Jump to content

טיול לארהב- המלצות

moshe888

Recommended Posts

אני וחברה שלי מתכננים לטוס לקראת סוף אוגוסט לטיול של חודש-חודש וחצי.

היעדים המרכזיים שאנחנו מתכננים הם לקליפורניה, נבדה, פלורידה, ניו יורק.

מי שיכול לעזור עם המלצות לאטרקציות מעניינות, מועדונים, חופים, מלונות, וכל מה שיכול להיות רלוונטי ולעזור בטיול כזה, אשמח ויעזור לי מאד

מי שיכול לעזור עם המלצות לאטרקציות מעניינות, מועדונים, חופים, מלונות, וכל מה שיכול להיות רלוונטי ולעזור בטיול כזה, אשמח ויעזור לי מאד

בני כמה אתם? מה התקציב? מה מעניין אתכם לראות?

אני גר בניו יורק וטיילתי בכל קליפרוניה, בחלקים המעניינים של נוואדה (לאס וגאס וסביבתה) ובחלקים מפלורידה (לאחרונה מיאמי והקיז).

בני כמה אתם? מה התקציב? מה מעניין אתכם לראות?

אני גר בניו יורק וטיילתי בכל קליפרוניה, בחלקים המעניינים של נוואדה (לאס וגאס וסביבתה) ובחלקים מפלורידה (לאחרונה מיאמי והקיז).

אנחנו בני 23, אנחנו מקציבים בין 30,000-40,000 כל אחד, אבל כמובן שלא נמנע מעצמנו אם יהיה צורך לחרוג מהתקציב.

אנחנו באים עם ראש פתוח לגמריי לגביי אופי הטיול, רוצים לגעת בכל דבר במסגרת הזמן, פארקים של אקסטרים, חופים, מסיבות,הופעות, סיורים באתרים פופולאריים וכו׳.

אנחנו בני 23, אנחנו מקציבים בין 30,000-40,000 כל אחד, אבל כמובן שלא נמנע מעצמנו אם יהיה צורך לחרוג מהתקציב.

אנחנו באים עם ראש פתוח לגמריי לגביי אופי הטיול, רוצים לגעת בכל דבר במסגרת הזמן, פארקים של אקסטרים, חופים, מסיבות,הופעות, סיורים באתרים פופולאריים וכו׳.

בנוגע לפארקים חד משמעית עדיף לעשות הכל באורלנדו. חלק מהדברים קיימים גם בLA אבל באורלנדו הIsland of Adventure ו Universal הרבה יותר גדולים והרבה יותר טובים (במיוחד אם אתה חובב מארוול והארי פוטר). בנוגע לדיסנילנד הדעות חלוקות לכאן או לכאן.

יש באורלנדו גם את ה Sea World וAquatica שגם בהם יש מתקנים.

סיקס פלאגס הייתי רק בLA אז לא יודע להגיד לגבי מקומות אחרים.

בנוגע לחופים - גם למיאמי (לא הייתי) וגם ל LA יש שפע מטורף. בLA למשל יש את זומה ביץ' שאתה יכול לראות עוד מהחוף דולפינים שוחים.

מסיבות בווגאס קל למצוא, אני למשל הייתי במסיבה שהDJ היה Redfoo (מ LMFAO) וזה היה מגניב כי גם הוא סוגשל הופיע תוך כדי.

ממליץ אם אתם כבר שם אז לשכור רכב ולנסוע שעתיים וחצי ל Zion Park שביוטה. מדהים.

אם יש לכם כח אז אפשר גם את הגראנד קניון שזה כבר 4-5 שעות נסיעה. אישית ויתרתי, כי לא היה לנו כח לעשות הלוך חזור של כמעט 10 שעות באותו יום.

בעיקרון אם אתה לא מהמר אז אין שם יותר מדי לעשות בשעות היום חוץ משופינג (יש 2 פרימיום אאוטלטס טובים).

אני שונא את ניו יורק אז מאמין שמעיין יוכל לתת לך המלצות יותר טובות.

אם יש לך שאלות ספציפיות יותר אשמח לעזור, אפשר לומר שLA זה הבית השני שלי. בפלורידה אני מבין רק באיזור אורלנדו/גיינסוויל.

נוואדה באוגוסט זה חכם? הייתי שם בספטמבר לפני 15 שנה וכל רגע בחוץ היה סיוט.

אם אתה בוגאס אין לך מה לצאת מהמלונות, מקסימום סיבוב בסטריפ בערב.

ממליץ לך לתכנן משהו ראשוני ואז לשאול על כל מקום בנפרד, יש כ"כ הרבה מה לכתוב על ארה"ב

ממליץ לכם להתחיל בסן פרנסיסקו, קליפורניה. עיר חמודה ומגניבה שתעשה לך אחלה סיפתח לטיול (עד 5 ימים שם יספיקו).

משם אני אמליץ לשכור רכב ולהתחיל לרדת דרומה לכיון לוס אנג’לס (כיומיים שלושה).

בדרך לשם יש מלא מקומות שווים ששוב להעביר שם את הלילה. ובמיוחד המקטע האחרון של כביש מספר 1 לכיון אל איי. דרך עם נוף עוצר נשימה על שפת האוקינוס השקט.

באל אי, להיות לפחות שבוע ומשם לתפוס טיסה לווגאס.

בווגאס 4-5 ימים זה לגמרי מספיק. משם קחו טיסה לניו יורק גם שם מומלץ להיות לפחות שבוע. וחזרה הביתה.

זה יהיה טיול פגז מניסיון!

ממליץ לכם להתחיל בסן פרנסיסקו, קליפורניה. עיר חמודה ומגניבה שתעשה לך אחלה סיפתח לטיול (עד 5 ימים שם יספיקו).

משם אני אמליץ לשכור רכב ולהתחיל לרדת דרומה לכיון לוס אנג’לס (כיומיים שלושה).

בדרך לשם יש מלא מקומות שווים ששוב להעביר שם את הלילה. ובמיוחד המקטע האחרון של כביש מספר 1 לכיון אל איי. דרך עם נוף עוצר נשימה על שפת האוקינוס השקט.

באל אי, להיות לפחות שבוע ומשם לתפוס טיסה לווגאס.

בווגאס 4-5 ימים זה לגמרי מספיק. משם קחו טיסה לניו יורק גם שם מומלץ להיות לפחות שבוע. וחזרה הביתה.

זה יהיה טיול פגז מניסיון!

הנסיעה מla לווגאס קצרה ומהירה יותר מסן פרנסיסקו לla, אנחנו לקחנו לילה בסן סמיון שהיא משהו כמו 4 שעות לכל כיוון (שכרנו רכב בנחיתה בסן פרנסיסקו והחזרנו אותו בשדה בווגאס) אני ממליץ מאוד על שיקאגו

בווגאס שים לב שכמעט מכל המלונות בסטריפ ניתן לעבור למלונות הבאים מבפנים. לא כולם, אבל כמעט כולם.

זה חשוב כי בחוץ חם טילים. כשהייתי שם ביום הראשון עשינו את הסטריפ מבחוץ והיה 39 מעלות. כל מאה מטר קניתי בקבוק מים קפואים בדולר מאנשים שכל היום עומדים ומוכרים רק מים.

מה שכן, שווה לבדוק אם יש מלונות בהרצה. הייתי בסאות' פוינט כשהוא נפתח להרצה(אז היה נקרא south coast) והחדר כולל ארוחת בוקר כפי יכולתך היה ב100 וקצת דולר ללילה. אחלה חדר בעולם, שתי מיטות זוגיות, פלאסמה ענקית ואינטרנט (רק בלי נוף).

המלון היה בקצה הסטריפ קצת מעבר, אבל עם שאטלים קבועים לכל נקודה בסטריפ.

המלון אירח בהמשך גם את משחקי הקאש ששודרו תחת השם high stakes poker עם כל המי ומי. (סתם אנקדוטה לא קשורה).

בנוסף, שווה לדבר קצת עם הקונסיירג'.

יצא לנו לדבר איתו קצת ביום הראשון, צחוקים וזה... מפה לשם סידר לנו כרטיסים לאיזה מופע משעשע בחינם (ערפדיות ברלסק כזה) ופעם גם ארוחת ערב חינם עם סטייק לא רע.

ערב אחר הלכנו למועדון חשפנות שקרוב להארד רוק הוטל (נדמה לי קראו לו פרדייס קלאב, אולי זה היה אחד אחר) , ורק עברנו שם אחד מהצוות של ההארד רוק שאל אותנו אם אנחנו הולכים למועדון וסידר לנו כניסה חינם בשווי 40 דולר אאלט.

לא יודע אם ידע שאנחנו לא אורחים במלון.

יודע שחשפנות כנראה פחות רלוונטי אליך, אבל הנקודה היא שבאיזה מלון שלא תהיה, כנראה שכדאי להתחבב או להתחבר טיפה עם הצוות.

המלצות בחום:

קרוז של רוייאל קאריביאן לאיים הקאריביים - עשינו טיול לארה"ב ושילבנו קרוז עם רוייאל קאריביאן והיה שווה כל רגע, תענוג!

טיול או לילה בקי ווסט - פשוט יעד אדיר, תברר אם יש פסטיבלים, אנחנו נפלנו על פסטיבל האלווין במקרה לפני שנתיים וזה היה מטורף.

בוגאס תעשה את הגרנד קניון (לא חובה הכל, אפשר להסתפק במרפסת אם בקוצר זמנים).

אם אתם מחפשים קניות בל.א אז רק באוטלאט בקלבאסס, יש הכל מבחינת ביגוד. קניתי שם מעיל של TNF ב80 דולר. דיסני ויוניברסל מיותר לציין, רק תתכונן לתורים מטורפים וכמויות של סינים. ממליץ גם ללכת לאיזה משחק של הלייקרס אם יצא לכם, חוויה. אה ולפחות פעם אחת לאכול בin n out.

אם אתם מחפשים קניות בל.א אז רק באוטלאט בקלבאסס, יש הכל מבחינת ביגוד. קניתי שם מעיל של TNF ב80 דולר. דיסני ויוניברסל מיותר לציין, רק תתכונן לתורים מטורפים וכמויות של סינים. ממליץ גם ללכת לאיזה משחק של הלייקרס אם יצא לכם, חוויה. אה ולפחות פעם אחת לאכול בin n out.

ממש לא רק שם. יש כל כך הרבה אאוטלטים בLA וממש לא הייתי מגדיר את קלבאסאס כהכי טוב.

אני למשל מאוד אוהב את Citadel, הוא מעולה ונמצא במזרח העיר (לא רחוק מרוב האטרקציות המרכזיות) ואף פעם אין שם עומס מטורף לעומת קלבאסאס.

התקציב נראה לי בסדר גמור אבל קחו בחשבון שאתם מתחת לגיל 25 וכל השכרת רכב (ובחלק ניכר מהמקומות שכתבת חייבים לשכור רכב כדי להתנייד) ייקר לכם את הטיול. ממליץ מאוד לשכור רכב מהארץ (בגלל ענייני ביטוחים ובפרט בגיל שלכם).

קליפורניה (שבועיים פלוס אולי כמה ימים)

1. המסלול הקלאסי מתחיל בסן פרנסיסקו (לא צריך שם רכב, פשוט מתניידים ברגל, בתחבורה ציבורית ובאובר/ליפט - שמצריך כרטיס סים מקומי). העיר עצמה שווה 4 ימים לטעמי, בחלוקה הזאת: יום אחד למגדל קויט (תצפית על כל העיר), אלקטרז (הולכים ברגל ממגדל קויט לרציף) ופיר 39 והאמברקדרו, יום אחד לפרסידו, גשר הזהב (לחצות אותו ברגל) וסוסליטו (בסיום גשר הזהב ללכת לשם ברגל או לתפוס ליפט ולאחר מכן מעבורת בחזרה לעיר), יום אחד לעיר עצמה (כיכר ג'ירארדלי, רחוב לומברד המפורסם, צ'יינה טאון, יוניון סקוור ולקינוח תצפית מטווין פיקס) ועוד יום לגולדן גייט פארק (הגן היפני, האקדמיה למדעים, הליכה עד הים ואז דרינק ב-Cliff House ואולי גם ב-Sutro Baths). ביום האחרון אפשר לשכור רכב בערב ולהתקדם לכיוון כביש 1.

*אפשרות נוספת בסביבה שלא ציינתי כאן (מצפון לסן פרנסיסקו) - שמורת מוייר וודס וכל האזור של נאפה ואלי (יקבים). אפשר לקחת טיול מאורגן מסן פרנסיסקו.

2. אחרי סן פרנסיסקו כביש 1 (חובה רכב) - האלף מון ביי, אניו נואבו (כלבי ים, ואתם תראו במלא מקומות אבל תמיד כיף לראות עוד), סנטה קרוז ובעיקר המקטע שבסביבת מונטריי (כרמל, פוינט לובוס, הגשרים בביג סר וכדומה). שים לב שיש חסימות בכביש אז צריך "לחזור אחורה" למונטריי מביג סר. לכן, אני ממליץ לעשות את המקטע הזה (להקדיש לו יומיים-שלושה לפי כמות הטרקים והטבע שאתם רוצים, אבל לא פחות מיומיים לטעמי), ואז לנסוע משם לפארק יוסמיטי.

3. 4-3 ימים ליוסמיטי (שימו לב שבאוגוסט הסיכוי שלכם לתפוס מקום לינה נמוך, אבל ככל שתתקדמו לספטמבר יהיה יותר טוב) ואז מיוסמיטי להמשיך את כביש 1.

4. יומיים-שלושה - המשך כביש 1 מהאזור של סן סימיון כולל טירת הרסט ומושבת פילי הים בפיאדרס בלאנקס, מתחתיה יש מקום אוכל מעולה בשם סבסטיאנ'ס), מורו ביי, סן לואיס אוביספו, סולבנג (עיירה סקנדינבית באמצע קליפורניה ומקום מגניב לגמרי) וסנטה ברברה. כמובן שאפשר להקדיש לכל האזור יותר זמן אם רוצים לבקר ביקבים וכדומה. אחרי סנטה ברברה יש עוד עיירה קטנה וחמודה שאהבנו בשם Ojai. יש שם מקום עם שמן זית קטלני (שדות והכל) ותצפית מטורפת מ-Meditation Mountation.

5. ל.א. - יומיים שלושה לעיר עצמה (מאליבו, בוורלי הילס, הוליווד, מצפה גריפית' ובפרט בשקיעה, מוזיאון גטי, הטיילת בסנטה מוניקה, וניס ביץ', אבוט קיני בולבארד) ועוד יום אם אתם רוצים לבקר ביוניברסל סטודיוס (לטעמי יוניברסל עדיף בל.א. ואת כל היתר עדיף לעשות באורלנדו).

*אפשרות נוספת שלא ציינתי כאן זה לקחת מעבורת מל.א. לאי קטלינה. לטעמי לאור כמות היעדים שאתם רוצים להספיק עדיף לוותר. לא הייתי אז לא יכול להמליץ.

6. סן דייגו - מינימום יומיים ולדעתי אפשר גם לשלב שם נופש. אנחנו אהבנו מאוד. בדרך מל.א. לסן דייגו יש אאוטלט די מוצלח בקרלסבד (ליד לגולנד). בעיר עצמה לא לפספס את לה הויה, מישן ביי, קורונדו ופארק בלבואה.

נוואדה

1. לאס וגאס (4 ימים מינימום לטעמי ולא צריך רכב, עדיף לטוס לשם מסן דייגו ופשוט להחזיר את הרכב שצריך לשכור בשביל הטיול בקליפורניה למעט סן פרנסיסקו) - אני כל כך אוהב את וגאס. הופעות, מסיבות (מסיבות בריכה, מסיבות בערב, מה שלא תרצו), קזינו וגם אטרקציות. הסטריפ עצמו שווה לפחות יומיים (המלונות עצומים ויש בכל אחד מהם כמעט אטרקציות). הקזינו במלון פריז הכי יפה לדעתי. מעבר לזה, יש "מופעים" במלונות עצמם כמו המזרקות בבלאג'יו והר הגעש במיראז' והגונדולות בונשיאן. לא לפספס את פרימונט, הדאון טאון הישן של וגאס שיש שם רחוב מקורה שהגג שלו הוא מסכים ובכל שעה עגולה מקרינים קליפ של אחת מלהקות הרוק הגדולות בכל הזמנים (כל שעה להקה אחרת). כמו כן, לא לפספס את התצפית מהגג של מלון סטרטוספר.

2. גרנד קניון והפארקים ביוטה - רצוי עם רכב. שוכרים רכב בוגאס, נוסעים צפונה לכיוון פארק ציון, מטיילים שם, אחרי פארק ברייס, אחרי זה אגם פאול ו-HorseShoe Bend, אחרי זה גרנד קניון מהכניסה המזרחית ואז דרומה לוויליאמס ומשם בחזרה לוגאס כולל עצירה בסכר הובר. הסיבוב הזה מצריך 5 ימים לפחות. לחילופין, אפשר לקחת טיול יום מאורגן מוגאס (אבל זה לא מגיע לחלקים היפים באמת של הגרנד קניון).

פלורידה וניו יורק בהמשך.

אני חייב רק לומר - יוניברסל רק באורלנדו.

הייתי גם וגם וחד משמעית עדיף באורלנדו. יום אחד Islands of Adventure ויום אחד Universal Studios.

היוניברסל בLA אמנם גדול פיזית אבל קטן מאוד מבחינת האטרקציות והvalue for money. הייתי בו פעמיים (פעם אחת ב2015 ופעם אחת ב2017) ובאמת שבאורלנדו (הייתי פעם אחת ב2012) היה הרבה יותר מרשים וגדול.

כל המתקנים שיש בLA יש גם באורלנדו רק שבאורלנדו חלק מהם אפילו יותר טובים (המומיה הרכבת הרים הכי אהובה עליי בעולם ובLA היא צל חיוור של מה שיש באורלנדו, קצרה יותר משמעותית) ובאופן כללי יש יותר.

הייתי אומר שהיוניברסל בLA זה מעין שילוב בין היוניברסל והאיילנדס אוף אדוונצ'ר אבל קטן מאוד מאוד. אני הייתי מגיע בפתיחה ויוצא משם כבר בסביבות 3-4 כי עשיתי הכל, לעומת אורלנדו ששם מגיעים בבוקר ויוצאים בלילה.

* אם אתם חובבי הארי פוטר, בשניהם יש את הWizarding World of Harry Potter שהוא מדהים וחובה לשתות בירצפת!!!!

ממש לא רק שם. יש כל כך הרבה אאוטלטים בLA וממש לא הייתי מגדיר את קלבאסאס כהכי טוב.

אני למשל מאוד אוהב את Citadel, הוא מעולה ונמצא במזרח העיר (לא רחוק מרוב האטרקציות המרכזיות) ואף פעם אין שם עומס מטורף לעומת קלבאסאס.

כשהייתי בקלבאסאס לא היה עמוס כל כך, דודים שלי לקחו אותי לשם והם גרים בל.א 30 שנה בערך. מצד שני אולי בתקופה של חג ההודיה אנשים לא הולכים כ"כ לאוטלאטים אז לא יודע.

הייתי שם רק פעם אחת ואני זוכר שהיה עמוס, אבל בלי קשר הוא גם מאוד מרוחק מהעיר. יש הרבה אופציות טובות אחרות. אם הם באמת מגיעים מSF וזה על הדרך שלהם - סבבה. לא הייתי מקדיש לזה נסיעה במיוחד.

כבר אפילו קמאריו יותר קרוב.

בתכלס רוב הPremium Outlets זה בערך אותם מותגים.

בCitadel אבל באמת ראיתי את המחירים הכי מגוחכים בחיי...

קניתי בטומי הילפיגר שם סוודר, 3 מכופתרות ארוכות ומכופתרת אחת קצרה ב9.90$ כל אחת.

מאז אני כל פעם חוזר לשם ותמיד יש שם דברים טובים.

פעם אחרונה שהייתי באחד מהאאוטלטים של LA (נראה לי בסיטדל אבל לא סגור אם זה היה זה בוודאות) זה היה יום העצמאות של מקסיקו והיה אקסטרה הנחה בכל החנויות של בין 10 ל25 אחוז (תלוי בחנות) באופן גורף וכמיטב המסורת האמריקאית- עם כפל מבצעים.

התקציב נראה לי בסדר גמור אבל קחו בחשבון שאתם מתחת לגיל 25 וכל השכרת רכב (ובחלק ניכר מהמקומות שכתבת חייבים לשכור רכב כדי להתנייד) ייקר לכם את הטיול. ממליץ מאוד לשכור רכב מהארץ (בגלל ענייני ביטוחים ובפרט בגיל שלכם).

קליפורניה (שבועיים פלוס אולי כמה ימים)

1. המסלול הקלאסי מתחיל בסן פרנסיסקו (לא צריך שם רכב, פשוט מתניידים ברגל, בתחבורה ציבורית ובאובר/ליפט - שמצריך כרטיס סים מקומי). העיר עצמה שווה 4 ימים לטעמי, בחלוקה הזאת: יום אחד למגדל קויט (תצפית על כל העיר), אלקטרז (הולכים ברגל ממגדל קויט לרציף) ופיר 39 והאמברקדרו, יום אחד לפרסידו, גשר הזהב (לחצות אותו ברגל) וסוסליטו (בסיום גשר הזהב ללכת לשם ברגל או לתפוס ליפט ולאחר מכן מעבורת בחזרה לעיר), יום אחד לעיר עצמה (כיכר ג'ירארדלי, רחוב לומברד המפורסם, צ'יינה טאון, יוניון סקוור ולקינוח תצפית מטווין פיקס) ועוד יום לגולדן גייט פארק (הגן היפני, האקדמיה למדעים, הליכה עד הים ואז דרינק ב-Cliff House ואולי גם ב-Sutro Baths). ביום האחרון אפשר לשכור רכב בערב ולהתקדם לכיוון כביש 1.

*אפשרות נוספת בסביבה שלא ציינתי כאן (מצפון לסן פרנסיסקו) - שמורת מוייר וודס וכל האזור של נאפה ואלי (יקבים). אפשר לקחת טיול מאורגן מסן פרנסיסקו.

2. אחרי סן פרנסיסקו כביש 1 (חובה רכב) - האלף מון ביי, אניו נואבו (כלבי ים, ואתם תראו במלא מקומות אבל תמיד כיף לראות עוד), סנטה קרוז ובעיקר המקטע שבסביבת מונטריי (כרמל, פוינט לובוס, הגשרים בביג סר וכדומה). שים לב שיש חסימות בכביש אז צריך "לחזור אחורה" למונטריי מביג סר. לכן, אני ממליץ לעשות את המקטע הזה (להקדיש לו יומיים-שלושה לפי כמות הטרקים והטבע שאתם רוצים, אבל לא פחות מיומיים לטעמי), ואז לנסוע משם לפארק יוסמיטי.

3. 4-3 ימים ליוסמיטי (שימו לב שבאוגוסט הסיכוי שלכם לתפוס מקום לינה נמוך, אבל ככל שתתקדמו לספטמבר יהיה יותר טוב) ואז מיוסמיטי להמשיך את כביש 1.

4. יומיים-שלושה - המשך כביש 1 מהאזור של סן סימיון כולל טירת הרסט ומושבת פילי הים בפיאדרס בלאנקס, מתחתיה יש מקום אוכל מעולה בשם סבסטיאנ'ס), מורו ביי, סן לואיס אוביספו, סולבנג (עיירה סקנדינבית באמצע קליפורניה ומקום מגניב לגמרי) וסנטה ברברה. כמובן שאפשר להקדיש לכל האזור יותר זמן אם רוצים לבקר ביקבים וכדומה. אחרי סנטה ברברה יש עוד עיירה קטנה וחמודה שאהבנו בשם Ojai. יש שם מקום עם שמן זית קטלני (שדות והכל) ותצפית מטורפת מ-Meditation Mountation.

5. ל.א. - יומיים שלושה לעיר עצמה (מאליבו, בוורלי הילס, הוליווד, מצפה גריפית' ובפרט בשקיעה, מוזיאון גטי, הטיילת בסנטה מוניקה, וניס ביץ', אבוט קיני בולבארד) ועוד יום אם אתם רוצים לבקר ביוניברסל סטודיוס (לטעמי יוניברסל עדיף בל.א. ואת כל היתר עדיף לעשות באורלנדו).

*אפשרות נוספת שלא ציינתי כאן זה לקחת מעבורת מל.א. לאי קטלינה. לטעמי לאור כמות היעדים שאתם רוצים להספיק עדיף לוותר. לא הייתי אז לא יכול להמליץ.

6. סן דייגו - מינימום יומיים ולדעתי אפשר גם לשלב שם נופש. אנחנו אהבנו מאוד. בדרך מל.א. לסן דייגו יש אאוטלט די מוצלח בקרלסבד (ליד לגולנד). בעיר עצמה לא לפספס את לה הויה, מישן ביי, קורונדו ופארק בלבואה.

נוואדה

1. לאס וגאס (4 ימים מינימום לטעמי ולא צריך רכב, עדיף לטוס לשם מסן דייגו ופשוט להחזיר את הרכב שצריך לשכור בשביל הטיול בקליפורניה למעט סן פרנסיסקו) - אני כל כך אוהב את וגאס. הופעות, מסיבות (מסיבות בריכה, מסיבות בערב, מה שלא תרצו), קזינו וגם אטרקציות. הסטריפ עצמו שווה לפחות יומיים (המלונות עצומים ויש בכל אחד מהם כמעט אטרקציות). הקזינו במלון פריז הכי יפה לדעתי. מעבר לזה, יש "מופעים" במלונות עצמם כמו המזרקות בבלאג'יו והר הגעש במיראז' והגונדולות בונשיאן. לא לפספס את פרימונט, הדאון טאון הישן של וגאס שיש שם רחוב מקורה שהגג שלו הוא מסכים ובכל שעה עגולה מקרינים קליפ של אחת מלהקות הרוק הגדולות בכל הזמנים (כל שעה להקה אחרת). כמו כן, לא לפספס את התצפית מהגג של מלון סטרטוספר.

2. גרנד קניון והפארקים ביוטה - רצוי עם רכב. שוכרים רכב בוגאס, נוסעים צפונה לכיוון פארק ציון, מטיילים שם, אחרי פארק ברייס, אחרי זה אגם פאול ו-HorseShoe Bend, אחרי זה גרנד קניון מהכניסה המזרחית ואז דרומה לוויליאמס ומשם בחזרה לוגאס כולל עצירה בסכר הובר. הסיבוב הזה מצריך 5 ימים לפחות. לחילופין, אפשר לקחת טיול יום מאורגן מוגאס (אבל זה לא מגיע לחלקים היפים באמת של הגרנד קניון).

פלורידה וניו יורק בהמשך.

תודה רבה על ההשקעה והזמן, מעריך את זה .

במידה ואתה ממשיך לכתוב, ירדנו מניו יורק ככה שאם תוכל להרחיב לגביי פלורידה, אשמח .

אני חייב רק לומר - יוניברסל רק באורלנדו.

הייתי גם וגם וחד משמעית עדיף באורלנדו. יום אחד Islands of Adventure ויום אחד Universal Studios.

היוניברסל בLA אמנם גדול פיזית אבל קטן מאוד מבחינת האטרקציות והvalue for money. הייתי בו פעמיים (פעם אחת ב2015 ופעם אחת ב2017) ובאמת שבאורלנדו (הייתי פעם אחת ב2012) היה הרבה יותר מרשים וגדול.

כל המתקנים שיש בLA יש גם באורלנדו רק שבאורלנדו חלק מהם אפילו יותר טובים (המומיה הרכבת הרים הכי אהובה עליי בעולם ובLA היא צל חיוור של מה שיש באורלנדו, קצרה יותר משמעותית) ובאופן כללי יש יותר.

הייתי אומר שהיוניברסל בLA זה מעין שילוב בין היוניברסל והאיילנדס אוף אדוונצ'ר אבל קטן מאוד מאוד. אני הייתי מגיע בפתיחה ויוצא משם כבר בסביבות 3-4 כי עשיתי הכל, לעומת אורלנדו ששם מגיעים בבוקר ויוצאים בלילה.

* אם אתם חובבי הארי פוטר, בשניהם יש את הWizarding World of Harry Potter שהוא מדהים וחובה לשתות בירצפת!!!!

לקחתי בחשבון, תודה רבה

* לא חובבי הארי פוטר, חובבי ג'סטין ביבר :)

מחכה לנושא ש-Yellowblood ואני נסכים לגביו למעט השנאה המשותפת (לכאורה) לעומר.

רק אציין שבל.א. יש את הסיור באולפנים ושלטעמי זה יתרון שהוא מצומצם יותר ואפשר לסיים אותו ביום אחד, אבל מבין בהחלט למה אנשים עשויים להעדיף את אורלנדו.

תודה רבה על ההשקעה והזמן, מעריך את זה .

במידה ואתה ממשיך לכתוב, ירדנו מניו יורק ככה שאם תוכל להרחיב לגביי פלורידה, אשמח .

תוספת קטנה לגבי וגאס - תירשמו לאתר smartervegas יש שם הנחות על מלונות והופעות.

פלורידה

אורלנדו

בעיקר פארקים (לא לעשות יותר מיומיים ברצף של פארקים כי אתם תישברו), שזה כמה ואיזה פארקים שתרצו. שווה לבדוק חבילות משולבות של לינה וכרטיסי כניסה לכמה ימים. בדרך כלל זה מוזיל עלויות (נניח לישון באחד המלונות של דיסני ולשלב עם זה 2/3 כרטיסי כניסה לפארקים שלהם), וספציפית לגבי דיסני זה גם חוסך את הצורך ברכב (וחניה בפארקים עצמם) כי יש להם מערך שאטלים מטורף. לא הייתי באורלנדו אבל אני מתבסס על מה שחברים שלנו שהיו שם בשנים האחרונות אמרו שהם עשו.

יש גם אאוטלט שאמור להיות שווה (אין מיסים בפלורידה) וגם את קייפ קנברל (האתר של נאסא).

מיאמי והקיז

צריך רכב אז עדיף לשכור באורלנדו ולנסוע לשם (כ-6 שעות, ויש מקומות לעצור בהם בדרך). מיאמי ביץ' ממש נחמד (מומלץ לישון שם, בסאות' ביץ' בפרט), זה סוג של אילת עם דוברי ספרדית אבל אחלה חוף וכיף להסתובב ואווירה טובה של נופש. Wynwood Walls במיאמי הכי שווה ביקור מבחינה תיירותית, יש את ליטל הוואנה (מתחיל באזור פארק Maximo Gomez) שזאת השכונה של הקובנים (להסתובב רק במהלך היום, ויש שם את מסעדת ורסאי שהיא המסעדה הקובנית הכי מפורסמת בעולם, והיא ממש לא חובה אבל חוויה).

מעבר לזה יש עוד כל מיני דברים כמו Vizcaya Gardens, קי בייסקין וכל מיני מקומות שנחמד לבקר בהם אבל הם לא חובה.

הקיז, לטעמי, פי אלף יותר שווה ממיאמי. קי ווסט שזאת הנקודה האחרונה בקיז נמצאת במרחק 3.5 שעות נסיעה ממיאמי, ואני ממליץ לבלות שם לפחות לילה (ורצוי בסוף שבוע). הנסיעה לשם ממש יפה ובדרך עוברים בכל מיני נקודות שאפשר לעצור בהן ולהיכנס למים או סתם לצלם. כשעה מקי ווסט יש את National Key Deer Refuge, שמורה שבה אפשר לראות צבאים שייחודיים רק לאזור הזה. בקי ווסט עצמה יש אחלה אווירה עם מוזיקה חיה בכל הבארים (בעיקר בסופי שבוע) ואת מאלורי סקוור, כיכר בה מתחילות הופעות רחוב שעה-שעה וחצי לפני השקיעה וגם נקודה מעולה לחזות בשקיעה. מעבר לזה, יש גן עם פרפרים (שווה), הבית של ארנסט המינגוויי (שווה בזכות הסיור המודרך) ואת הנקודה הדרומית ביותר בארצות הברית היבשתית.

שמורת אברגליידס מתחילה כשעה וחצי שעתיים ממיאמי ושווה להקדיש לה לפחות יום אחד. רואים מלא חיות (בעיקר ציפורים ואליגטורים) ויש מסלולים ובכללי יפה שם.

טיפ של אלופים - אם אתם מבקרים ביותר משני פארקים לאומיים (ואתם כנראה תעשו את זה), תקנו בפארק הראשון את כרטיס America the Beautiful, זה פאס שנתי שמקנה כניסה חינם לכל הפארקים הלאומיים (הפדרליים, לא של הסטייטס). ה-80$ הכי טובים שתוציאו בטיול.

• 3 weeks later...

קליפורניה route 1 מסן פרנסיסקו ללוס אנג'לס (בגדול) חובה. גם אחד מהפארקים יוסמיטי סקויה.

בכללי הייתי משכיר רכב וזורם. יש מלא מוטלים סבירים בדרכים ובערים אפשר קצת יותר להתפנק (בוגאס יש אחלה דילים).

תשמע הולך להיות לך טיול מטורף וגם התקציב לגמרי צריך להספיק. אני עשיתי טיול של כמעט חודש בקרוואן ברוב דרום מערב ארה"ב ועלה לי סביבות ה4-5k$ (לפני 7 שנים).