Jump to content

התקשורת Vs מכבי - עונת 2018/19

duss21

Recommended Posts

15 דקות לפני, המכבייה said:

אירופה לא וודאית. בסיטואציה שאתה מתאר, מכבי וחיפה דיי שוות אם הבעלים יוגבל. וגם ההפרש מבש לא גדול במיוחד. 

נכון, בליגה נישאר עם היד על העליונה אבל זאת תיהיה החותמת שאת אירופה ניראה רק מהבית

8 hours ago, אדביסי said:

לא מסכים, וזה מגיע ממישהו שרצה שראיקו יימכר. זרים ברי החלפה, ישראלים ברמה של יוני - כמעט ולא.

על הישראלים צריכים להילחם ולעשות כמעט הכל כדי שישארו. ברור שאם מחר רומא מגיעים ומציעים 4-5 מיליון יורו אז צריך לשחרר. אבל לסלטיק, ברוז', אנדרלכט וזה..? לא יודע. לא הייתי עף על זה אם הייתי יוני והיה לי חוזה טוב ומעמד בכיר במכבי.

השנה היא 2020, ב2010 אולי מה שאתה אומר היה נכון.

מאז אנחנו עומדים במקום ואת סלטיק בקושי רואים עם משקפת.

קח קצת נתונים שאולי יעזרו לך "לעוף" על זה.

* שווי סגל שחקנים לפי transfermarkt, סלטיק 100m€, מכבי 18m€ - פי 5.5.

* המכירה הכי גדולה שלנו הייתה לפני 4 שנים לסין 8m$, מכרנו את אייקון לריימס בתחילת העונה ב5m$.

סלטיק לעומת זאת מכרה שנה שעברה ב10m€ את דמבלה לליון והשנה את קירן טירני ב27m€ לארסנל.

זה סוג של שרשרת מזון, סלטיק מוכרים לפריימר ליג, אנחנו מוכרים במקרה הטוב לסלטיק.

אם יש ליוני שאיפות הוא עף על סלטיק כי זה מועדון שיאפשר לו להתקדם וגם בפני עצמו הוא התקדמות..

9 דקות לפני, kutomer said:

* המכירה הכי גדולה שלנו הייתה לפני 4 שנים לסין 8m$, מכרנו את אייקון לריימס בתחילת העונה ב5m$.

סלטיק לעומת זאת מכרה שנה שעברה ב10m€ את דמבלה לליון והשנה את קירן טירני ב27m€ לארסנל.

אם יש ליוני שאיפות הוא עף על סלטיק כי זה מועדון שיאפשר לו להתקדם וגם בפני עצמו הוא התקדמות..

יש כ"כ הרבה פקטורים שזאת הסתכלות יבשה ולא נכונה.

כמו שאמרתי, נכון - פעם בשנה תהיה אווירה מחשמלת בסלטיק פארק שהם ישחקו מול ברצלונה או PSG, אבל ברוב הזמן הוא ישחק בקקי מול קבוצות סופר חלשות בליגה הסקוטית.

אין ספק שזה מועדון פי 10 גדול ממה שיש לליגה הישראלית להציע, ועדיין... כשאני יודע שזה לא אמור להיות סלטיק או כלום, הייתי מעדיף לחכות ולא לעוף על הצעה כזאת אם הייתי במקום של יוני.

זאת דעתי לפחות.

24 דקות לפני, kutomer said:

כמובן שסלטיק זאת רמה אחרת לגמרי ממכבי, אבל אם יונתן כהן מחפש מסלול נכון לקריירה שלו, אין לו מה לחפש בליגה הסקוטית. למרות שסלטיק מכרו את קירן טירני הם ממש לא מצטיינים בלפתח ולמכור שחקנים ביחס לקבוצות אחרות האירופה.

מקצועית וכלכלית סלטיק זה שידרוג רציני אי אפשר להגיד שלא. 

ואמנם רוב המשחקים שלהם בליגה ללא יריבים קשים במיוחד (חוץ מריינג'רס אולי שחוזרת לעצמה) אבל הם מופיעים קבוע באירופה וזה גם במה טובה להיחשף בה.

האם אפשר להתקדם משם? בתאכלס זה בעיקר משחק של סוכנים. כל עוד על המגרש הוא יספק את הסחורה כל השאר תלוי בסוכן כבר. 

מה שכן, לא מבין איך אפשר לעבור לקבוצה עם הקהל האנטישמי תומך BDS הזה ולא משנה תמורת מה, לא שידרוג מקצועי ולא כלכלי.

1 hour ago, Semper Fidelis said:

זו שטות להגיד שמכבי המועדון עם ההכנסות הכי גבוהות בישראל?

לא.

אולי לא ניסחתי את עצמי נכון.

אם מכבי לא מוכרת שחקן ולא מגיעה לאירופה, ההכנסות שלה די שוות להכנסות של חיפה.

הבעיה היא לא ההכנסות אלא ההוצאות, מה גם שמכבי מוציאה על דברים שבמקומות אחרים מקבלים בחינם.

איזו בדיחה. הבנאדם בא ושפך פה מיליונים כמו חולה נפש, ואז לא הלך לו אז הוא מנסה טקטיקה של להרוס לאחרים. חתיכת אפס מאופס. שמכבי יגידו שהם מסכימים בתנאי שכל בעלים של קבוצה יצטרך להצהיר על ההון שלו. תראו איזה יופי הוא יקפל את הזנב.

26 דקות לפני, turgi said:

לא.

אולי לא ניסחתי את עצמי נכון.

אם מכבי לא מוכרת שחקן ולא מגיעה לאירופה, ההכנסות שלה די שוות להכנסות של חיפה.

הבעיה היא לא ההכנסות אלא ההוצאות, מה גם שמכבי מוציאה על דברים שבמקומות אחרים מקבלים בחינם.

איך בדיוק ההכנסות של מכבי הן כמו של חיפה? אנחנו עוברים אותם בהכנסות כמעט בכל פרמטר. ובפער. בין אם במכירת מנויים וכרטיסים (בטח אחרי המעבר לבלומפילד), במרצ'נדייז אנחנו מפרקים אותם הם צריכים משקפת ענקית עם זום בדרגת טלסקופ האבל כדי להגיע אלינו, במכירת שחקנים, עכשיו עם הספונסר של הפינגווין אז גם שם אנחנו עוברים אותם או במינימום שווים (תלוי כמה שחר מזרים דרך וולבו באותה שנה). בוא נגיד שמכל הקבוצות אנחנו הכי פחות תלויים בכסף שמגיע מהשקעת בעלים. אמנם זה יפגע בנו באירופה (למרות שגם שם עם הפייר פליי אי אפשר להתפרע יותר מדי), אבל בטח לא בארץ.  לא שאני בעד היוזמה הזאת, כן? יוזמה נוראית והלוואי שתיפול. אבל אם קובעים אותה שיקבעו אותה דיפרנציאלית. לפי אחוז השקעה ביחס למאזן הספציפית של כל קבוצה ולא איזה סכום שרירותי. ואז נראה עד כמה בעלים אחרים יסכימו לזה. בטח של הקבוצות הקטנות.

29 דקות לפני, Krishi said:

איך בדיוק ההכנסות של מכבי הן כמו של חיפה? אנחנו עוברים אותם בהכנסות כמעט בכל פרמטר. ובפער. בין אם במכירת מנויים וכרטיסים (בטח אחרי המעבר לבלומפילד), במרצ'נדייז אנחנו מפרקים אותם הם צריכים משקפת ענקית עם זום בדרגת טלסקופ האבל כדי להגיע אלינו, במכירת שחקנים, עכשיו עם הספונסר של הפינגווין אז גם שם אנחנו עוברים אותם או במינימום שווים (תלוי כמה שחר מזרים דרך וולבו באותה שנה). בוא נגיד שמכל הקבוצות אנחנו הכי פחות תלויים בכסף שמגיע מהשקעת בעלים. אמנם זה יפגע בנו באירופה (למרות שגם שם עם הפייר פליי אי אפשר להתפרע יותר מדי), אבל בטח לא בארץ.  לא שאני בעד היוזמה הזאת, כן? יוזמה נוראית והלוואי שתיפול. אבל אם קובעים אותה שיקבעו אותה דיפרנציאלית. לפי אחוז השקעה ביחס למאזן הספציפית של כל קבוצה ולא איזה סכום שרירותי. ואז נראה עד כמה בעלים אחרים יסכימו לזה. בטח של הקבוצות הקטנות.

מכירת כרטיסים/ מנויים זה תלוי עונה. בגדול, פוטינציאל האוהדים שווה פלוס מינוס, בהקשר להגעה למגרש. המרצ"נדייז לא עושה הבדל כזה גדול בסופו של יום. כמה מיליונים לכל היותר לטובתך. לדעתי, וולבו מוצהרים בהרבה יותר כסף מהפינגווין וזה גם הגיוני(ספונסריות ארצית מול ספונסריות שלא קשורה לארץ בכלל). מכירות שחקנים זה גם נתון משתנה... בכל מקרה, אין גיים צ'יינג'ר גדול בין מכבי לחיפה. ואם הוא קיים, הוא בהשקעת בעלים. 

5 דקות לפני, המכבייה said:

מכירת כרטיסים/ מנויים זה תלוי עונה. בגדול, פוטינציאל האוהדים שווה פלוס מינוס, בהקשר להגעה למגרש. המרצ"נדייז לא עושה הבדל כזה גדול בסופו של יום. כמה מיליונים לכל היותר לטובתך. לדעתי, וולבו מוצהרים בהרבה יותר כסף מהפינגווין וזה גם הגיוני(ספונסריות ארצית מול ספונסריות שלא קשורה לארץ בכלל). מכירות שחקנים זה גם נתון משתנה... בכל מקרה, אין גיים צ'יינג'ר גדול בין מכבי לחיפה. ואם הוא קיים, הוא בהשקעת בעלים. 

מבחינת מנויים/כרטיסים בוא נגיד שהיינו קרובים אליהם כשהיינו בנתניה כבר. עם בלומפילד עברנו אותם בגדול וזה קל להסיק גם לפני שיצאו הדו"חות של העונה הזאת. 

מרצ'נדייז ההבדל הוא פי מאות אחוזים. מכירות שחקנים זה משהו שאנחנו בונים עליו ומפתחים תשתית שלמה בשביל זה, זה לא סתם מקריות. ספונסר זה באמת משתנה אבל עדיין, ההכנסות שלנו יותר גבוהות, אנחנו גם בהפסדים יותר קטנים משמעותית.

לא אמרתי שיהיה איזה גיים צ'יינג'ר רק התייחסתי לטענה שלנו ולחיפה יש אותן הכנסות. אז לא, לנו יש הרבה יותר. 

3 hours ago, אדביסי said:

יש כ"כ הרבה פקטורים שזאת הסתכלות יבשה ולא נכונה.

כמו שאמרתי, נכון - פעם בשנה תהיה אווירה מחשמלת בסלטיק פארק שהם ישחקו מול ברצלונה או PSG, אבל ברוב הזמן הוא ישחק בקקי מול קבוצות סופר חלשות בליגה הסקוטית.

אין ספק שזה מועדון פי 10 גדול ממה שיש לליגה הישראלית להציע, ועדיין... כשאני יודע שזה לא אמור להיות סלטיק או כלום, הייתי מעדיף לחכות ולא לעוף על הצעה כזאת אם הייתי במקום של יוני.

זאת דעתי לפחות.

מחזור אחרון במשחק של רעננה נגד לנס ציונה היו 200 אוהדים, זאת הליגה שהוא משחק בה כרגע.

אני כמובן מתחבר למה שאמרת שמכבי זה מועדון אירופי, אני גאה במועדון ובהתנהלות שלו, אבל אנחנו עדיין ליגה גרועה.

מאוד קשה לצאת מפה ישירות לליגות הגדולות באמת, כנראה שאין באמת ברירה אלא לעבור בתחנת ביניים, אם כך סלטיק זאת אחלה של תחנת ביניים, גם אם לא אידיאלית.

בסופו של דבר אם יכול לעבור לליגה הגרמנית / אוסטרית כנראה שעדיף לו, אבל אני לא מקורב אליו ואני לא יודע מה טיב ההצעות שמחכות לו, אבל אני מניח שלא מחכות לו הצעות בסדרי גודל גדולות מסלטיק (עם כל הכבוד לפרסומים על רומא, אני עם כל האהבה ליוני מתקשה להאמין)

בכל מקרה מאחל לו הרבה הצלחה, שיעשה הכל בשביל האליפות הקרובה, יצא בכמה שיותר כסף ואמן יצליח בגדול.

חוגג מנסה לעשות פה מהלך חכם.

בעונות שהוא ירצה להשקיע הפייר פליי לא יפריע לו, כי יש לו את אלונה. בעזרת הפייר פליי הוא ינסה לעצור אותנו ואת חיפה ולצמצם פערים.

בעונות שהוא לא ירצה להשקיע הוא פשוט יגיד שבית"ר בסכנת פייר פליי וככה האוהדים המפגרים שלהם ימשיכו לשבת בשקט.

חוגג לא יחזיק פה עוד הרבה זמן הוא מבין שזה גדול עליו. עוד אחד שחשב שיוכל לחנך את אוהדי בית"ר ויברח משם אבל הוא יכול לעשות פה נזק רציני.

מכירים את זה בפייר פליי האירופי שבמכירת שחקן הסכום כולו נרשם על הכנסה לאותה עונה, אבל בקניית שחקן הסכום נחשב כאילו הוא משולם לאורך החוזה?

אז זה מה שחוגג ואלונה יעשו ביניהם. תתכוננו להרבה כסף שיעבור בין הצדדים.

https://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=64&docID=335587&lang=HE

כתבה בספורט 5 על שי סידי והיחס עם הקהל, אני מפחד שהוא יתאבד ויאשימו אותנו...

הוא אומר שרכבת לילה אחרי גולים לא קשור אליו:

כמו כן, סידי התנער מאחריות בסוגיית השירים: "רואים אותי כפנים של ההנהלה ושל מכבי ת"א אז אני סופג את רוב האש. השירים אחרי השערים זו לא אחריות שלי, אלא רק של המועדון, שמתעקש להמשיך עם זה. הקהל הוא חלק חשוב ממכבי. אשמח להיות הצינור שלו להנהלה ולהיפגש עם חברי הארגון. בגדול, אמרו לי 'חלאס עם החרוזים' וקיבלתי את זה".

1 hour ago, פראנק_רייקארד said:

https://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=64&docID=335587&lang=HE

כתבה בספורט 5 על שי סידי והיחס עם הקהל, אני מפחד שהוא יתאבד ויאשימו אותנו...

אני מפחד שהוא יתאבד וישימו פלייבק שלו אחרי גולים ובהקראת שמות בתחילת המשחק

הסיפור עם חוגג די ברור.

הדביל השקיע בשנתיים שלו בביתר 100 מיליון.

זהו, אין לו יותר כסף להשקיע, אז הוא מחפש דרך החוצה או להישאר בעלים ללא הזרמה של כספים - לכן הוא הציע את הפייר פליי.

רק שלא לקח בחשבון שזה יפגע בקבוצה שלו ובמיוחד בקבוצות הקטנות.

הוא השנה השקיע מתוך תקציב של 80 מיליון 50 מיליון "מכספו", בהצלחה לו לקנות שחקנים כמו שהוא אוהב ועשה עד היום עם תקציב של 30 מיליון.

בקטנות זה יפגע כי כבר לא ישלמו להם כסף גדול כמו היום על שחקנים.

לנו זה פחות קריטי, כי יש לנו כישרונות במחלקת הנוער. 

9 hours ago, וזה ברשת said:

מכירים את זה בפייר פליי האירופי שבמכירת שחקן הסכום כולו נרשם על הכנסה לאותה עונה, אבל בקניית שחקן הסכום נחשב כאילו הוא משולם לאורך החוזה?

אז זה מה שחוגג ואלונה יעשו ביניהם. תתכוננו להרבה כסף שיעבור בין הצדדים.

גם אני חשבתי על זה, אבל נראה כבר יותר מידי קונספירציה. זה מסוג הדברים שאפשר לחטוף עליהם בראש חזק מאוד אם מתגלים, סוג של הרצת מניות נוסח הפיירפליי.