Jump to content

אז מה, מלחמה?

כפכף הזהב

Recommended Posts

הוא לא דחה כלום, שר הביטחון הקודם אמר שזה רעש של סוסים

H08VcCN.jpg

מה שאומרים עכשיו זה שיש מנהרות שחדרות כמה עשרות מטרים מעבר לגבול לתוך שטח ישראל.

מאוד לא סביר שלפני 4 שנים היו מנהרות שהגיעו 5 ק"מ בערך (אם אני זוכר נכון את המרחק של קרית שמונה מהגבול) לתוך ישראל.

זה שפתחו את המבצע עם שם מעלה את הסיכויים להסלמה ומלחמה בעשרות אחוזים

זה הדבר שהכי מפחיד אותי בתכלס.

כרגע מצאו 2-3 מנהרות שנכנסו רק כמה עשרות מטרים מעבר לגדר הגבול. בטח ימצאו עוד כמה, אבל כרגע זה לא נראה משהו שבאמת מסכן את התושבים שרובם מרוחקים יותר מק"מ מהגבול.

לא מבין מה האינטרס של החיזבאללה, כבר עדיף להם להשקיע במעבר על פני האדמה, הגבול שם קשה מאוד להגנה.

כרגע מצאו 2-3 מנהרות שנכנסו רק כמה עשרות מטרים מעבר לגדר הגבול. בטח ימצאו עוד כמה, אבל כרגע זה לא נראה משהו שבאמת מסכן את התושבים שרובם מרוחקים יותר מק"מ מהגבול.

לא מבין מה האינטרס של החיזבאללה, כבר עדיף להם להשקיע במעבר על פני האדמה, הגבול שם קשה מאוד להגנה.

אני מניח שמבחינה טקטית האידיאל שלהם הוא גם וגם.

לתקוף את הגבול על פני האדמה, שחיילים יבואו להגן על הגבול, ובנתיים חוליות יצאו מאחוריהם ויתקפו אותם או יחטפו מישהו.

לתקוף את הגבול הם בכל מקרה לא יצליחו, אל תגזימו.

וכל העניין של המנהרות הוא די מטומטם בעיניי. כל מנהרה התקפית ״תשרף״ לאחר פעולה אחת בלבד שלהם.

באמת אתם לא מצליחים להבין את המשמעות הטקטיק של מנהרה שיוצאת 50 מטר אחרי הגדר בשטח שלנו?

אפשר לחפור פה (no pun intended) ולתת מיליון דרכים איך עם מנהרה כזאת אפשר לעשות משהו רציני, אבל לא צריך ללכת רחוק, קחו כדוגמה את תקרית הפילבוקס בצוק איתן, יצאו ממנהרה באזור הגבול, באו מאחורה לפילבוקס וטבחו בהם מכיוון שהם בכלל לא ציפו לו.

עם קצת יותר מקצועיות היו חוטפים חייל גם.

הסרטון של המחבל במנהרה הרג אותי

סרטון ענק.

בתיאור של הסרטון כתוב שזה מתפוצץ על המחבל, ציפיתי להכנס ולראות אותו הופך למילקשייק , בסוף זה נראה כאילו הרובוט הפליץ עליו והוא פשוט ברח בפאניקה .

קודם כל הצבא מקשיח ומכשיל את הגבול

ודבר שני כשכוחות קומנדו נכנסים בלילה אין להם קושי מיוחד ללכת כמה ק"מ ליישוב קרוב ולחתוך שם את הגדר. חוץ מזה בזמנו פורסם שהם יכנסו עם אופנועים דרך מנהרות. אסור לזלזל באיום הזה.

אני מניח שמבחינה טקטית האידיאל שלהם הוא גם וגם.

לתקוף את הגבול על פני האדמה, שחיילים יבואו להגן על הגבול, ובנתיים חוליות יצאו מאחוריהם ויתקפו אותם או יחטפו מישהו.

קודם כל הצבא מקשיח ומכשיל את הגבול

ודבר שני כשכוחות קומנדו נכנסים בלילה אין להם קושי מיוחד ללכת כמה ק"מ ליישוב קרוב ולחתוך שם את הגדר. חוץ מזה בזמנו פורסם שהם יכנסו עם אופנועים דרך מנהרות. אסור לזלזל באיום הזה.

באמת אתם לא מצליחים להבין את המשמעות הטקטיק של מנהרה שיוצאת 50 מטר אחרי הגדר בשטח שלנו?

אפשר לחפור פה (no pun intended) ולתת מיליון דרכים איך עם מנהרה כזאת אפשר לעשות משהו רציני, אבל לא צריך ללכת רחוק, קחו כדוגמה את תקרית הפילבוקס בצוק איתן, יצאו ממנהרה באזור הגבול, באו מאחורה לפילבוקס וטבחו בהם מכיוון שהם בכלל לא ציפו לו.

עם קצת יותר מקצועיות היו חוטפים חייל גם.

אני לא מזלזל, אבל מדובר פה על השקעה מטורפת לאורך שנים. זו אדמה קשיחה מאוד וקשה לחפירה, לא כמו החול שיש ברצועה.

ביחס עלות-תועלת זה ממש לא יעיל לדעתי.

אלא אם יש להם גם מנהרות נוספות שמיועדות להברחות, ואז זה כבר סיפור אחר

צהל בבקרה מלאה על נושא המנהרות מלבנון, אי אפשר להשוות לתקרית הפילבוקס בצוק איתן.

מה?

אתה בבקרה מלאה על משהו עד שאתה פשוט לא .

ואין דבר כזה בקרה מלאה בנושאים כאלה.

מנהרה אחת כזאת שלא גילו בזמן מלחמה יכולה להאכיל אותך קש.

מה?

אתה בבקרה מלאה על משהו עד שאתה פשוט לא .

ואין דבר כזה בקרה מלאה בנושאים כאלה.

מנהרה אחת כזאת שלא גילו בזמן מלחמה יכולה להאכיל אותך קש.

אני לא חושב שיש מנהרות שחוצות לשטח ישראל מלבנון וצהל לא יודע עליהן, לא סתם התחילו מבצע ביום בהיר לחיפוש מנהרות. בעזה אני יכול להגיד לך בוודאות שיודעים על כל מנהרה התקפית.

בכל מקרה אני לא הייתי בצוק איתן אז אני לא בדיוק יודע איך התייחסו לנושא המנהרות אבל כרגע אני נמצא בלבנון ואני יכול להגיד לך שלוקחים בחשבון כל תרחיש והמוכנות בשיא.

הייתי נזהר עם המילה 'בוודאות', במיוחד ביחס למנהרות, אחרי צוק איתן.

הייתי במספיק דיונים לפני המבצע שקצינים עם מלא ביטחון עצמי הסבירו כמה יודעים וכמה המודיעין מעולה ובסוף מה קיבלנו

זכרונות רעים מגלדיולה בחורף, מטר וחצי שלג, כפר לבנוני מתחת למוצב, לא רואים מטר קדימה מהערפל.

יש לי תיאוריה שזה המקום שגבה הכי הרבה חיילים בצה"ל שהוא לא שדה קרב מפורסם. מלא מתאבדים שם, בעיקר בחורף.

מספיק שדרך מנהרה אחת חודרים עשרות מחבלים מצוידים, כובשים את מטולה נניח לשעה שעתיים, טובחים וחוטפים אזרחים כדי שהפרויקט הזה לגמרי שווה את מבחינתם.

הם אויב אכזרי. אמרו שהם יכבשו יישובים ביום הראשון של המלחמה ועושים בשטח כדי ליישם.

יהיה מביך אם לא יפוצצו את המנהרות כדי לא להתגרות בלבנון. שיא חדש של רפיסות.

זכרונות רעים מגלדיולה בחורף, מטר וחצי שלג, כפר לבנוני מתחת למוצב, לא רואים מטר קדימה מהערפל.

המקום הכי נוראי בארץ.. כל יום פה עובר כמו שבוע