Jump to content

אז מה, מלחמה?

כפכף הזהב

Recommended Posts

תגיד לי מה אתה חושב שהצבא המצרי עובד אצלך?

איפה אתה חי כשאתה רושם שהצבא המצרי ינהל הכל ויהיה אחראי לכל דבר?

זאת הבעיה העיקרית שלי עם ביבי, שאין באמת אופק מדיני לבעיית עזה. כאילו נלחמים ולא יוצא מזה כלום, חוץ מהישגים בטחוניים כאלה ואחרים. שום הישג מדיני לא היה, שזה ביזיון. אין באמת אסטרטגיה מול עזה.

הסיכוי שהמצרים יסכימו שהעזתים ייכנסו אליהם אפילו לטווח קצר ומוגבל שווה לסיכוי שנהיה בעד הפועל ת"א סתם ככה, מבלי אפילו שהיא תשחק מול יריבה שלנו לתואר.

למצרים יש בעיה קשה מאוד בצפון סיני משל עצמה:

* שלוחת דעא"ש שם עושה להם לא מעט הרוגים וצרות, בחסות השבטים הבדואים של צפון סיני. הם אכלו לא מעט פיגועים קטלניים למשל בשייח' זוויד (עיירה שיושבת על הדרך בין רפיח לאל עריש, לא רחוק מאיפה שימית הייתה). הם אוכלים שם גם לא מעט פיגועים באזורים הפנימיים יותר דרומה.

* השלטון המצרי כיום הא אנטי מחלט של האחים המוסלמים. חמאס הוא האחים המוסלמים ומצרים רואה את עזה כשלוחה שלו. אפשר להגיד ש"ישראל תשמיד את חמאס עזה ותשפר למצרים את הפינה הזו", אבל פתיחת הרצועה לסיני לטווח מוגבל משמעותה גם בריחה של מחבלים שעלולים להתבסס בסיני ולפגוע במצרים. למה שהם יסכימו לזה? (הם לא).

* בלי קשר, מצרים לא מוכנה באופן גורף לקחת על עצמה אוכלוסיה עזתית וגם לא לטווח מוגבל, וגם בטח שלא להסתכן בכך שחלק מהאוכלוסיה הזו תתקע לה בסוף בסיני. בשנות ה-70' ישראל דיללה קצת את מחנות הפליטים הגדולים ברצועה, ובין היתר בנו למפונים באזור רפיח שכונה חדשה בשם "קנדה". ב-1982 "קנדה" נשארה בשטח המצרי של רפיח. המצרים לא הסכימו שהשכונה הזו תשאר אצלם, ועמדו על כך שאוכלוסייתה תעוף חזרה לרצועה, וכך גם היה. נאלצנו לקבל את אלפי התושבים הללו מחדש לשטח הרצועה, בסביבות 1985. זו רק דוגמא אחת לעניין הזה וליחס המצרי לתושבי עזה (שאגב, ב-19 שנות שליטתה של מצרים שם היו תחת ממשל צבאי והגבלות חמורות).

טראמפ גאון, יודע בדיוק איך לתפוס את היריב בביצים ויודע שלספוג מכה כלכלית זה כואב יותר ממכה צבאית.

בו"ז הוא גם מכין את האופציה הצבאית, ונושאת מטוסים זה מרעיד הביצים הטוב בעולם.

לא חושב שיתקוף את אירן,אבל היא תזחל לשולחן המו"מ כמו מדינה כנועה.

חבל שביבי לא לומד ממנו כלום.

עם מנוף לחץ מספיק גדול, ואם זה ישתלם להם, מצרים תהיה שותפה.

אנחנו יושבים על השיבר הכלכלי של עזה ולא ממנפים את זה לכלום. אפילו לא רעיון.

במקום שאנחנו נהיה הבוס, איזה מועצה של מחבלים מפגרים מכתיבה סדר יום. זה פשוט הזוי.

זאת הבעיה העיקרית שלי עם ביבי, שאין באמת אופק מדיני לבעיית עזה. כאילו נלחמים ולא יוצא מזה כלום, חוץ מהישגים בטחוניים כאלה ואחרים. שום הישג מדיני לא היה, שזה ביזיון. אין באמת אסטרטגיה מול עזה.

כן באמת עדיף לחזור לימי ההישגים לפני ביבי כגון הישג אוסלו, הישג הדולפינריום, הישג קו 24, הישג מלון פארק, הישג האינתיפאדה וכו' וכו'

הפיגועים ירדו משמעותית עוד לפני ביבי והם הגיעו בעיקר מירושלים ומהגדה, לא מהרצועה.

זה לא רלוונטי בכלל.

לתאם עם מצריים פתיחה של המעבר לסיני והקמת עיר אוהלים.

לתת התראה של 48 שעות לכל גורם בעזה שלא מעוניין להילחם לצאת לסיני.

להפציץ מהאוויר את כל מי שנשאר, את כל מפעלי הטילים. 24 שעות של הורדת כל המטרות בעזה.

לאחר ששיטחנו מהאוויר, להיכנס קרקעית, להרוג את כל מי שנשאר בחיים, לסתום את כל המנהרות. לעבור בית בית ולהחרים נשקים.

אחרי המבצע הזה שאפשר לסיים בשבוע, לתת לתושבים לחזור לרצועה המפורזת והנקייה ממחבלים.

את כל המעברים מעזה לסיני ינהל הצבא המצרי.

ביציאה או בחזרה של התושבים מהרצועה מי שיתפס עם נשק דינו מוות במקום. הצבא המצרי יהיה אחראי גם לאבטח את עיר האוהלים בשבוע הזה.

אחר כך אפשר להגיש סיוע הומניטרי לשקם את הבתים שנהרסו. אפשר לשים ראש ממשלה בובה, אפשר להפוך את עזה למה שהייתה לפני אוסלו עם מנגנונים של ראשי ערים, לא חסרות אופציות.

בשבוע עבודה אתה מבטיח שקט ל20 שנה קדימה במקרה הרע או לפתרון בעיית עזה במקרה הטוב.

יש מצב שזה הפתרון הסופי.

הפיגועים ירדו משמעותית עוד לפני ביבי והם הגיעו בעיקר מירושלים ומהגדה, לא מהרצועה.

זה לא רלוונטי בכלל.

אין קשר. אני לא מדבר על כן ביבי/לא ביבי ועל המצב הצבאי בגדה. דיברו פה על אופק מדיני ואני אמרתי שגם אוסלו היה אופק מדיני.

להפציץ מהאוויר את כל מי שנשאר, את כל מפעלי הטילים. 24 שעות של הורדת כל המטרות בעזה.

לאחר ששיטחנו מהאוויר, להיכנס קרקעית, להרוג את כל מי שנשאר בחיים, לסתום את כל המנהרות. לעבור בית בית ולהחרים נשקים.

אחרי המבצע הזה שאפשר לסיים בשבוע, לתת לתושבים לחזור לרצועה המפורזת והנקייה ממחבלים.

ביציאה או בחזרה של התושבים מהרצועה מי שיתפס עם נשק דינו מוות במקום. הצבא המצרי יהיה אחראי גם לאבטח את עיר האוהלים בשבוע הזה.

אחר כך אפשר להגיש סיוע הומניטרי לשקם את הבתים שנהרסו. אפשר לשים ראש ממשלה בובה, אפשר להפוך את עזה למה שהייתה לפני אוסלו עם מנגנונים של ראשי ערים, לא חסרות אופציות.

בשבוע עבודה אתה מבטיח שקט ל20 שנה קדימה במקרה הרע או לפתרון בעיית עזה במקרה הטוב.

פצצת אטום אחת בינונית עושה את העבודה בלי כל הבוגר'אס הזה. למה לטרומן מותר ולנו אסור? מה העולם יעשה לנו? בעל הכוח הוא בעל הדעה, וכפי שהוכיחה המלחמה הקרה, נשק גרעיני הוא המשווה הגדול. האיום של השמדת הפלנטה והמין האנושי צריך לרחף מעל כל מי שיעז לנסות לעשות יותר מלהזדעזע ולצקצק.

שמע זה נשמע הכי מושלם שיש בעולם ורוד של:

א) מצרים תשתף פעולה, ותקבל את כל העזתים עם כל הכאב ראש של לשקם אותם.

ב) באמת כל מי שחף מפשע יוצא ולא מקבל איומים או משהו בסגנון כי הרי חמאס מטיל שם טרור.

ג) שזה לא יגרור תגובה של מדינות שכנות אויבות ואז הכלל אתה מבעיר מזרח תיכון שלם.

וכנראה עוד אלף ואחת סוגיות פוליטיות וצבאיות מאוסות שלא באמת כל כך מעניינות אותי כדי ללמוד עליהן.

נניח ונזרום עם התוכנית שלך לשיתוף פעולה עם המצרים והכל

מה אם התושבים בעזה פשוט לא יוצאים משם ונשארים בבתים שלהם? מתוך פחד, חוסר אמונה או לא יודע מה.

אתה עדיין מפציץ מהאוויר את כל מי שנשאר? הורג מאות אלפי תושבים? בהצלחה עם זה.

ואז דינאריז שורפת את על עזה עם הדרקונים ומליסנדרה מחייה את כל מי שלא מחבל וסיימנו

ואז דינאריז שורפת את על עזה עם הדרקונים ומליסנדרה מחייה את כל מי שלא מחבל וסיימנו

חחחחח סוף סוף תגובה רצינית לשטות הזו

מגיב תגובה קולקטיבית כי אין לי כח לצטט אחד אחד.

1. אף אחד לא ביקש מהמצרים לשקם או לקחת שליטה או אחריות על תושבי הרצועה. סהכ לשכן אותם שבוע במדבר ולבדוק שאף אחד לא חמוש. יחי ההבדל הקטן.

2. המצרים כבר משתפים פעולה- עובדתית. כיום המצרים מאפשרים לעזתים להגר למדינות אחרות דרך סיני. מי שמגביל את המעבר הוא חמאס, שמוכן להעביר רק 400 עזתים ביום, מה שהפך לתעשיית השוחד הכי גדולה ברצועה. רק העשירים מצליחים לברוח. (סתם לסבר את האוזן: 400 ביום= 10,000 בחודש. ושוב, מי שמגביל את המספר זה החמאס כדי שלא יברחו כל תושבי הרצועה שמתים לעוף משם).

3. שלום לאבירי זכויות האדם שאמרו שהפתרון שלי הוא הפתרון הסופי או ששווה ערך לפצצת אטום. באיזה מקרה יהיו לעזתים זכויות אדם בסיסיות? במקרה של שלום עם החמאס שימשיך לשלוט ברצועה? בהמשך המצב הקיים? באיזה מקרה יהיו פחות הרוגים חפים מפשע? בכניסה קרקעית כמו בצוק איתן או במתן אפשרות לחפים מפשע לברוח?

4. בהמשך לסעיף הקודם- הרגילו אותנו לחשוב שלשלוט בהם= דיכוי, ולעשות שלום=פריחה של העם שלהם. תסתכלו על כתבות שעושים מתוך עזה- העזתים בעצמם אומרים שהתקופה שישראל שלטה שם הייתה הכי טובה שהייתה להם בחיים. כלכלית וביטחונית. אם נעשה שלום היום ונציע לכל הכפרים הערבים שכיום חלק ממדינת ישראל לבחור אם הם רוצים להישאר בישראל או לעבור לפלסטין, עם יד הלב, נראה לכם שהם ילכו לחיות תחת שלטון החמאס או הרשות? להיות מגנים אנושיים? שיזרקו הומואים מהגגות ויהרגו בכיכר אנשים שחשודים כבוגדים?

5. מי שלא יברח מעזה בסוף הדדליין? וואלה בעיה שלו. זאת בסופו של דבר מלחמה. גם ככה ישראל לוקחת סיכון בכך שמזהירה מראש. מי שלא יעזוב, וולקאם.

6. נקודה קצת יותר כללית- הגיע הזמן שיהיה פורום בהשתתפות הקבינט עם מומחים ודוקטורים מכל קצוות הקשת הפוליטית שיציגו פתרונות למה עושים עם הרצועה, לקבל החלטה ולפתור את הבעיה. פשוט מטורף שבמשך יותר מ15 שנה ארגון קיקיוני כמו החמאס משתק חצי ממדינת ישראל כל פעם שהוא רוצה.

אני יודע שאתה מטריל אבל בכל זאת אענה לך ברצינות.

אני חושב שמדינת ישראל חייבת לחשוב על פיתרון לטווח הארוך.

הרגילו אותנו ב10 שנות נתניהו שאין פתרון ולנצח נחיה על חרבנו מסבב לסבב.

תראו איך אנשים נבהלים מהצעה לפתרון כלשהו. ברוב התגובות יוצאים עליי או מתייחסים אליי כהזוי כאילו מה כבר אמרתי.

המציאות היא שיש 2 אפשרויות לפתרון בעיית עזה- שלום או כיבוש הרצועה.

כל עוד אחד מהם לא יקרה נמשיך לחיות מסבב לסבב.

שלום עם חמאס נראה לא הגיוני כרגע וגם לא הומניטרי.

כן כן. לא מוסרי לעשות שלום עם חמאס!

אז נשארה לנו אפשרות כיבוש הרצועה.

ופה מדינת ישראל חייבת להיות יצירתית כדי לעמוד ב4 מטרות: 1. פירוז הרצועה, 2. בזמן קצר מאוד, 3. עם כמה שפחות נפגעים מכוחותינו 4. וכמה שפחות נפגעים חפים מפשע.

אז העלתי פה הצעה אחת, מאמין שיש מספיק אנשים אינטילגנטים שיכולים לשפר אותה או לחשוב על פתרון טוב יותר.

אבל כרגע בעיקר צריך ראש ממשלה שמעוניין לפתור את הבעיה.

כשכתבתי לפני כמה עמודים שאין פתרון, לא לקחתי בחשבון אפשרות של לחסל מאות אלפי תושבים בעזה.

אז אם זה נחשב מבחינתך לפתרון - טעיתי. התכוונתי לפתרון ריאלי.

אולי אם העזתים יתקוממו בעצמם נגד החמאס, נראה אם זה אפשרי. לא יודע.

תראו איך אנשים נבהלים מהצעה לפתרון כלשהו. ברוב התגובות יוצאים עליי או מתייחסים אליי כהזוי כאילו מה כבר אמרתי.

זה לא בגלל שהצעת פיתרון. זה בגלל שהפיתרון שהצעת הזוי, לא מציאותי, דימיוני.

הוא מציאותי כמו להציע פיתרון שכל עם ישראל יתפלל לה' שיקרע את הים התיכון ונקים בשטח הימי מדינה פלסטינית.

נראה לך שאזרחים יעזבו מרצון את הבית והרכוש שלהם בשביל שהוא יהפוך לאיזור מלחמה שצפוי להיחרב? ועוד בהתראה של 48 שעות?

נראה לך שאזרחים יסכימו לגור בעיר אוהלים צפופה במשך מי יודע כמה זמן?

נראה לך שאזרחים יסכימו לחיפושים אישיים שבהם תוציא להורג כל אדם שנתפס עם סכין/רובה?

נראה לך שהצבא המצרי יסכים להקצות משאבים בשביל להקים עיר אוהלים + לאבטח אותה + לנהל את המעברים שלה? נראה לך שהם יקחו אחריות על דבר כזה?

הם בחיים לא יסכימו. זה יגרום למלחמה שבה הפלסטינים עוד יותר יתמכו בחמאס על זה שהם "מגנים עליהם האויב הציוני שעוקר אותם מבתיהם". ויודע מה, נגיד והם יסכימו. מה אתה חושב שלחמאס לצאת גם ואז לחזור מאותה הדרך? נשקים זה הבעיה? אתה באמת חושב שחמאס מהווים איום בשבילנו בגלל הנשקים שלהם? אין להם אף יתרון צבאי עלינו. רק יתרון הומינטרי, כי הם מחזיקים בעם של עצמם כבני ערובה. ואם להגיד את האמת, אנחנו לא עושים כלום בשביל לנסות לשפר את המצב שלהם, כי אין דבר פשוט שאפשר לעשות. אי אפשר לספח אותם. אי אפשר לגרש אותם. אפשר רק לתת להם עצמאות, וזה יבוא במחיר כבד.

אז אני מציע שתחשוב מחדש על הפיתרון ותציע אחד יותר טוב.

אני יודע שאתה מטריל אבל בכל זאת אענה לך ברצינות.

אני חושב שמדינת ישראל חייבת לחשוב על פיתרון לטווח הארוך.

הרגילו אותנו ב10 שנות נתניהו שאין פתרון ולנצח נחיה על חרבנו מסבב לסבב.

המציאות היא שיש 2 אפשרויות לפתרון בעיית עזה- שלום או כיבוש הרצועה.

כל עוד אחד מהם לא יקרה נמשיך לחיות מסבב לסבב.

שלום עם חמאס נראה לא הגיוני כרגע וגם לא הומניטרי.

כן כן. לא מוסרי לעשות שלום עם חמאס!

אז נשארה לנו אפשרות כיבוש הרצועה.

ופה מדינת ישראל חייבת להיות יצירתית כדי לעמוד ב4 מטרות: 1. פירוז הרצועה, 2. בזמן קצר מאוד, 3. עם כמה שפחות נפגעים מכוחותינו 4. וכמה שפחות נפגעים חפים מפשע.

אז העלתי פה הצעה אחת, מאמין שיש מספיק אנשים אינטילגנטים שיכולים לשפר אותה או לחשוב על פתרון טוב יותר.

אבל כרגע בעיקר צריך ראש ממשלה שמעוניין לפתור את הבעיה.

אני לא מטריל, אני עונה באותה רצינות שאני רואה את ההודעה שלך. אתה רק משקיע יותר בבדיחה.

מצטער אם היית רציני.

אי אפשר לספח אותם. אי אפשר לגרש אותם. אפשר רק לתת להם עצמאות, וזה יבוא במחיר כבד.

אז אני מציע שתחשוב מחדש על הפיתרון ותציע אחד יותר טוב.

תשמע, אני מניח שאתה לא גר בדרום. תאמין לי שאם היו יורים עליך במשך 15 שנה היית מדבר אחרת.

קל להיות הומני על גבם של אחרים.

אני מציע למי שרוצה לברוח מהרצועה לשבוע ולהציל את החיים שלו. כמה מדינות בהיסטוריה עשו את זה בזמן מלחמה? אז מי שיהיה מספיק טיפש ולא יברח? מצטער... אני מעדיף את החיים של תושבי הדרום ושל חיילים צהל.

הרעיון הזה הזוי? אולי... אבל הרבה יותר הזוי לחשוב ששיפור בתנאים של התושבים יגרמו להפלת שלטון חמאס. וגם אם זה יקרה תהיה בטוח שלא תהיה דמוקרטיה במקומם... כנראה ארגון יותר קיצוני כמו תמיד.

כמה עוד סבבים והרוגים נספור בנתיים?

ובקשר למה שציטטתי, זאת בדיוק הבעיה שלנו כאזרחים.

הרגילו אותנו לחשוב שאין שום פתרון.

אז גם את הפצצת הכור בעיראק היו קוטלים בפורום, וגם את הפצצת הכור בסוריה, וגם את מלחמת ששת הימים ואת מבצע אנטבה ואני לא אמשיך כי הנקודה ברורה.

כשיש מנהיג שרוצה לפתור את הבעיה, הדרג המקצועי מספיק טוב כדי להציע פתרונות וליישם אותם.

ממש לא אכפת לי אם זה יהיה הפתרון שלי או לא, אבל אני באמת מקווה שלא נצטרך לספוג עוד עשרות או מאות אזרחים הרוגים מהרקטות כדי שנבין שבעיית עזה לא הולכת להעלם מעצמה.

איך אתה מתכוון להאכיל ולספק מים ל-2 מיליון איש באמצע המדבר במשך שבוע?

מה תעשה במידה וטרוריסטים יסליקו היטב את הנשק והטילים מתחת לאדמה (או יתחבאו שם בעצמם) במקום שהטילים והפצצות שלנו לא יגיעו לשם?

מה ימנע ממחבלים לצאת החוצה לעיר האוהלים ללא נשק ואחר כך לחזור לרצועה ההרוסה ולייצר/להבריח נשק מחדש?

ברור שיהיו מאות אלפי הרוגים שלא יסכימו להתפנות. איך תמנע העמדה לדין על פשע נגד האנושות? זה מה שאתה מציע פה בסופו של דבר.

איך אתה כל כך בטוח שירדן, סוריה, איראן, טורקיה, לבנון ושאר מדינות האזור יקבלו באהלן אהלן את הביצוע של התוכנית שלך ולא יכריזו עלינו מתקפה שתיקח לנו אלפי הרוגים?

ואיך אתה כל כך בטוח שנאט"ו ישבו בשקט בזמן שאתה עושה דברים כאלה?

איך אתה יודע שארה"ב והאיחוד האירופי יקבלו באהלן אהלן את התוכנית הזאת ולא יבטלו את הסיוע+ יטילו עלינו סנקציות שימוטטו את הכלכלה?

איך תתמודד עם ההפגנות והמחאות העצומות שיהיו לך מבית?

האם יש לך תשובות הגיוניות לכל השאלות האלה, ולא סתם "נראה לי שלא יעשו כלום, יהיה בסדר"?

כי אתה מסתכן פה בהרס כל מה שבנינו במדינה הזאת גם מבחינה צבאית וגם מבחינה כלכלית בשביל אולי (!!!) להרגיע את בעיית חמאס לכמה השנים הקרובות. בנוסף אתה מציע למנהיגים ולגנרלים שלנו להפוך לפושעי מלחמה מבוקשים בכל העולם מה שיגרום לכך שלא יוכלו יותר לצאת מהארץ. בהצלחה עם לנהל ככה מדינה הרוסה ממלחמה כוללת עם כלכלה מרוסקת.

ה"פתרון" הכי טוב מבחינתנו זה שהעזתים ירעבו ברצועה ויחליטו סוף סוף להתקומם נגד שלטון החמאס ולא נגדנו

אולי ככה באמת יהיה אפשר להקים שם ממשלת בובות דמוקרטית בחסות ארצות הברית, משהו בסגנון מצרים אחרי מובארק והאחים המוסלמים