עם מצריים פתיחה של המעבר לסיני והקמת עיר אוהלים.

לתת התראה של 48 שעות לכל גורם בעזה שלא מעוניין להילחם לצאת לסיני.

להפציץ מהאוויר את כל מי שנשאר, את כל מפעלי הטילים. 24 שעות של הורדת כל המטרות בעזה.

לאחר ששיטחנו מהאוויר, להיכנס קרקעית, להרוג את כל מי שנשאר בחיים, לסתום את כל המנהרות. לעבור בית בית ולהחרים נשקים.

אחרי המבצע הזה שאפשר לסיים בשבוע, לתת לתושבים לחזור לרצועה המפורזת והנקייה ממחבלים.

את כל המעברים מעזה לסיני ינהל הצבא המצרי.

ביציאה או בחזרה של התושבים מהרצועה מי שיתפס עם נשק דינו מוות במקום. הצבא המצרי יהיה אחראי גם לאבטח את עיר האוהלים בשבוע הזה.

אחר כך אפשר להגיש סיוע הומניטרי לשקם את הבתים שנהרסו. אפשר לשים ראש ממשלה בובה, אפשר להפוך את עזה למה שהייתה לפני אוסלו עם מנגנונים של ראשי ערים, לא חסרות אופציות.

בשבוע עבודה אתה מבטיח שקט ל20 שנה קדימה במקרה הרע או לפתרון בעיית עזה במקרה הטוב.

לתאם עם מצריים פתיחה של המעבר לסיני והקמת עיר אוהלים.

לתת התראה של 48 שעות לכל גורם בעזה שלא מעוניין להילחם לצאת לסיני.

כאן איבדתי אותך.

המצרים רוצים את העזתים פחות ממה שאנחנו רוצים אותם.

כאן איבדתי אותך.

המצרים רוצים את העזתים פחות ממה שאנחנו רוצים אותם.

אם תהיה קצת פחות מגניב ותמשיך לקרוא תבין שמה שכתבת לא קשור למה שכתבתי.