Jump to content

אז מה, מלחמה?

כפכף הזהב

Recommended Posts

אני מרגיש שאנחנו בסיפור אחר הפעם, הדינמיקה של האירועים אחרת לגמרי..

מה אתם אומרים?

שעד מחר תהיה הפסקת אש עם דמי פרוטקשן

החיסול הזה הוא הוכחה שסתם 500 טילים ביום על הדרום + פאתי המרכז, לא ממש מזיז למפלגת השלטון.

מפציצים בניינים ריקים.

לצערנו צריך דם כדי שדברים יתחילו לזוז.

פשוט מביש.

תכל'ס אין מה לעשות, הם שולטים בנו ולא להיפך. הם יורים בלי הבחנה לעבר אוכלוסיה אזרחית, אנחנו יורים כדי להימנע מפגיעה באוכלוסייה אזרחית, זו משוואה בלתי אפשרית לאורך זמן. כניסה קרקעית= הרבה חיילים הרוגים ותועלת לא מרובה.

הדבר הכי אפקטיבי שאנחנו יכולים לעשות זה משמעת באזעקות, כי 100% מהנזק בנפש זה מאנשים שלא היו במרחב מוגן.

טוב, קצת נמאס לי לקרוא תגובות פה על או בכללי באינטרנט ויש לי צורך לפרוק, המצב כרגע הוא בעייתי, הוא בעייתי לא כי אין לנו יכולת להכנס לעזה או להרוג, לא כי זה עניין של ביב רוצה או לא אלה עניינים הרבה מעבר, הסיבה שאנחנו מגיבים בקיצוניות היא בגלל שחמאס הבינו יותר טוב איך "לעקוף" את כיפת ברזל והיא חוזרת למימדיה האמייתיים, 70-80 אחוזי ירוט ולא 98 כמו שאנשים רוצים להאמין, המלכוד כאן הוא בעייתי בעיקר בגלל התקופה, לצאת עכשיו למבצע בזק בגלל שעוד פעם חמאס הוביל אותך אליו הוא לא בהכרח טוב לנו בעיקר לא מבצעית, התקופה שבה אנחנו נמצאים לפני יום הזכרון ויום העצמאות כם היא תקופה לא טובה לצאת למבצע בה, במיוחד שכנראה האירווזיון יבוטל בקצב הזה, אני מבין את הרצון לכתוש ולרמוס וכאלה ולדבר בסיסמאות כאילו זה פשוט וקל אבל צריך לזכור שכל פעם שחמאס מוביל אותנו למערכה ולא הפוך, היכולת שלנו לפגוע באנשים של החמאס בצורה "הומניטרית" הוא בעייתי כי הם מצפים ומחכים לזה, מבצעית זה כמעט בלתי אפשרי להשיג יעדים טובים במצב הזה.

אני חושב שבמצב הנוכחי צריך לשאוף להפסקת אש כמה שיותר מהר כי לחימה לא תתן עכשיו כלום, אנחנו לא ערוכים אליה, צריך להכות אותם כשאנחנו רוצים ומבינים שזה יהיה נכון ולא הפוך.

טוב, קצת נמאס לי לקרוא תגובות פה על או בכללי באינטרנט ויש לי צורך לפרוק, המצב כרגע הוא בעייתי, הוא בעייתי לא כי אין לנו יכולת להכנס לעזה או להרוג, לא כי זה עניין של ביב רוצה או לא אלה עניינים הרבה מעבר, הסיבה שאנחנו מגיבים בקיצוניות היא בגלל שחמאס הבינו יותר טוב איך "לעקוף" את כיפת ברזל והיא חוזרת למימדיה האמייתיים, 70-80 אחוזי ירוט ולא 98 כמו שאנשים רוצים להאמין, המלכוד כאן הוא בעייתי בעיקר בגלל התקופה, לצאת עכשיו למבצע בזק בגלל שעוד פעם חמאס הוביל אותך אליו הוא לא בהכרח טוב לנו בעיקר לא מבצעית, התקופה שבה אנחנו נמצאים לפני יום הזכרון ויום העצמאות כם היא תקופה לא טובה לצאת למבצע בה, במיוחד שכנראה האירווזיון יבוטל בקצב הזה, אני מבין את הרצון לכתוש ולרמוס וכאלה ולדבר בסיסמאות כאילו זה פשוט וקל אבל צריך לזכור שכל פעם שחמאס מוביל אותנו למערכה ולא הפוך, היכולת שלנו לפגוע באנשים של החמאס בצורה "הומניטרית" הוא בעייתי כי הם מצפים ומחכים לזה, מבצעית זה כמעט בלתי אפשרי להשיג יעדים טובים במצב הזה.

אני חושב שבמצב הנוכחי צריך לשאוף להפסקת אש כמה שיותר מהר כי לחימה לא תתן עכשיו כלום, אנחנו לא ערוכים אליה, צריך להכות אותם כשאנחנו רוצים ומבינים שזה יהיה נכון ולא הפוך.

אז בגלל האורוויזיון לא נזיין אותם? בדיחה של שמאלנים. יצא המרצע מן השק.

תגובה הכי חכמה שקראתי כאן לעומת כל הרמטכלים כאן בפורום

בעקבות החיסול הם מאיימים לירות עכשיו על המרכז

עד עכשיו הם עומדים באיומים שלהם (איימו על אשדוד וב"ש אתמול ועשו את זה), הבטיחו מטחים ועשו את זה, לכן הייתי לוקח אותם ברצינות.

מה יקרה אם יהיה ירי בזמן המשחק מול בני יהודה? אני מניח שאין לאן ללכת במצב כזה,

בהנחה כמובן והירי יהיה רק בזמן המשחק כי אם יהיה לפני כן יש מצב שפיקוד העורף יבטל את המשחק.

אז בגלל האורוויזיון לא נזיין אותם? בדיחה של שמאלנים. יצא המרצע מן השק.

כן כן אני שמאלן חד אתה צודק.

זה לא בגלל האירווזיון, כל ה"נזיין אותם" הזה שלכם זה המצאהנ שאתם מאכילים את עצמכם בה, אם יהיו 700 הרוגים אז אנחנו מובילים אבל אם יהיו 30 הפסדנו?

אתה בכלל לא מבין איך עובד צבא או אסטרטגיה של צבא ואיך בכלל ניגשים לבעיה כזאת אם אתה חושב שזה עובד ב"נזיין אותם".

להרוג סתם חאמסניקים קטנים ולא רלוונטים שמשגרים טילים זה נחמד, זה לא המטרה לצאת למבצע, הסיבה היחידה לצאת למבצע היא כדי לפגוע בחמאס כארגון ולא בחיילים שלו, במצב הנוכחי אני לא רואה איך זה מתאפשר כי הם למדו אותנו מספיק טוב כדי להמנע מזה במצבים האלה.

עלאק יצא המרצע מן השק יליצן לך תאכל תתסביכים שלך בשקט בבית.

אם ישראל הייתה יוזמת משהו, הייתי מסכים.

תחת ביבי המציאות היא שאנחנו כל הזמן נגררים.

עמוד ענן, צוק איתן וכל שאר המיני סבבים, כולם התרחשו בהחלטה של חמאס לדרדר את המצב.

וזה קורה כי אין מדיניות של מה באמת לעשות ומדיניות כללית של שב ואל תעשה עדיף.

אם ישראל הייתה יוזמת משהו, הייתי מסכים.

תחת ביבי המציאות היא שאנחנו כל הזמן נגררים.

עמוד ענן, צוק איתן וכל שאר המיני סבבים, כולם התרחשו בהחלטה של חמאס לדרדר את המצב.

וזה קורה כי אין מדיניות של מה באמת לעשות ומדיניות כללית של שב ואל תעשה עדיף.

לא נכון לגבי עמוד ענן אבל השאר כן, בגלל זה אני לא רואה ערך גם במבצע עכשיו אבל.

לא נכון לגבי עמוד ענן אבל השאר כן, בגלל זה אני לא רואה ערך גם במבצע עכשיו אבל.

עמוד ענן נפתח בהפתעה (בימים שברק עוד היה בתפקיד וביבי לא היה עסוק בחקירות, כמו עופרת יצוקה, אחלה של מכת פתיחה), אך לא בא כרעם ביום בהיר.

זוכר בימים שלפני שהופעלה מנהרת נפץ, ירי נט וכן ירי רחב גם לערים כמו אשקלון, אשדוד ואולי ב"ש. לא מצב שאפשר להבליג עליו (היום מבליגים על יותר אבל נניח). אולי היו חיילים הרוגים, לא זוכר.

כן עשו שם תרגיל הונאה יפה בדמות לחכות יום-יומיים במסווה של רגיעה, אך בסוף לולא קווים אדומים שחצה חמאס זה לא היה מתרחש.

כן מסכים שזה הכי קרוב שיש לנקיטה יזומה מצידנו.

לא יודע אם אפשר להביא הישגים כעת, כן יודע שמיני סבב כל שלושה שבועות זה בלתי נסבל.

בדר"כ זה נגמר "רק" בעשרות רקטות לעוטף ומקסימום אשקלון אז לא שומעים על זה יותר מדי.

הם חצו יותר מדי פעמים את הגבול, כולל ירי למרכז סתם ככה ואף הורדת בית באזור נתניה. שלא לדבר על משוואות של 400-500 שיגורים ביום בתקופה שהיא לא מבצע\מלחמה.

מישהו צריך לתת להם פטיש שיחזרו לגודלם המקורי. המציאות הזו בלתי נסבלת.

עמוד ענן נפתח בהפתעה (בימים שברק עוד היה בתפקיד וביבי לא היה עסוק בחקירות, כמו עופרת יצוקה, אחלה של מכת פתיחה), אך לא בא כרעם ביום בהיר.

זוכר בימים שלפני שהופעלה מנהרת נפץ, ירי נט וכן ירי רחב גם לערים כמו אשקלון, אשדוד ואולי ב"ש. לא מצב שאפשר להבליג עליו (היום מבליגים על יותר אבל נניח). אולי היו חיילים הרוגים, לא זוכר.

כן עשו שם תרגיל הונאה יפה בדמות לחכות יום-יומיים במסווה של רגיעה, אך בסוף לולא קווים אדומים שחצה חמאס זה לא היה מתרחש.

כן מסכים שזה הכי קרוב שיש לנקיטה יזומה מצידנו.

לא יודע אם אפשר להביא הישגים כעת, כן יודע שמיני סבב כל שלושה שבועות זה בלתי נסבל.

בדר"כ זה נגמר "רק" בעשרות רקטות לעוטף ומקסימום אשקלון אז לא שומעים על זה יותר מדי.

הם חצו יותר מדי פעמים את הגבול, כולל ירי למרכז סתם ככה ואף הורדת בית באזור נתניה. שלא לדבר על משוואות של 400-500 שיגורים ביום בתקופה שהיא לא מבצע\מלחמה.

מישהו צריך לתת להם פטיש שיחזרו לגודלם המקורי. המציאות הזו בלתי נסבלת.

אני לא אומר שאני לא מסכים איתך, אני פשוט אומר שבמצב הקיים אין לך שום יכולת להנחית פטיש עליהם.

אני לא אומר שאני לא מסכים איתך, אני פשוט אומר שבמצב הקיים אין לך שום יכולת להנחית פטיש עליהם.

אתה תמיד יכול להנחית עליהם פטיש, השאלה היא רק מה המחיר. כרגע המחיר הוא כנראה מאות אלפי תיירים בשנה וכמו שזה נראה הממשלה לא מוכנה לשלם אותו.

אתה תמיד יכול להנחית עליהם פטיש, השאלה היא רק מה המחיר. כרגע המחיר הוא כנראה מאות אלפי תיירים בשנה וכמו שזה נראה הממשלה לא מוכנה לשלם אותו.

תסביר לי איך

אתמול בלילה אמיר אוחנה התראיין ואמר ש 4 שנים לא היה לנו הרוג אחד, כבר חשבתי לעצמי שאיזה נאחס הוא הולך לעשות... :unsure:

מעזה? היה את החייל (לוי משהו) שנהרג מירי צלפים.

היו עוד לא מעט ביו"ש.

ראיתי עכשיו מהחלון לפחות 5 יירוטים (או אולי רקטות שהתפרקו באוויר... אנערף). אני אופתע מאוד אם לא תהיה אזעקה הערב בראשון, מה שמהר מאוד יהפוך גם לחולון ותל אביב