Jump to content

הודעה על הסכם הפשרה עם אופ"א בנוגע לתקנון ה-פייר פלי הפיננסי

פנחס שוף

Recommended Posts

אתה מבין שוידאר זה הזר עם הכי הרבה שערים בתולדות מכבי כן?

והזר עם הקצב שערים הכי מהיר בהיסטוריה של הליגה

בשום שלב החריגות האלו לא היו התפתחות אבולוציונית, הן היו תוצאה של מחדל מתמשך ע"י אנשים שעבדו על מיץ' במשך שנים. הוא טעה שסמך על אנשים שבגדו באמונו, הוא ישלם בכספו ונקווה שהם ישלמו במשרתם.

אתה חושב שמי מהם עדיין נמצא במערכת? מסופקתני.

בהמשך יפורסם ההסכם במלואו ונהיה יותר חכמים.

הסעיף שהזכרתי נראה דיי ברור. מכבי מסכימה שעד סוף 19, ההוצאות יהיו מוגבלות לכמות ההכנסות. השאלה היחידה שלא ברורה לי אם זה סוף עונת 19 או סוף שנת 19.

הסעיף שהזכרתי נראה דיי ברור. מכבי מסכימה שעד סוף 19, ההוצאות יהיו מוגבלות לכמות ההכנסות. השאלה היחידה שלא ברורה לי אם זה סוף עונת 19 או סוף שנת 19.

Financial year, שנת מס.

יוני 2019.

לא מבין אתכם

כאילו מה אתם מתפלאים שיש חריגות

קבוצות בארץ דורשות מאיתנו מחיר מיוחד כנל השחקנים שדורשים שכר. זה מה שקורה כשאתה הכי גדול חזק ועשיר

נכון שצריך לרסן את זה ואני מקווה שזה יקרה אבל,זה לא פשוט כאשר אנחנו זקוקים לשחקן .

כמו שכתבו פה מקודם

הרבה כסף השקענו בהנהלה צוות אימון שיווק ונוער

במטרה שזה ישתלם לנו בעתיד .

בעוד כמה שנים שכאשר נתחיל לראות תוצאות מהנוער אתם תראו שזה היה שווה את זה

אם הבנתי נכון,

כל העניין של 30 מיליון יורו בשלוש שנים, זה רק בתנאי שנהיה שוב 3 שנים ברציפות בשלב בתים אירופי..?

כלומר בגלל שהצלחנו להעפיל 3 פעמים ברציפות התגלתה הבעיה
וברגע שלא נעפיל נוכל שוב להתעלם מהחוקי הפייר פליי (כמו חיפה)

זאת אומרת שני חלונות מאוזנים? קול.

נראה שאתה צודק.

אם כבר עונה פיננסית לפחות לפני המעבר לבלומפילד. זו אמנם מכה אבל אולי מכבי תמצא דרכים להתייעל שישרתו אותה בעתיד. לפעמים עד שאתה לא מגיע על סף התהום אתה לא מתעורר.

ללא קשר, קראתי שגם לגלטסראיי היה בין היתר סיפור עם השער של המטבע ומה שהציעו להם בffp זה לשים מנגנון גידור שיפחית את החשיפה למטבע. עוד אופציה זה שאם יש לך הכנסות בשקלים תתאים להם הוצאות בשקלים (למשל שכר שחקנים מקומיים וצעירים) לזה הם קראו "גידור טבעי", אותו דבר לגבי היורו.

דרך אגב לשם השוואה

פאריס חרגה באיזה מאה מליון לפחות ולא נענשה כמונו

הזוי

השאלה הגדולה היא מי הפעיל לחצים על אופא להעניש את מכבי ולמה.

על פניו זה מריח לא טוב מצד אופא.

אין עליהם מגבלות

יש להם רק לחסות 60 מליון דולר

3-4 מכירות הכרחיות כבר מכסות את זה ויש להם הרבה כאלה

בכלל עדין לא הבנתי איך הצלחנו לחרוג ב30 מליון דולר ב3 שנים אין מצב בחיים לא מצליח להבין את הסכום הזה ואיך זה הגיע נשמע לי תמוה.

אין עליהם מגבלות

יש להם רק לחסות 60 מליון דולר

3-4 מכירות הכרחיות כבר מכסות את זה ויש להם הרבה כאלה

בכלל עדין לא הבנתי איך הצלחנו לחרוג ב30 מליון דולר ב3 שנים אין מצב בחיים לא מצליח להבין את הסכום הזה ואיך זה הגיע נשמע לי תמוה.

אתה מבין ש-30 מיליון יורו בשער יורו של 4.2187 זה 126 מיליון שקל לטווח של ה-3 עונות האלה ו-42 מיליון שקל בממוצע לעונה, לקבוצה ישראלית שאין לה הכנסות גבוהות במיוחד זה יכול לקרות.

בגלל זה אני מנסה להבין איך הצלחנו להגיע לסכומים האלה

אתה יודע שתקציב שחקנים הוא מחזור מתגלגל זה לא שמיץ' הוציא 120 מליון ב3 שנים זה לא נשמע לי הגיוני

הוא גם הכניס ב3 שנים האלה ליגת האלופות, זהבי, בן חיים, פעמים ליגה אירופאית..הוא היה צריך להכניס קצת כסף, איפה נעלם כל הכסף?

שמתי כבר כמה פעמים לינקים עם מידע, זה בהחלט אפשרי. הדבר היחיד שמטריד אותי זה שהחריגה התרחשה בשלוש שנים שכוללות בתוכן את ליגת האלופות.

צנציפר אמר אתמול ברדיו שהתקשורת הוזמנה היום לדבר עם מנספורד לגבי הפייר פליי.

אני יכול כבר לדמיין את השאלות של שיימן הזה.

הוא קנה את השחקנים. הוא ביקש והיה מי שאישר. מי שאישר לקנות בסכומים שחורגים מהפייר פליי אשם וזה לא היה ג'ורדי.

מצטער, הוא היה האחראי המקצועי. פאלטות מקצועיות כמו שציינת הן בהחלט באחריותו.

חריגה מהפייר פליי ממש לא.

קח סיטואציה לדוגמה: ג'ורדי מדבר עם אנגלידיס/מיץ' והם שואלים אותו אם כדאי לשים על הברזילאים 1.8 מיליון העברה והשאלה, הוא משכנע אותם שזה שווה את זה ונמכור אותם במלא כסף, עדיין הוא לא אשם ומי שאשם זה מי שחתם על הצ'ק?

זה נוגע לכל העברה שהייתה לנו (שוינפלד, יחזקאל, השכר של סקאריונה וכו').

לא מבין איך הכדורגל הישראלי אמור להתקדם עם המגבלות האלה

כל קבוצה פה שתרצה להתקדם ולהשתדרג תצתרך להוציא הרבה יותר ממה שתכניס

אנחנו לא אנגליה או ספרד אנחנו בסך הכל ישראל

חייבים להתגמש שם באופ"א ולהבין את זה שתמיד במדינות מהסוג הזה סך ההוצאות יעלה על ההכנסות (וכנראה שבהרבה) לקבוצה עם שאיפות להפוך למשהו

קח סיטואציה לדוגמה: ג'ורדי מדבר עם אנגלידיס/מיץ' והם שואלים אותו אם כדאי לשים על הברזילאים 1.8 מיליון העברה והשאלה, הוא משכנע אותם שזה שווה את זה ונמכור אותם במלא כסף, עדיין הוא לא אשם ומי שאשם זה מי שחתם על הצ'ק?

ברור.

התפקיד שלהם זה להתנהל בצורה אחראית, ולרסן גחמות כאלה ואחרות של הצוות המקצועי.

אני מניח שהחריגה לא היתה 200K יורו, אז חריגה יותר גדולה כבר היו אמורים לחשב מראש וזה פאשלה של הצוות הניהולי.

ברור שהוא גורם תורם. אבל בתור האחראי על רכש הוא דווקא התנהל באיזון.

ושוב, מישהו היה צריך לעשות לו סטופ.

זה מה שאמרתי אתמול

קבוצות גדולות זה הגיוני שיהיה עליהם מגבלות אם הן מתפרזות כמו פאריס שאין להן הכנסות אז לא יוציאו 300 ו400 מליון אלא 150-200

אבל קבוצה ישראלית לעולם לא תתקדם אם יש לה הגבלה

זה מישהו הלשין אני אומר לכם

זה מציג את אנגלידיס ומיץ׳ כמו שני ילדים שנקלעו לסיטואציה של ניהול קבוצת כדורגל.

עסק שמגיע למצב שבו הוא בחובות והבנק עוצר את האשראי לא מאשים את מנהל הרכש ומנהל הפיתוח.

זו אחריות ישירה של הבעלים והמנכ״ל.