Jump to content

התקשורת Vs מכבי - עונת 2018/19

duss21

Recommended Posts

אפתח את הנושא עם כתבת סיכום עונה מפוארת מבית היוצר של וואלה. על יצירת הפאר חתום יפתח קוכמן.

מצורפים פה הקטעים הרלוונטיים.

*הבחירות עצמן נעשו ע"י הגולשים. בכל קטגוריה היו 3 אפשרויות (לדוגמא' בקטגוריית הדעיכה נבחרו להצבעה סילבס, וידאר וראיקו). הכתב אחראי לתיאורים.

בנושא של אכזבת העונה, איסק קואנקה מקום שלישי, מכבי חיפה מקום שני וג'ורדי קרויף מקום ראשון (כי הרי ברור שמאמן רוקי שמוביל את הקבוצה שלו למקום שני זה אכזבה גדולה יותר מקבוצה עם תקציב 100 מליון בפלייאוף התחתון).

עונת האימון העגומה של ההולנדי התעלתה על הפלופ של באר שבע ועל הירוקים, שאיכשהו שוב הצליחו לאכזב בגדול ורשמו את העונה הכי גרועה שלהם ב-40 השנים האחרונות. שש העונות של קרויף במכבי תל אביב הסתיימו במקביל ל-22 של ארסן ונגר בארסנל וקשה שלא לשים לב לקווי הדמיון בין הקדנציות של השניים. שני אנשי המקצוע המצוינים הגיעו למדינות זרות עם רעיונות ושיטות חדשניים והשיגו תוצאות מהירות, אך לאחר החצי הראשון של כהונתם חדלו להביא הישגים וסיימו את דרכם אחרי שהמועדונים שבעו מאכזבות. כמו שאוהדי ארסנל עושים עבור הצרפתי, לקראת פרידה כישלונותיו של קרויף הונחו בצד ובימים אלה הוא מונף על ידי השחקנים וזוכה לתשואות מהיציעים - אבל זה לא מספיק כדי להשכיח כמה כושלת הייתה הירידה שלו לקווים.

בנושא הפארסה, למרבה ההפתעה סטיב מקלארן הגיע רק למקום השלישי, אבל הוא לא הסיפור. הקורבן שיר צדק הגיע למקום הראשון למרות שהוא זכאי.

מעלליו של מאמן נבחרת אנגליה לשעבר בקרית שלום היו הזויים והעונה המטורללת של בית"ר ובן זקן היא מגה פארסה בכל קנה מידה, אבל על השכונה הישראלית הצליחה לגבור במקרה הזה דווקא חברת התרופות שלקחה לבלם הפועל באר שבע עונה שלמה בדיוק כשהוא בשיא הקריירה. ההשעיה של צדק הסעירה את הליגה, הובילה למבול של שמועות שטרם התייבש כליל ונתנה את האות לרצף טלטלות שאיים להכריע את האלופה - והכל בגלל טעות באריזה. לא ייאמן.

ניסיתי אבל עדיין לא הצלחתי להבין מהם מעלליו ההזויים של מקלארן, אשמח אם תאירו את עיניי.

המשחק של העונה, התיקו של בש וחיפה.

באר שבע הייתה בפיגור כפול ובדרך להפסד ביתי ראשון שהיה מאפשר לבית"ר להשתוות לחבורה של בכר למחרת - אך אוהדי האלופה יצרו הר געש של ממש ובן בסט מצא עצמו הפעם בצד הלא נכון של שער שוויון על הבאזר. טירוף מוחלט.

הדעיכה של העונה: במקום השלישי חיים סילבס, במקום השני וידאר קיארטנסון ובמקום הראשון פרדראג ראיקוביץ'.

עונתו השלישית של השוער הסרבי בישראל הייתה חלשה באופן ניכר מקודמותיה, ופתאום הפוטנציאל האדיר שנרכש בכסף גדול לכבוד העלייה לליגת האלופות בזמנו הרגיש העונה קצת כמו נטל עבור מכבי תל אביב. העימות שלו עם אוהדי הקבוצה אחרי ההפסד להפועל חיפה בפתיחת הפלייאוף העליון רק הדגיש את הצורך של שני הצדדים בפרידה והוא עומד לעזוב את קרית שלום ללא אף תואר משמעותי (רק גביע הטוטו). בינתיים, חואן פאבלו שנזרק כדי לפנות לו מקום חגג העונה גביע בקפריסין. כוחה של קארמה.

חחחחחחח הקטע עם צדק גדול!

הפארסה היא חברת התרופות, לא שיר צדק עצמו ולא באר שבע שמטייחת את העניין באומנות מרגע שהוכרז.

בגדול יש דברים שהם נכונים, אבל איך לעזאזל הפכנו לאכזבת העונה מס' 1?

איך לא הכל שם מכבי חיפה? כל דבר שלילי שיכול להיות בעונה הזאת צריך לבוא מהכיוון שלהם.

וואלה ספורט זה אתר של מזדיינים, ברור שילכלכו עלינו ויגנו על השחקן של המאמי הלאומית, שנפל קורבן לטעות של חברת הייצור.

זו הוכחה מספיק טובה לאיזו רמת פתטיות וואלה ספורט הגיעו..

וואו. איך אין לעיתונאי בושה לכתוב דבר כזה?

"יפתח קוכמן, בן 26 מבאר שבע, נשלח על ידינו לסטאז' בוואלה! והתקבל למשרה קבועה בתפקיד עורך תוכן. יפתח מעבד את המידע המגיע למערכת, עורך טקסטים ועוד."

עוד בחור מהיבול הבאר שבעי...מה אתם מתרגשים...

אכזבת העונה: העונה של הפועל תל אביב. חשבתי שאני אעקוב אחרי העונה המצחיקה שלהם בימי שישי בכל מיני מגרשי שפל מצחיקים, וכל שבוע נצחק מחדש, אבל ברגע האמת מסתבר שהם לא באמת מעניינים.
פארסת העונה: דורון בן דור יורד למוקצה יניב קטן בשידור חי ומחלק פרסים למי שיגיד בשידור את מי הוא היה מעלה על ג'ינס של דיזל ומעיף ליציע.
המשחק של העונה: ה3-1 על חיפה, או יותר נכון, מה שהיה אחרי אותו משחק (ע"ע פארסת העונה)
הדעיכה של העונה: המערכת החיסונית של ג'ון אוגו. המלריה אוכלת כל חלקה טובה :(

אף מילה על העונה הכי גרועה שלנו בארבעים השנים האחרונות?

מה אתה מופתע, הוא אוהד של הפועל באר שבע, הוא לא יודע מה קרה בכדורגל לפני 2015.

שכחתי לציין. הבחירות עצמן נעשו ע"י הגולשים. בכל קטגוריה היו 3 אפשרויות, לדוגמא בקטגוריית הדעיכה נבחרו להצבעה וידאר וראיקו. הכתב אחראי לתיאורים.

בגדול יש דברים שהם נכונים, אבל איך לעזאזל הפכנו לאכזבת העונה מס' 1?

איך לא הכל שם מכבי חיפה? כל דבר שלילי שיכול להיות בעונה הזאת צריך לבוא מהכיוון שלהם.

חשבתי כמוך, ואז הבנתי שחיפה פשוט לא מעניינת כדי שיזכרו אותם כ״אכזבת העונה״

מה גם שהם מחזיקים בתואר הזה כבר מלא שנים והגיע הזמן לרענון..

וקצת רצינות, חבורה של בני זונות שלא מנסים אפילו להסתיר את הכוונות שלהם בכל מילה שהם כותבים, כל התקשורת

חשבתי כמוך, ואז הבנתי שחיפה פשוט לא מעניינת כדי שיזכרו אותם כ״אכזבת העונה״

מה גם שהם מחזיקים בתואר הזה כבר מלא שנים והגיע הזמן לרענון..

וקצת רצינות, חבורה של בני זונות שלא מנסים אפילו להסתיר את הכוונות שלהם בכל מילה שהם כותבים, כל התקשורת

מניח שאתה צודק...

ולגבי התקשורת - פשוט עצוב ומביך.

"עיתונאים" אפילו לא מנסים להסתיר את האג'נדה שלהם, גם כשהם אמורים לכתוב ביקורת עניינית.

אף מילה על העונה הכי גרועה שלנו בארבעים השנים האחרונות?

דווקא על זה נראה לי שהבנת לא נכון.

תקרא שוב ותראה שהוא התייחס למכבי חיפה:

"על הירוקים, שאיכשהו שוב הצליחו לאכזב בגדול ורשמו את העונה הכי גרועה שלהם ב-40 השנים האחרונות."

שמע הוא דביל רציני אבל אין סיכוי שמישהו יכתוב שזאת העונה הכי גרועה שלנו ב-40 שנים האחרונות. אפילו שליימה לא מסוגל לומר דבר כזה (תוך כדי היחנקות כמובן)

דווקא על זה נראה לי שהבנת לא נכון.

תקרא שוב ותראה שהוא התייחס למכבי חיפה:

"

על הירוקים, שאיכשהו שוב הצליחו לאכזב בגדול

ורשמו את העונה הכי גרועה שלהם ב-40 השנים האחרונות."

שמע הוא דביל רציני אבל אין סיכוי שמישהו יכתוב שזאת העונה הכי גרועה שלנו ב-40 שנים האחרונות. אפילו שליימה לא מסוגל לומר דבר כזה (תוך כדי היחנקות כמובן)

טוב אפשר לקרוא את זה גם ככה. למרות שקראתי את זה מלא פעמים והבנתי אחרת, ואני ממש לא מתקשה בהבנת הנקרא.

אבל טעות שלי, כנראה שאתה צודק.

לגבי יפתח קוכמן -

ככל הידוע לי הוא "סגן עורך ראשי" בוואלה ספורט ואם אני לא טועה זה המצב בשנתיים האחרונות פלוס מינוס.

זכור לי שהיה סגן עורך בשם דוד רוזנטל, ולא יודע איפה הוא היום.

מאז שהוא בתפקיד אנחנו רואים שוואלה ספורט מציגה כותרות וסגנון עריכה מגמתי אנטי-מכבי (אבל לא רק, אלא בכלל כותרות פרובוקטיביות ולעיתים שקריות למדי שנועדו למשוך קליקבייטס).

אז אני חושב שהוא האחראי לכך שבשנתיים האחרונות וואלה נהיו אתר ספורט מגעיל, שיישר קו עם הסגנון השקרי שמקדש את הקליקים ולא את האמת.

כמו כן נראה שביחס למכבי עצמה הוא גם בן זונה לא קטן.

בחיי שהרבה מדי כותרות לאירועים מסויימים בהקשר של מכבי מנוסחות באופן אנטי-מכבי, או מביאות ציטוטים שליליים שהוצאו מהקשרם בקשר למכבי.

לגבי יפתח קוכמן -

ככל הידוע לי הוא "סגן עורך ראשי" בוואלה ספורט ואם אני לא טועה זה המצב בשנתיים האחרונות פלוס מינוס.

זכור לי שהיה סגן עורך בשם דוד רוזנטל, ולא יודע איפה הוא היום.

מאז שהוא בתפקיד אנחנו רואים שוואלה ספורט מציגה כותרות וסגנון עריכה מגמתי אנטי-מכבי (אבל לא רק, אלא בכלל כותרות פרובוקטיביות ולעיתים שקריות למדי שנועדו למשוך קליקבייטס).

אז אני חושב שהוא האחראי לכך שבשנתיים האחרונות וואלה נהיו אתר ספורט מגעיל, שיישר קו עם הסגנון השקרי שמקדש את הקליקים ולא את האמת.

כמו כן נראה שביחס למכבי עצמה הוא גם בן זונה לא קטן.

בחיי שהרבה מדי כותרות לאירועים מסויימים בהקשר של מכבי מנוסחות באופן אנטי-מכבי, או מביאות ציטוטים שליליים שהוצאו מהקשרם בקשר למכבי.

באמת משהו מאוד רקוב בוואלה בשנים האחרונות.

יש לי תחושה שכל עניין הקליקבייטים והזבל שנכתב שם (חלק ניכר ממנו בעמוד הפייסבוק שלהם) נובע מעניין כלכלי נטו.

מנסים להביא עוד תנועה לאתר בגלל הכנסות נמוכות.

לגבי רוזנטל - לא ידעתי שהוא היה סגן עורך שם אבל אני זוכר טוב את הכתבות שלו.

אהבתי מאוד את הכתיבה שלו, סגנון בלייזר כזה. קליל, בלי מלא חשיבות עצמית.

לעומת מלא כתבים שלהם שכותבים בסגנון מאוד מעצבן.

סטייל יוסיפוביץ' כזה - "כשנכנסתי למנהרת השחקנים ראדי אמר לי ש..." .. טוב מה אתה עף, כאילו לקחת לצד את לברון והרצתם דאחקות על טיירון לו.

קיצור נהיו אתר מעצבן ובלתי נסבל