Jump to content

הודעה על הסכם הפשרה עם אופ"א בנוגע לתקנון ה-פייר פלי הפיננסי

פנחס שוף

Recommended Posts

חחחחחחחחחח

שער היורו, החל מיוני 15 (4.23 באחד בחודש), חווה ירידה, ואז עלייה, ואז ירידה חדה יותר ואז שוב עלייה, עד שהגיע לערך המאוד שונה שלו היום - 4.22.

הכי גבוה שהיה בטווח הזה (לפי בחינה של כל יום, אפילו לא ממוצע חודשי) זה 4.47 ב-26.8.15, בזמן הזה גם ירד מתחת ל-4.

שער היורו-שקל היה מתחת ל-4 במשך כמעט שנה ב2016-2017, אם חתמת חוזה של 100K יורו בזמן הזה היום הוא שווה 6-7% יותר.

זו בטח לא הסיבה היחידה אבל יש היגיון מאחורי זה.

טוב אז אם ננסה לפרק את העונשים:

1. קנס של 200 אלף - בקטנה.

2. רישום 22 שחקנים- לא נורא.

3. גירעון של 30 מיליון ש"ח, לא ברור מה העניין זה החוקים הרגילים.

4. התניית רכישה במכירה. זה למעשה סעיף רע מאוד. בטח אם הוא חל כל חלון או כל שנה מחדש. השנה עוד יש לנו נכסים (למרות שזה מאוד מגביל למכור לפני שקונים), אבל אם הסעיף הזה חל כל שנה מחדש אנחנו נהיה בבעיה חמורה בחלונות הבאים

במישור השוטף אפשר גרעון של 30M. במישור ההשקעות(קניות) חובה איזון לכל הפחות. השאלה היא האם ההגבלה תקפה רק לחלון הזה או לכל השלוש שנים. לפי איך שההודעה מנוסחת, אולי מדובר רק בחלון הזה.

להבנתי ההתנייה הזו תקפה רק לחלון הנוכחי וחלון ינואר.

גירעון מצטבר של 30 מיליון יורו זה ממש לא נורא, וזה בכלל מה שהיה אמור להיות במקור, אז אין קשר לעונש.

אל תשכחו שבעקבות החזרה לבלומפילד משודרג אנחנו צפויים להגדיל הכנסות משמעותית. גם הודות למספר המושבים וגם הודות לתאי הצפייה.

4. התניית רכישה במכירה. זה למעשה סעיף רע מאוד. בטח אם הוא חל כל חלון או כל שנה מחדש. השנה עוד יש לנו נכסים (למרות שזה מאוד מגביל למכור לפני שקונים), אבל אם הסעיף הזה חל כל שנה מחדש אנחנו נהיה בבעיה חמורה בחלונות הבאים

יש פריסה של רכישות עבר על אורך חיי החוזה.

מעבר לזה יש הוצאות שוטפות ובראשן הוצאות שכר. ההוצאות הללו עולות על ההכנסות משמעותית. בהיבט הזה- חזרת לתקרת הגירעון המותר- 40 מיליון שקל בשנה. זה משמעותית טוב כי זה אומר שאתה לא חייב למכור נכסים קיימים(דסה, פרץ, גולסה) כי המשכורות שלהם הם כבר חלק מהגירעון המותר. היית בבעיה אם היו מקצצים לך את האשראי הקיים.

נגיד ככה, יכול היה להיות גרוע יותר(אולי).

וכמו שאני תמיד טוען- הכל למכירה במכבי. זאת צריכה להיות המתודה תמיד. מכבי צריכה להיות חכמה וטובה בשוק.

להבנתי ההתנייה הזו תקפה רק לחלון הנוכחי וחלון ינואר.

גירעון מצטבר של 30 מיליון יורו זה ממש לא נורא, וזה בכלל מה שהיה אמור להיות במקור, אז אין קשר לעונש.

אל תשכחו שבעקבות החזרה לבלומפילד משודרג אנחנו צפויים להגדיל הכנסות משמעותית. גם הודות למספר המושבים וגם הודות לתאי הצפייה.

אל תשכח שאף אחד לא מבטיח לך שתמשיך להגיע לאירופה כל שנה, מספיק שלא תגיע השנה/שנה הבאה ותאבד הכנסה משמעותית ביותר, שכן הייתה לך באופן קבוע בשנים האחרונות ובכל זאת נכנסת לגרעון אז בלעדיה המצב היה עוד יותר בעייתי בצורה משמעותית ביותר.

מסכים לחלוטין.

שווה לבדוק לגבי הסעיף האחרון.

חבל לי מאוד שהמועדון כ"כ מסתורי בנושא. היה מאוד הגיוני שעד עכשיו, כששום דבר עוד לא היה ברור, היתה עמימות בנושא, אבל מפריע לי מאוד שעכשיו, כשנראה שהנושא סגור, מכבי בוחרת להשאיר את הנושא חשאי.

הייתי רוצה שהמועדון היה מבהיר מה קרה, ולא משאיר אותנו לחשב ולהעלות ספקולציות.

במישור השוטף אפשר גרעון של 30M. במישור ההשקעות(קניות) חובה איזון לכל הפחות. השאלה היא האם ההגבלה תקפה רק לחלון הזה או לכל השלוש שנים. לפי איך שההודעה מנוסחת, אולי מדובר רק בחלון הזה.

אם הסעיף תקף רק לחלון הזה אין בעיה. נמכור לפחות נכס אחד.

אם הוא תקף לכל התקופה מה שמשנה הוא אם נצבור אשראי בין חלונות. אם כן, יהיה אפשר להתנהל עם המכירה של ראייקו ווידאר ואולי עוד שחקן שניים כתקציב רכש לשלוש שנים

שער היורו-שקל היה מתחת ל-4 במשך כמעט שנה ב2016-2017, אם חתמת חוזה של 100K יורו בזמן הזה היום הוא שווה 6-7% יותר.

זו בטח לא הסיבה היחידה אבל יש היגיון מאחורי זה.

א. לא סביר שחתמו על חוזה שצמוד לשער היורו בשקלים, לפחות לא עם ישראלים. זה לא ממש חכם.

ב. במצטבר שער היורו היה פחות מ-4 משהו כמו ארבעה חודשים, רוב הזמן לא היה רלוונטי להחתמות.

ג. 6-7 אחוזים לא יעשו לך הבדל משמעותי כל כך שיפרק לך את כל החישובים שלפיהם אתה מתנהל.

הם כנראה פה אבל גם כנראה שאותם אנשים לא הביאו את כל הזבלים במליוני יורו ע״ש גילי ורמוט.

השאלה אם הם זבלים או לא לא רלוונטית לפייר פליי.

העולם זה לא מנג׳ר. זה קצת יותר מורכב מהודעה באינבוקס וטאב בצד שמאל של המסך. זה נשמע כמו כישלון מערכתי, אף אחד מאיתנו לא יודע מה קרה ובכנות אני גם לא חושב שזה התפקיד שלנו לבדוק כמה אשמים היו ומי הם.

בנוגע לסעף 3, בעבר הבדיקה הייתה כל 3 שנים על גירעון כולל של עד 30 מיליון יורו, עכשיו הבדיקה תהיה שנתית בשביל לבדוק שבכל אחת מהשנים אתה לא בגירעון של עד 10 מיליון יורו בתקציב הכולל, זה אולי אותם סכומים, אבל בדיקה יותר קפדנית.

בנוגע לסעיף 4, לא בהכרח שזה סעיף כל כך רע, גם אם מדובר בכל חלון, כי בסופו של דבר אם מכרת בקיץ שחקנים שיש לך, אז בכסף שקיבלת אתה יכול להחליף אותם בשחקנים אחרים שישמשו אותך כנכסים, כל עוד לא הוצאת יותר ממה שהכנסת פר עונה, מה גם שאפשר למצוא שחקנים בהעברות חופשיות, ועל זה אין שום הגבלות.

אפשר רק לקוות שמאחורי הקלעים מתבצעת עריפת הראשים לפיאסקו הניהולי הזה. לא ברור איך מועדון שמתיימר להתנהל בסטנדרטים אירופיים, עם הכנסות טבעיות מכובדות, מצליח להגיע להפרות שעולות כדי עונשים שמהווים נזק מקצועי. השקט הניהולי שהתפארנו בו בשנים האחרונות מתגלה כלא יותר ממחדל מתמשך. והכי עצוב בכל הסיפור הזה שגם עם חריגות שהובילו לסנקציות משמעותיות כאלו, עדיין לא הצלחנו להשיג יותר מגביע הטוטו בשנים האחרונות.

חבל לי מאוד שהמועדון כ"כ מסתורי בנושא. היה מאוד הגיוני שעד עכשיו, כששום דבר עוד לא היה ברור, היתה עמימות בנושא, אבל מפריע לי מאוד שעכשיו, כשנראה שהנושא סגור, מכבי בוחרת להשאיר את הנושא חשאי.

הייתי רוצה שהמועדון היה מבהיר מה קרה, ולא משאיר אותנו לחשב ולהעלות ספקולציות.

אני לא הייתי רוצה.

מכבי היא לא חברה ממשלתית, ומבחינתה זה לא צריך להיות עניין לדיון ציבורי.

אם הם לא היו זבלים אולי לא היינו נאלצים לשחרר אותם בחינם חצי שנה אחרי.

אפשר רק לקוות שמאחורי הקלעים מתבצעת עריפת הראשים לפיאסקו הניהולי הזה. לא ברור איך מועדון שמתיימר להתנהל בסטנדרטים אירופיים, עם הכנסות טבעיות מכובדות, מצליח להגיע להפרות שעולות כדי עונשים שמהווים נזק מקצועי. השקט הניהולי שהתפארנו בו בשנים האחרונות מתגלה כלא יותר ממחדל מתמשך. והכי עצוב בכל הסיפור הזה שגם עם חריגות שהובילו לסנקציות משמעותיות כאלו, עדיין לא הצלחנו להשיג יותר מגביע הטוטו בשנים האחרונות.

אני מקווה שיש הפקת לקחים, לא עריפת ראשים.

העולם זה לא מנג׳ר. זה קצת יותר מורכב מהודעה באינבוקס וטאב בצד שמאל של המסך. זה נשמע כמו כישלון מערכתי, אף אחד מאיתנו לא יודע מה קרה ובכנות אני גם לא חושב שזה התפקיד שלנו לבדוק כמה אשמים היו ומי הם.

אז תמשיך לטמון את הראש בחול, 1.5 על פלופ ברזילאי, עוד 2 על 3 מהפועל זה כנראה יותר הכיוון לבעיית הפייר פליי משער היורו.

שכר של סקאריונה ודומיו, הכוורת המקצועית שעשתה ארגזים, ג׳ורדי עצמו שעשה איזה מליון לעונה ואפשר להמשיך.

אם הם לא היו זבלים אולי לא היינו נאלצים לשחרר אותם בחינם חצי שנה אחרי.

גם אם לא היינו מחתימים את השחקנים הטובים בהרבה כסף לא היינו בגירעון.

אתה בן אדם אינטליגנט, אני בטח לא צריך להסביר לך למה האמירה שמי רכש רכישה גרועה אשם בקושי כלכלי היא בעייתית.

אז תמשיך לטמון את הראש בחול, 1.5 על פלופ ברזילאי, עוד 2 על 3 מהפועל זה כנראה יותר הכיוון לבעיית הפייר פליי משער היורו.

קשה לי להאמין שמכבי עצמה לוקחת את התירוץ על שער היורו ברצינות.

אבל מי שבוחר מה לרכוש הוא לא מי שאחראי לוודא שאפשר לעמוד בעלות של מה שנרכש. יכול להיות שהזהירו אותו והתעלם. יכול להיות להיות שבדק ואמרו שבסדר. יכול להיות שאמרו שזה תלוי והימר. יכול להיות שהיה צריך לבדוק ולא בדק.

אנחנו לא יודעים מה ה-safeguards של מכבי בנושא הזה, שיכול מאוד להיות שהם אלה שלגביהם מכבי צריכה להפיק לקחים, ולא אף בן אדם בשרשרת.

אני יודע שלחפש דם זה קל וכיף, אבל בכנות ממך ציפיתי לקצת יותר מחשיבה מהבטן. החיים הם לא קמפיין בחירות, יש בהם יותר מאנשים טובים, אנשים רעים וסיסמאות קלות.

אני לא הייתי רוצה.

מכבי היא לא חברה ממשלתית, ומבחינתה זה לא צריך להיות עניין לדיון ציבורי.

אני לא מצפה להודעה שמפרטת את שמות האשמים במחדל ואת סכום הגרעון המדויק. כן הייתי מפה שכשמציגים סנקציות יודיעו למה קיבלנו אותן. מישהו שלא מכיר והיה נכנס להודעת המועדון היה חושב שסתם הונחתו עלינו הגבלות, אין בהודעה שום התייחסות למשהו שעשינו או לא עשינו.

הרי כולם צחקו על ההתנהלות של בש עם שיר צדק בזמנו, אני לא רואה הבדל. יש פה עניין משמעותי מאוד.

גם אם לא היינו מחתימים את השחקנים הטובים בהרבה כסף לא היינו בגירעון.

אתה בן אדם אינטליגנט, אני בטח לא צריך להסביר לך למה האמירה שמי רכש רכישה גרועה אשם בקושי כלכלי היא בעייתית.

כולם אשמים. מי שרכש ברשלנות, מי שנרדם בשמירה, מי שהאציל סמכויות למי שלא היה מספיק בשל להתמודד איתם. מסתבר שin jordi we trust היה למעשה סמוך על סמוך ישראלי למהדרין.

אני לא מצפה להודעה שמפרטת את שמות האשמים במחדל ואת סכום הגרעון המדויק. כן הייתי מפה שכשמציגים סנקציות יודיעו למה קיבלנו אותן. מישהו שלא מכיר והיה נכנס להודעת המועדון היה חושב שסתם הונחתו עלינו הגבלות, אין בהודעה שום התייחסות למשהו שעשינו או לא עשינו.

הרי כולם צחקו על ההתנהלות של בש עם שיר צדק בזמנו, אני לא רואה הבדל. יש פה עניין משמעותי מאוד.

ומה אם עשינו משהו חמור ויצאנו בזול במו"מ? עדיין רוצה לפרסם את זה? כי אפילו אם עשינו משהו לא חמור, אתה מציב פה תקדים, שיגרום לנו להיראות חשודים בפעם אחרת. עמימות מכוונת היא תמיד דבר טוב בעניינים כאלה.

לגבי ב"ש לא יודע מה עם אחרים, אני ביקרתי את זה שאין קשר בין מה שהם טוענים לבין הפרוטוקול באתר של אופ"א. אף פעם לא ביקרתי את זה שלא יצאו עם הודעה לתקשורת.

כולם אשמים. מי שרכש ברשלנות, מי שנרדם בשמירה, מי שהאציל סמכויות למי שלא היה מספיק בשל להתמודד איתם. מסתבר שin jordi we trust היה למעשה סמוך על סמוך ישראלי למהדרין.

א. כישלון מערכתי לא אומר שכולם אשמים.

ב. זה לא תפקידנו לחפש אשמים.

ג. זאת סיסמה שמבוססת על זה שאני אוהד, לא על איך שנוהג בעבודה שלי. אני אוהד כדורגל כדי לא להצטרך לעשות את הבדיקות שעושה בעבודה שלי. מי שמשלם לי סומך עליי כי יודע שעושה בדיקות אפילו לגבי דברים שבטוח בהם. ופה זה התפקיד של מי שעובד במכבי, ואני סולד מתרבות אהדה שמתיימרת לתפקיד מקצועי.