Jump to content

בלדת רוק או "מוזיקה מזרחית"

המכביסט מהדרום

Recommended Posts

הזמרים שמוגדרים כזמרי מוזיקה מזרחית התחילו בזמן האחרון לבצע שירים בכל סגנון אפשרי שהוא לא "מוזיקה מזרחית"

שני שירים חדשים שדווקא מאוד אהבתי שמידה רבה היו יכולים להיות מבוצעים על ידי זמרים שמגדירים את עצמם כזמרי רוק. מבחינת הכלים ומבחינת הסגנון הם נשמעים כמו בלדות רוק ולא כשירי "מוזיקה מזרחית" . כנראה שרק השם של הזמר גורם להם להיות "מוזיקה מזרחית"

הזמר מזרחית היחיד שיש לו השפעות של רוק הוא לירון עמרם, וגם הוא לא נחשב זמר מזרחית כל כך..

(זמר מדהים אגב, ממליץ לכולם)

הזמר מזרחית היחיד שיש לו השפעות של רוק הוא לירון עמרם, וגם הוא לא נחשב זמר מזרחית כל כך..

בשום צורה לא זמר מזרחי למרות לה ו-ע'. עושה פופ אלקטרוני עם נגיעות קטנות של רוק אלטרנטיבי.

בשום צורה לא זמר מזרחי למרות לה ו-ע'. עושה פופ אלקטרוני עם נגיעות קטנות של רוק אלטרנטיבי.

אתה מכיר אותו שאתה עונה בשמו? בוודאי שהוא זמר מזרחי. באלף צורות.

ההפקות נשמעות כך בגלל רועי אביטל המפיק, שהוא בא קצת מהדיפ האוס וכאלה,

אבל זה נשמע אש. אוהב את ההפקות.

בכל מקרה סלבה, שמע דברים ישנים וסקיצות שלו. מאוד מאוד מזרחי.

מה שגורם לי לשאול, מה בכלל גורם לך להחליט מה זה מוזיקה מזרחית ומה זה לא?

.... לא, לא. ממש לא.

דודו טסה, סתם בשלוף.

בכלל, מה זה השפעות של רוק? סולו במינור פנטטוני? 4/4 על הבאס? מה זה אומר לעאזאל, שיש חשמליות?

אתה מכיר אותו שאתה עונה בשמו? בוודאי שהוא זמר מזרחי. באלף צורות.

ההפקות נשמעות כך בגלל רועי אביטל המפיק, שהוא בא קצת מהדיפ האוס וכאלה,

אבל זה נשמע אש. אוהב את ההפקות.

בכל מקרה סלבה, שמע דברים ישנים וסקיצות שלו. מאוד מאוד מזרחי.

מה שגורם לי לשאול, מה בכלל גורם לך להחליט מה זה מוזיקה מזרחית ומה זה לא?

מכיר, חוץ מקאברים לאבא שלו, שזה מוזיקה תימנית, הוא לא עשה שום דבר שאפשר לקרוא לו מזרחית. גם שירים בערבית שלו הם לא מוזיקה מזרחית, זה רוק אלטרנטיבי בערבית.

מכיר, חוץ מקאברים לאבא שלו, שזה מוזיקה תימנית, הוא לא עשה שום דבר שאפשר לקרוא לו מזרחית. גם שירים בערבית שלו הם לא מוזיקה מזרחית, זה רוק אלטרנטיבי בערבית.

ושוב אני שואל, על סמך מה אתה מחליט ששיר X הוא מזרחית ושיר Y הוא לא?

אגב, גם זה לא מזרחית בעינייך?

49474398.jpg

https://youtube.com/watch?v=6ETbK_u_lLg&list=PLWs5r3WqRUR11qGo4j4hMppb7iCSFVt61&index=8

כל המקצב, גם אם יש לו נגיעות "אתניות" הוא של רוק אלטרנטיבי, וגם אם יש לו ח' ו-ע' והוא מסלסל בקטנה זה לא מזרחית. זה יותר דומה לטיים אימפלה או אלט ג'יי מלג'קי מקייטן.

גם לד זפלין הוציאו שירים עם אלמנטים אתניים, או אם ניתלה על אילנות מקומיים, ברי סחרוף עשה את זה בחלק לא קטן משיריו, זה לא מוזיקה מזרחית.

חחחח איך אפשר להגיד שזה דומה יותר לאימפלה ואלט ג'יי? שטויות. זה לא שיר עם נגיעות אתניות, כל השיר "אתני", אגב לב שבור של ברי זה הכי "מזרחי" שאפשר להציע.

לקרוא לזה פופ אלקטרוני עם נגיעות רוק אלטרנטיבי זה בכלל לא בכיוון, תשמע את ניין אינץ' ניילס וזה יענה בדיוק להגדרה שלך שרחוקה מאוד מהזמר המוזר הזה ששמעתי בפעם הראשונה והאחרונה.

חחחח איך אפשר להגיד שזה דומה יותר לאימפלה ואלט ג'יי? שטויות. זה לא שיר עם נגיעות אתניות, כל השיר "אתני", אגב לב שבור של ברי זה הכי "מזרחי" שאפשר להציע.

לקרוא לזה פופ אלקטרוני עם נגיעות רוק אלטרנטיבי זה בכלל לא בכיוון, תשמע את ניין אינץ' ניילס וזה יענה בדיוק להגדרה שלך שרחוקה מאוד מהזמר המוזר הזה ששמעתי בפעם הראשונה והאחרונה.

הקצנתי בכוונה, זה לא אותו דבר, פשוט לא מזרחי. סגנון די מוזר שנוטה יותר לכיוון של רוק מאשר מוזיקה מזרחית. לגבי ההגדרה הכללית שלו, זה מסתמך על היכרות יותר רחבה מכשיר הזה ספציפית, זה מה שהוא בגדול מנסה לעשות.

https://youtube.com/watch?v=6ETbK_u_lLg&list=PLWs5r3WqRUR11qGo4j4hMppb7iCSFVt61&index=8

49474398.jpg
שמע זדיין על החיים שלך יא גולה מה אתה בא עליי?

וואלה גמאני לא סובל אותך, מוזמן לא להגיב לי.

כל המקצב, גם אם יש לו נגיעות "אתניות" הוא של רוק אלטרנטיבי, וגם אם יש לו ח' ו-ע' והוא מסלסל בקטנה זה לא מזרחית. זה יותר דומה לטיים אימפלה או אלט ג'יי מלג'קי מקייטן.

גם לד זפלין הוציאו שירים עם אלמנטים אתניים, או אם ניתלה על אילנות מקומיים, ברי סחרוף עשה את זה בחלק לא קטן משיריו, זה לא מוזיקה מזרחית.

נסכים שלא להסכים אחי.

וממילא, ובאמת לא ממקום של נון-קונפורמיזם,

הז'אנרים מתו, התערבבו, בסינרגיה כבר מזמן.

פלוס, המוזיקה וההפקות רק משתנות ומתפתחות.

ה"אלקטרוני" הזה שאתה מדבר עליו... יש אותו בכל מקום אולי לא תמיד שמים לב, אבל מה שונה תכנות midi לשיר מזרחית או לרוק? סיים שיט.

דווקא הח' וע' בעיניי לפחות זה סממן למוזיקה מזרחית כי מן הסתם הם לא מדברים ככה בחיים האמיתיים, וזה כמו האשכנזים של פעם שהדגישו את הר' בשירים, זה סוג של כבוד למסורת או רצון להשתייך לזרם.