Jump to content

נושא ציטוטים מהעולה החדשה - עונת 2018/19

Sawyerdroid

Recommended Posts

כל מה שאתה אומר הוא נכון אבל גם הכסף שלא הולך לקבוצה הבוגרת- משפר אותך כארגון. צוות זר לנוער, צוות זר לבוגרים- משפר אותך. הכל משפר אותך. זה פחות קריטי בתמונה הגדולה אם זה לחלוץ זר או למחלקת הנוער. וכן, כסף משפר אותך, הוא מביא לך מנהלים טובים יותר למשל. הוא מאפשר לך להוציא לפועל כל מיני תוכניות והחלטות.

אני חושב שמה שהוא מנסה להגיד זה שאנחנו לא בית"ר של גאידמק ואפילו לא באר שבע של אלונה וחיפה של יענקל'ה. זה ברור שהכסף משמעותי ומשחק תפקיד מרכזי, בעיקר בתקציב שחקנים של הקבוצה הבוגרת, אבל ההבדל בין למיץ' לשאר האנשים שהיו פה עד עכשיו הוא שהכסף בראש ובראשונה משמש לבניית ארגון. אם זה לא היה ברור מכל המהלכים שנעשו בעבר אז סדרת הרעיונות שבאו בשבועות האחרונים חידדה את הנושא עוד יותר. מיץ' משקיע את הכסף מתוך מחשבה לבנות ארגון שיום אחד בתקווה יצליח להחזיק את עצמו. אלונה ויענק'לה בנו קבוצות שבמקסימום מצליחות להתקיים בעצמן עונה-שתיים כשיש הצלחות יוצאות דופן באירופה. זה כל ההבדל.

מיץ' מקדם אמנם בעיקר את מכבי, אבל על הדרך מוביל את כל הכדורגל הישראלי קדימה. ההתנהלות לפני מיץ' הייתה לקדם בעיקר את הקבוצה שלך ועל הדרך לדאוג לחשבון הבנק של הכדורגלן הישראלי.

אני חושב שמה שהוא מנסה להגיד זה שאנחנו לא בית"ר של גאידמק ואפילו לא באר שבע של אלונה וחיפה של יענקל'ה. זה ברור שהכסף משמעותי ומשחק תפקיד מרכזי, בעיקר בתקציב שחקנים של הקבוצה הבוגרת, אבל ההבדל בין למיץ' לשאר האנשים שהיו פה עד עכשיו הוא שהכסף בראש ובראשונה משמש לבניית ארגון. אם זה לא היה ברור מכל המהלכים שנעשו בעבר אז סדרת הרעיונות שבאו בשבועות האחרונים חידדה את הנושא עוד יותר. מיץ' משקיע את הכסף מתוך מחשבה לבנות ארגון שיום אחד בתקווה יצליח להחזיק את עצמו. אלונה ויענק'לה בנו קבוצות שבמקסימום מצליחות להתקיים בעצמן עונה-שתיים כשיש הצלחות יוצאות דופן באירופה. זה כל ההבדל.

מיץ' מקדם אמנם בעיקר את מכבי, אבל על הדרך מוביל את כל הכדורגל הישראלי קדימה. ההתנהלות לפני מיץ' הייתה לקדם בעיקר את הקבוצה שלך ועל הדרך לדאוג לחשבון הבנק של הכדורגלן הישראלי.

אין בזה ספק אבל על מנת לייצר ארגון כזה, שישפר את הקבוצה הבוגרת ואולי יום אחד ניהיה עצמאיים(היום הזה מאד מאד רחוק) נשפך פה כסף חולני. וזה כן מהווה יתרון בכל האספקטים

של מועדון כדורגל. גם כח משיכה אגב לשחקנים. לא צריך להתנצל על זה, לגמרי לא. אבל גם לא לעשות הנחות. בעיני זה טבעי שהמועדון הגדול במדינה גם יתוחזק ברמה כזאת אבל כן- הוא מתוחזק מאד מאד מאד.

אין בזה ספק אבל על מנת לייצר ארגון כזה, שישפר את הקבוצה הבוגרת ואולי יום אחד ניהיה עצמאיים(היום הזה מאד מאד רחוק) נשפך פה כסף חולני. וזה כן מהווה יתרון בכל האספקטים

של מועדון כדורגל. גם כח משיכה אגב לשחקנים. לא צריך להתנצל על זה, לגמרי לא. אבל גם לא לעשות הנחות. בעיני זה טבעי שהמועדון הגדול במדינה גם יתוחזק ברמה כזאת אבל כן- הוא מתוחזק מאד מאד מאד.

בדיוק.

אני לא רואה סיבה להתנצל או להרגיש רע שמכבי תל אביב, המועדון הגדול והמפואר בארץ, הוא גם המועדון בעל התקציב הגדול ביותר.

אל תתנו לאנדרדוגים ולרומנטיקנים בשקל את התענוג.

אני מרגיש שהעניין האמיתי כאן זה שמכבי היא שוב פלטפורמה לחידושים ניהולים, מקצועיים. היא היתה כזאת בעבר גם ברגל(ג'רי) וגם בסל(מזרחי). מכבי פשוט מועדון עיניני מידי ומכוון מטרה בדנא שלו. לכן השילוב של מיטש כל כך טבעי. אבל את המקצוענות וההתמקדות, הכנסות הטבעיים לא מאפשרים. ולא צריך לשכוח את זה.

בלי קשר אליכם - אני אף פעם לא הבנתי את הטענה שאם מועדון מסויים יפעל בצורה מסויימת זה ישפר את הכדורגל הישראלי כולו.

התהליכים שאתם עושים, טובים או לא, משפיעים עליכם. לא על הליגה.

שינויים שישפיעו על כולם חייבים להיות שינויים אירגוניים במערכת כולה.

בלי קשר אליכם - אני אף פעם לא הבנתי את הטענה שאם מועדון מסויים יפעל בצורה מסויימת זה ישפר את הכדורגל הישראלי כולו.

כי אם אני מביא מנג׳ר מקצוען, ונותן בראש לליגה, אז אתה (טוב, בעצם אצלכם לא.., אבל קבוצות אחרות) מחר ילכו ויעתיקו, וזה ישפר את הרמה של כולם.

ככה לגבי מאמנים זרים, נוער, וכו. ועם האוכל בא התיאבון.

נניח, רק נניח, ומחלקת הנוער של מכבי תל אביב ממש ממש ממש טובה, והיא מגדלת בערך 25-30 שחקנים כל שנתון, ובסוף מתוכם בערך 15 שחקנים משחקים בליגת העל (מכל שנתון) כשהבסיס של הכדורגל שלהם טוב מאוד, זה לא משפר את הכדורגל הישראלי?

ראה ערך GPSים

איזה חשיבה צרה של אוהד הפועל.

מחלוקת ברשותך.

אם קבוצה X מביאה מאמן כושר מחו"ל שמביא איתו טכניקות אימון לרבות GPS והקבוצה הזאת מראה שיפור בכושר הגופני, אחרי שנה בכל הליגה יש חזיות GPS

אם קבוצה מסויימת מביאה מאמן מחו"ל עם שיטות אימון חדשניות, אחרי שנה כל הליגה מאמצת ממנו דברים

אם קבוצה X מקימה קבוצת בת כדי לאמן שם את השחקנים באותה שיטה כמו בקבוצת האם ( כפי שעושים בחו"ל ) כשקבוצות אחרות רואות שזה מצליח הן ממהרות להקים גם קבוצות בת משלהן

ואחרי הלקח של השנה- אני מבטיח לך שתראה הרבה יותר השקעה בנוער וניסיון לשלב שחקנים צעירים בכל הליגה.

אז כן יש השפעה למקצועיות של קבוצה על השיפור של כל שאר הליגה.

ואם זה לא מספיק לך, אתה מוזמן להוריד את הסרט מניבול , עובדתית אחרי ההצלחה שלהם כולם העתיקו וכולם התקדמו.

על זה אנחנו מסכימים. מסכים גם עם קמחי, לא צריך להתנצל על הכסף הגדול. זה לא שאם לאחרים הייתה האפשרות הם לא היו בוחרים בה.

אי אפשר להסביר לאוהד קבוצה שמתנגדת אידאולוגית ומעשית לכדורגל מקצועני שקבוצות מקצועניות בליגה שלו ישפרו את רמת הליגה

תרשה לי לשאול אותך שאלה - כמה שנים יש GPS בכדורגל? באיזו שנה הקבוצה שלך התחילה להשתמש בו?

אני יכול לשאול אותך שאלות בסגנון דומה על מנדיונדו, ומערך שיווק ועוד דברים שמכבי הייתה הראשונה לעשות וקבוצות עשו אחריה. אפשר להתווכח אם זה מקרי או לא (או אם בכלל לדברים האלה יש חשיבות מקצועית), אבל עובדתית זה המצב - מכבי התחילה וכולם העתיקו.

אני חושב שהמקרה של מכבי הוא מיוחד במובן שמיץ' לא היה הראשון לשפוך עשרות מיליונים על שכר. הרבה עשו זאת לפניו ללא הצלחה. גם בהתחלה זה לא עבד לו. השינוי החל (שוב, באופן מקרי או לא) רק כשנכנסו המון שינויים שלא קשורים ישירות לסגל הקבוצה. מכאן, שהמסקנה המתבקשת היא שיש קשר בין ההצלחה המקצועית לבין הדברים. זה לא מפתיע שכל קבוצה בליגה שיש לה מעל תקציב מינימום התחילה לחקות את מכבי. אני מניח שבעלי הקבוצות הגיעו למסקנה שזו הדרך להתקדם, מה גם שזה יותר זול כלכלית מלהעמיד סגל בעשרות מיליונים בכל שנה.

אלונה ובכר אמרו לא פעם ובפה מלא שהם העתיקו ממכבי והתאימו את הדברים אליהם, שחר ניסה להעתיק עם מנהל מקצועי אבל לא באמת נתן להם אפשרות להחליט לבד וכמו שהזכירו פה GPS והשקעה בשיווק.

ב"ש מעתיקה הכל ממכבי. הכל.

חיפה מעתיקה גם כן פה ושם (מנהל מקצועי זר, מאמן זר, צוות זר, gps, ועכשיו גם מנהל מקצועי זר לנוער).

חיפה מעתיקים שירים

סלליך: "מכבי תל אביב לא תזכה יותר באליפות בפער כזה".

הפעם האחרונה שמישהו אמר משהו דומה (בכר:"אין סיכוי שמכבי תביס אותנו".) וציטטתי אותו זה נגמר בדיוק בדבר שהוא היה בטוח שלא יקרה...

באיזה קטע הוא אומר את זה? לא מבין את החוצפה שלהם.

הפעם האחרונה שמישהו אמר משהו דומה (בכר:"אין סיכוי שמכבי תביס אותנו".) וציטטתי אותו זה נגמר בדיוק בדבר שהוא היה בטוח שלא יקרה...

באיזה קטע הוא אומר את זה? לא מבין את החוצפה שלהם.

אנחנו לא נבכה אם ניקח אליפות רק עם 15 הפרש.

בכלל בשבוע האחרון שחקני האלופה בליגה ללא מכבי פותחים את הפה יותר מדי הם לא לומדים שם כלום.

קניתי אליפות ב-20 הפרש בשנה הבאה ושסלליך יגיד אמרתי לכם

תרשה לי לשאול אותך שאלה - כמה שנים יש GPS בכדורגל? באיזו שנה הקבוצה שלך התחילה להשתמש בו?

אני יכול לשאול אותך שאלות בסגנון דומה על מנדיונדו, ומערך שיווק ועוד דברים שמכבי הייתה הראשונה לעשות וקבוצות עשו אחריה. אפשר להתווכח אם זה מקרי או לא (או אם בכלל לדברים האלה יש חשיבות מקצועית), אבל עובדתית זה המצב - מכבי התחילה וכולם העתיקו.

אני חושב שהמקרה של מכבי הוא מיוחד במובן שמיץ' לא היה הראשון לשפוך עשרות מיליונים על שכר. הרבה עשו זאת לפניו ללא הצלחה. גם בהתחלה זה לא עבד לו. השינוי החל (שוב, באופן מקרי או לא) רק כשנכנסו המון שינויים שלא קשורים ישירות לסגל הקבוצה. מכאן, שהמסקנה המתבקשת היא שיש קשר בין ההצלחה המקצועית לבין הדברים. זה לא מפתיע שכל קבוצה בליגה שיש לה מעל תקציב מינימום התחילה לחקות את מכבי. אני מניח שבעלי הקבוצות הגיעו למסקנה שזו הדרך להתקדם, מה גם שזה יותר זול כלכלית מלהעמיד סגל בעשרות מיליונים בכל שנה.

עם ה-GPS למשל אני יודע בוודאות ששקלו את העניין אצלנו עוד קצת לפני שהתחלתם, אך פסלו את זה כי העלויות היו יקרות מדי. החברות שמוכרות את זה פנו לכל הקבוצות בכל הליגות הבכירות באירופה (כאילו, לליגה הבכירה בכל המדינות), אז מן הסתם זה נשקל אצלנו, ואני מעריך שאצל עוד קבוצות בליגה, אבל זה אני לא יודע בוודאות כמו עלינו.

אחרי זה, כשהעלויות ירדו, הכניסו את זה לקבוצה.

אבל אני גם יודע שהשימוש בזה אצלנו הוא כמעט ואפסי, וכך גם אצל לא מעט קבוצות בליגה. למה? כי צריך אנשים שיתעסקו בזה, ינתחו את הנתונים, יסיקו מסקנות ויעקבו אחר השינויים. וזה אנשי סגל שאין כסף אליהם. יש לכם צוות מקצועי שלם של 2 מאמני כושר, 6 אנשי רפואת ספורט, אנליסט ואיש של מדעי-הספורט. לנו העוזר מאמן הוא גם הסקאוט והמנהל מקצועי של הנוער.

מאמני כושר אומרים שהם היו מתים לעשות אימונים כמו אצלכם, אצל חיפה ואצל באר שבע, אבל אין משאבים לזה.

השינויים שאתם עושים הם אחלה, באמת, אבל כדי להטמיע אותם צריך כסף, וכסף שיושקע ספציפית בדברים האלו. כל עוד זה לא קורה, וזה הרי משהו שאין לאף קבוצה ספציפית שליטה עליו על קבוצות אחרות, זה לא ישנה כלום לשאר הליגה.

הלוואי וזה יוטמע בכל הליגה, ואני מאמין שזה אפשרי. אבל זה משהו שחייב לבוא מתוך המערכת. דרישות של ההתאחדות או המנהלת, ושיתוף פעולה שלם, גם תקציבי במקרה הצורך.

עד מכבי לא ראו בזה משהו כל כך נחוץ איך אמר אלי אוחנה צ'יפים שמיפים.

אבל אני גם יודע שהשימוש בזה אצלנו הוא כמעט ואפסי, וכך גם אצל לא מעט קבוצות בליגה. למה? כי צריך אנשים שיתעסקו בזה, ינתחו את הנתונים, יסיקו מסקנות ויעקבו אחר השינויים. וזה אנשי סגל שאין כסף אליהם. יש לכם צוות מקצועי שלם של 2 מאמני כושר, 6 אנשי רפואת ספורט, אנליסט ואיש של מדעי-הספורט. לנו העוזר מאמן הוא גם הסקאוט והמנהל מקצועי של הנוער.

אם יש לך אנשים שלא יודעים להשתמש בטכנולוגיה זאת לא אשמת הטכנולוגיה בדיוק כמו הואר בארץ.

נניח, רק נניח, ומחלקת הנוער של מכבי תל אביב ממש ממש ממש טובה, והיא מגדלת בערך 25-30 שחקנים כל שנתון, ובסוף מתוכם בערך 15 שחקנים משחקים בליגת העל (מכל שנתון) כשהבסיס של הכדורגל שלהם טוב מאוד, זה לא משפר את הכדורגל הישראלי?

מכיר את זה שמדברים על זה ששחקנים זרים מגיעים לארץ ותוך וחודש או חודשיים הרמה יורדת ואומרים שהם התרגלו לליגה הישראלית?

אותו דבר כאן. כשהרמה באימונים נמוכה, תוך כלום זמן העבודה נזרקת ברובה לפח והרמה יורדת.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.