Jump to content

אנריק סבוריט חתם רשמית

שורה

Recommended Posts

חסר לי חלוץ ברמת הגוהו מקאייראט

קשר אמצע ברמת הגונסאלו קאסטרו ממלאגה

קשר התקפי ברמת הלואיס שאוב מרפיד וינה

עידן ורד, מאור קנדיל.

ואנחנו קל עוברים את הבתים של הליגה האירופית ולוקחים פה דאבל סרבי מרגש.

וזה חלון טוב בשבילי

אוהד בילבאו בטוויטר שהסכים לחלוק קצת רשמים:

ego3kz.jpg

svqwjo.jpg

"סבוריט יודע לתקל היטב ובעל משחק ראש טוב, אבל הוא לא היה ברמה הדרושה לליגה הראשונה.

הוא עשה מספר טעויות ונראה שהתקשה לשמור על ריכוז.

הראה ניצוצות של הרמות טובות, והמסירות שלו היה במגמת שיפור.

אני לא מכיר את הליגה הישראלית, אבל אני נוטה להאמין שסבוריט ישתלב בה בצורה טובה.

אני מניח שהיא פחות תובענית מהליגה הראשונה, וסבוריט תמיד נראה כאחד שמתאים יותר לליגה השנייה. הוא די מהיר וגם יודע להיות פיזי כשצריך".

בקיצור, בניגוד לרושם שמתקבל, נראה שדווקא בהגנה הוא לעיתים חסר ריכוז ואולי פחות טוב הגנתית, אבל התקפית הוא כן בסדר.

כמובן שהוא בנוי טוב ולכן הפיזיות משחקת תפקיד. בישראל זה יכול לעזור לו.

אני מקווה שישמור פה על יציבות, גם בהגנה. בהתקפה הוא לא זה שצריך להציל את המולדת אלא להשתמש בנתונים שלו ובמה שהוא יודע (מהירות והרמות ברמה סבירה).

אולי השנה האחרונה שיפרה אותו ואצלנו יקבל עוד ביטחון כשחקן הרכב קבוע. אני מקווה לטוב.

מנספורד באתר הרשמי נשמע ממש מרוצה מההחתמה שלו. מקווה שזה באמת ככה ולא תגובות סתמיות להחתמה.

הדבר שמציק לי הוא שאני בטוח שבגלל שהוא חתם מהליגה הספרדית אז אוהדים מפה יחשבו שהם צריכים לראות כל שבוע רמה של ליגה ספרדית, ויתאכזבו.

בדיוק כמו אלה שקנו מהתקשורת את טייטל "הטוב בעולם לגילו" ועכשיו שונאים את ראיקו, כי הוא לא סיפק את הסחורה בעיניהם.

פתוחות לפניו כל כך הרבה אפשרויות וליגות...

וואלה שיהיה בהצלחה.

כנראה שההצעות שהונחו בפניו, אם היו כאלו בכלל, לא היו מסעירות במיוחד.

פרופיל מנג'ר שלו.

אפשר לצפות לקרוסים ברמה ואחלה מהירות.

Untitled.png

"מחבק את הקו"

"אוהב לעלות"

קרוסים 14

נראה שהביאו תואם דסה לשמאל.

יהיה מי שמשאיר בשמאל השמיכה/עטר יחתכו למרכז כל הזמן.

זה סוג השחקן שאנחנו צריכים.

אתם מתעסקים לי בפרופילים ומה ומו.....מי ישמע אם הינו מביאים וואקמה דאז איזה רקורד היה לו?

על הנייר החתמה מצויינת, הכל עניין של איך ישתלב בארץ, זה לא שיש לנו אופציות כאלה טובות בחוץ כן?

שיהיה בהצלחה, רק אחרי 10+- משחקים נוכל לשפוט אותו לטוב או לרע.

מעדיף שחקן שהגיע מהליגה הספרדית ושיחק חצי עונה מאשר אחד שישב כל העונה ביציע או היה פצוע. גם ג'ון אוגו הגיע לב"ש להתרשמות אחרי שהיה בלי קבוצה והיום אחד הקשרים האחוריים הטובים בליגה.

דוגמא רעה מאד. קוונקה לא שיחק בברסה אלא היה רשום בסגל.

פה מדובר על שחקן שנתן מעל20 הופעות בלה ליגה בקבוצה שנלחמה על חייה.

אין שום מקום להשוואה לקוונקה שלא שיחק בחיים וכששיחק זה היה ב6-0 כדי שהכוכבים יקבלו אוויר.

מת לדעת מאיפה הבאת את השטות הזאת ואיך אף אחד לא תיקן אותך כבר 3 עמודים.

לקואנקה יש 16 הופעות בבוגרים של בארסה בליגה, 11 מתוכן בהרכב.

אבל הנתון היותר מדהים לגביו, זה שהוא שיחק ב-7 משחקי צ'מפיונס עם בארסה, מתוכם הוא פתח ב-4, כשמתוכם הוא פתח בחצי גמר ליגת האלופות נגד צ'לסי ורבע גמר נגד מילאן.

אבל הנתון היותר מדהים לגביו, זה שהוא שיחק ב-7 משחקי צ'מפיונס עם בארסה, מתוכם הוא פתח ב-4, כשמתוכם הוא פתח בחצי גמר ליגת האלופות נגד צ'לסי ורבע גמר נגד מילאן.

והיום הוא פח אשפה.

כל הנתונים האלה שווים לתחת, כי יש כל כך הרבה נעלמים במשוואה הזאת.

X הופעות לא שווה בהכרח הצלחה.

מצד אחד אלו שאומרים שהוא עם מעל 20 הופעות אז הוא בטח שווה משהו, מצד שני יש כאלה שאומרים שהוא לא באמת שחקן הרכב, שלא נדבר על אלו שמזכירים את וואקמה והוגו, אלילי הכדורגל הישראלי.

אם הוא יתחבר והקבוצה תרוץ הוא כנראה יהיה טוב, אם לא , לא, זהו.

שחררו אותנו מהחישובים על כמה הופעות הוא עשה, תנו לו לרוץ 10-15 משחקים.

*אני מאמין שאתה ספציפית יודע את זה.

אני יכל רק להניח שהוא לא היה האופציה הראשונה של מכבי לעמדת המגן השמאלי. היו הרומני מבטיס והיה את לאבץ הקרואטי ששיחק תחת איביץ בפאוק ובסוף חתם בזאגרב.

אם הוא כאן, כנראה הוא הכי טוב שאפשר להביא בנסיבות הקיימות. הוא אמנם לא יציב אבל יש לו לאן להתקדם ויהיה מעניין לראות אם איביץ מצליח להוציא ממנו יותר ממה שנראה עד כה בקריירה.

]
אורן טל
27.06.18 - 10:37
40
א א א א (שנה גודל)

בגיל 26, אנריק סבוריט לא דמיין שהא ינחת בישראל, אך רצה הגורל והשתלשלות אירועים בעונה שעברה גרמה לו לנחות בישראל. המגן השמאלי סיים את חוזהו בבילבאו כשסיום העונה המאכזב שלו גרם לבילבאו קבוצתו אשתקד ולאספניול (שהחזיקה בזכויות עליו) לוותר על שירותיו, במה שאילץ אותו לחפש אחר יעד חדש.

סביר להניח שסבוריט יכול היה להישאר בספרד בקבוצה מדרג נמוך, אך הוא מבחינתו בחר במקום שיכול להציע לו משכורת גבוהה בהרבה, גם אם הליגה לא נוצצת, בדומה לז'איר אמאדור, בעסקה שמסתמנת כ-Win Win לכל הצדדים.

הקטאלני מארץ הבאסקים
סבוריט התחנך וגדל בקטאלוניה אצל אספניול, זאת לפני שערק עם הוריו לחבל הבאסקים. למרות העובדה שלא חונך על הערכים הבאסקיים, החליטו ראשי בילבאו להעלים עין מ"חוק הקאנטרה", המוכר שלהם לאחר התחבטויות פנימיות, בסופן קיבלו את המגן המתנשא לגובה של 1.87 מ' בזרועות פתוחות בשנת 2008. סבוריט התחיל את דרכו בבילבאו בקבוצת החסות שלה, באסקוניה, שמכשירה כישרונות צעירים עבור אתלטיק בילבאו.

ב-2010, המגן כבר עבר אל הקבוצה עד גיל 19 של בילבאו, שם מאמנו, גונטזל סוונסאס, התרשם ממנו מאוד: "סבוריט שחקן פיזי מאוד. יש לו רוח לחימה וטמפרמנט גבוה במיוחד. כל קבוצה צריכה שחקן בסגנון הזה".
במהלך שנותיו בקבוצה סבוריט הצליח להטביע חותם, שזיכה אותו במקום בסגל של נבחרות הנערים של ספרד. אחרי שהתקשה להשתלב בקבוצה הבוגרת, בילבאו החליטה להעבירו למאיורקה מהליגה השניה, שם ערך 16 הופעות תחת המאמן, ואלרי קרפין.

"אני מסוגל לשחק בכמה עמדות", סבוריט העיד על עצמו, "האופי שלי הוא יותר התקפי מאשר הגנתי, ואני אוהב לעלות קדימה". אחרי עונה אחת, המגן שב לקבוצת המילואים של בילבאו, כשלאחר מכן ארנסטו ואלוורדה הקפיץ אותו למים העמוקים. מאמן ברצלונה הרבה להשתמש בסבוריט במגוון עמדות, כבלם כמגן וגם כקיצוני, כשהשיפור ביכולתו הביאה את ההנהלה הבאסקית להחתים אותו לעונה נוספת כמחליפו של מיקל בלנסיאגה, שנחשב לבאנקר בעמדת המגן השמאלי.

"אתה מתבגר בליגה הזאת וצומח בכל עונה. זה כיף לשחק ברמות הכי גבוהות", סבוריט התייחס בריאיון שערך לתקשורת הבאסקית להשתלבותו בקבוצה, "ברמה הפיזית, אני הרבה יותר חזק מבעבר והרבה יותר אגרסיבי. אין לי בעיה גם לשחק בעמדת הבלם או הקיצוני, אני מרגיש בנוח איפה שאני יכול לעזור ומרגיש שיש לי הרבה מה לתרום".

בקיץ האחרון סבוריט נטש את מחנה האימונים שקיימה בילבאו בשווייץ בתחילת העונה וחזר לספרד, זאת בשל "סיבות אישיות" לפי דבריו. שאלות רבות החלו לעלות לאוויר באשר למעמדו בקבוצה, אך רצה הגורל ומיקל בלנסיאגה נפצע בצורה קשה בתחילת העונה, מה שגרם למאמנו, חוסה אנחל סיגנדה, שהדריך אותו גם בקבוצת המילואים של בילבאו, לתת את המפתחות למגן הקטאלני הכה מוכר לו. סבוריט פתח ב-16 משחקי ליגה ונכנס כמחליף בעוד שלושה, אך נשאר עם רגליים על הקרקע. "אני מתרכז כרגע בהווה ובהזדמנות שלי לעזור לקבוצה", הוא סיפר, "זה יתמרץ אותי אם אדע שאמשיך בבילבאו ואשאר כאן לצד אמי ואחי, אהיה מאושר מאוד מכך. אבל זה כדורגל ואי אפשר לדעת מה יהיה. הכל לטובה".

במהלך העונה, סבוריט התבקש על ידי מאמן בילבאו, 'קוקו' סיגנדה, לגלות יותר יוזמה התקפית. לקראת סיום הסיבוב הראשון, המגן רשם את הבישול היחיד שלו בליגה, ומאז התקשה לבוא לידי ביטוי, במה שגרם לבילבאו להחתים את כריסטיאן גינאה, מגן שמאלי רומני, שהגיע כדי להתחרות על עמדת המגן השמאלי. "אני לא יודע אם ההחתמה הזו אמורה להוות תמריץ עבורי", המגן הקטאלני התייחס להחתמה, "אני אמשיך לשחק כמו שאני משחק ואנסה לעזור לקבוצה. מקווה שאקבל דקות".

אחרי שמיעט לשחק מאותו רגע, במחזור ה-36 של העונה, סבוריט החל מרגיש את המטרה ששמו על גבו ושבילבאו מראים לו את הדרך החוצה, כאשר הוחלף בדקה ה-73 במשחק הניצחון הביתי על בטיס, חילוף אליו הגיב במחאה ובפרצוף זועף כלפי סיגנדה מאמנו, כשבסוף העונה הקבוצה הודיעה לו שהיא לא מאריכה את ההתקשרות עימו.

איזה שחקן מכבי ת"א מקבלת?
ממאנה ועד רמי מראבל, ג'ורדי קרויף התקשה להנחית בישראל מגנים שיהפכו לדומיננטיים, כשנראה שלפחות על הנייר, סבוריט מרשים יותר מקודמיו. המגן הצהיר בכל הזדמנות שהוא אוהב לתמוך במשחק ההתקפה, אך נראה שדווקא בהגנה המספרים שלו יותר מרשימים. הקטאלני ביצע 20 עבירות סה"כ העונה וראה את הכרטיס הצהוב חמש פעמים. ממוצע העבירות שלו הוא מהנמוכים בבילבאו (רק 0.5 עבירות למשחק), דבר שעשוי להעיד חוסר אגרסיביות מצד אחד, אך גם על משחק הגנה מלוטש וחד מן הצד השני.

מבחינה הגנתית הוא חילץ 2.3 כדורים למשחק וחילק 14.3 מסירות ב-88% הצלחה פר-משחק, ולפחות לרמה של ליגת העל, זה בהחלט אמור להספיק. סבוריט הוא מגן שממעט מאוד להיפצע, כשרק פעמיים סבל מפציעות מינוריות (חבלה בעקב ומתיחה בירך), שהשביתו אותו לתקופה של 20 ימים בסה"כ בשש עונות. מבחינה התקפית אומנם סבוריט ניחן בטכניקה טובה, אבל אם נמדוד לפי מספרים, הוא רשם רק בישול אחד באמתחתו לאורך כל העונה שעברה, כאשר התקווה שהיא שאולי בליגת העל הוא יהפוך לדומיננטי יותר דבר הגעתו של המגן הקטאלני מעידה שששון גולדברג שחזר מהשאלה, לא יקבל את הצ'אנס בהרכב לו הוא ייחל במחנה האימונים הנוכחי בגדנסק שבפולין, אלא ישמש כגיבוי לסבוריט.

אם תהיתם איך שחקן בגיל 26 בלבד ששיחק בליגה הבכירה בספרד מגיע לישראל, התשובה לכך טמונה במשכורת. בצל ההתמודדות עם סנקציות הפייר פליי, מכבי ת"א עדיין יכולה להציע חוזים גבוהים בהרבה מקבוצות הדרג הנמוך בספרד, בהן הוא יכול היה להיקלט מבחינה מקצועית. סבוריט מגיע משיקול כלכלי נטו, כשיכולת טובה שלו במכבי ת"א עשויה להחזיר אותו לספרד מהדלת הראשית

לא מבין את כל אלה שרצים פה על הטיעון שזה לא משנה מי הוא ומאיפה רק אחרי שהוא ישחק נראה אם הוא טוב.

ואז מביאים דוגמאות של שחקנים עם רזומה שלא הצליחו בשביל להוכיח את הטענה.

נכון שרזומה לא מבטיח שהשחקן יבוא ויפרק את הליגה, אבל זה בוודאות מפחית את הסיכון לכישלון.

יש יותר סיכוי שתצליח עם שחקן שבא בכושר, שיחק בליגה הספרדית הראשונה בשנה האחרונה מאשר עם שחקן מהליגה השלישית בפולין.

מאוד רלוונטי להתעסק במי היה השחקן לפני כן בשביל לנסות להבין האם זה רכש טוב או לא.

אני יכל רק להניח שהוא לא היה האופציה הראשונה של מכבי לעמדת המגן השמאלי. היו הרומני מבטיס והיה את לאבץ הקרואטי ששיחק תחת איביץ בפאוק ובסוף חתם בזאגרב.

אם הוא כאן, כנראה הוא הכי טוב שאפשר להביא בנסיבות הקיימות. הוא אמנם לא יציב אבל יש לו לאן להתקדם ויהיה מעניין לראות אם איביץ מצליח להוציא ממנו יותר ממה שנראה עד כה בקריירה.

על סמך מה אתה מניח מה היה סדר העדיפויות של מכבי?

כנראה שההצעות שהונחו בפניו, אם היו כאלו בכלל, לא היו מסעירות במיוחד.

כנראה. אני מקווה שזה מספיק טוב לצרכים שלנו, שבסך הכל לא הכי גבוהים שיש...

נחמד לקרוא בפורום אוהדים של בילבאו שאין איזה שמחה על עזיבתו.

מבחינתי זה תמיד אחד המדדים כי אתה מגלה בדיוק מה חשבו עליו אוהדים ולא איזה עיתונאי עם אינטרס.

סה"כ מאחלים לו בהצלחה ותוהים האם זה צעד קדימה או אחורה אבל אף אחד לא שמח על העזיבה...גם לא בוכים.

מי שמתעניין:

https://www.aupaathletic.com/enric-saborit-firma-por-el-maccabi-tel-aviv/tema/7853149/2

16 הופעות ב3 עונות זה בהחלט נתון מרשים!

אל תבלבל לי את המוח.

בעונת 13/14 הבנאדם לא שיחק אפילו לא משחק רשמי אחד.

זה שהוא פתח בחצי גמר מודה לא זכרתי. חוץ מזה הוא היה שם על תקן עציץ 80 אחוז מהתקופה שלו שם.

עזוב שעונת השיא שאתה מדבר עליה היא 11/12. שלבש הוא הגיע אחרי 5 עונות, הרבה מעבר לעונת השיר הזאת. שכבר היה כנראה ידוע שהוא פלופ. סבוריט העונה נתן מעל 20 הופעות בבילבאו. לא לפני 5 שנים. מאז אותה עונה מהוללת קואנקה נע בין קבוצות תחתית בספרד לבין עונות השאלה בהולנד וכדומה. לא ברור לי ה16 הופעות בברסה והופעות בחצי הגמר. אבל הוא לא הראשון, פפ נתן במה בזמנו לעוד הרבה ילדים שרובם פשוט נעלמו.

מבחינתי זה תמיד אחד המדדים כי אתה מגלה בדיוק מה חשבו עליו אוהדים ולא איזה עיתונאי עם אינטרס.

סה"כ מאחלים לו בהצלחה ותוהים האם זה צעד קדימה או אחורה אבל אף אחד לא שמח על העזיבה...גם לא בוכים.

מי שמתעניין:

https://www.aupaathletic.com/enric-saborit-firma-por-el-maccabi-tel-aviv/tema/7853149/2

תודה. מצד שני גם לא בוכים על זה שהוא הלך.

מי שמתעניין:

יש שם דיבורים מרגשים על מכבי סל

מי שמתעניין:

סה"כ הם מתדיינים שם על הבחירה שלו במכבי והליגה הישראלית. מצד אחד הם טוענים שהיו לו הצעות מהליגה השנייה בספרד ושאולי היו מעדיפים אותם, מצד שני מכבי משלמת יותר מאשר קבוצות קטנות בליגה הראשונה בספרד + משחקת באירופה.

אומרים שת"א אחלה עיר (ומישהו מוסיף: "ומכבי ת"א מועדות עם מסורת... אבל בכדורסל) ושאולי יוכל להתקדם אצלינו. סה"כ מאחלים לו בהצלחה

בהצלחה!! מנספורד מסתגל לתנאים הקשים לקיץ הקרוב מבחינת רכש ועושה את זה עם רכישות זריזות שחשובות להגנה החלשה שהיתה לנו.

לא יודע מה איכות השחקנים אבל אפשר להתחיל לעבוד על תיאום בהגנה למרות שהייתי שמח לעוד בלם זר.

סה"כ הם מתדיינים שם על הבחירה שלו במכבי והליגה הישראלית. מצד אחד הם טוענים שהיו לו הצעות מהליגה השנייה בספרד ושאולי היו מעדיפים אותם, מצד שני מכבי משלמת יותר מאשר קבוצות קטנות בליגה הראשונה בספרד + משחקת באירופה.

אומרים שת"א אחלה עיר (ומישהו מוסיף: "ומכבי ת"א מועדות עם מסורת... אבל בכדורסל) ושאולי יוכל להתקדם אצלינו. סה"כ מאחלים לו בהצלחה

האיזכור לכדורסל מרגש. אני מאמין שהשם הטוב שלה, פותח לנו דלתות לפעמים. הפירוש במילון לאימפריה.