Jump to content

חולצת משחק - רישמי

T.L MTA

Recommended Posts

לא מבין למה כולם התפללו שיהיה פסים ופתאום שיש פסים כולם אומרים שזה צפוי ומשעמם.

תן לי דוגמא של מיחזור של מדים בכדורגל, בלי ארצות הברית בכלל.

המדי שוער היו גרועים שנה שעברה וזה לא הכוונה אפילו, זה משדר חובבנות ואי ירידה לפרטים, זה לא קורה בשום מקום בכדורגל לא משנה מה תגיד.

אפשר להגן על מכבי כמה שתרצו אבל כל מהלך היצור העצמי הזה מוציא אותם רע מאוד גם אם תגידו שלא.

ליברפול שיחקה עם אותם מדי בית ב-10/11 וב-11/12.

טוב האמת התעניינתי ומסתבר שבאנגליה בעבר היה נהוג לשחק די הרבה עם אותם מדי בית שנתיים ויותר ברצף.

ארסנל למשל שיחקו עם אותם מדי בית בין 2012 ל-2014

כמה שינויים קטנים לדעתי לגמרי היו מצילים את העיצוב הקצת משעמם הזה, לדוגמא:

במקום זה -

https://static.maccabi-tlv.co.il/wp-content/uploads/2018/07/MTA_201807120629014c6f4e63bd91dfe129cd7276001585fe-1024x683.jpg

כזה -

Untitled.jpg

במקום זה -

https://static.maccabi-tlv.co.il/wp-content/uploads/2018/07/MTA_201807120629014c6f4e63bd91dfe129cd7276001585fe-1024x683.jpg

כזה -

Untitled.jpg

בדיוק ככה זה היה אמור להיות.

וואלה לא, מה לא בסדר בה? או בגלל שזה העיצוב של ברצלונה שאתה אומר את זה? היא מהממת.

אולי צריך לעשות בה איזה טוויק קטן לצבעים בשביל שיהיה יותר מדוייק.
מבין שהם נטשו את הספינה, בגלל זה אמרתי שהלוואי והיינו נשארים איתם.

אתה מסטלבט?

וואלה לא, מה לא בסדר בה? או בגלל שזה העיצוב של ברצלונה שאתה אומר את זה? היא מהממת.

אולי צריך לעשות בה איזה טוויק קטן לצבעים בשביל שיהיה יותר מדוייק.

מבין שהם נטשו את הספינה, בגלל זה אמרתי שהלוואי והיינו נשארים איתם.

היא מאוד מאוד מאוד דומה לשלנו

במקום זה -

כזה -

Untitled.jpg

אפילו הפינגווין מקיא קצת

במקום זה -

כזה -

Untitled.jpg

זה לא טוב, מתקבלת התחושה שזה חלק מהעיצוב ולא חלק מהספונסר.

בהסכמי חסות יש תנאים ברורים שבהם יופיע סמל המותג, גם אם זו חברה של הבעלים. ברור שיותר אסתטי אם הפינגווין היה כמעט בלתי נראה, אבל זה נוגד את תנאי החסות.

הספונסר בחולצה של יובנטוס הוא ג'יפ, יצרנית רכב עצומה בבעלות פיאט, עצומה עוד יותר, ששתיהן בבעלות משפחת אניילי, הבעלים של יובנטוס. למרות כל זה, ולמרות שזה אחד המועדונים הגדולים בעולם, מארץ ששמה דגש על סטייל, הלוגו לרוב מופיע בתוך בלוק בולט. ככה זה.

כל כך הרבה תלונות על הפינגוין.... אבל בלעדיו החולצה הייתה נראית כמו פיג'מת פסים עיראקית ואף אחד לא אומר על זה כלום?

אחלה פינגוין, מיקום קצת בעייתי לעתים (הם לא הכי סגורים על המיקום שלו ושמים לב שהוא משתנה מתמונה לתמונה) אבל בסך הכל אני שמח.

למרות הפאשלה עם הרקמה שמעקמת את הפסים, ועוד כל מיני טעויות קטנות, אני בעד ייצור עצמי שמאפשר בעיניי המון חופש פעולה עיצובי וגם בריא לטווח הארוך.

מה גם שהחולצה השלישית נראית ממש סבבה ולא הייתי מתפלא אם היו אומרים שאחת המלבישות המוכרות חתומה עליה, הפתרון של הMTA במקום לוגו מלבישה בעיניי הרבה יותר אסתטי מסמל במרכז החולצה.

עוד שינוי שלא ראיתי שדיברו עליו במדים השנה (גם בראשונה וגם בשלישית) זה שהמשפט בצוואר מאחורה הודפס במעין ויניל תלת מימדי כזה ולא רקום כמו שנה שעברה, גרם לי קצת לחשוש שאיזה מילה או אות פשוט תתקלף....

בעקבות ויכוח עם חבר:

אני רואה שיש פה המון ויכוחים על צבע הפסים וגם דובר בנושא אחר על זה שחולצה כחולה עם פסים צהובים יותר יפה מחולצה צהובה עם פסים כחולים, כנל לגבי מכנס כחול במדי הבית הנוכחיים שלדעתי היה משדרג.

האם לדעתכם הצבע הראשי שלנו חייב להיות צבע אחד- והוא צהוב?כי בעיניי מכבי זה צהוב-כחול באותה מידה שרוסאריו\בוקה הם צהובים-כחולים ויובנטוס הם שחורים-לבנים.

אז נכון שהורגלנו ברוב השנים האחרונות שמדי הבית הם צהובים בצורה מובהקת, אבל מי אמר שזה לא יכול להשתנות ומדי הבית שלנו יהיו כחולים עם פסים צהובים או צהובים באותה רמה שהם כחולים (נ.ב רק מזכיר שמבחינה היסטורית, צבעי המועדון היו כחול-לבן עד שנכנס הצבע הצהוב, לכן יש אפילו טיעון יותר חזק שהצהוב יכול להיות הצבע הראשי שלנו אלא צהוב-כחול יחד.

האמת שבהתחלה היה הכחול-לבן עד כמה שזכור לי, והצהוב הגיע אחר כך

מבחינת הניסוח יצא לי לא טוב, הכוונה לא מבחינת הזמנים

הסתכלתי עכשיו על החולצה באתר שוב. בתמונה שבחנות יש לפחות חמישה דפקטים :/ אפילו לא הורידו אותם בפוטושופ...

מישהו קנה כבר ויכול להעיד על האיכות?

זאת חלום, הלוואי והיינו ממשיכים עם אדידס

s-l640.jpg

MTA בצד ימין

הסמל בצד שמאל

בדיוק כמו שיש עכשיו . מושלם מבחינתי

בכל זאת .. נסעתי בחמישי קניתי את החדשה ואת ה100 אחוז מכבי. להוסיף קצת צהוב ליציע משהו שכולם אמורים להתחיל לעשות (רק אומר).

לגבי הקטע של מדי השוערים אני מאוד לא מבין את הביקורת. הרי גם ככה אנשים לא קונים מדי שוער. למה חייבים להיות חדשים? בנבא ובנפל, ששם הרבה מהרווחים הם חולצות, מוציאים חולצות מיוחדות אבל לא מחליפים מדים כל שנה. זאת דווקא אחת המוטיבציות לקנות, וכששחקן עוזב מוכרים את שלו במחיר חיסול. מכבי מחליפה כמו רוב העולם כדי למכור, בעיקר (במקור מניח שכי החברות שמייצרות רצו למכור סטים חדשים למועדונים, וניצלו את זה שסגל שונה אולי אומר מידות שונות), אבל למה חייבים להחליף מדי שוער? מה רע בנוכחיים?

אתה טועה בגדול, מדי שוער נמכרים - ולא מעט, תראה את המספרים. בספורט האמריקאי לא משתמשים באותם מדים, מוציאים חדשים מדי עונה שיכולים להיות בעלי שינויים מינוריים בעיצוב ו/או שינויים טכנולוגיים.

בכל עונה יוצאת קולקציה חדשה, זה נהוג בכל העולם (ולא ב"רוב העולם" כמו שאתה טוען).

תן לי דוגמא של מיחזור של מדים בכדורגל, בלי ארצות הברית בכלל.

המדי שוער היו גרועים שנה שעברה וזה לא הכוונה אפילו, זה משדר חובבנות ואי ירידה לפרטים, זה לא קורה בשום מקום בכדורגל לא משנה מה תגיד.

אפשר להגן על מכבי כמה שתרצו אבל כל מהלך היצור העצמי הזה מוציא אותם רע מאוד גם אם תגידו שלא.

מסכים עם כל מילה

אני בטוח שזה לא ישאר ככה ויוציאו מדי שוער, זה באמת מוזר ונראה רע. המדים עצמם נראים טוב לטעמי והם במסגרת מגבלות שאתה בעצמך דיברת עליהן פה.

לגבי מדים, גם בעבר קרה שהוציאו מדי חוץ אחרי מדי בית, אצל אדידס. גם בעולם לא מוציאים הכל במכה לקבוצות חושפות סט גם באמצע עונה. הכל בסדר.

שחרור הדרגתי זה דבר מקובל, אבל אף קבוצה לא חושפת מדים קבועים באמצע העונה. המקרים היחידים שזה קורה זה עניינים משפטיים-ביורוקרטיים (כפי שקרה עם גלאזגו ריינג'רס בעונה שעברה עם פומה), ענייני רגולציות בגלל בעיית חוקיות צבעים, וכמובן מדים special edition כפי שעשו לפני שנתיים בריאל מדריד (שהכל היה לבן לגמרי), או מכבי עם המשבצות בעונה שעברה.

אגב, אם כבר חובבנות, סתם אנקדוטה: אחרי שהנפל עברו מריבוק לאדידס, חלק מהקבוצות המשיכו עם המדים הישנים, רק עם סמל של אדידס במקום של ריבוק. פילדלפיה איגלס נשארו עם הישנים כי נייק לא יכלו לספק להם חולצות באותו גוון, וכשלבסוף החליטו לעבור לליין החדש, הם שיחקו חצי עונה בלבן, כי נייק התקשו למצוא את הגוון הנכון של ירוק בכל הזמן הזה. סיפור אמיתי.

וזה בליגה שמגלגלת מיליארדים. אז ללבוש חולצת שוער של שנה שעברה נראה לי בסדר.

לא מוכרים חולצות שוער כי הן לא בצהוב או כחול.

לגבי ה-NFL, הם חתמו בשנת 2000 על חוזה ל-10 שנים עם ריבוק, אבל ב-2005 ריבוק נרכשה ע"י אדידס שהשתלטה על ההסכמים עליהם הייתה חתומה ריבוק, בגלל זה השתנה רק הסמל. ב-2012 נייקי השתלטה על הליגה וגם פילדלפיה שיחקו עם נייקי, היה שם עניין עם שינוי צבעים אבל זה לא היה קשור לחברת ההלבשה. בארה"ב כל החוזים הם שיתופיים, אין דבר כזה שקבוצה מסוימת תלבש ביגוד של יצרנית אחרת.

יובנטוס הציגו את מדי הבית לפני כמעט חודשיים ועדיין לא הציגו את החוץ... לא חשוב שזה לא מוכן, סתם טריק שיווקי.

בכל מקרה אני לא מאמין שהייצור העצמי יחזיק יותר מידי, כל הציוד לשחקנים לכל המחלקות עולה המון כסף ואני לא בטוח שברה הכלכלית זה משתלם.

עובדה שכל הקבוצות שיצאו במהלך כזה לא החזיקו יותר מידי זמן וחזרו לעבוד עם מותגים.

זה בהחלט שיווקי כדי למקסם את הבוסט ההתחלתי של מכירות חולצת הבית. אין ספק שזה מקומם שחולצת השוער כמו גם החולצה השלישית הן חולצות מהעונה שעברה וזה לא מהלך מקובל. זה לא שמדובר פה בחולצות שהיו הצלחה מסחררת כמו חולצת הבית של ארסנל בשתי העונות האחרונות של נייקי ב-12-13 ו-13-14 שגרמו לקבוצה להמשיך עם תלבושת הבית שתי עונות רצוף. כאן מדובר (ככל הנראה) בעודפי ייצור, ורצון להיפטר מסחורה קיימת במקום לייצר חדשה מטעמי חסכון. נראה רע ללא ספק.

לגבי הציוד הנוסף - אל תשכחו שמכבי מייצרים רק את הבגדים, את הנעליים והכדורים לדוגמא לא, וזה עולה כסף במקום לקבל מהחברה המאמצת (בעונה שעברה למשל מכבי רכשו עצמאית נעלי ספורט של פומה, והעונה נעלי ספורט של מיזונו), אבל כנראה שזה עדיין משתלם למועדון כלכלית. ואתה צודק, מועדונים שיצאו במהלכים כאלה אכן לא החזיקו יותר מדי זמן עם הייצור העצמי. נותר רק להתפלל שזה יגמר.