Jump to content

התקשורת Vs מכבי - עונת 2018/19

duss21

Recommended Posts

חכה שהם יחתימו עוד כמה שחקנים וידברו שם על טרבל.

ינצחו את חדרה 4-1 מחזור ראשון וידברו על אליפות, מחזור חמישי רוטן מתנדנד ומנצח 2-1 את ב"ש בסמי עופר, מחזור 8 שחר אומר שהם עומדים מאחורי המאמן אחרי 3 הפסדים רצופים, מחזור 9 שחר חוסך במשכורת של רוטן.

תומר לוי התחיל

שיחה של דקה בטלפון עם מנכ"ל מכבי ת"א, בן מנספורד, היא זו שהביאה לסיום דרכו של טל בן חיים בקבוצת נעוריו. בניגוד לברק יצחקי שנפגש עם ראשי המועדון וגם קיבל תפקיד, לבלם בן ה-36 לא הוצע לפרוש ולקבל תפקיד במועדון.

הבקשה של גולדהאר לערוך את המשפט בעניין תביעת הדיבה נגד "הארץ" נדחתה בבית המשפט העליון הקנדי והתביעה תברר בישראל במקום בקנדה:

העליון בקנדה לבעלי מכבי ת"א: רוצה לתבוע את "הארץ"? רק בישראל

מיטש גולדהאר תבע את "הארץ" בשל כתבה שהופיעה בעיתון המודפס, והיו לה גם צפיות בקנדה באתר "הארץ" באנגלית ■ ברוב דעות הוחלט כי הפורום המתאים לניהול התביעה הוא ישראל ■ גולדהאר הציע בדיון בבית המשפט בקנדה לממן את הטסת העדים

בית המשפט העליון של קנדה הכריע היום (ד') כי תביעת הדיבה שהגיש המיליארדר הקנדי מיטש גולדהאר, בעליו של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב, נגד עיתון "הארץ" - תתברר בישראל.

הרקע לתביעה הוא כתבה שהופיעה במהדורה המודפסת של "הארץ" בישראל בסוף 2011, ובה תואר גולדהאר בין השאר כמי שמנהל את המועדון בצורה ריכוזית ומגלומנית. הכתבה פורסמה גם באתר האינטרנט של "הארץ" בשפה האנגלית, והיו לה 200-300 צפיות בקנדה. גולדהאר תבע את הכתב לשעבר דוד מרואני ואת מי שערך באותה העת את מדור הספורט, שלומי ברזל.

לאחר ששתי ערכאות נמוכות יותר דחו את הבקשה של "הארץ" כי התביעה תתנהל בישראל ולא בקנדה, היום החליט בית המשפט העליון בקנדה ברוב של 6 לעומת 3 כי ישראל, ולא קנדה, היא הפורום המתאים לתביעת הדיבה. בית המשפט קבע כי יש אמנם סמכות לבית משפט קנדי לדון בתביעה, אבל בנסיבות הנקודתיות זהו אינו הפורום הנאות.

אחת מהטענות של "הארץ" היתה כי עליו להתגונן בתביעה באמצעות שורה ארוכה של עדים ישראלים, שלא ניתן לכפות עליהם להגיע לקנדה, והדבר כרוך בהוצאות עצומות – ולכן הפורום הקנדי אינו מתאים.

בתגובה, גולדהאר הציע בדיון בבית המשפט בקנדה לממן את הטסת העדים. "הארץ" השיב על כך כי לא יעלה על הדעת שניתן יהיה לרכוש בכסף פורום קנדי.

טענה נוספת של "הארץ" היתה כי בעלי הון רבים מחזיקים במועדוני ספורט בעולם, ולכן לא ייתכן שבמקרה של תביעות דיבה על אירוע חדשותי בעיתון מקומי יהיה צורך להתגונן במדינות שונות, שהן לעתים מדינות עולם שלישי. טענה נוספת היתה שקנדה הפכה ל"בירת תיירות הדיבה" - וזאת בניגוד למגמה העולמית.

את "הארץ" ייצג עורך דין פול שבאס ממשרד Blakes הקנדי בשיתוף עם היועצים המשפטיים תמיר גליק וליטל רבינוביץ ממשרד ליבליך מוזר.

שלומי ברזל היה גם העורך של יציע העיתונות אאל"ט

לא מפתיע

אתה מתבלבל עם "ברזי" "מכביסט מלידה"

האפס ההוא שדרש שיחתימו את מאמן הפועל פ"ת עידן בראון ולא "מאמן כושר מהליגה המקסיקנית השניה"

שלומי ברזל מעולם לא עבד בערוץ הספורט, הוא היה עורך מדור ספורט וכתב בהארץ ואחר כך חצה את הכביש והפך להיות דובר של ההתאחדות

אתה מתבלבל עם "ברזי" "מכביסט מלידה"

האפס ההוא שדרש שיחתימו את מאמן הפועל פ"ת עידן בראון ולא "מאמן כושר מהליגה המקסיקנית השניה"

שלומי ברזל מעולם לא עבד בערוץ הספורט, הוא היה עורך מדור ספורט וכתב בהארץ ואחר כך חצה את הכביש והפך להיות דובר של ההתאחדות

"מכביסט מלידה"

לשאול את צנציפר\יוסי אהרוני\ידיעות אחרונות - מדוע צנציפר ממשיך לסקר את מסיבות העיתונאים של מכבי למרות שהוא לא מגיע לשם אף פעם.

ג'ורדי כבר לא איתנו בארץ, למה צנציפר ממשיך לא להגיע ובמקביל מסקר את הדברים כאילו היה שם.

זה נראה משהו קטן, אבל זה עיתון ברמה ארצית שמתיימר להיות כלי התקשורת מספר אחד. אז במקום צנציפר שולחים אחד שלא יודע אנגלית בכלל ואפילו לא מתיימר להחביא את זה. משה שיינמן.

אולי הגיע הזמן של מכבי למדר את ידיעות האחרונות. סיקור ברמה הנמוכה ביותר שיש ואם אין השקעה מצד העיתון, שמכבי ימדרו אותם.

נקודה קטנה למחשבה.

לשאול את צנציפר\יוסי אהרוני\ידיעות אחרונות - מדוע צנציפר ממשיך לסקר את מסיבות העיתונאים של מכבי למרות שהוא לא מגיע לשם אף פעם.

ג'ורדי כבר לא איתנו בארץ, למה צנציפר ממשיך לא להגיע ובמקביל מסקר את הדברים כאילו היה שם.

זה נראה משהו קטן, אבל זה עיתון ברמה ארצית שמתיימר להיות כלי התקשורת מספר אחד. אז במקום צנציפר שולחים אחד שלא יודע אנגלית בכלל ואפילו לא מתיימר להחביא את זה. משה שיינמן.

אולי הגיע הזמן של מכבי למדר את ידיעות האחרונות. סיקור ברמה הנמוכה ביותר שיש ואם אין השקעה מצד העיתון, שמכבי ימדרו אותם.

נקודה קטנה למחשבה.

אני לא חושב שזה באמת אפשרי למדר עיתון במדינה דמוקרטית ומכבי לא יכולה לאסור על ידיעות אחרונות מלהגיע לאירועים פתוחים לתקשורת. היא כן יכולה להחרים את צנציפר ברמה האישית ולא להתראיין לידיעות אחרונות אבל לאסור כניסה מוחלטת למסיבות עיתונאים זה לא נראה לי אפשרי.

אני לא חושב שזה באמת אפשרי למדר עיתון במדינה דמוקרטית ומכבי לא יכולה לאסור על ידיעות אחרונות מלהגיע לאירועים פתוחים לתקשורת. היא כן יכולה להחרים את צנציפר ברמה האישית ולא להתראיין לידיעות אחרונות אבל לאסור כניסה מוחלטת למסיבות עיתונאים זה לא נראה לי אפשרי.

אני מניח שאתה צודק אבל בגלל שאתה חיי במדינה שאתה חיי בה, אם ירצו למדר את ידיעות באופן משמעותי, יוכלו לעשות את זה.

אם רוצים, יכולים. אפשר לגרום לעובדי ידיעות אחרונות להקיא ממכבי ולהתעצבן.

לעשות ב"ש והפועל...אנחנו לא ממדרים אף אחד אחד אבל פשוט לא ידענו שצריך לשלם למי שחותמים איתו על חוזה (גם אם הוא לא בתוכניות המקצועיות כבר, עדיין צריך לשלם?)

הכדורגל שלנו מלא בכאלה. לעשות כזה.

ככה משנים מציאות ( על תזונאית בש שעוזבת)

לפני חמש שנים הוא נשלח לאוניברסיטה גרמנית ידועה בקלן, שאישרה כי אין חומרים אסורים באבקה. היא הבינה שגם משרד הבריאות הישראלי מסדיר את ייבוא תוספי המזון בישראל ואת סימונם, והסיקה שסימון מרכיבי המוצר נעשה כנדרש. כמו כן היא וידאה שרכישת המוצר התבצעה על ידי חנות אמינה. למרות זאת אריאלי ספגה ביקורת מבית הדין על כך שהבדיקה במעבדה התבצעה לפני חמש שנים והיה עליה לבדוק מאז את המוצר שוב.

כל האתרים עם דיווח רגיל על העונש/ההבנות מאופ"א, רק הצנציפח הזה עם כותרת - עונש קשה למכבי ת"א מאופ"א

חדש לך שאמא שלו מקבלת מסודנים?

כל האתרים עם דיווח רגיל על העונש/ההבנות מאופ"א, רק הצנציפח הזה עם כותרת - עונש קשה למכבי ת"א מאופ"א

גם אם העונש היה לכתוב 20 פעמים על הלוח "אני לא אקנה יותר שחקנים גמורים מהפועל" הוא היה אומר את זה

איזה תקשורת ספורט עלובה. האזנתי לצנציפר ותומר לוי ברדיו והם אשכרה אמרו שחיפה מאוזנת לעומת מכבי כי:

1. חיפה מכניסה יותר ממרצ'נדייז

2. שחר איש עסקים מנוסה מגולדהאר

3. חיפה מתנהלת נכון ובצורה מאוזנת.

אף אחד לא חשב שפשוט הבעלים מעביר עשרות מיליונים בשנה כספונסר?

בעוד ששני הסעיפים האחרונים הם סובייקטיבים ולא מדידים (למרות שמן הסתם גם הם לדעתי לא נכונים), אין מצב שחיפה מכניסה יותר מרצ'נדייז ממכבי, מאמין שזה אפילו לא קרוב.

חבורה של חובבנים.

בעוד ששני הסעיפים האחרונים הם סובייקטיבים ולא מדידים (למרות שמן הסתם גם הם לדעתי לא נכונים), אין מצב שחיפה מכניסה יותר

מרצ'נדייז

ממכבי, מאמין שזה אפילו לא קרוב.

חבורה של חובבנים.

האחרון גם לא נכון. השני לא רלוונטי.

בעוד ששני הסעיפים האחרונים הם סובייקטיבים ולא מדידים (למרות שמן הסתם גם הם לדעתי לא נכונים), אין מצב שחיפה מכניסה יותר

מרצ'נדייז

ממכבי, מאמין שזה אפילו לא קרוב.

חבורה של חובבנים.

למה אין מצב?

למה אין מצב?

בדקתי, לפי הדוחות הכספיים שהקבוצות פירסמו בזמנו חיפה הכניסה ב2015 249 אלף ש"ח ממכירת מרצ'נדייז, מכבי הכניסה 3.3 מליון.

ב2016 חיפה הכניסה 113 אלף ש"ח, מכבי הכניסה 7.5 מליון.

נקודה קטנה למחשבה.

אין שום מניעה חוקית לגוף פרטי להפלות אדם ספציפי (למשל למנוע ממנו להיכנס למבנה כשלאחרים מותר).

אחרי מספר אירועים של סלקציה מכוערת (אבל חוקית) של מזרחים ואתיופים בכניסה למועדוני בילויים, חוקקו בזמנו חקיקה ספציפית "חוק הסלקציה" שמונע אפליה על בסיס מוצא, נטייה מינית, דת וכו', אבל אני לא חושב שהחוק חל על מכבי תל אביב, וגם לא חושב שמדובר באפליה אסורה. לראש הממשלה נניח אסור יהיה להדיר עיתונאי מ"הארץ" ממסיבת עיתונאים.

אז אין מניעה חוקית, אבל יתכן שתקנון ההתאחדות שהוא "החוק" במקרה הזה מחייב לשתף אותו. אני חושב שהיה מקרה לא מזמן שיונס מסכנין העיף עיתונאית מהאיצטדיון וההתאחדות הענישה אותו.

למרות שאני חושב שמכבי צריכה לצאת למלחמת חורמה בממציפר ולהשפיל אותו פומבית בכל הזדמנות, אני בספק אם לאנשים העסוקים במכבי יש זמן להתעסק בקקה הזה

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%A8_%D7%94%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%94_%D7%91%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D,_%D7%91%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA%D7%99%D7%9D_%D7%95%D7%91%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%94_%D7%9C%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%AA_%D7%91%D7%99%D7%93%D7%95%D7%A8_%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%AA_%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%9D

העיתונאים פה פח אחד אחד

באמת שאם הייתי עיתונאי כל מה שהייתי עושה זה לגלוש בפורום וכבר הייתי צודק יותר מכל עיתונאי בארץ עם מקורות יותר אמינים ועובדות נכונות