Jump to content

אז מה, מלחמה?

כפכף הזהב

Recommended Posts

בולשיט

ביבי מנסה לברוח מהבור הפוליטי שהוא נכנס אליו, כל טענה לאינטרס אחר שלו (כמו שאכפת לו מהאזרחים) תלושה מהמציאות.

ליברמן, אגב, באותה הבעיה. אתה חושב שלא עוברת לו בראש המחשבה שהוא קשקש מחוץ לממשלה שהוא ימחק את החמאס ועוד כמה קשקושים שאני לא זוכר? אתה חושב שלא עוברת לו המחשבה שאם הוא לא יוצא למבצע צבאי אז זה פחות או יותר גזר דין מוות לכל האג׳נדה והאידיאולוגיה הפוליטית שלו?

המדינה שלך מתנהלת ככה כבר עשור אם לא שמת לב.

ביבי מנסה לברוח מהבור הפוליטי שהוא נכנס אליו, כל טענה לאינטרס אחר שלו (כמו שאכפת לו מהאזרחים) תלושה מהמציאות.

איזה בור?

הפופולריות של ביבי בשיא אחרי הפעילות מול איראן וסוריה בחודשים האחרונים.

איזה בור?

הפופולריות של ביבי בשיא אחרי הפעילות מול איראן וסוריה בחודשים האחרונים.

חוק הלאום, חוק הפונדקאות ועכשיו החמאס על הראש שלו. אז היה לו חודש מאי סלמתק שהעבירו בו את שגרירות ארה״ב, הפעילות מול איראן ואפילו זכינו באורוויזיון. אבל אנחנו כבר באוגוסט, וכרגע הוא בהחלט בירידה.

אני רק נותן את הפרשנות שלי לכל הסיפור.

כמובן שביבי עדיין הפוליטקאי הכי פופלורי במדינה ובפער. אבל הוא דואג לתחת שלו קודם, ואחר כך על תושבי עוטף עזה.

היו פה הרבה ראשי ממשלה. לא חושב שלאף אחד מהם לא היה איכפת. זו סתם אמירה צינית של אזרחים ממורמרים לטעמי

חותם לך בוודאות שלביבי לא אכפת מחיי היומיום שלנו. הוא בהחלט יעדיף את טובתו האישית על טובת האזרחים. אני זין כתוש אם אני טועה.

בעצם, למה אני בכלל מכביר במילים? תיק 4000? זה בדיוק זה.

היו פה הרבה ראשי ממשלה. לא חושב שלאף אחד מהם לא היה איכפת. זו סתם אמירה צינית של אזרחים ממורמרים לטעמי

ברור שאכפת לו, אבל לא מהמניעים שנראה לך...

תגיע למסקנה דרך השאלה הבאה:

מה יקרה אם נקבל נפילה בלב תל אביב? או, למה דין עוטף עזה לא כדין תל אביב?

ברור שאכפת לו, אבל לא מהמניעים שנראה לך...

תגיע למסקנה דרך השאלה הבאה:

מה יקרה אם נקבל נפילה בלב תל אביב? או, למה דין עוטף עזה לא כדין תל אביב?

אני לא מדבר דווקא על ביבי. לא היו פה ראשי ממשלה שהיו אדישים לביטחון האזרחים. חלקם אולי לא תפקדו כראוי, אבל אין ולא היה פה ראש ממשלה שזורק זין על המצב הביטחוני.

למה דין עוטף עזה לא כדין תל אביב? יש קווים אדומים שונים.

זה כמו שפיגוע דקירה ביו"ש יוליד תגובה אחרת מאשר פיגוע חדירה ודקירה חס וחלילה בעוטף.

דין נצרים כדין תל אביב היתה סיסמה חלולה

וואלה בתור לוחם שנמצא כרגע בסדיר אני חושב שהדרישה להכניס כוחות קרקעיים לעזה היא לא נכונה .. מה עדיף רקטות שבכל מקרה רובן מיורטות או נופלות בשטחים פתוחים (שזה מצב שכמעט לא נגרמות בו אבדות בנפש) או מבצע קרקעי שיגרום לעשרות חיילים לההרג ולמלא משפחות שכולות?

אין ספק שהמצב של התושבים בעוטף הוא לא אידיאלי, אבל אפשר לפתור את זה גם במבצע אווירי רחב שלא יגרום בכלל להרוגים בצד שלנו

ילדי כאפות של החמאס.
כל הסלמה המצב רק מדרדר, הם שולטים במשחק, הם מכתיבים את קצב..אנחנו נכנענים למשחקים שלהם ויוצאים מזה עוד יותר רע.
הממשלה שלנו פחדנית, המששלה שלנו איבדה את הדרום. מי שחושב שלביבי אכפת מתושבי עוטף עזה או שהוא שקרן או שהוא כנוע או שהוא אידיוט. מצטער אין הסבר אחר

ישראל כושלת פעם אחר פעם בתגובות שלה לטרור העזתי מאז מרץ ותחילת הצעדות לגדר, לא יכול להיות שאנחנו סופרים כבר מעל 500 רקטות ופצמ"רים, הרוגים, פצועים, אין ספור נסיונות חדירה חבלה וירי, שטח אדיר שהתכלה בשריפות ובעיקר ארגון טרור אחד שעושה ממדינת ישראל צחוק שוב ושוב.

יש להשמיד באופן שיטתי כל נכס שמבחינה מודיעינית ידוע שמשמש את חמאס, תקישו בגג, תעשו מה שבא לכם, שישארו ערומים וחשופים.

וואלה בתור לוחם שנמצא כרגע בסדיר אני חושב שהדרישה להכניס כוחות קרקעיים לעזה היא לא נכונה .. מה עדיף רקטות שבכל מקרה רובן מיורטות או נופלות בשטחים פתוחים (שזה מצב שכמעט לא נגרמות בו אבדות בנפש) או מבצע קרקעי שיגרום לעשרות חיילים לההרג ולמלא משפחות שכולות?

אין ספק שהמצב של התושבים בעוטף הוא לא אידיאלי, אבל אפשר לפתור את זה גם במבצע אווירי רחב שלא יגרום בכלל להרוגים בצד שלנו

אתה רואה את זה מנקודת מבט של חייל קרבי, וזה בסדר ומובן - אבל כמות הפוסט טראומטים שמצולקים לשארית חייהם בעוטף היא בכמויות של אלפים אם לא עשרות אלפים. הנזק הכלכלי שנגרם לישובים ולאנשים היא משוגעת. אף אחד לא היה נותן יד שזה יקרה לו בביתו שלו, וישראל "מחליקה" את זה די בקלות כשזה בפריפריה. לא אומר שכניסה קרקעית היא הפתרון, אבל גם לא הקלת ראש "מכיוון שאין כמעט פגיעה בנפש".

אתה רואה את זה מנקודת מבט של חייל קרבי, וזה בסדר ומובן - אבל כמות הפוסט טראומטים שמצולקים לשארית חייהם בעוטף היא בכמויות של אלפים אם לא עשרות אלפים. הנזק הכלכלי שנגרם לישובים ולאנשים היא משוגעת. אף אחד לא היה נותן יד שזה יקרה לו בביתו שלו, וישראל "מחליקה" את זה די בקלות כשזה בפריפריה. לא אומר שכניסה קרקעית היא הפתרון, אבל גם לא הקלת ראש "מכיוון שאין כמעט פגיעה בנפש".

כניסה קרקעית זה אסון לא פתרון.

הפתרון הוא יחיד ועוצמתי. אבל לא יקום פה המנהיג שיאשר אותו. נמשיך להיות ילדי כאפות שלהם בשביל שחס וחלילה לא יגידו לנו בBBC "נו נו נו"

לא יודע, מרגיש לי שאם לא תהיה מלחמה מתמדת לא תהיה סיבה לגנוב אותנו במיסים.

לא אוהב להיות קונספירטור בשקל, אבל אני חושב שזה נראה שמאוד חשוב למדינת ישראל לשמור על אווירה קרבית.

• 2 months later...

הוציאו הודעה ‏שקצין צה"ל נהרג בפעילות מבצעית של כוח מיוחד בעזה.

עצוב ממש, ועוד קצין פצוע..מתי הפעם האחרונה שנהרג לצה"ל קצין בדרגה בכירה כ"כ?

מתי יהיה לזה סוף?

נו? כבר סיפרתם לחבר'ה? שלחתם את התמונה של סא"ל מ' עם הילד שלו למרות שיש הנחיה מאוד ברורה על איסור פרסום שמו ופרטיו? מרגישים שאתם סוכנות ידיעות ולא "הפייק ניוז" האלה שמסרבים לשתף פרטים?

חשבתם לרגע, חבורה של מטוטמים, מה ההשלכות של פרסום תמונתו? ושל שמו? האם אתם חכמים יותר מאנשי קהיליית המודיעין ואנשי צה"ל, שהחלטתם על דעת עצמכם להפיץ בקבוצות וואטסאפ "חדשות לפני כולם" - "ראשונים בחדשות" הודעות עאלק מנוסחות בצורה רשמית?

אני בז לכל אחד ואחד מקבוצות ה"חדשות", בושה וחרפה. לא ברור איך זה חוקי. לכו תספרו את זה לאישה שמכירה את אותו קצין שמיררה בבכי הבוקר כי ככה היא שמעה על מותו, לפני שיצאה לעבודה, מישהי שאני באופן אישי מכיר. למה? כי אתם רוצים להיות "חדשות בזמן אמת". וואוו כל הכבוד לכם. ושלא לדבר על כל ה"על פי ד.ע. (כלומר דיווח ערבי, מי ישמע מינימום דסק בשב"כ אתם) שב150% מהמקרים אין קשר בין הכתוב בערבית למה שתורגם, ותמיד מדובר במידע שקרי, יענו "פייק ניוז" שמתחיל לרוץ כמו אש בקבוצות.

יש לי רק דברים רעים לאחל לכם, אפילו מאוד, אבל גם ככה בוקר קשה ורע היום ואיך אמר רבי אלימלך מליזנסק? אדרבה, תן בלבנו שנראה כל אחד מעלות חברינו ולא חסרונם.

Daniel Salami

מתי יהיה לזה סוף?

עם כל הצער, זה רק יחמיר, כל החומר שעבר אתמול בווטסאפ עוד לפני שהייתה הודעה רשמית של דובר צהל זה מטורף

אני מקווה שצהל יעשה את ההתאמות לעולם החדש הזה שבו כל שמועה מתפשטת כמו אש