Jump to content

אז מה, מלחמה?

כפכף הזהב

Recommended Posts

כי הוא רופס, כרגיל.

ושוב יש הרבה מה לעשות ואפשר לנסות המון דברים אבל שרוהמ מדבר על זה שהוא לא רוצה משבר הומניטרי בעזה כשהדרום ספג ככ הרבה מכות בשנים האחרונות זה בושה, למי אכפת מהם? מה מוסרי בלדאוג להם עח בריאות האזרחים שלך? מי קבע את חוקי המוסר המעוותים האלה? הם צריכים להתחנן שנעזוב אותם בשקט, למות לאט ובטוח, בלי סחורות, בלי מים, בלי חשמל ואם הם רוצים להתקומם לבריאות, שיביאו את עצמם למותם, בשמחה.

זה ממש לא נכון

אני רשמתי מספיק סיבות למה אני חושב ככה, ויש עוד רבים וטובים שגם חושבים כמוני.

לבוא לרשום את מה שרשמת בלי לפרט את הסיבה שלך, לא עושה את זה נכון יותר.

אשמח שתרשום מדוע אתה חושב שהמחבלים בעזה כל כך הומנים שהם לא ירצו להרוג חיילים ויעדיפו לפוצץ אוטובוס ריק.

כי הוא רופס, כרגיל.

ושוב יש הרבה מה לעשות ואפשר לנסות המון דברים אבל שרוהמ מדבר על זה שהוא לא רוצה משבר הומניטרי בעזה כשהדרום ספג ככ הרבה מכות בשנים האחרונות זה בושה, למי אכפת מהם? מה מוסרי בלדאוג להם עח בריאות האזרחים שלך? מי קבע את חוקי המוסר המעוותים האלה? הם צריכים להתחנן שנעזוב אותם בשקט, למות לאט ובטוח, בלי סחורות, בלי מים, בלי חשמל ואם הם רוצים להתקומם לבריאות, שיביאו את עצמם למותם, בשמחה.

אמת.

הריבונות שלנו נפגעת יום אחרי יום כבר שנה. זה פשוט מביך למדינה שחושבת שהיא מעצמה איזורית.

אנחנו פשוט עם עם מוסר כפול. לרוב האנשים מעניין את התחת מה קורה בדרום, אין להם שמץ של מושג איפה זה כרם שלום או כפר עזה או רעים, הם לא יודעים כמה ישובים יש שם, כמה אנשים ואיך החיים שלהם נראים 15 שנה.

זה לא מרגש אותנו עד שזה מגיע אלינו הביתה ואז כולם רוצים להיכנס באמא שלהם.

המציאות היא שיש אזרחים בדיוק כמו כל אחד מאיתנו פה, משלמים מיסים, עושים צבא, הולכים לעבודה יום יום, בית ספר, חוגים, תנועות נוער- בדיוק כמו כולנו. ההבדל היחידי בינינו לבינם זה כמה קמ מפרידים בין כל אחד מאיתנו לעזה.

האזרחים האלה לא חיים באמת כבר 15 שנה. זה התחיל בעשור של הפגזות שעניינו פה לאנשים את התחת עד שזה הגיע לאשדוד ואשקלון ובש, זה ממשיך בטפטופי פצמרים בלתי פוסקים, באיום מנהרות לפתח ביתם, בשריפה שלמה של השטחים בהם הם חיים וחוזר חלילה.

ולאנשים פה מרגיש ש״אין לגיטימציה לעשות את זה או את זה״ .

אם זה לא לגיטימציה אז לא מגיע לנו את הפיסת אדמה הזו ואני אשמח שיפלו טילים איפה שצריך(כמובן לא מאחל לפגיעה בנפש) אבל כן ירי שיתן את ה״לגיטימציה״ הזו לתת שקט לאזרחי ישראל וביניהם גם אלו שגרים בעוטף עזה.

אני רשמתי מספיק סיבות למה אני חושב ככה, ויש עוד רבים וטובים שגם חושבים כמוני.

לבוא לרשום את מה שרשמת בלי לפרט את הסיבה שלך, לא עושה את זה נכון יותר.

אשמח שתרשום מדוע אתה חושב שהמחבלים בעזה כל כך הומנים שהם לא ירצו להרוג חיילים ויעדיפו לפוצץ אוטובוס ריק.

כי הם יודעים שפיצוץ של אוטובוס מלא בחיילים יוריד עליהם כמות אש שאי אפשר לדמיין.

באותה מידה הם גם יכלו ללכת על הקודקודים שהיו שם בסוואנות אבל לא עשו את זה כי ידעו שהתגובה שלנו תהיה פסיכית.

כי הם יודעים שפיצוץ של אוטובוס מלא בחיילים יוריד עליהם כמות אש שאי אפשר לדמיין.

באותה מידה הם גם יכלו ללכת על הקודקודים שהיו שם בסוואנות אבל לא עשו את זה כי ידעו שהתגובה שלנו תהיה פסיכית.

זו בערך הסיבה היחידה למה הם לא הפציצו את האוטובוס כשהוא מלא.

אבל מה שרשמתי למעלה ארשום שוב, אין להם באמת אפשרות לדעת בוודאות שהאוטובוס היה ריק לגמרי, במיוחד שדלת הכניסה לאוטובוס היא בצד השני שלא רואים בסרטון.

הסיכוי שהוא היה ריק הוא בדיוק כמו הסיכוי שהוא מלא או חצי מלא בחיילים.

למזלנו היה רק אדם אחד ברכב.

זו בערך הסיבה היחידה למה הם לא הפציצו את האוטובוס כשהוא מלא.

אבל מה שרשמתי למעלה ארשום שוב, אין להם באמת אפשרות לדעת בוודאות שהאוטובוס היה ריק לגמרי, במיוחד שדלת הכניסה לאוטובוס היא בצד השני שלא רואים בסרטון.

הסיכוי שהוא היה ריק הוא בדיוק כמו הסיכוי שהוא מלא או חצי מלא בחיילים.

למזלנו היה רק אדם אחד ברכב.

בכלל לא בטוח שאתה צודק בגלל שאתה לא יודע כמה עמדות תצפית היו להם ומאיפה ככה שיכול להיות שמישהו כן ראה כמה עלו ירדו וכו'

שורה תחתונה חמאס מכתיב את הכללים-

ישראל קצת עצבנה אותם אז הם יורים 450 טילים ומשגרים קורנט על אוטובוס, סופגים קצת מכות קלות בכנף מקבלים חומר לתעמולה בינלאומית וכשהם מיצו את העסק הם אומרים ״שקט יענה בשקט״ וישראל מתיישרת.

אם הייתה פה ממשלת שמאל אנשים היו יוצאים לרחובות כדי להפיל את השלטון.

אם היו בי ספקות להצביע לביבי בבחירות הבאות, ספקות שנבעו בעיקר בגלל רשימת האפסים שיש מאחוריו בליכוד, היום הם נגמרו.

אין סיכוי שהוא מקבל את הקול שלי.

אם הייתה פה ממשלת שמאל אנשים היו יוצאים לרחובות כדי להפיל את השלטון.

זה ברור.

מדמיין את ביבי בראיונות אם הוא באופיזיציה עכשיו

:)

בגלל זה איילת שקד צריכה להיות בראש הרשימה. אבל גם לא הייתי ממהר לפסול את כחלון תפקיד שר האוצר זה משהו שבאופן מסורתי נותנים בכיף ליריבים פוליטיים ובנוגע לגדעון סער לא סתם נתניהו מתחיל לחשוש ממנו. כל מי שטיפה מאיים עליו בליכוד הוא משמיד אותו. כחלון וגדעון סער גם אם הם לא אלטרנטיבה כרגע הם כן אנשים שבמפלגה משותפת יכולים להביא קולות של ליכוד /מרכז.

אדם שמקבל החלטות כמו שכחלון מקבל כשר אוצר פשוט לא מסוגל לקבל החלטות חשובות למדינה. הקדנציה שלו היא קטסטרופה פופוליסטית (כמו לפיד והמע"מ 0 המפגר שלו), והוא רוכב על הרפורמות בתקשורת שהן לא בלעדיות לו. אוי ואבוי אם הוא מהפוליטיקאים שיובילו פה את המדינה בעתיד. אני מאוד מקווה שהוא יתרסק לחלוטין בבחירות הבאות ושפייגלין יצליח לעבור את אחוז החסימה ולנגוס לו בקולות.

גדעון סער לא רע, יש לו רזומה יפה, הוא פשוט לא עשה מספיק לדעתי, הרבה בגלל הפרישה (זה עוצר את המומנטום. הוא כן הסתמן כסוג של יורש ואז עצר). נתניהו חושש ממנו פשוט כי הוא לא טיפש ודוחף את עצמו באופן עקבי מתחת לפני השטח.

אנחנו חיים בעידן מחורבן של פוליטיקאים. רוב החדשים אידיוטים לחלוטין, מימין ומשמאל.

בכלל לא בטוח שאתה צודק בגלל שאתה לא יודע כמה עמדות תצפית היו להם ומאיפה ככה שיכול להיות שמישהו כן ראה כמה עלו ירדו וכו'

יש מצב שאתה צודק ויש מצב שאני.

זה לא חד משמעי כי אף אחד מאיתנו לא היה בצד ששיגר, ולכן אנחנו צריכים לפחות לשמוח שלא היו לנו עוד נפגעים שם.

שימו לב שבסופו של תהליך חמאס לא הרחיבה את מעגל האש לעבר אזורים מרוחקים יותר . וחשוב שכל אחד ואחד מכם יבין למה. אם חמאס היתה רוצה מלחמה כוללת היא לא היתה מגבילה את עצמה לטווח הזה. היא הגבילה את עצמה כי היא חוששת ממערכה נרחבת מול ישראל. כן, למרות מה שהרבה מכם חושבים יש הרתעה. חמאס מבינה שהיא לא תנצח את ישראל בסבב. ויחיא סנואר אמר זאת בפה מלא ובפומבי.

זה מאבו עלי, דיי מחדד את מה שאמרתי למרות האכזבה

שימו לב שבסופו של תהליך חמאס לא הרחיבה את מעגל האש לעבר אזורים מרוחקים יותר . וחשוב שכל אחד ואחד מכם יבין למה. אם חמאס היתה רוצה מלחמה כוללת היא לא היתה מגבילה את עצמה לטווח הזה. היא הגבילה את עצמה כי היא חוששת ממערכה נרחבת מול ישראל. כן, למרות מה שהרבה מכם חושבים יש הרתעה. חמאס מבינה שהיא לא תנצח את ישראל בסבב. ויחיא סנואר אמר זאת בפה מלא ובפומבי.

לדעתי חמאס בסהכ רצה לייצר משוואה של הרתעה אחרי הפעולה בה נהרג אלמ מ'.

נתן את מכת האש שלו, קיים את המשוואה שהעמיד שדם ייענה בדם, אין לו אינטרס למשהו אחר. הם אחרי הקו שלהם עומדים.

זה שהם לא חוששים מלקיים את המשוואה הזו מראה את רמת ההרתעה שלהם.

ושוב, כמו בכל החודשים האחרונים, מחיר רציני לא נגבה מהם. כשהם רואים את ההסננות של ישראל, הרף שלהם רק עולה.

חמאס אמין ומקיים את מה שהוא מציג הרבה יותר טוב ממשלת האפסים בישראל.

הפסקת האש הייתה הדבר הכי צפוי בעולם. אין רופס כמו ביבי.

אם יש לפייגלין עפ הסקרים סיכוי לעבור את אחוז החסימה אני איתו.

לא מאמין שאני אומר את זה אבל אני מאחל לליקוד להפסיד בבחירות הבאות לא איכפת לי למי אחרי הרפיסות גם במטח הזה וגם ב2 הקודמים גועל נפש.

המנטרות האלה חוזרות כל פעם מחדש. כבר אי אפשר לשמוע את זה מצטער (לא מופנה אליך ישירות כמובן, אלו מנטרות של התקשורת והממשלה).

כן רוצים, לא רוצים, ככה או ככה יהיה חרם על מוצרים ישראלים וככה או ככה תמיד יהיו מדינות באירופה שיחליטו על התייפייפות נפש דווקא מולנו.

מתחיל להימאס מהחבורה המציקה הזו, צריך לגרור אותם עם טרקטורים למצרים ולהשאיר אותם במדבר. זה עבד אחלה בסוריה, הגירוש ההמוני הזה.

אני מקווה שמקבלי ההחלטות במדינה הם בעלי הסתכלות על תמונה כוללת או שהם רואים משהו שאני לא רואה, כי וואלה... הדרום עולה באש כבר במשך חודשים, וזה לא מפסיק. אתמול חמאס ירה טיל נ"ט על אוטובוס!!! ושוגרו מאות רקטות אל שטחי ישראל. מאות. לא משנה אם זה למרכז או לא למרכז. מה זה כבר אשקלון, 40 דקות מתל אביב? והיו שם פגיעות ישירות בבתים. קראתי גם על 80 מפונים לבתי חולים. 80! וזו הפעולה הכי טובה שיש לנו? הפסקת אש?

גם רק שבוע שעבר באנו לקראתם עם שחרור דלק או מזומנים או לא זוכר מה מקטאר, זו התודה שאנחנו מקבלים? אני באמת לא מבין את ההתנהלות

המנטרות האלה חוזרות כל פעם מחדש. כבר אי אפשר לשמוע את זה מצטער (לא מופנה אליך ישירות כמובן, אלו מנטרות של התקשורת והממשלה).

כן רוצים, לא רוצים, ככה או ככה יהיה חרם על מוצרים ישראלים וככה או ככה תמיד יהיו מדינות באירופה שיחליטו על התייפייפות נפש דווקא מולנו.

מתחיל להימאס מהחבורה המציקה הזו, צריך לגרור אותם עם טרקטורים למצרים ולהשאיר אותם במדבר. זה עבד אחלה בסוריה, הגירוש ההמוני הזה.

לא אני כתבתי את הטקסט הזה חחחח

אני מסכים איתך שצריך פשוט לעשות שם באלגן אבל זה לא עוזר לנו