Jump to content

התקשורת Vs מכבי - עונת 2018/19

duss21

Recommended Posts

חבר'ה, יש הרבה  חרטא בכתבה הזו, אבל אתם מפספסים את הנקודה פה. 

עיקר תלונות השכנים ותושבי השכונה היא על שלושה דברים: (וזה מדי הרבה מקורות) 

שיר האונס

נפצים (אבוקות ורימוני עשן עוד לא היו, אבל אני מניח שזה עניין של זמן). 

חסימת הצומת.

פתרון: להפסיק עם שלושת הדברים הללו. מכיוון שזאת שכונת מגורים ולא איצטדיון, על קהל האוהדים להתחשב כאן בבקשות השכנים. למה? כי לא בטוח שהייתם רוצים מתחת לבית שלכם כזה קרנבל פעם בשבועיים למשהו שאין לו שום קשר אליכם. 

אתם יכולים אומנם להתעלם ולהגיד שזאת שכונה של שמאלנים יפי נפש ושיסבלו בשקט, אבל במקרה הזה יש סיכוי לא רע שבשביל הפרנציפ שאתם עושים - יסגרו לנו פרוייקט של 8 שנים. 

3 hours ago, red4peace said:

חבר'ה, יש הרבה  חרטא בכתבה הזו, אבל אתם מפספסים את הנקודה פה. 

עיקר תלונות השכנים ותושבי השכונה היא על שלושה דברים: (וזה מדי הרבה מקורות) 

שיר האונס

נפצים (אבוקות ורימוני עשן עוד לא היו, אבל אני מניח שזה עניין של זמן). 

חסימת הצומת.

פתרון: להפסיק עם שלושת הדברים הללו. מכיוון שזאת שכונת מגורים ולא איצטדיון, על קהל האוהדים להתחשב כאן בבקשות השכנים. למה? כי לא בטוח שהייתם רוצים מתחת לבית שלכם כזה קרנבל פעם בשבועיים למשהו שאין לו שום קשר אליכם. 

אתם יכולים אומנם להתעלם ולהגיד שזאת שכונה של שמאלנים יפי נפש ושיסבלו בשקט, אבל במקרה הזה יש סיכוי לא רע שבשביל הפרנציפ שאתם עושים - יסגרו לנו פרוייקט של 8 שנים. 

מה שלי מפריע בעיקר זאת הצביעות. כל שישי יש שם התקהלות רבתית של בליינים שעושים מלא רעש מסתובבים שיכורים ברחובות ולפעמים עושים בלגן אבל זה כאילו חלק מהמרקם המיוחד והמגניב של פלורנטין אז זה סבבה. אבל שזה אוהדי מכבי פתאום זה ברברים מפלצות שצריך לשים בכלוב ולאסור עליהם להיפגש ביחד. 

במיוחד ההתייחסות הזאת ל"שירי האונס". ראבק יש שיר אחד שיש בו שורה אחת שמוזכרת המילה אונס. בלי להיכנס לדיון האם זה לגיטימי או לא יש פה הגזמה פראית בנושא. לפני השיפוץ היו באים אוהדים, ועכשיו שהאיצטדיון הוכפל באים אפילו יותר. אז 3 שנים הם נהנו משקט זה לא נותן להם זכות לקבוע לנו איפה אנחנו רוצים לבלות. אם יש הפרעות נקודתיות מחוץ לפאב שהמשטרה תטפל בזה. כמו שאמרת בכתבה במקום להבין את הפוטנציאל העסקי של זה של להפוך את האזור לסוג של פאן זון בימי משחקים עם דוכנים וכאלה ומבצעים בבתי עסק אחרים מתעסקים בשטויות. 

8 hours ago, nitzan_yavne said:

שיילכו לראות איפה ממוקם הקאמפ נואו או האיצטדיון של ראיו ועוד מלא קבוצות באירופה שכרגע לא עולות לי

בכל חור בעולם יש את הפאב השכונתי של אוהדי קבוצת הספורט המקומית שבאים לשתות לפני משחק ולעשות קצת אווירה לפני משחק.

לא מפריע להם הריח של הפיפי והפיח 24 שעות ביממה

לא מפריע להם שאין מקום הגון לזוז על המדרכות

לא מפריע להם הנרקומנים באזור ושמפחיד להסתובב שם בלילה

מפריע להם חגיגות של שעה פעם בשבועיים. מי שעובר לשכונה כזו אמור לדעת לאיזו עיר הוא הגיע. ואם רע להם יש מספיק שכונות שקטות ורגועות עם חניה בת"א (ואם הם רוצים אני אהפוך למשתמש דאבל לרגע ואסמן על מפה כמה שכונות רגועות יש בעיר בשבילם)

4 hours ago, red4peace said:

לא הבנתי.. יסגרו את כל הפאבים בפלורנטין? את כל הקיוסקים?

התגובה מצידנו בזווית. כבוד לכותב.

https://hazavit.co.il/עיתונות-לא-ראויה-טור-תגובה-לכתבה-בטיים/

קראתי את הכתבה של מיכל צורן ב”טיים אאוט”על התנהגותם הברברית של אוהדי מכבי ת”א ולא יכולתי לעצור את עצמי מלפרוק את עצביי על המקלדת.

הניסיון השיטתי להכפיש את האוהדים והעריכה המגמתית של חווית הכתבת באותו יום, הזכירו לי סרטון ערוך מלפני כמה ימים שנועד לפגוע בנדב איל, שם נלקחו חצאי משפטים וחוברו לקטע וידאו שמטרתו אחת – להכפיש ולהשמיץ את האדם ואת יושרו.

הכתבה של צורן רוויה בניסיונות לצייר את אוהדי מכבי תל אביב כחיות, ברבריים, פראיים ושיכורים שפוגעים בסדר השקט של הרחוב. ללא כל התייחסות לאורח החיים בשכונת פלורנטין ומבלי לעמוד על יתרונות המנהג.

“הפרלה” מהווה מזה שנים כמוסד עבור אוהדי מכבי, המקום שם מתאספים האוהדים, שרים שירים ונכנסים לאווירה לקראת המשחק. אין אדם בפלורנטין שלא יודע מתי יש משחק, קולות השירה והנחיל הצהוב אכן לא מותירים ספק לגבי קיומו של משחק ומי הנציגה העירונית שמארחת.

מכבי תל אביב קהל קרדיט לדף הפייסבוק של מכבי תל אביב

הכותבת מתחילה עם תיאור של כמה בני עשרה שלובשים חולצה של נייקי ושותים בירה, ניסיון לצייר את האוהדים כחבורה של ערסים בני עשרה, אותם ערסים שמשתכרים עד לאובדן חושים בגינות ציבוריות באישון הלילה. העדויות של תושבי השכונה לא אומתו. לא זכור לי מתי אוהדי מכבי הדליקו נפצים ברחובות השכונה ואני כבר שנים פוקד את הפרלה בימים טרום המשחק.

הכותבת ממשיכה וטוענת שהאוהדים עושים בלאגן, אך מהו אותו בלאגן? האם ניתן להעניק תיאור יותר מופשט מזה? בטח אחרי ניסיונותיה השיטתיים לצייר את האוהדים כבהמות. זהו תיאור פשטני שמטרתו לגרום לקוראים שלא מעורים בכדורגל הישראלי, לתפוס את אוהדי מכבי כבהמות חוליגנים.

ומה דעתה על תרבות האוהדים באנגליה? גם שם האוהדים פוקדים את הברים שמצויים באזורים מיושבים, בלב ליבן של שכונות. הבריטים שותים הרבה יותר מהישראליים, שרים יותר ושיכורים יותר, אז מדוע כשמדובר על אנגליה קוראים לזה “תרבות”?

בנוסף, האם הכותבת מתייחסת לערך של המנהג הזה? של ההכנסה לבר הפרלה ולעסקים ברחוב בשעות בהן הרחוב פחות עמוס? האם היא מתייחסת גם לאוהדים בברים ביפו? ניכר שאין טעם להיכנס לניתוח כלכלי שחלילה לא יעניק נקודות זכות לחיות בצהוב.

מכבי תל אביב, קהל קרדיט לדף הפייסבוק של מכבי תל אביב

ומי הם אותם מתלוננים? הרי רחוב פלורנטין ידוע בריחות רעים מכל עבר, בביוב שעולה על גדותיו בחורף ושלל מחדלים בהם העירייה לא מטפלת. כל זאת לצד נרקומנים שזולגים לאזור מהתחנה המרכזית. דווקא אוהדי מכבי תל אביב הם הבעייתיים? חבר’ה שבאים לשתות בירה או שתיים, לשיר עם חבריהם, קצת לשכוח מצרות היומיום ולהנות מקבוצתם. אותה קבוצה שנסעו אחריה 3 שנים לנתניה בפקקים.

אותם מתלוננים הם תושבי קבע בשכונה? האם הם גרו בה לפני כ-3 שנים? כי אם כן אז זה לא אמור להיות חדש להם. לרוב, הדירות ברחוב שכורות על ידי צעירים, אני בטוח שלא מעט מהם לא מכירים את המנהג הזה כיוון שלא שעברו לפלורנטין בטווח שלוש השנים האחרונות ובטח הופתעו לגלות שפעם בשבועיים, אוהדי מכבי מתאספים לשעתיים טרם המשחק, כדי להפוך את הערב הזה ליותר ממשחק כדורגל, כדי להפוך את הערב לבילוי חברתי.

הכתבת גם טוענת שהמשטרה מפזרת את האוהדים בסוף כל התקהלות או במקרים אחרים הם פשוט מתפזרים מעצמם לאצטדיון. האמת היא שהמשטרה נוכחת ברחוב, אך אין לה עבודה כיוון שאין שום התפרעות שמצריכה טיפול של המשטרה. במה שונה הסיטואציה מבר פופולרי בעיר שגדוש בכל ערב? האם ישנו ונדליזם שנלווה להתקהלות או שרק לזר הצופה מהצד נראה שקבוצת האוהדים נוהגת באלימות?

78353899_2842605035805032_21836190289273 קרדיט לעמוד הפייסבוק של הפרלה

האם הכתבת מודעת לכך שרבים מהשירים של הצהובים נכתבו ע”י אדם בעל תואר שני שעוסק בחינוך? האם קיים סיכוי שהכתבת ניסתה לצייר נרטיב מסוים שמתכנס עם הסטיגמה של אוהדי כדורגל בורים, אלימים ומטומטמים? על כל השאלות האלה לא תמצאו תשובות בכתבה, גם לא תמצאו שלפני שבועיים אחד השכנים זרק כוס זכוכית על אוהדים שעמדו ברחוב ודיברו, ורק במזל הכוס לא נפלה לאף אחד מהם על הראש.

איני מכיר את הכתבת, איני יודע מה הקשר שלה לספורט, יש בי הערכה רבה למגזין “טיים אאוט”, אך הכתבה הזאת היא קלון למגזין הזה שבא להכפיש את קהל האוהדים של הקבוצה הגדולה ביותר בעיר.

לא, אין פה התקרבנות ואין פה ניסיון לעורר סימפתיה, יש בו תגובה צינית וביקורתית כלפי כתבת שלא עשתה את עבודתה נאמנה. אז תודה לך מיכל על הניסיון, אך אם את מכבדת את המקצוע שלך, תלכי בבקשה, תלמדי מנדב איל איך מבצעים סיקור עיתונאי בצורה ניטרלית וראויה.

אם סודנים היו מתאספים ושם ועושים בלאגן אז התושבים היו צועקים נאצים לעבר שוטרים שהיו מנסים לעשות סדר ומאיימים

להסתיר את הסודנים בעליות גג (עזבו שאין עליות גג).  

מנגד אני לא בטוח אם ההשוואת לצעדות אוהדים באירופה ותרבות הפאב לפני משחק מדוייקת, נראה שזה גרסה ישראלית קצת פחות אסתטית. 

רמי, אני לא שר את שיר האונס ברגיל - ואני מבטיח לך שאם בטעות משהו ישתנה ברוטינה - אני מגיע עם מגאפון לפני כל משחק ובמשך שעה שר את השיר.

די לגניבת הדעת.

1 hour ago, Krishi said:

מה שלי מפריע בעיקר זאת הצביעות. כל שישי יש שם התקהלות רבתית של בליינים שעושים מלא רעש מסתובבים שיכורים ברחובות ולפעמים עושים בלגן אבל זה כאילו חלק מהמרקם המיוחד והמגניב של פלורנטין אז זה סבבה. אבל שזה אוהדי מכבי פתאום זה ברברים מפלצות שצריך לשים בכלוב ולאסור עליהם להיפגש ביחד. 

במיוחד ההתייחסות הזאת ל"שירי האונס". ראבק יש שיר אחד שיש בו שורה אחת שמוזכרת המילה אונס. בלי להיכנס לדיון האם זה לגיטימי או לא יש פה הגזמה פראית בנושא. לפני השיפוץ היו באים אוהדים, ועכשיו שהאיצטדיון הוכפל באים אפילו יותר. אז 3 שנים הם נהנו משקט זה לא נותן להם זכות לקבוע לנו איפה אנחנו רוצים לבלות. אם יש הפרעות נקודתיות מחוץ לפאב שהמשטרה תטפל בזה. כמו שאמרת בכתבה במקום להבין את הפוטנציאל העסקי של זה של להפוך את האזור לסוג של פאן זון בימי משחקים עם דוכנים וכאלה ומבצעים בבתי עסק אחרים מתעסקים בשטויות. 

מלבד באמת אירועים חריגים כגון ערב השנה החדשה, מסיבות פורים, ערב עצמאות וכו... אין שום דבר בשכונה שמגיע לדציבילים ולבלאגן הזה.

אני אומר את זה לזכות אוהדי מכבי ולא לגונתם.

בנוסף, אומנם כמות המושבים באצטדיון הוכפלה אבל לדעתי ולתחושתי כמות האוהדים אשר מגיעים לבלות בשכונה לא עלתה באותו היחס אלא הרבה יותר, אני מניח ממספר גורמים שונים.

ציטטת את התגובה של red4peace אבל לא ענית לגופו של עניין.

מה הבעיה להפסיק להדליק לאנשים נפצים מתחת לחלון? להפסיק לחסום את הצומת? ולהפסיק לשיר את שיר האונס?

חבל מאוד על אווירת האוהדי מכבי Vs. תושבי שכונת פלורנטין, בסופו של דבר אפשר רגע להבין את האדם שכדורגל פאקינג לא מעניין לו את הביצה ופתאום פתחו לו פסטיבל מתחת לבית עם חסימת צומת, נפצים וכו'.

אני יודע שחלק מהטענות מנופחות, גם חלק מהאנשים שזה מפריע להם זה הרבה פעמים ממניעים שבכלל לא קשורים לגורמים הרלונטים אלא סתם אוהדים מתוסכלים של קבוצות אחרות.

אבל באמת מאז החזרה לבלומפילד האווירה לפני משחקים הפכה למשהו שבאמת אין בארץ והוא כל כך כיף וכל כך טוב שחבל יהיה להרוס אותו עם המלחמות ראש בראש במקום לבוא קצת לקראת ולהבין שבסופו של דבר בחלק מהטענות יש ממש.

אי אפשר להגיד את זה אחרי שהתושבים שם זורקים עלינו דברים מהחלונות רק כי אנחנו מרעישים.

ובגלל שורה אחת להפסיק לשיר שיר? הם לא יכולים להחליט מה נשיר ומה לא. 

21 דקות לפני, kutomer said:

חבל מאוד על אווירת האוהדי מכבי Vs. תושבי שכונת פלורנטין, בסופו של דבר אפשר רגע להבין את האדם שכדורגל פאקינג לא מעניין לו את הביצה ופתאום פתחו לו פסטיבל מתחת לבית עם חסימת צומת, נפצים וכו'.

פתאום זה לא כי זה דבר שרץ כמעט עשור למעט 3 שנים בנתניה. 

וזה לא שבאו  לאיזה שכונה שקטה בצפון תל אביב, מדובר ברחוב ברים ומסעדות , רחוב מוזנח ודי מסריח למען האמת.

ברור שיותר רועש שמכבי באים, אבל מכבי באים פעם בשבועיים למשך שעה שעתיים, שילמדו להתמודד.

אוהדי מכבי היו שם לפניהם ויהיו שם אחריהם, שיתקדמו . 

1 דקה לפני, מכביסט לעד said:

אי אפשר להגיד את זה אחרי שהתושבים שם זורקים עלינו דברים מהחלונות רק כי אנחנו מרעישים.

ובגלל שורה אחת להפסיק לשיר שיר? הם לא יכולים להחליט מה נשיר ומה לא. 

תושב אחד, והוא יטופל בנפרד. 

בנוגע לשיר? תתחשב בסביבה שבה טתה נמצא. יש די הרבה קורבנות אונס בפלורנטין, ואם להימנע משיר בגלל שורה אחת ירגיע שם את כל השכנים - זה מה שצריך לעשות

15 דקות לפני, red4peace said:

תושב אחד, והוא יטופל בנפרד. 

בנוגע לשיר? תתחשב בסביבה שבה טתה נמצא. יש די הרבה קורבנות אונס בפלורנטין, ואם להימנע משיר בגלל שורה אחת ירגיע שם את כל השכנים - זה מה שצריך לעשות

יש גם הרבה בני זונות בפלורנטין, אז לא נשיר הפועל זונה.

2 hours ago, שמש צהובה said:

התגובה מצידנו בזווית. כבוד לכותב.

https://hazavit.co.il/עיתונות-לא-ראויה-טור-תגובה-לכתבה-בטיים/

"רבים מהשירים של הצהובים נכתבו ע”י אדם בעל תואר שני שעוסק בחינוך"? בחייאת רבאק, מי עובד כאן על מי?

אין מצב שאמיתי, תהיו רגועים.

לא חושב שחוקי בכלל הדבר הזה. נראה לך שבעלי עסקים יאפשרו ש-6 שעות המקום שלהם יהיה ריק באופו קבוע?

אם יש אנשים שבאמת מפרים את הסדר ועושים נזק אז המשטרה תטפל בהם פרטנית, אף אחד לא יסגור כל פעם חצי יום רחובות שלמים להולכי רגל ורכבים בגלל זה.