Jump to content

הישראליות באירופה 18/19

Soul Boy

Recommended Posts

מה שכן, אם תפסתי מהם מועדון עם חזון להצליח באירופה, ההתנהלות שלהם בשנתיים האחרונות בנוגע לרכש הראתה לי

שהם לא יותר ממכבי חיפה 2 שלא ידעה לנצל הזדמנויות כשהיו בטופ.

גם אנחנו עונים להגדרה אל תשכח.

מה לעשות, העובדות מראות שהשגת דומיננטיות מוחלטת בליגה הישראלית (ברמת הבאטה בוריסוב, באזל, דינאמו זאגרב, סלטיק וכו׳) היא לא כ״כ פשוטה להשגה.

מיטב המוחות והארנקים ניסו - לא הצליחו. חיפה הייתה הקרובה ביותר.

זכור לי שראיתי 65-35. בדיוק מה שאני מכנה ״די ברור״.

הפערים לא עצומים ברמה הפיזית והטכנית, אבל קבלת ההחלטות של הקרואטים ברגעים הקטנים פשוט יותר טובה ונכונה.

הדחה של ב״ש מול כזו קבוצה היא סבירה לגמרי, אבל ההשפלה שהם קיבלו היום זו בומבה שבתקווה גם תלווה אותם קדימה.

ממש לא, הבוקיז העריכו מפגש שקול עם עדיפות קטנטנה לקרואטים, 55-45

התקציר הגיע

http://youtu.be/l5pmIVx3OHM

תקציר תעמולה שלא היה מבייש את האתר של הפועל.

כל רבע מצב של ב"ש נכנס לתקציר לעומת זאגרב שנכנסו רק הגולים.

מי שלא ראה את המשחק יכול לחשוב ששדדו את ב"ש, למרות שרק במזל הם לא חטפו את השישי.

גם אנחנו עונים להגדרה אל תשכח.

מה לעשות, העובדות מראות שהשגת דומיננטיות מוחלטת בליגה הישראלית (ברמת הבאטה בוריסוב, באזל, דינאמו זאגרב, סלטיק וכו׳) היא לא כ״כ פשוטה להשגה.

מיטב המוחות והארנקים ניסו - לא הצליחו. חיפה הייתה הקרובה ביותר.

הם היו בעמדה טובה מאיתנו בשנתיים האחרונות (זה נושא אחר לדיון). היה להם הכל במסגרת יצירת דומיננטיות בליגה והם בסה"כ היו צריכים

כמה חיזוקים נקודתיים שיכלו לסדר אותם לכמה שנים הקרובות. בפועל הם הביאו מיץ זבל, חיזקו איפה שלא צריך ולא חיזקו איפה שצריך.

הם עדיין במצב טוב לליגה, אבל הפעולות שעשו מצביעות על יומרות שהן לא מעבר

להצלחה בזירה המקומית. חייב להודות שתפסתי מהם יותר מזה. השנה הזו תהיה קריטית עבורם במובן של הודאה באשמה.

לנו לקחו מספר שנים להודות שאנחנו צריכים לעשות איתחול מחדש לתוכנית קפיצת המדרגה הנוספת שלנו (מאז העונה שלאחר סוזה). בואו נראה כמה זמן זה יקח להם.

הבעיה שלהם שעכשיו אין סיכוי שוואקמה יישאר מעבר לעונה הזאת, אוגו כבר מת לעוף וחיימוב פתח אבוקה כבר מזמן. כיף בב"ש.

הלוואי שאיכשהו הפועל חיפה בדרך נס יגיעו לבתים של האירופית, בכלל כל הפליטים שלהם יאכלו את הלב.

הגול השלישי זה גול שטראוברי קל , לזנק ולעדוף תכדור במקום לעמוד ולקלוט אותו ואז לעדוף את הריבאונד לרגל של השחקן היריב ,לקבל גול ולקום לצעוק על אבי סטרול

בכלל בכל גול היום יש לו אשמה בחלק יותר בחלק פחות אבל סהכ אחלה שוער מסתמן כהחתמת העונה

הם היו בעמדה טובה מאיתנו בשנתיים האחרונות (זה נושא אחר לדיון). היה להם הכל במסגרת יצירת דומיננטיות בליגה והם בסה"כ היו צריכים

כמה חיזוקים נקודתיים שיכלו לסדר אותם לכמה שנים הקרובות. בפועל הם הביאו מיץ זבל, חיזקו איפה שלא צריך ולא חיזקו איפה שצריך.

הם עדיין במצב טוב לליגה, אבל הפעולות שעשו מצביעות על יומרות שהן לא מעבר

להצלחה בזירה המקומית. חייב להודות שתפסתי מהם יותר מזה. השנה הזו תהיה קריטית עבורם במובן של הודאה באשמה.

לנו לקחו מספר שנים להודות שאנחנו צריכים לעשות איתחול מחדש לתוכנית קפיצת המדרגה הנוספת שלנו (מאז העונה שלאחר סוזה). בואו נראה כמה זמן זה יקח להם.

אכן נושא אחר לדיון.

בהתייחסות ראשונית, מודה שקצת קשה לי להבין/להסכים, שכן מכבי אחרי עונה סוזה רכבה על גל גבוה ויפהייפה מבחינת יכולת ופער מיתר הקונטנדריות.

ספציפית בהקשר של אירופה, אני חושב שבסופו של דבר יהיה לנו קשה מאוד להתחרות באופן קונסיסטנטי כשהחומר המקומי רק הולך ומדרדר ביחס ליבשת.

תקרת הזכוכית של הקבוצות פה מאוד ברורה, ולמעט הבלחות, זה פשוט נראה שאין לנו באמת מה למכור. מבאס.

הבעיה שלהם שעכשיו אין סיכוי שוואקמה יישאר מעבר לעונה הזאת, אוגו כבר מת לעוף וחיימוב פתח אבוקה כבר מזמן. כיף בב"ש.

הלוואי שאיכשהו הפועל חיפה בדרך נס יגיעו לבתים של האירופית, בכלל כל הפליטים שלהם יאכלו את הלב.

לדעתי וואקמה ישאר שם.

אם נימני עד עכשיו לא הצליח למצוא לו קבוצה הוא כבר ישאר שם. אם דודו דהן הסוכן שלו הוא כבר מזמן לא פה.

אחרי השמחה הקלה שחשתי הערב אז וואלה יצא לי לחשוב על זה טיפה ואני די עצוב מהרמה שהנציגות הישראליות מציגות באירופה השנה. כולם יודעים שהכדורגל כאן בצניחה חופשית מכל בחינה. איכשהו אנחנו וב"ש הצלחנו לשמור על הראש מעל המים וגם בית"ר היתה עוברת את הסיבוב הראשון מול הקונוסים והשנה עושה רושם שגם זה נעלם.

לשנייה זה לא עשה אותי עצוב, שמח מאוד מאוד שהיריבה הישירה שלנו, שמנעה מאיתנו 6 אליפויות רצופות, קיבלה כאפה רצינית.

את מי מעניינות כל התאוריות על הכדורגל הישראלי. בשורה התחתונה אנחנו מגיעים לבתים כמעט בכל שנה וזה הכי מעניין וחשוב.

כשחושבים על זה צ'לסי שיחקו נגדנו בחוץ ובבית ונתנו לנו "רק" 4-0 (באחד מהם קיבלנו אדום) והם מפסידים לפאקינג דינמו זאגרב (קבוצה טובה אבל לא להיט).

לפי דעתי זה בטופ חמש ההשפלות הגדולות של הכדורגל הישראלי. לאכול חמישיה כזאת משפילה ועוד יותר מזה הספיגה המביכה של כל שער זה אחת הבזיוניות ביותר.

זה אפילו לא בטופ 25 של הכדורגל הישראלי. אפילו לטופ 5 של הגמלים לבד אני בספק אם זה נכנס.

כשחושבים על זה צ'לסי שיחקו נגדנו בחוץ ובבית ונתנו לנו "רק" 4-0 (באחד מהם קיבלנו אדום) והם מפסידים לפאקינג דינמו זאגרב (קבוצה טובה אבל לא להיט).

אכן אחלה של תבוסה מינימאלית מול אימפריה אמיתית.

אבל, אל תשכח שרק לפני כמה חודשים אסטנה נתנה לנו רביעייה על הראש. ר

שלא יובן לא נכון, שמחה לאיד זה כיף גדול, ונהניתי מאוד מהמשחק היום ;), אבל אם

נהיה כנים עם עצמנו לרגע, הרי זה ברור שהוא בסך הכל עוד השתקפות של תופעה רחבה יותר.

ועל התופעה עצמה, אין לנו ממש על מה לשמוח...

זה אפילו לא בטופ 25 של הכדורגל הישראלי. אפילו לטופ 5 של הגמלים לבד אני בספק אם זה נכנס.

לדעתי טופ 10 לפחות. רק העובדה שמדובר באלופה מצדיקה להיכנס לרשימה הזאת.

די נו אנחנו לא נותנים 5 לקבוצות מאנדורה ואיי פארו.

נו אחלה, ואסטנה נתנה לנו רביעייה על הראש, שגם יכלה להיות יותר.

שלא יובן לא נכון, שמחה לאיד זה כיף גדול, ונהניתי מאוד מהמשחק היום ;), אבל אם

כולנו נהיה כנים עם עצמנו, הרי זה ברור שהוא בסך הכל עוד השתקפות של תופעה רחבה יותר.

ועל התופעה עצמה, אין לנו ממש על מה לשמוח...

ברור שזה לא אומר כלום אבל כיף גדול לראות את כל השחצנות הזאת מתפוצצת להם בפנים.

אכן נושא אחר לדיון.

בהתייחסות ראשונית, מודה שקצת קשה לי להבין/להסכים, שכן מכבי אחרי עונה סוזה רכבה על גל גבוה ויפהייפה מבחינת יכולת ופער מיתר הקונטנדריות.

ספציפית בהקשר של אירופה, אני חושב שבסופו של דבר יהיה לנו קשה מאוד להתחרות באופן קונסיסטנטי כשהחומר המקומי רק הולך ומדרדר ביחס ליבשת.

תקרת הזכוכית של הקבוצות פה מאוד ברורה, ולמעט הבלחות, זה פשוט נראה שאין לנו באמת מה למכור. מבאס.

אני כותב את זה פה שבועות. שתי קבוצות בשלב בתים אירופאי- זאת אוטופיה לא ריאלית שהצליחה להתקיים לכמה שנים מאד נדירות ומוצלחות ניהולית ומקצועית.

הכדורגלן הישראלי הוא הכדורגלן הישראלי וזה רק הולך ומחמיר.

בתים ליגה אירופאית זה נהדר וזה שיא. מה לנו ולזה?

אחרי צפייה בתקציר , גול ראשון 50% על השוער.

שני/שלישי/רביעי 100% גול של שוער.

חמישי עמידה רעה ולא יצא אבל זה יותר על ההגנה.

אני לא זוכר בשנים האחרונות כזה מופע שוערות גרוע בשלב כזה קריטי.

אני כותב את זה פה שבועות. שתי קבוצות בשלב בתים אירופאי- זאת אוטופיה לא ריאלית שהצליחה להתקיים לכמה שנים מאד נדירות ומוצלחות ניהולית ומקצועית.

מסכים שזה המצב כרגע אבל לפחות במכבי עובדים עם הילדים נכון, הבעיה שכמות השחקנים שאתה יכול לייצר ממחלקת הנוער היא לא גדולה כי הבסיס קטן,

לכן סקאוטינג נכון חשוב ביותר וחייבים לפגוע בזרים כדי להתקרב לרמה הזאת של ליגה אירופית. על ליגת אלופות אני כבר לא מדבר.

כמה עצוב, ככה נכון.

מניח שאתה מתייחס לראן שהיה לחיפה והפועל במפעלים ?

לדעתי וואקמה ישאר שם.

אם נימני עד עכשיו לא הצליח למצוא לו קבוצה הוא כבר ישאר שם. אם דודו דהן הסוכן שלו הוא כבר מזמן לא פה.

נימני לא מצא קבוצה שתקנה אותו אבל שנה הבאה הוא כבר שחקן חופשי..

אגב, עד מתי נימני מפרשן שחקנים שלו? זה כבר עבר את הגבול..

תקציר תעמולה שלא היה מבייש את האתר של הפועל.

כל רבע מצב של ב"ש נכנס לתקציר לעומת זאגרב שנכנסו רק הגולים.

מי שלא ראה את המשחק יכול לחשוב ששדדו את ב"ש, למרות שרק במזל הם לא חטפו את השישי.

דורש תקציר לפי סיכום סוייר

1. 2 קבוצות בשלב בתים אירופי- עוד אפשרי, ב"ש יכולה לעלות כמו שאנחנו יכולים לעלות.

2. שמח שלמי שעומד בראש הקבוצה יש גישה קצת פחות לוזרית ומבחינתו שלב בתים אירופי כל עונה זאת אחת מהמטרות הבסיסיות.

3. מאז שהתחילה הליגה האירופית ב2009/10:

2009/10- הפועל עלתה לבתים, סיימה במקום הראשון והודחה ב32 האחרונות מול קזאן.

2010/11- הפועל עלתה לצ'מפיונס.

2011/12- 3 קבוצות ישראליות בבתים של האירופית- אנחנו הפועל וחיפה.

2012/13- 2 קבוצות ישראליות בבתים של האירופית- הפועל וק"ש.

2013/14- 2 קבוצות ישראליות בבתים של האירופית- אנחנו וחיפה. אנחנו עלינו ל32 האחרונות והודחנו מול באזל.

2014/15- העונה היחידה מאז הקמת הליגה האירופית בלי נציגות ישראלית בשלב בתים אירופי.

2015/16- אנחנו בבתים של הצ'מפיונס, ב"ש בבתים של הליגה האירופית ועולה ל32 האחרונות, מודחת מול בשיקטאש.

2016/17- 2 קבוצות בבתים של האירופית- אנחנו וב"ש.

2017/18- 2 קבוצות בבתים של האירופית- אנחנו וב"ש.

סה"כ ב9 העונות האחרונות מאז הקמת הליגה האירופית רק בעונה אחת(!!!) לא שיחקה קבוצה ישראלית בשלב בתים אירופי (צוק איתן).

ב6 עונות מתוך ה-9 האלה שיחקו 2 קבוצות (או 3) בשלבי הבתים באירופה.

אז לא רק שמה שאתה אומר זה לוזרי ובכייני, זה אפילו לא נכון.