Jump to content

אז מה, מלחמה?

כפכף הזהב

Recommended Posts

לא הצבעתי ביבי והייתי שמח לראות מישהו אחר כראש ממשלה בכנסת הזאת.

אבל כל מי שמזיין פה תמוח כאילו גנץ היה עושה משהו אחר , תסלחו לי , הוא מטומטם במקרה הטוב או גונב דעת במקרה הרע.

ניחא הייתם אומרים שאם היה איזה פסיכי מהימין הקיצוני אולי התגובה הייתה יותר רצינית, אבל גנץ ?

אם לא היה עושה משהו אחר אז בבחירות הבאות לא היו מצביעים לו איזה פשוט זה (לא הצבעתי לא ביבי ולא גנץ). הפחד הזה מלהחליף את נתניהו זה בול אותו פחד שהיה מלהחליף את ג'ורדי.

עוד לא הבנתם את השטנץ?

בזמן מלחמה הכל עובד אותו הדבר בין אם ביבי, גנץ או ברק בשלטון. השאלה היא מה קורה אחרי הסבב והאם אתה חותר לפתרון כלשהוא. ביבי, עובדתית - לא עושה כלום ומשאיר את המצב על כנו. לא משטח את הרצועה, לא מנסה להגיע להסדר אזורי, לא לוחץ דרך האמריקאים, לא עובד מול אירופה. כלום, הכל נשאר אותו הדבר בדיוק, רק שעכשיו הנחיות פיקוד העורף שפעם היו בלעדיות לעוטף נהיו רלוונטיות גם למחצית מהשפלה. אז תפסיקו להפחיד אותנו מ"כולם היו עושים אותו הדבר" ותתמודדו עם הפח שבחרתם. שנה שנתיים ראשון לציון ודרום גוש דן יהיו גם בהנחיוץ האלה, כי אף אחד ברצועה לא חושש כבר מישראל.

עוד לא הבנתם את השטנץ?

בזמן מלחמה הכל עובד אותו הדבר בין אם ביבי, גנץ או ברק בשלטון. השאלה היא מה קורה אחרי הסבב והאם אתה חותר לפתרון כלשהוא. ביבי, עובדתית - לא עושה כלום ומשאיר את המצב על כנו. לא משטח את הרצועה, לא מנסה להגיע להסדר אזורי, לא לוחץ דרך האמריקאים, לא עובד מול אירופה. כלום, הכל נשאר אותו הדבר בדיוק, רק שעכשיו הנחיות פיקוד העורף שפעם היו בלעדיות לעוטף נהיו רלוונטיות גם למחצית מהשפלה. אז תפסיקו להפחיד אותנו מ"כולם היו עושים אותו הדבר" ותתמודדו עם הפח שבחרתם. שנה שנתיים ראשון לציון ודרום גוש דן יהיו גם בהנחיוץ האלה, כי אף אחד ברצועה לא חושש כבר מישראל.

אני הצבעתי לגנץ אז בוא תנשום רגע.

לומר שגנץ היה עושה משו אחרת זה פשוט מאוד על אותו משקל של לומר שהוא לא היה עושה כלום שונה.

וסביר להניח, בגלל שהוא עומד טיפה שמאלה על הקשת הפוליטית, שהוא לא היה דוחף לפתרון אגרסיבי יותר לפני יום העצמאות והאירוויזיון המחורבן הזה.

הגיון פשוט, זה הכל.

אני הצבעתי לגנץ אז בוא תנשום רגע.

לומר שגנץ היה עושה משו אחרת זה פשוט מאוד על אותו משקל של לומר שהוא לא היה עושה כלום שונה.

וסביר להניח, בגלל שהוא עומד טיפה שמאלה על הקשת הפוליטית, שהוא לא היה דוחף לפתרון אגרסיבי יותר לפני יום העצמאות והאירוויזיון המחורבן הזה.

הגיון פשוט, זה הכל.

הבדל קטן - לביבי היה עשר שנים. לא יודע מה גנץ היה עושה, אני יודע מה ביבי לא עושה. כל היתר זה ספקולציות בגרוש.

הבדל קטן - לביבי היה עשר שנים. לא יודע מה גנץ היה עושה, אני יודע מה ביבי לא עושה. כל היתר זה ספקולציות בגרוש.

סה"כ מסכים , רק שהכל* זה ספקולציות בגרוש.

לישראל יש אינטרס מעוות לשמור את חמאס וג'יהאד בחיים, נוח לנו עם מפלס הפחד התמידי הזה ולאף אחד לא באמת מזיז שקטאר מכניסה כסף / חמאס מתעצם.

זה הכל.

כל עוד האינטרס שלנו יהיה לשמור עליהם ברצועה, נמשיך להיות תלויים בחסדיי הארגונים בעזה ונתונים לסחטנות.

בכל יום שהוא לא משנה, הוא גורם. זה פשוט מאוד

הוא מכיל, הוא לא גורם. גירוש קטיף זה גורם, הרפיסות נגד החמאס מלכתחילה זה גורם.

לא היה לי ספק שביבי לא יעשה כלום, כולם פחדנים, גם גנץ לא היה עושה כלום, בטח לא גבאי. ולא אף אחד אחר עם סיכוי ריאלי הכי קטן להחליף את ביבי באף בחירות שהוא ניצח. לאף אחד אין ביצים

עזבו את ביבי בשקט. הוא לא גורם, לא אחראי, לא מחליט על כלום. ביבי "מכיל", עזבו אותו בשקט.
כל ההחלטות אי פעם בהיסטוריה של מדינת ישראל לפני ביבי הם הגורם. ביבי רק מכיל.

עזבו את ביבי בשקט. הוא לא גורם, לא אחראי, לא מחליט על כלום. ביבי "מכיל", עזבו אותו בשקט.

כל ההחלטות אי פעם בהיסטוריה של מדינת ישראל לפני ביבי הם הגורם. ביבי רק מכיל.

לא אמרתי לעזוב אותו בשקט. טרמינולוגית הוא לא הגורם לפארסה הזאת שנמשכת כבר מעל עשור. אם כי הוא לא משנה את המצב בשיט וזה ביזיון בפני עצמו. לא הורדתי ממנו אחריות, רק שמתי דברים על דיוקם.

דיווחים על הפסקת אש, אשכרה פתחו לנו תתחת עם וזלין

הפסקת אש? כרגע היו 900 פיצוצים מסביבי ואזעקות שונות.

אבל סביר שזה יקרה בקרוב כך או אחרת, כמובן שלא יודו שיש הפסקת אש בצד הישראלי אלא רק יגידו שכל עוד חמאס לא ירה אז גם אנחנו לא (מה שנקרא "שקט יענה בשקט").

ויאללה נתראה עוד איזה חודש-חודשיים לסבב הבא.

דווקא היה קליל הפעם, לא נאלצתי לישון בממ"ד, אולי 5-6 אזעקות באשקלון עצמה (246), לא רע.

כרגע הצד הישראלי מכחיש דיון על הפסקת אש:

http://rotter.net/forum/scoops1/549415.shtml

לא שזה אומר הרבה כי הם אף פעם לא מודים בזה.

*גם עכשיו יש מלא ירי בעוטף 19:11

לא אמרתי לעזוב אותו בשקט. טרמינולוגית הוא לא הגורם לפארסה הזאת שנמשכת כבר מעל עשור. אם כי הוא לא משנה את המצב בשיט וזה ביזיון בפני עצמו. לא הורדתי ממנו אחריות, רק שמתי דברים על דיוקם.

תעשה לי טובה.

DzNzYqtX0AA3OdK.jpg

תעשה לי טובה.

DzNzYqtX0AA3OdK.jpg

אחרי זה התנגד ופרש מהממשלה, ולא היה שותף לבזיונות כשהסיפור הזה התחיל.בטח הוא לא הגורם שיצר את זה. גם אם הלך למשמעת קואליציונית בהתחלה.

אחרי זה התנגד ופרש מהממשלה, ולא היה שותף לבזיונות כשהסיפור הזה התחיל.בטח הוא לא הגורם שיצר את זה. גם אם הלך למשמעת קואליציונית בהתחלה.

הוא הצביע בעד, אמר אחרי שהצביע בעד שהוא מוכן כרגע לתמוך אבל בתנאי שיהיה משאל עם - אחרת יתפטר מהממשלה תוך שבועיים. אחרי שבועיים שרון לא התקפל, אז ביבי חזר בו מהאיום, והמשיך להצביע בעד כמו ילד טוב. הוא המשיך לשבת בממשלה במשך כמעט שנה, ובערך שלוש דקות לפני שההתנתקות החלה הוא התפטר כדי שיוכל להגיד אחר כך שהתנגד, במה שבזמן אמת נחשב למהלך ציני ומגוחך, ובריחה מאחריות. אבל זה השיג את מה שהיה אמור להשיג - 14 שנים עברו ואנשים כבר למדו להאמין לשקר הזה.

ההצבעה המקורית בכנסת היתה באוקטובר, זאת שאחריה איים להתפטר. במאי, יותר מחצי שנה אחר כך ושלושה חודשים לפני ההתנתקות, הוא התנגד להצעת אי אמון בממשלה. ממש אמיץ.

אגב, במאי 2004 הוא גם תמך בהתנתקות במשאל של הליכוד.

מה זה משנה מי הגורם ומה הסיבות נתניהו כבר עשר שנים ראש ממשלה האחריות הבלעדית למצב היא עליו.

שוב אזעקה לא נראה שיש הפסקת אש

בקבוע לפני 8 הם שוב יורים

בטח שהוא שותף, הוא הצביע בעד 3 פעמים. תוסיף לזה 10 שנים של 0 מעש. שרון הביא התנתקות, אבל לפחות היה לו את חומת מגן. מה יש לביבי? מה הוא עשה לטובת ביטחון מדינת ישראל? אפילו כיפת ברזל זה של השמאלנים הרשעים עמיר פרץ ואהוד ברק. אתה קולט שהוא מעביר מיליונים מהכסף הקטארי לחמאס והדברים האלה עדיין קורים? מילא זה היה פוסק, היה קצת שקט בדרום, אבל הבלאגן חוגג, כל שישי יש הפרות סדר, אחת לחודש יש מטח כבד על העוטף.

אתם מתבלבלים בין משמעת קואליציונית, לקבל מצב בירושה, ולמי שיצר את הדבר הזה. ביבי באותו הזמן היה חלק ממערכת, עובדה שגם הפרישה של ח"כים מהליכוד לא עצרה את ההתנתקות.

בכל מקרה אמרתי שכרגע האחריות היא עליו, אבל הגורם הכללי לכל הבלגן הזה בעזה זה לא הוא.

אגב אני יכול לחשוב דבר או שניים שביבי עשה למען ביטחון ישראל, בוא לא נהיה דמגוגים.

במשאל מתפקדי הליכוד הרוב הצביע נגד - ביבי הצביע בעד.

בהצבעה בכנסת שרים וחברי ליכוד הצביעו נגד - ביבי הצביע בעד.

הוא איים להתפטר, לא קיבל את מה שרצה - חזר בו מההתפטרות.

מה שווה ש"חשב שזה רע" אם הוא תמך בתוכנית בפועל לכל אורך הדרך? אפילו במשאל מתפקדי הליכוד שבו שרון הובס ביבי הודיע שתומך בהתנתקות. אפילו כשדרש משאל עם, הוא אמר שאם יהיה משאל עם הוא יצביע בעד. ככה שאם הוא התנגד בליבו, הוא שיקר לציבור בזמן אמת, כי אמר שתומך ושיפעל לשכנע את הציבור לתמוך:

https://www.makorrishon.co.il/nrg/online/1/ART/782/613.html

בגלל "משמעת קואליציונית" הוא הצהיר שתומך בהתנתקות גם כשהליכוד התנגד לה, והבטיח שיפעל לשכנע את הציבור? עשה לי טובה.

אתם מתבלבלים בין משמעת קואליציונית, לקבל מצב בירושה, ולמי שיצר את הדבר הזה. ביבי באותו הזמן היה חלק ממערכת, עובדה שגם הפרישה של ח"כים מהליכוד לא עצרה את ההתנתקות.

בכל מקרה אמרתי שכרגע האחריות היא עליו, אבל הגורם הכללי לכל הבלגן הזה בעזה זה לא הוא.

אגב אני יכול לחשוב דבר או שניים שביבי עשה למען ביטחון ישראל, בוא לא נהיה דמגוגים.

אתה טוען שההתנתקות היא הגורם למצב, אני טוען שהזנחה של 10 שנים של הנושא הזה היא הגורם.

תגיד מה שתגיד על ההתנתקות ושרון, לפחות היה לו אומץ לעשות משהו לא פופולרי, ככה משנים דברים כאלו, לא בקיפאון והסתה.