Jump to content

התקשורת Vs מכבי - עונת 2018/19

duss21

Recommended Posts

מה הבעיה עם הציטוט?

"מכבי ת"א זרקה אותי מהנוער, חזרתי מהדלת הקדמית"

יכול להבטיח לך שהדברים לא נאמרו בטונציה שצנציפר בחר לכתוב את זה.

כשאני קורא את זה בטון של צנציפר המגעיל, עם הדגשה על "זרקה" כשהגדיל את המילה הזו (ולא, זו לא בחירה מקרית של המעצב או עורך), אני לא יכול שלא לדמיין את אצילי אומר איך מכבי זרקו אותו לכלבים מהנוער כמו נעל ישנה שאין בה חפץ, אבל הוא זיין אותנו וחזר כמו קינג מהדלת הקדמית, למרות כל השונאים וחורשי הרעה נגדו בקרית שלום

למה ככה עומר

8592999.jpg

מי שעיצב את השער ביזיון. שימו לב לעיגול האדום שמדבר על המשך הכתבה, מוקם בצורה לא טריוויאלית שמוטה יחסית למרכז העמוד ולא בצד, יכלו למקם למטה קצת, אבל מוקם בדיוק על סמל מכבי.

"מכבי ת"א זרקה אותי מהנוער, חזרתי מהדלת הקדמית"

יכול להבטיח לך שהדברים לא נאמרו בטונציה שצנציפר בחר לכתוב את זה.

כשאני קורא את זה בטון של צנציפר המגעיל, עם הדגשה על "זרקה" כשהגדיל את המילה הזו (ולא, זו לא בחירה מקרית של המעצב או עורך), אני לא יכול שלא לדמיין את אצילי אומר איך מכבי זרקו אותו לכלבים מהנוער כמו נעל ישנה שאין בה חפץ, אבל הוא זיין אותנו וחזר כמו קינג מהדלת הקדמית, למרות כל השונאים וחורשי הרעה נגדו בקרית שלום

מבין אותך ויש בזה משהו, אבל הציטוט עצמו, מבחינת המילים, בסדר גמור לדעתי. הוא מיד אחרי זה כותב שהוא חזר מהדלת הקדמית. לא רואה פה עקיצה או רמיזה לכך שהוא "הראה לנו מה זה" או כל דבר בסגנון, אלא אמירה יפה שמראה שהוא סגר מעגל.

מבין אותך ויש בזה משהו, אבל הציטוט עצמו, מבחינת המילים, בסדר גמור לדעתי. הוא מיד אחרי זה כותב שהוא חזר מהדלת הקדמית. לא רואה פה עקיצה או רמיזה לכך שהוא "הראה לנו מה זה" או כל דבר בסגנון, אלא אמירה יפה שמראה שהוא סגר מעגל.

מכבי תל אביב זרקה אותי מהנוער

זה לא משהו חיובי בשום דרך ובשום צורה. זריעת רעל אופיינית.

אבל זה די נכון וכולנו יודעים את זה ומכירים בזה.

הוא אומר שם משהו מעניין על ג'ורדי.

אם היה כתוב העיפה/שחררה/ויתרה/וואטאבר זה היה יותר טוב? לא רואה הבדל.

גם יש צורך ליצור פה ניגודיות בין המצב של אז לבין היום כדי להראות כמה הוא התקדם למרות שמכבי ויתרה עליו מיוזמתה.

גם יש צורך ליצור פה ניגודיות בין המצב של אז לבין היום כדי להראות כמה הוא התקדם למרות שמכבי ויתרה עליו מיוזמתה.

ברור שיש הבדל, ואני חותם שהוא לא אמר "זרקה" בראיון עצמו.

אבל זה די נכון וכולנו יודעים את זה ומכירים בזה.

הוא אומר שם משהו מעניין על ג'ורדי.

אני לא מדבר על המה אני מדבר על האיך

הבדל עצום.

מה אמר על יורדי?

שהעבודה מולו הייתה יותר חברית ומול איביץ' בפן המקצועי הם יודעים יותר מה צריך לעשות.

בעצם אומר שג'ורדי חסר ניסיון במילים אחרות.

שהעבודה מולו הייתה יותר חברית ומול איביץ' בפן המקצועי הם יודעים יותר מה צריך לעשות.

בעצם אומר שג'ורדי חסר ניסיון במילים אחרות.

תודה. מהצד, נראה לי שהוא ספוט און.

לא מבין איך עופר רונן משחרר את אצילי לצנציפר..

את מי טוכמן קיבל? אם שיחררו את כולם לראיונות גדולים..מה עם טוכמן..לא ראיתי כתבה בוואלה.

מי יכול להעלות לפה את הכתבה?

"בגיל 16 זרקו אותי ממכבי ת"א, כבר חשבתי לוותר על הכדורגל. המועדון שבו גדלתי חשב שאני לא מתאים וזה איכזב אותי מאוד. כשחזרתי דרך הדלת הקדמית לא הייתה את התחושה של 'הנה, הוכחתי לכם', אלא סוג של סגירת מעגל. בחירה שהגיעה מהרגש לחזור הביתה, ולכן העדפתי את מכבי על ההצעות של באר־שבע או מכבי חיפה".

עומר אצילי (25), שהפך לאחד הגורמים המשמעותיים בפתיחת העונה המסחררת של הצהובים, ממש לא לוקח כמובן מאליו את המקום שבו הוא נמצא כיום. כדי להבין עד כמה הגבול בין להיות כדורגלן מקצועני לבין ויתור על החלום הוא דק, הקשר חוזר לנקודת ההתחלה, ומשחזר את הרגעים שבהם הקריירה שלו עמדה בסימן שאלה.

"המנהל המקצועי של מחלקת הנוער במכבי היה אז ניר לוין. הוחלט שאני לא ממשיך ועברתי להפועל ראשל"צ. אמרתי לעצמי או שאצליח שם או שאני פורש", מספר אצילי. "כל פעם הצבתי לעצמי להגיע לשלב הבא ביעד, לשחק בקבוצה הבוגרת של ראשל"צ בלאומית, להצליח בבית"ר, להשתלב בספרד, ועכשיו אני חי את החלום במכבי ת"א".

אלא שהקאמבק לקריית־שלום ממש לא עבר חלק. למרות הכישלון בגרנדה, ממנה שוחרר בתום עונה שכללה שלושה משחקים בלבד בהרכב, מיץ' גולדהאר לא היסס לשלם עליו מיליון יורו, אבל לרוע מזלו של הקשר הוא שבר את כף רגלו ונעדר חצי שנה. איכשהו הוא סיים את העונה שעברה עם עשרה שערים ב־17 משחקים בלבד. "גם פתיחת העונה הזו הייתה קשוחה עבורי. לא הייתי בכושר טוב, אבל בשבועות האחרונים הכל השתנה וחזרתי לעניינים", מסביר אצילי, שכבש שלושה שערים ובישל שלושה נוספים ב־470 דקות תחת ולדימיר איביץ'.

הקשר היה משוכנע שהיכולת הטובה במשחקים האחרונים תניב זימון למשחק הנבחרת הגורלי בסקוטלנד, אבל אנדי הרצוג החליט להשאיר אותו בחוץ. "אני בכושר טוב וציפיתי להיות בסגל", הוא אומר בכנות. "התאכזבתי שאני לא חלק מהנבחרת, אבל אהיה זמין. בפעם שעברה הרצוג פירסם את הסגל לפני הצמד שלי נגד באר־שבע ואמר שהייתי קרוב. מקווה שגם הפעם, נגד קריית־שמונה, אבקיע ואעשה לו כאב ראש. הכי חשוב שנשיג תוצאה טובה בגלזגו בדרך ליורו".

האתגר הגדול של אצילי ומכבי, ששומרים על פער מבטיח של עשר נקודות מהיריבה הגדולה הפועל באר־שבע, הוא כמובן לשמור על יציבות ולהחזיר את האליפות אחרי שלוש שנים. "הכי חשוב שנשמור על צניעות. אסור לחטוא בחטא היוהרה".

המשחקים שלכם הפכו למשעממים, התוצאות די ברורות.

"לנו בטח לא משעמם, אנחנו מגיעים בטירוף לכל משחק. בצ'טים עם חברים שלי כולם כבר כותבים לי מברוק על האליפות. שיירגעו ומהר, אף מועדון לא לקח אליפות אחרי תשעה מחזורים".

פער של 10 נקודות מבאר־שבע אחרי רבע עונה אמור להספיק..

"זה יהיה פספוס ענק, אבל יש הרבה זמן עד מאי. אנחנו לא חוגגים בנובמבר. כל אחד פה יודע שאם נוריד לרגע את הרגל מהגז, נקבל עונש מיידי".

מה מייחד את מכבי ת"א העונה?

"הרעב הגדול, האימונים המצוינים והצעירים שרוצים להוכיח את עצמם. תבין, יש פה שחקנים מעולים שלא נכללים אפילו בסגל. כולם יודעים שרק עבודה קשה תעניק להם מקום. אני, למשל, הבנתי שבלי לעשות הגנה לא אשחק".

אתה חושב שבאר־שבע שבעה אחרי שלוש אליפויות? היא נראית הרבה פחות מאיימת.

"כולם יודעים מהן העוצמות של באר־שבע ושל טרנר. במשחק אחד טוב שלהם כל האנרגיות יכולות לחזור ולטרוף את הליגה. מה שחשוב הוא שאנחנו החזרנו אחרי תקופה ארוכה את כוח ההרתעה, וכרגע אנחנו היריבה הגדולה ביותר של עצמנו".

מה ההבדל בין איביץ' לג'ורדי קרויף?

"עם איביץ' אנחנו יודעים יותר מה צריך לעשות, מקצועי נטו. העבודה איתו יותר קשה, הקצב באימונים גבוה יותר. עם ג'ורדי זה היה יותר חברי".

שחקנים חוששים מאיביץ'?

"חושב שלא. אולי אתם יותר מתרשמים מהקשיחות שלו במסיבות העיתונאים, אבל במקרה של השחקנים זה יותר עניין של הערכה וכבוד. אנחנו מבינים שאם לא נעמוד בדרישות שלו, לא נהיה חלק ממכבי".

בבית"ר קיבלת את סרט הקפטן, אבל אתה לא ממש מנהיג

"מנהיג לא חייב להיות אחד שצועק או עושה תנועות ידיים, וגם לא כזה שעורך את השיחות הארוכות בחדר ההלבשה. מנהיג מבחינתי זה גם אחד שייקח את הכדור כשהקבוצה לא בתקופה טובה וייתן גול, בישול או אפילו יבצע תאקל. גם על מסי, שאני מעריץ שלו, להבדיל אלפי הבדלות, אומרים שהוא לא מנהיג, אבל אז הוא מגיע ונותן לך מהלך גדול של מנהיגות".

הזכרת את ההערצה שלך למסי, זה עלה לך בביקורת אחרי שהעלית פוסט בו השמצת את רונאלדו ("כמה פעמים הוא נגע בכדור")

"כתבתי את זה בצחוק. העליתי את הפוסט הזה באינסטגרם והלכתי להתקלח. אחרי רבע שעה חזרתי וקיבלתי איזה 300 הודעות, בעיקר מאוהדי ריאל מדריד. מחקתי את הפוסט, הבנתי את הרעיון".

בוא נחזור אליך. אחת הביקורות עליך היא שאתה לא מספיק דומיננטי במשחק.

"אין ספק שאני צריך לדרוש יותר את הכדור ולהיות יותר מעורב. אני מודע לכך שאני יכול לעשות מהלך מצוין ואז להיעלם לעשרים דקות. זה אחד הדברים שאמרתי לעצמי שאני חייב לשדרג, וכבר רואים שיפור".

אומרים שאתה ילד טוב מדי במשחק.

"שומע את זה הרבה. זה האופי שלי, לא אכפת לי מה אומרים. מסכים שצריך להיות יותר דומיננטי, מצד שני אני מגיע למצבים ושם, מול השער, אני קילר אמיתי".

יש לכם חדר הלבשה עם שמות גדולים כמו עטר, דסה, שכטר, מיכה, גולסה, אתה, שכטר וייני. יש היררכיה ברורה?

"שום היררכיה, כולנו יחד. חדר ההלבשה זה הכוח שלנו".

"לא הייתי בשל לצאת לחו"ל"

אצילי מתחיל לחזור לעצמו, אבל הוא לא שוכח את התקופה המסויטת בספרד, בה התקשורת המקומית אפילו דיברה על הנזק שגרם לתדמית הכדורגלן הישראלי. "חוויתי שם מיני־טראומה", חושף הקשר. "הכתם נוצר כנראה בעקבות מה שקרה נגד אלאבס. נכנסתי במחצית והוציאו אותי אחרי עשרים דקות. זה היה הרגע הכי משפיל מבחינתי. רציתי לקבור את עצמי, לחזור הביתה. יכול להיות שטעיתי בבחירת הקבוצה, כנראה לא הייתי בשל מספיק לצאת לחו"ל".

אלי טביב אמר מראש שאתה יוצא לטיול בספרד.

"אולי הוא התבאס שעזבתי את בית"ר והעדפתי ללכת למקום אחר".

עוד לפני גרנדה, אצילי עבר עימות קשה עם הבעלים לשעבר של בית"ר. "טביב אמר שאני פצוע ולא הייתי", שב וטוען אצילי. "טביב קבע הכל בבית"ר, מלמעלה עד למטה. היה שלב שבו חשבתי כבר אולי להוריד את הראש כדי לא להיפגע, אבל בסוף ישבתי עם המשפחה ועם הסוכן שלי והחלטנו ללכת לבוררות".

איפה אתה בעוד שנתיים?

"עם מכבי ת"א בשלב הבתים של ליגת האלופות".

הוא כתב שכשהוא חזר זה לא היה בקטע של הוכחתי לכם, אבל זה לא מפריע לידיעות להוציא כותרות מלכלכות.

בכלל, בראיון בתחילת עונה שעברה עם שרון דוידוביץ', שרן דיבר על זה שבגלל הנתק של המועדון עם התקשורת ביום יום, הוא חושב שחשוב לייצר תוכן איכותי, כמו הראיון ההוא. הוא הסביר שהנתק מגביר את התופעה של שיח תקשורתי רדוד וצהוב, כי אין על מה לדבר, ולכן זה טוב שמידי פעם אנשים מהמועדון יוצאים ומדברים רציני. מאוד אהבתי שהוא אמר את זה, ומבחינתי הראיון שהיה בוואן עם מנספורד היה מעולה.

הראיון הזה סתמי ובכלל לא מובן לי למה לצנציפר. אם כבר יוצאים, עדיף שזה יהיה לאנשי תקשורת רציניים כמו שרון דוידוביץ' למשל.