Jump to content

התקשורת Vs מכבי - עונת 2018/19

duss21

Recommended Posts

59 דקות לפני, אליהו_הנביא said:

איך מכל אתרי הספורט והכתבים, רק צנציפח המזדיין הזה יודע מה גולדהאר הציע לשחקנים ושיש דרמה. מישהו חייב לבדוק איך הוא מסתובב בלי כדורים. 

https://sports.walla.co.il/item/3350339

• amilov locked this topic
  • amilov unlocked this topic

דניאל טננבאום: "רונאלדיניו הכי חכם, כולנו בבידוד והוא שיחק כדורגל"

נגמרו ימי הפאזלים והנטפליקס של דניאל טננבאום, ועם החזרה (איכשהו) לפעילות הוא נזכר שוב בעונת השיאים החלומית שלו: "זה עשה אותי שמח, יהיה לי מה לספר בעתיד לילדים". בינתיים הוא בטוח: "מכבי ת"א צריכה לקבל את תואר האליפות"

נדב צנציפרפורסם:  24.04.20 , 12:02

הכדורגל הישראלי חזר אתמול לפעילות, גם אם זה במהדורה מצומצמת ותחת התנאים המגבילים של משרד הבריאות. רוב קבוצות ליגת העל התאמנו כבר אתמול, חלק יתחילו בימים הקרובים ואילו הקבוצות שהוציאו את השחקנים שלהן לחל"ת ממתינות להחלטת המינהלת על חידוש הליגה.

בין החוזרים לאימונים האלופה מכבי ת"א והשוער שלה דניאל טננבאום, שהתרגש כמו כולם: "שמתי בווייז את הכתובת של מגרש האימונים בקריית שלום כבר מזמן, רק חיכיתי ללחוץ על סע. אתמול זה סוף־סוף קרה, היה מרגש להריח שוב את הדשא, להיות עם כל השחקנים יחד ועוד עם כדור".

דניאל טננבאום (צילום: באדיבות מכבי ת
טננבאום, אתמול באימון מכבי ת"א(צילום: באדיבות מכבי ת"א)

טננבאום (25) הוא סיפור הסינדרלה הגדול ביותר בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות. הבחור היהודי־ברזילאי, שהגיע לפני ארבע שנים למכבי ת"א כשוער

שלישי, נכנס העונה לספרי ההיסטוריה עם שבירת השיא העולמי לאי־ספיגת שערים מתחילת העונה (13 משחקים) וניפוץ השיא הישראלי בשמירה רצופה על רשת נקייה (1,272 דקות).

במהלך העונה שמרו במכבי על השיאן שלהם בכפפות של משי, העדיפו שלא יתראיין ויהיה מרוכז באימונים ובמשחקים, אבל עכשיו הוא מדבר לראשונה על עונת החלומות שלו וגם על התקופה האחרונה: "היה קשה כל הימים האלה בבית, אף אחד מאיתנו לא זוכר מתי היינו בפגרה ארוכה כזו. האימונים שעשינו בזום בבית היו ממש חזקים, אבל זה רק כוח. ועדיין, לא הגענו אתמול לאימון כמו אחרי פגרה, עדיין מרגישים שאנחנו במהלך העונה".

יש לטננבאום זמן להרכיב פאזלים ()
יש לטננבאום זמן להרכיב פאזלים

ואיך הוא העביר את השעות הרבות בבית? "עשיתי פאזלים, סיימתי עכשיו אחד של 1,500 חלקים, אני כבר שולח לך", אומר טננבאום ומעביר לי לווטסאפ את היצירה שלו. "היה גם הרבה נטפליקס, שיחות עם המשפחה והחברים. אני לבד בארץ והיה לי קשה, אבל גם בברזיל קשה וגם שם יש בלגן פוליטי. הקורונה הכניסה תובנות לכל העולם, שבדיוק כמו בכדורגל הכל יכול להשתנות בשנייה ולא תלוי בנו".

חותר בלתי נלאה

הוא דובר עברית כמו צבר, אבל עם מבטא פורטוגזי, ומשרת כחייל בודד בחיל האוויר. את דרכו הספורטיבית התחיל טננבאום בכלל כחותר. "המשפחה שלי לא רצתה שאהיה כדורגלן, והפכתי לאלוף חתירה בברזיל. ואז אמרו שיש מבחנים לפלמנגו, הגיעו מאה שחקנים, הייתי היחיד שנבחר ושיחקתי שם שבע שנים".

טננבאום הספיק לערוך שתי הופעות בקבוצת הבוגרים של מועדון הפאר הברזילאי עד שעבר לפני ארבע שנים למכבי ת"א. הוא הגיע כשוער שלישי לפרדראג ראיקוביץ' ודניאל ליפשיץ, אבל הפריצה הגדולה הייתה בתחילת העונה הנוכחית כשהחליף את אנדראס יאניוטיס הפצוע. "תמיד האמנתי שאהיה שוער ראשון במכבי", הוא אומר. "צריך מלא סבלנות ובינתיים ללמוד מהשוערים האחרים, לראות מה הם עושים טוב ומה רע, כדי להיות מוכן לרגע שאתה מקבל את ההזדמנות. הייתי רוצה להמשיך במכבי בעונה הבאה, אבל רק העתיד יגיד".

פרדראג ראיקוביץ' (צילום: AFP)
"לא מפתיע אותי מה שהוא עושה בריימס". ראיקוביץ'(צילום: AFP)

עם יד על הלב, אחרי שראיקוביץ' עזב ובמקומו הגיע שוער אולימפיאקוס, האמנת שתהפוך לשיאן עולמי?

"אני מאמין שדברים קורים, ולכן צריך להיות מוכנים. אני אחד שמאמין בעצמו, קיבלתי את האפשרות ולקחתי אותה. השיא הזה עשה אותי שמח, זה משהו גדול שהייתי גאה בו. אני חושב שאפשר לשבור את השיא, אבל זה לא יהיה קל. במהלך המשחקים הייתי מרוכז בעניין של מכבי עצמה ולא בשיא, היה לי ברור שמתישהו אספוג".

ואז הגיע השער של אלעד שחף מנס־ציונה.

"באותו רגע הייתי עצוב כי ספגנו שער והיינו בפיגור. רק אחרי המשחק התחיל לעבור לי בראש שהרצף נגמר והרגשתי באסה".

אתה חושב שהשיא מכניס אותך לרמה הגבוהה של השוערים בעולם?

"יש לי עוד דרך ארוכה. מה שבטוח זה שאוכל בעתיד לספר לילדים שלי על השיא הנחמד הזה, הוא נתן לי סיפוק וגאווה, ועדיין יותר חשוב לי לזכות באליפות".

אלעד שחף (צילום: ראובן שוורץ)
אלעד שחף חוגג. טננבאום: "באותו רגע הייתי עצוב"(צילום: ראובן שוורץ)

לפניך יש הגנה איכותית, ולא נזקקת ליותר מדי פעולות גדולות כדי לא לספוג.

"שוערים בקבוצות הגדולות צריכים להיות מרוכזים יותר. נכון שיש לנו הגנה מעולה, אבל אם בועטים לך ולא תהיה מרוכז, אתה יכול לעשות טעויות".

אם יוחלט על הפסקת הליגה, מכבי צריכה להיות אלופה?

"רוצה לסיים את העונה במגרשים, אבל אם אנחנו אחרי שני סיבובים מלאים, שבהם ניצחנו את כל הקבוצות וספגנו רק שבעה שערים, אז אני חושב שמכבי ת"א צריכה לקבל את תואר האליפות".

כל הכוכבים באותו חדר

ראיקוביץ' הפך לכוכב בצרפת. הוא השראה מבחינתך?

"כמי שהתאמן איתו שלוש שנים, לא מפתיע אותי מה שהוא עושה בריימס. החלום של כל אחד זה להגיע לליגות החזקות בעולם, גם אני הייתי רוצה לשחק בספרד, אנגליה או ליגת האלופות".

רונאלדיניו חוגג (צילום: עוז מועלם)
רונאלדיניו וקאקה. "אותם אני הכי אוהב"(צילום: עוז מועלם)

עשית עלייה ועכשיו אתה משרת בצבא.

"נשארו עוד שישה חודשים לשירות הצבאי שלי. הייתי מחויב לעשות את זה כחלק מחוק השבות, אבל גם מאוד רציתי לשרת את המדינה. כיהודי זה הרגיש לי חלק ברור מחיי, זה גרם לי להרגיש יותר ישראלי, להבין את המדינה, להכיר חברים ולדבר עברית".

חושב שאתה מתאים להיות שוער נבחרת ישראל?

"בינתיים אני לא חושב על זה. במילא יש עוד שנה וחצי עד שאשלים את חמש השנים שלי פה, ורק אז אוכל לחשוב על נבחרת ישראל".

נבחרת ישראל או ברזיל?

"מה אתה היית עונה על זה? עמדתי כבר בשער של נבחרת הכוכבים הוותיקים של ברזיל במשחק נגד ישראל. היה לי מטורף עם שחקנים כמו רונאלדיניו וקאקה שאותם אני הכי אוהב, רוברטו קרלוס, קאפו, ריבאלדו ואחרים, כל כוכבי הילדות שלי באותו חדר".

מה אתה חושב על הפרשייה של רונאלדיניו בפרגוואי?

"הוא הכי חכם שיש. בזמן שכל העולם בבידוד בבית, הוא היחיד ששיחק כדורגל בכלא בפרגוואי".

• amilov locked this topic
  • amilov unlocked this topic

שכטר

https://www.one.co.il/Article/19-20/1,1,3,32214/358070.html?ref=hp

וואלה מבאס לשמוע אותו מדבר בתחילת הסרטון על זה שלא ממש מקבל אהבה מהקהל ובודדים שמקללים אותו. כאילו הוא אומר שהוא מבין והכל אבל רואים שהוא מבואס על זה. 

אצילי

https://sport1.maariv.co.il/israeli-soccer/Ligat-Haal/Article-833732

2 hours ago, דקסטר said:

שכטר

https://www.one.co.il/Article/19-20/1,1,3,32214/358070.html?ref=hp

וואלה מבאס לשמוע אותו מדבר בתחילת הסרטון על זה שלא ממש מקבל אהבה מהקהל ובודדים שמקללים אותו. כאילו הוא אומר שהוא מבין והכל אבל רואים שהוא מבואס על זה. 

אצילי

https://sport1.maariv.co.il/israeli-soccer/Ligat-Haal/Article-833732

מטומטמים שמוציאים שם רע לקהל שלנו.

הוא בכל משחק משקיע כאילו עלה מהנוער. הגיע הזמן שיהיה לו שיר. 

כל קבוצה שמחזיקה מעצמה  חייבת איזה שכטר כזה 

המצחיק,המאחד,המכבה שריפות

והכי חשוב המבוגר האחראי שיתן דוגמא לצעירים(חוץ מהקטע של הצלילות שהוא מנסה להיגמל)

יש אנשים שלא יסלחו, למזלנו הם קומץ קטן. גם הוא יודע שזה לא ישתנה לעולם והוא יודע ש-99% מהקהל של מכבי מעודד אותו לא צריך להתייחס לזה יותר מדי. 

12 דקות לפני, Krishi said:

יש אנשים שלא יסלחו, למזלנו הם קומץ קטן. גם הוא יודע שזה לא ישתנה לעולם והוא יודע ש-99% מהקהל של מכבי מעודד אותו לא צריך להתייחס לזה יותר מדי. 

זה גם מעבר לאם יסלחו לו או לא.

מילא היו יושבים בשקט (זה גם מבאס מבחינתו שאת כולם מעודדים ואותו לא), אבל לקלל אותו וכאלה? 

7 דקות לפני, מכביסט לעד said:

זה גם מעבר לאם יסלחו לו או לא.

מילא היו יושבים בשקט (זה גם מבאס מבחינתו שאת כולם מעודדים ואותו לא), אבל לקלל אותו וכאלה? 

תשמע, כששחקן קורא לך בן זונה ושהוא זיין את אמא שלך ושאתה אוכל את הלב, אני יכול להבין למה יהיו כאלה שלא ישכחו ולא רק ישבו בשקט אלא גם ימשיכו לקלל אותו בחזרה. אני לא מסכים עם זה, גם כי זה היה מזמן והוא סתם זונת קהל שצעק שטויות בלהט חגיגות האליפות של הפועל וגם כי עכשיו הוא משחק בשביל הסמל והחולצה של מכבי ומבחינתי זה הכי חשוב. אבל אני יכול להבין מאיפה מגיעה השנאה

26 דקות לפני, Krishi said:

תשמע, כששחקן קורא לך בן זונה ושהוא זיין את אמא שלך ושאתה אוכל את הלב, אני יכול להבין למה יהיו כאלה שלא ישכחו ולא רק ישבו בשקט אלא גם ימשיכו לקלל אותו בחזרה. אני לא מסכים עם זה, גם כי זה היה מזמן והוא סתם זונת קהל שצעק שטויות בלהט חגיגות האליפות של הפועל וגם כי עכשיו הוא משחק בשביל הסמל והחולצה של מכבי ומבחינתי זה הכי חשוב. אבל אני יכול להבין מאיפה מגיעה השנאה

שמע אני הכי בעד אידאות וכל השיט הזה אבל לקלל שחקן שמביא לך אליפויות כי הוא אמר פעם בני זונות וזיינו את אמא שלהם זה קצת ילדותי. 

במיוחד שמדובר באחד כמו שכטר, שרואים שלא באמת אכפת לו מכל זה והוא רק רוצה לנצח. 

28 דקות לפני, nirnir20 said:

שמע אני הכי בעד אידאות וכל השיט הזה אבל לקלל שחקן שמביא לך אליפויות כי הוא אמר פעם בני זונות וזיינו את אמא שלהם זה קצת ילדותי. 

במיוחד שמדובר באחד כמו שכטר, שרואים שלא באמת אכפת לו מכל זה והוא רק רוצה לנצח. 

אני מסכים איתך. מצד שני אף אחד לא טען שהקהל שלנו הכי בוגר בעולם (כמו כל קהל אחר בארץ). 

סבבה, אז כמו שאמרתי שבו בשקט. 

אם זה היה שחקן כמו ורמוט הייתי מצטרף אליהם בכיף, אבל רואים עד כמה הוא אוהב את המועדון ונלחם כמו ילד שעלה מהנוער ומכירים אותו שהוא אחד כזה, אז שבו בשקט.

שכטר מבין שהגיע באיחור למועדון הגדול בארץ. היה צריך להיות אצלנו כבר קודם.

שכטר חכם ומבין מדוע יש עדיין חלק קטן שנוטר לו טינה.  אל תתרגשו מזה.

בכל אופן, צריך לעודד אותו, אחלה שחקן ואחלה אישיות וגם אני בתור אוהד מצטער (למרות ששנאתי אותו) שהגיע מאוחר. 

9 hours ago, Insigne said:

שכטר מבין שהגיע באיחור למועדון הגדול בארץ. היה צריך להיות אצלנו כבר קודם.

שכטר חכם ומבין מדוע יש עדיין חלק קטן שנוטר לו טינה.  אל תתרגשו מזה.

בכל אופן, צריך לעודד אותו, אחלה שחקן ואחלה אישיות וגם אני בתור אוהד מצטער (למרות ששנאתי אותו) שהגיע מאוחר. 

אני שנאתי אותו ממש ואמרתי שהוא בושה למקצוע. בעיקר בגלל כל הפארודיית התחזויות.

בהחלט מסוג השחקנים שתשנא אותם נגדך.

אבל האמת במכבי הוא ממש הפחית עם זה, שכטר גם קופח מאוד בשיפוט השנה.

כנראה במקרה שלו הכל שאלה באיזה מועדון הוא נמצא..

27 דקות לפני, אקיטה said:

שכטר גם קופח מאוד בשיפוט השנה.

בטח שיקופח אם הכניסו את הואר לארץ ובמקום למצוא ולפתור את כל המגרעות שלו בארץ, כל מה שאתה שומע בכל תקשורת הספורט בערוצים ובאתרים במשך כל העונה זה ״שכטר אנחנו מסתכלים עליך עכשיו״.

3 hours ago, חרישי הוא הלילה ואפל said:

בטח שיקופח אם הכניסו את הואר לארץ ובמקום למצוא ולפתור את כל המגרעות שלו בארץ, כל מה שאתה שומע בכל תקשורת הספורט בערוצים ובאתרים במשך כל העונה זה ״שכטר אנחנו מסתכלים עליך עכשיו״.

אבל בתקופה הזאת שלו במכבי שכטר כמעט ולא התעסק בשטויות האלה ובצלילות, זאת התקופה הכי נקייה שלו בקריירה

קח לדוגמה את טל בן חיים החלוץ, הוא היה הרבה יותר גרוע משכטר במובן הזה במכבי. גם עליו נפלו בתקשורת כמובן (והתעלמו מברדה ומליקסון)

23 דקות לפני, DoW said:

אבל בתקופה הזאת שלו במכבי שכטר כמעט ולא התעסק בשטויות האלה ובצלילות, זאת התקופה הכי נקייה שלו בקריירה

קח לדוגמה את טל בן חיים החלוץ, הוא היה הרבה יותר גרוע משכטר במובן הזה במכבי. גם עליו נפלו בתקשורת כמובן (והתעלמו מברדה ומליקסון)

כמובן שגם הואר משפיע על זה והתקשורת הדוחה שיש פה

18 hours ago, חרישי הוא הלילה ואפל said:

כמובן שגם הואר משפיע על זה והתקשורת הדוחה שיש פה

מה שמצחיק זה שהואר היה אמור לגרום למצב הפוך, כי הרי אם שכטר עדיין כל כך מתעסק בנפילות כמו שהם טוענים, אז אין בעיה כי אפשר לבדוק ולתת לו גם צהוב. אבל אין מה לעשות ככה זה שינאה מעוורת (וגם אהבה- מישהו שמע תלונות על מליקסון הצוללן הראשי?)

בפועל בגלל הסטיגמה הזאת הוא קופח כבר כמה פעמים.

On 6.3.2020 at 11:58, duduha said:

שרי היה חוטף קללות מהיציע, ופה היו משחררים אותו מידי מחזור.

חוצמזה שיש לו 2/3 הברקות במשחק, לא עושה עלי רושם.

אגב, כם וורמוט בהפועל טענתי שיש לא 2/3 הברקות במשחק, למזלו היה לו את שכטר המוציא לפועל שעזר לו להתרומם.

ONE - מספר 1 בספורט