Jump to content

התקשורת Vs מכבי - עונת 2018/19

duss21

Recommended Posts

Just now, רויקלה said:

דאבל, בחייאת. לא עשית מפקד אוכלוסין בפלורנטין ואתה לא יודע מי האנשים שמתלוננים. 

שנינו יודעים שיש אוהדים שמתנגים כמו בהמות לפני ואחרי משחקים. כל מה שאני אומר זה שהם צריכים להיות בני אדם. זה מכבד אותם, את השכונה והמועדון. לא מבין למה זה לא מובן מאליו. 

אבל אתה מבין שהכתבת לקחה אולי כמה אוהדים בודדים שאי אפשר לחנך והשליכה על כל אוהדי מכבי. 

7 דקות לפני, הנדון said:

אבל אתה מבין שהכתבת לקחה אולי כמה אוהדים בודדים שאי אפשר לחנך והשליכה על כל אוהדי מכבי. 

כן. ואני גם מבין שיש אוהדים, לא כל כך בודדים, שמתנהגים ככה וצריך לדבר איתם. לא מאמין שיש מישהו ש״אי אפשר לחנך״ אותו. אם תהייה מאסה קריטית של אוהדים שתגיד להם להפסיק אז הם יפסיקו.  

4 דקות לפני, רויקלה said:

כן. ואני גם מבין שיש אוהדים שמתנהגים ככה וצריך לדבר איתם. 

אוהדים בודדים לא תצליח לחנך, אם כבר זה תפקיד המשטרה לטפל במתפרעים בודדים שעושים נזק, אסור להכתים ולהכליל את מאות האוהדים שבאים לבלות ביחד לפני המשחק.

8 דקות לפני, הנדון said:

איפה יושבים אוהדי הפועל? 

בסמילה שדרות ירושלים, אני חושב אחרי השיפוץ עוד שנתיים כשהשדרה תהפוך למדרחוב עם רכבת קלה ויהיה שם יותר ברים תהיה גם שם התארגנות גדולה של אוהדי מכבי לפני משחקים.

9 דקות לפני, Double said:

אוהדים בודדים לא תצליח לחנך, אם כבר זה תפקיד המשטרה לטפל במתפרעים בודדים שעושים נזק,

אוקיי. אז אם אנחנו מכירים בזה שיש בעייה אולי צריך להיזהר לפני שאנחנו כותבים כאן שהתושבים סתם מתלוננים ושיעברו לשכונה אחרת. וזה בלי קשר לאם אנחנו כן או לא צריכים להגיד משהו כציבור אוהדים.

7 דקות לפני, רויקלה said:

אוקיי. אז אם אנחנו מכירים בזה שיש בעייה אולי צריך להיזהר לפני שאנחנו כותבים כאן שהתושבים סתם מתלוננים ושיעברו לשכונה אחרת. וזה בלי קשר לאם אנחנו כן או לא צריכים להגיד משהו כציבור אוהדים.

גם אם יש בעיה הם ידעו לאן הם עוברים לגור סמוך לאצטדיון כדורגל, שוב אף אחד לא מכריח אותם לגור שם, באזור מבוקש כמו פלורנטין לא חסר מי ירצה לגור, אף אחד לא יבכה אם כמה מהם יעזבו את השכונה.

1 דקה לפני, רויקלה said:

זין על תושבים שמכלילים את כל אוהדי מכבי. מי ייתן והם יקבלו כל שבוע לא ביצה, אלא תבנית ביצים.

לגבי רעש, אתם בחרתם לגור באזור אצטדיון. זה מגיע עם רעש, חסימות דרכים וויתור על שנצ בשבת. אם זה מגיע גם עם אלימות כלשהי, בשביל זה יש משטרה שאמורה לעשות את העבודה שלה, ואם היא לא עושה אז תפנו את הכעס שלכם עליהם לא על אוהדי כדורגל שמנסים ליצור פה קצת תרבות ספורט.

1 hour ago, חןחן said:

רים שם כי זה "מאגניב"  וצבעוני 

לדעתי זה העניין המרכזי. 

אהדת כדורגל ישראלי לא רק שנמצאת מחוץ לספקטרום המגניבות, אלא אפילו נתפסת כדבר שלילי ובזוי, ברמה כזו שאני מכיר תל אביבים (לא בורן אנד רייז) שמסתירים את זה שהם רואים משחקים, ממש כמו בסיינפלד בפרק על מלרוז פלייס. 

אם זה היה על ספקטרום המגניבות או לפחות נתפס כבילוי פנאי ותרבות איכותיים, כמו באירופה, אז תושבי פלורנטין (הזמניים) היו מגיבים להתאספות אוהדים כאילו זה היה פסטיבל רחוב אינדי עמוס בהיפסטריאדה, או צעדת נכבה נגד הכיבוש וצה"ל, כלומר היו אוהבים ורואים בזה חלק מהפולקור של השכונה או מכילים וסותמים את הפה כדי לא לצאת סאחים. 

4 hours ago, רויקלה said:

מצד אחד אנשים מתלוננים (בצדק מסויים) שברגע שרואים אוהדי מכבי ישר אומרים שאנחנו ברברים. מצד שני אנחנו באים לשכונה שאנשים גרים בה ואומרים הינה ״רחוב מוזנח ודי מסריח״ אפשר לעשות פה בלגנים ולשים זין על התושבים. זה מתנשא, מגעיל וממש לא לעניין. אלה בתים של אנשים ולא, לא כל אחד יכול לקנות בית בצפון תל אביב. אפשר לחגוג ולשיר, אבל להיות אוהדים חיוביים שמכבדים את הקהילה ואת השכונות שמארחות אותם (תראו למשל את האוהדים של סלטיק). ככה אני רוצה שהקבוצה שלי תראה, ובגלל זה אני גם קורא את הפורום הזה. 

חחחח וואי וואי כמה שטויות. 

קודם כל, כן, פלורנטין רחוב מוזנח עם ריח רע, אני אומר את זה בקטע הכי מתנשא שיכול להיות , בכל זאת , אני חי כל חיי בדרום תל אביב, מכיר את המוזנח ומסריח הזה מקרוב. 

על השטות עם סלטיק כבר הגיבו לך. 

ואל תשווה רחוב ברים לשכונת מגורים שקטה, אתה מדבר כאילו התלבשנו על איזה שכונה שקטה ופסטורלית בצפון. 

מדובר על שכונת ברים בדרום תל אביב מטר וחצי מאצטדיון שקיים 60 שנה, כן, מותר לצעוק שם ולשיר ברחוב, כמובן, בשעות נורמליות ולא 4 לפנות בוקר. 

שום דבר פה לא חדש. 

1 hour ago, nirnir20 said:

חחחח וואי וואי כמה שטויות. 

קודם כל, כן, פלורנטין רחוב מוזנח עם ריח רע, אני אומר את זה בקטע הכי מתנשא שיכול להיות , בכל זאת , אני חי כל חיי בדרום תל אביב, מכיר את המוזנח ומסריח הזה מקרוב. 

על השטות עם סלטיק כבר הגיבו לך. 

ואל תשווה רחוב ברים לשכונת מגורים שקטה, אתה מדבר כאילו התלבשנו על איזה שכונה שקטה ופסטורלית בצפון. 

מדובר על שכונת ברים בדרום תל אביב מטר וחצי מאצטדיון שקיים 60 שנה, כן, מותר לצעוק שם ולשיר ברחוב, כמובן, בשעות נורמליות ולא 4 לפנות בוקר. 

שום דבר פה לא חדש. 

דיון של חרשים.

צד אחד - אפשר לשיר, לשתות להנות, לעודד ואפילו כדאי, אבל עדין לכבד את המקום בו נמצאים כלומר, לא לשבור, לא להדליק נפצים ובכללי לא לעשות דווקא.

צד שני - אבל זה מקום מעפן גם ככה אז מותר לנו לעודד ולשיר בשעות נורמליות.

3 דקות לפני, kutomer said:

דיון של חרשים.

צד אחד - אפשר לשיר, לשתות להנות, לעודד ואפילו כדאי, אבל עדין לכבד את המקום בו נמצאים כלומר, לא לשבור, לא להדליק נפצים ובכללי לא לעשות דווקא.

מה שתומר אומר. 

הייתי בשבוע שעבר בפורטו, ביום רביעי (שזה ערב לפני המשחק באירופית מול פיינורד), התגודדות של כמאה אוהדים, שתו השתכרו שרו וצעקו. אחרי 3-4 שעות התקפלו והלכו הביתה.

זה חלק מתרבות הספורט בעולם.

24 דקות לפני, kutomer said:

דיון של חרשים.

אבל זה מקום שידוע כבר המון זמן שיש בו רעש.

מי שבחר לגור שם ידע את זה טוב מאוד.

41 דקות לפני, kutomer said:

דיון של חרשים.

דיון של חרשים ? מה הקשר ? 

זה שזה רחוב מוזנח עם ריח של ביוב לא קשור לדיון יותר מדי, וחזרתי על זה פעמיים כי רויקלה אומר שאני מתנשא, אז הסברתי שבתור אחד שגר באזור נראלי שקצת קשה לי להתנשא עליהם. 

זה פשוט עוד משהו משעשע לציין בפני אלו שמדברים על פלורנטין כאילו זה מה שזה לא , זה רחוב ברים, בדרום תל אביב. 

אתה ורויקלה מגיני הצדק אומרים מה שכולם פה מבינים לבד ולא צריכים שתגידו להם, כולם פה יודעים איך להתנהג. 

ולמנוע התנהגות ספציפית בעייתית של כמה בודדים מתוך כמה אלפים זה תפקידה של המשטרה, לא של הפורום. 

1 hour ago, nirnir20 said:

דיון של חרשים ? מה הקשר ? 

זה שזה רחוב מוזנח עם ריח של ביוב לא קשור לדיון יותר מדי, וחזרתי על זה פעמיים כי רויקלה אומר שאני מתנשא, אז הסברתי שבתור אחד שגר באזור נראלי שקצת קשה לי להתנשא עליהם. 

זה פשוט עוד משהו משעשע לציין בפני אלו שמדברים על פלורנטין כאילו זה מה שזה לא , זה רחוב ברים, בדרום תל אביב. 

אתה ורויקלה מגיני הצדק אומרים מה שכולם פה מבינים לבד ולא צריכים שתגידו להם, כולם פה יודעים איך להתנהג. 

ולמנוע התנהגות ספציפית בעייתית של כמה בודדים מתוך כמה אלפים זה תפקידה של המשטרה, לא של הפורום. 

אני לא מגן הצדק כי בפעם המיליון אני כמוך מגיע כל משחק לפרלה שותה ומעודד.

בגלל שאני כל כך נהנה מזה אני באמת אתבאס לראות את המסורת האדירה הזאת נהרסת בגלל כמה אוהדים שלא יודעים לשים את הגבול ולכן אני חושב שגם באחריותנו לפעמים לדעת לעצור את התנהגות שכפי שאתה מגדיר אותה "ספציפית בעייתית".

באחד המשחקים ראיתי אוהד מטפס על אופניים, ביקשתי ממנו לרדת והוא הבין, אותו אוהד לא התכוון אני בטוח, הוא היה בהתלהבות של הרגע, אבל מניח שזה לא ישנה ממש לבעלי האופניים בבוקר למחרת אם היה קורה משהו לאופניים שלו.

הלוגיקה של "אפשר לזיין אותם ברעש" כי הם גרים באזור שמאופיין ברעש היא ממש קיצונית

זה משול ל"אם אתם כבר גם ככה תקועים במזרח התיכון- אז מה אכפת לכם מדי קצת זמן לברוח למקלטים או להיהרג בפיגועים?"

הזכות לרצות בשיפור איכות החיים הוא קיים ותמיד הולך קדימה, זה לא צידוק להמשיך לדרוך על שדה גם אם הוא דרוס או רמוס.

*לגבי הטענה שאלו שעות שקטות- מדובר על בוהרי השבת, המשבצת שאמורה להיות השקטה בעולם.

דבר שני זו ההיתממות.

מה נולדתם אתמול, אתם לא מודעים שחברה מורכבת מאוכלוסיות שלא כולן מרגישות שלם ליד חבורת גברים קולנית:

נשים, ותיקים, ילדים ונוער ביחד או לחוד, סתם אנשים שפחות בקטע עכשיו של התקהלות הומה.

אז כן- ההכללה של הכתבת היא גסה.

אבל אם הייתי ילד או אישה שצריך לחלוף על פני דבר כזה אז פחות היה משנה לי ש- 397 אנשים בשקט מופתי, וכנראה הייתי מרגיש מבוהל מה- 2-3 שמתפרעים.

האמת? באסה. אבל זו השיטה בה אנשים חווים את זה.

שוב טוען שזו הכללה מכוערת בכתבה- אבל די להיתמם... בת'כלס זו התארגנות שמזמנת התנהגויות שלא רצויות בשכונה (מבלי להתערב מי זרק ביצים קודם).

באופן כללי משביז לקרוא פה את ההתנסחויות, לא בגלל שהן לא צודקות אלא כי זה סגנון מגעיל

"כוסאמא של כל התושבים"

"שמחר בבוקר כולם יעברו בית"

"כולה 4 שנים פה שיזדיינו"

כן אני בטוח שכל אחד בפורום הוא שייח' שגר באוהל של החמולה שלו

רובנו היינו ולבטח עוד נהיה "צעירים" איפשהו, לאף-אחד לא מגיע מזה להזדיין ולשתוק על זה 4 שנים..

והעיקר לא להתלונן אח"כ שנפגעת לאוהדי כדורגל התדמית.

15 דקות לפני, ששון הצהוב said:

הלוגיקה של "אפשר לזיין אותם ברעש" כי הם גרים באזור שמאופיין ברעש היא ממש קיצונית

זה משול ל"אם אתם כבר גם ככה תקועים במזרח התיכון- אז מה אכפת לכם מדי קצת זמן לברוח למקלטים או להיהרג בפיגועים?"

הזכות לרצות בשיפור איכות החיים הוא קיים ותמיד הולך קדימה, זה לא צידוק להמשיך לדרוך על שדה גם אם הוא דרוס או רמוס.

*לגבי הטענה שאלו שעות שקטות- מדובר על בוהרי השבת, המשבצת שאמורה להיות השקטה בעולם.

דבר שני זו ההיתממות.

מה נולדתם אתמול, אתם לא מודעים שחברה מורכבת מאוכלוסיות שלא כולן מרגישות שלם ליד חבורת גברים קולנית:

נשים, ותיקים, ילדים ונוער ביחד או לחוד, סתם אנשים שפחות בקטע עכשיו של התקהלות הומה.

אז כן- ההכללה של הכתבת היא גסה.

אבל אם הייתי ילד או אישה שצריך לחלוף על פני דבר כזה אז פחות היה משנה לי ש- 397 אנשים בשקט מופתי, וכנראה הייתי מרגיש מבוהל מה- 2-3 שמתפרעים.

האמת? באסה. אבל זו השיטה בה אנשים חווים את זה.

שוב טוען שזו הכללה מכוערת בכתבה- אבל די להיתמם... בת'כלס זו התארגנות שמזמנת התנהגויות שלא רצויות בשכונה (מבלי להתערב מי זרק ביצים קודם).

באופן כללי משביז לקרוא פה את ההתנסחויות, לא בגלל שהן לא צודקות אלא כי זה סגנון מגעיל

"כוסאמא של כל התושבים"

"שמחר בבוקר כולם יעברו בית"

"כולה 4 שנים פה שיזדיינו"

כן אני בטוח שכל אחד בפורום הוא שייח' שגר באוהל של החמולה שלו

רובנו היינו ולבטח עוד נהיה "צעירים" איפשהו, לאף-אחד לא מגיע מזה להזדיין ולשתוק על זה 4 שנים..

והעיקר לא להתלונן אח"כ שנפגעת לאוהדי כדורגל התדמית.

יש הרבה היגיון במה שכתבת. אבל יש עוד נקודה שהיא יותר ספציפית ואמורה להיות חברית- אם הבעלים של הפרלה(אם אני מבין נכון) מגיב כאן ומבקש טיפונת יותר איפוק, זה הכי לגיטימי להקשיב לו ולהבין אותו. א- כי זאת פרנסתו. ב- כי הוא יצר מוסד עבור אוהדי מכבי וכולנו רוצים שהמוסד הזה ימשיך לתפקד בלי בעיות.

מניסיון של המון שנים בעסקים האלה- שכנים שהם נגדך- זאת צרה נוראית שטומנת בחובה פיקוח, קנסות, הגבלות ואכיפה בלתי נסבלת שיכולה גם להסתיים בסגירה.

21 דקות לפני, המכבייה said:

יש הרבה היגיון במה שכתבת. אבל יש עוד נקודה שהיא יותר ספציפית ואמורה להיות חברית- אם הבעלים של הפרלה(אם אני מבין נכון) מגיב כאן ומבקש טיפונת יותר איפוק, זה הכי לגיטימי להקשיב לו ולהבין אותו. א- כי זאת פרנסתו. ב- כי הוא יצר מוסד עבור אוהדי מכבי וכולנו רוצים שהמוסד הזה ימשיך לתפקד בלי בעיות.

מניסיון של המון שנים בעסקים האלה- שכנים שהם נגדך- זאת צרה נוראית שטומנת בחובה פיקוח, קנסות, הגבלות ואכיפה בלתי נסבלת שיכולה גם להסתיים בסגירה.

לגמרי

הרבה ריספקט לו (לא מכיר אותו אישית) ואם אני לא טועה גם ל"אחים לסמל" שהגו, קיימו ושמרו על המסורת הזו. שאפו.

מבחינה פרקטית- ברור שצריך להיזהר שמישהו פתאום יטרפד את זה.

אני יותר התייחסתי מהזווית המוסרית כאוהד פשוט, הייתי גם שמח שהפרוייקט יימשך...

עוד לא הייתי בגילגול הנוכחי של בלומפילד אבל וואללה אם יש מקרי אלימות אז חראם ולא צריך להתגלץ' על כל תושבי השכונה.

* ושוב כמו שציינתי- אני לא מדבר על הכתבה השקרית, אלא על הרעיון עצמו של תחושות התושבים.

23 דקות לפני, ששון הצהוב said:

לגמרי

הרבה ריספקט לו (לא מכיר אותו אישית) ואם אני לא טועה גם ל"אחים לסמל" שהגו, קיימו ושמרו על המסורת הזו. שאפו.

מבחינה פרקטית- ברור שצריך להיזהר שמישהו פתאום יטרפד את זה.

אני יותר התייחסתי מהזווית המוסרית כאוהד פשוט, הייתי גם שמח שהפרוייקט יימשך...

עוד לא הייתי בגילגול הנוכחי של בלומפילד אבל וואללה אם יש מקרי אלימות אז חראם ולא צריך להתגלץ' על כל תושבי השכונה.

* ושוב כמו שציינתי- אני לא מדבר על הכתבה השקרית, אלא על הרעיון עצמו של תחושות התושבים.

קודם כל ח"ח על ההשוואה בין אוהדי כדורגל שבאים לשיר לפני משחק לפיגועים וארגוני טרור, פרופורציות, מרשים. 

לפי צורת ההתנסחות שלך, ותקן אותי אם אני טועה, מבחינתך, התקהלות של אוהדים ושירה ברחוב מרכזי של ברים כמה שעות לפני משחק היא לא לגיטימית.

וזאת בדיוק הבעיה, אם אתה בתור אוהד מכבי חושב שזה לא לגיטימי אז בטח שתושבים רגילים יגידו שזה לא לגיטימי, הרי קבוצת גברים שלובשים חולצה באותו צבע ושרים ביחד זה מפחיד, והתאגדות שכזאת לפני משחק היא לא מוסרית. 

נו באמת...