Jump to content

מחאת הגז

avi atias

Recommended Posts

מחאת הגז ממשיכה גם בימים אלה, כמה אפשר עוד לדחות את הוצאת הגז הזה מהקרקע? עשינו לעצמינו מספיק נזק עם כל הדחיות.

מצד שני, למה להקים את האסדה הזאת כל כך קרוב לחוף ולא במקום בו היא ראויה להיות?

השערות:

סיבות בטחוניות? מניעת התקפת אויב.

סיבות כלכליות? עלויות אבטחה / הקמה זולות.

סיבות תכנוניות? הגז מהמאגרים הקיימים אוזל ואין מספיק זמן לפתח מאגר חדש בלב הים.

בנושא זה אני עם המוחים, אבל את הפרחים אני שולח לכל מיני גורמים שדאגו לדחוק אותנו לפינה והביאו אותנו למצב הנוכחי (למשל, דרישה הזויה של חברת החשמל לפיקוח על מחירי הגז, שלי יחימוביץ וכו'...)

המדינה הזאת תיכחד בגלל בצע כסף. לא מלחמות, לא אינתיפאדות ולא פצצה איראנית. רק בצע כסף.

יותר מידי יהודים במקום אחד

בעיה

ולמי שתוהה,

הכתובת על הקיר- נזקים ראשונים מהקמת אסדת הגז

http://rotter.net/forum/scoops1/486007.shtml

אנחנו בדרך לאסון חסר תקדים.

תשמע זה בערך ההגדרה של פייק ניוז מה שהבאת פה

תשמע זה בערך ההגדרה של פייק ניוז מה שהבאת פה

ומה תגיד אחרי שצינור גז יתפוצץ על החוף?

בוא נשמע את דעתך, האם צריך לבנות האסדה כמקובל בעולם 120 ק"מ מהחוף או מרחק יריקה מהחוף?

ומה תגיד אחרי שצינור גז יתפוצץ על החוף?

בוא נשמע את דעתך, האם צריך לבנות האסדה כמקובל בעולם 120 ק"מ מהחוף או מרחק יריקה מהחוף?

אין לי דעה. לא מכיר את הנושא, לא מבין בזה, לא יודע בעד ונגד. לא מתבטא בנושא הזה.

פשוט רואה שהצב הזה מת לפני חודשים ושזה ברור שיעלה עפר כשחופרים בקרקעית הים להניח צינור.

תראו בגדול אדם טבע ודין (כן כן אתם קוראים נכון), בעד הקמת האסדה 10 ק"מ מהחוף.

https://www.facebook.com/adamtevavdin/posts/2011852062181219

עכשיו לי אין באמת הרבה מושג, אבל ברור לי ש99.9% מהמגיבים בנושא (וזו כנראה הערכת חסר) חסרי מושג בדיוק כמוני אבל צועקים "בצע כסף, קפיטליזם וואוו רע", בלי להבין בהשלכות האמתיות, ברמת הסיכון ובחלופות.

אז בקיצור אתם חסרי מושג ותפסיקו להתבטא בנחרצות כי מישהו הפיק סרטון יפה וכולם משתפים אותו בפייסבוק.

בהמשך למה שכתבתי כאן קודם, עומר מואב מביא את דבריו של פרופ' רפי סמיט ברשת אקדמיה:

https://www.facebook.com/omer.moav/posts/10216993951066575

שלום לכולם ברשת האקדמיה.

הנני נענה לאתגר שהעלה פרופסור זוהר בענין המחאה והמידע השקרי המופץ בריש גלי לכל מי שמוכן לשמוע. אני פרופסור אמ' בפקולטה להנדסה כימית בטכניון ועיקר עיסוקי הוא תהליכי הפרדה. אני חוקר נושאים אלו שנים רבות, ומלמד את מרבית תהליכי ההפרדה המקובלים בתעשיה התהליכית. בתוך כך אני מלמד גם תהליכים כמו אלו שמשמשים בתעשית הגז והנפט ובהתפלת מים. יש לי גם ניסיון תעשייתי הנוגע לחלק משמעותי בנושאים לה. אני גם משמש כיועץ לתעשיות שונות בנושאי תהליכי הפרדה ותהליכים בכלל.

לפני זמן פנו אלי תושבי האזור לסייע להם במאבקם. השבתי שאעזור בשמחה אם יש ממש בטענותיהם. נפגשתי עם נציגים שונים והופתעתי לגלות את עצמת ההגזמות והדיסאינפורמציה אשר מתועלים למדיה במאבק מיותר לחלוטין. למרבה הצער אני מגלה שעוצמת החרדה מפרסומים אלו עולה וצומחת ומגיעה להפגנות שאין אמת מאחוריהן ואף להפרעה מסיבית בימים אלו לתהליך הבניה של המתקנים כרגע בחוף דור. אוסיף עוד שאגודות שונות החלו להפיץ ברשת מסמכים הקוראים לחתימה על עצומות המכילות מידע שקרי על הצפוי כתוצאה מפיתוח מאגר לוייתן.

כתוצאה ממערך ההפחדה המתרחש ברשת הגובל לעתים בתעמולה נוסח גבלס, ברצוני להבהיר בקצרה מספר נקודות לידיעה.

חשוב לי לציין כי לאור עוצמת המידע המעוות המוצג ברשת החלטתי לבחן את הנושא לעומקו ובתוך כך יצרתי גם קשר עם אנשי משרד האנרגיה, משרד הגנת הסביבה ואף עם נובל אנרגי כדי להשיג את כל המידע הדרוש. כדי להבהיר – החלטתי דווקא לעזור לאנשי החברה הנ"ל בנושא זה.

נושא הפקת הגז חשוב מאד למדינת ישראל כי הוא משחרר אותה מתלות במדינות אחרות. השימוש בגז חשוב מאד להחלפת מזוט ופחם כמקור אנרגיה נקיה יותר.

כל נושא תכנון האסדה העתידית, מיקומה האבטחות סביבה, הפליטות וההגנות נבחר בתהליך ארוך של כארבע שנים ע"י המשרדים לעיל במסגרת תהליך תמ"א/ 73 / ח (תכנית מתאר ארצית), תהליך ארוך מאד שהשתתפו בו אנשים רבים ואחראים הנוגעים לכל הנושא המורכב הזה. תמיד ניתן לשפר תהליכים אבל הבחירות שנעשו אחראיות ונעשו בשיקול הדעת.

לגבי ההפחדות המופיעות גם במסמך שקדם למסמך זה אני רוצה לציין כמה דברים, בקצרה כי היריעה רחבה ביותר:

גז טבעי מכיל חומרים שונים שיש להפרידם בתהליכים מתאימים כדי שניתן להשתמש בו. הגז הצפוי בלוייתן נחשב לגז נקי ביותר, דהיינו אין בו מלכתחילה מתכות כבדות אין גזים רעילים. יש לאמר שיופרדו ממנו שני זורמים. האחד קרוי קונדנסט או תעבית בעברית אשר הוא למעשה סוג של סולר שיועבר ישירות לבית הזיקוק של חיפה ולא ייחשף לסביבה. מיכל ביניים של נוזל זה יימצא באזור תחנת החשמל חגית בה כבר מצויים שני מיכלים דומים המכילים סולר תקני. המרכיב הבעייתי בנוזל זה הוא בנזן וריכוזו בתעבית הוא כשליש מריכוזו בבנזין או בסולר המשמשים לתחבורה, ואשר אנחנו נושמים בכל מילוי דלק במכונית. התקלה הקיצונית ביותר שניתן לחשוב עליה היא פריצה של צינור או מיכל המכיל אותו בים. כל תאונה של אנית סוחר בים תשחרר לים יותר סולר מאשר מקרה נדיר כזה.

הנוזל השני הוא מים אשר מופקים בכמות קטנה ביותר יחסית גם לתעבית המופקת. אין בהם מתכות כבדות ואינם מזיקים לסביבה, ודאי לא ישפיעו על מתקני ההתפלה בחדרה...

לא צפויה פליטה של גזים לאטמוספירה כיוון שהתכנון לטיפול בתהליכים השונים הוא תכנון סגור המקובל בתעשיה הפטרוכימית. עודפי גזים בתהליך יתועלו למתקני צריכת האנרגיה הפנימית על האסדה הבודדת המתוכננת.

אני ממליץ לא למהר ולחתום על עצומות בלי שהבהרתם לעצמכם מה האמת מאחוריהן. כמו כן אני ממליץ לבדוק אם פרופסורים שמתבטאים בנושא אכן מדברים מתוך ידע או משיקולים אחרים...

בברכה,

רפי סמיט

נובל אנרגי הצהירה על פליטות של 38 טון voc בשנה

בפועל אסדת תמר היא המפעל עם הפליטות המזהמות הגדולות ביותר בישראל:

1159 טון voc בשנה פי 30 מהתחזית

בהמשך למה שכתבתי כאן קודם, עומר מואב מביא את דבריו של פרופ' רפי סמיט ברשת אקדמיה:

אצל מי הוא עובד רפי סמיאט? את זה הוא שכח לציין

...

חבל מאוד שמדינת ישראל מעודדת **** וזיהום של הסביבה , מדינת עולם 3 במסווה של מדינה מפותחת, בושה!!

אתה חושב שכולם פה ילדים?

אין דבר כזה ****, מדובר ברעל שהממשלה הבינלאומית מחדירה למתנגדי משטר פוטנציאליים שהתקרבו יותר מדי לאמת

העיקר הם כל הזמן מספרים שהגז של לוויתן יאפשר לסגור חלק מהתחנות הפחמיות בחדרה

שטויות.. אין להם אפילו חוזה עם חברת חשמל

רוב הגז מיועד ליצוא לירדן ומצרים

אנחנו נהפוך לפח הזבל שלהם

תכנסו לפייסבוק של שומרי הבית יש שם פוסט תגובה לדברים שלו

תכנסו לפייסבוק של שומרי הבית יש שם פוסט תגובה לדברים שלו

אני לא מדבר דווקא עליו. ברור שיש פה מכלול של שיקולים שקשה לכמת.

נשמע שמבחינת ניהול סיכונים זה בסדר גמור.

אתה קולט שכבר שנים שריפה קבועה של פחם בארובות חדרה?

• 2 years later...

לא מצאתי את הנושא הגדול האחר אז מסתפק בזה.

בנתיים ראשי המתנגדים צדקו בכל מילה. עברו יותר משנתיים ועדיין לא ראינו את ה"מאות מיליארדים" שהבטיחו לנו. גם לא חצי מיליארד בודד.

למעשה, רוב הסיכויים שבכלל נפסיד כסף על הגז במצטבר.

עבדו עלינו ואנחנו אוכלים את כל הלקרדה. העם הכי פראייר בעולם.

EZVfqTE.png

https://www.themarker.com/dynamo/.premium-1.9213700

6 דקות לפני, Shlomix said:

לא מצאתי את הנושא הגדול האחר אז מסתפק בזה.

בנתיים ראשי המתנגדים צדקו בכל מילה. עברו יותר משנתיים ועדיין לא ראינו את ה"מאות מיליארדים" שהבטיחו לנו. גם לא חצי מיליארד בודד.

למעשה, רוב הסיכויים שבכלל נפסיד כסף על הגז במצטבר.

עבדו עלינו ואנחנו אוכלים את כל הלקרדה. העם הכי פראייר בעולם.

EZVfqTE.png

https://www.themarker.com/dynamo/.premium-1.9213700

זה כמובן שקר, ראשי המתנגדים לא צדקו בשום דבר שאמרו, והמדינה הרוויחה כבר כמה מיליארדים וזה עוד לפני שהיטלי ששינסקי נכנסו לתמונה השנה.