Jump to content

פסיכומטרי

Hyper

Recommended Posts

אזרוק עצה קטנה על הדרך,

תברר כמה שאתה צריך לפני שאתה בכלל נרשם.

אני סתם בזבזתי זמן וכסף על הקורס, יכולתי לקבל את התוצאה שאני צריך בלי ללמוד, בטח בלי לקחת קורס שם.

הטעות שלי הייתה שהחלטתי לאן אני הולך אחריי שכבר היו לי ציונים. וזה לא תאם אחד את השני.

קיצר לבדוק לפני שמבזבזים זמן וכסף.

מה הלחץ?

אתה מודע לזה שפסיכומטרי תופס ל-5 שנים

ויש לך את יב ו-3 שנים צבא ואז הפסיכומטרי יתפוס רק לשנה אחת? בהנחה שאתה מתגייס ומשתחרר באוגוסט

בהנחה שזה לא השתנה

תופס לכל החיים

אם יש לו זמן וראש להשקיע זה דווקא לא רעיון רע. מכיר אנשים שאחרי הצבא לא השלימו כלום וישר התקבלו ללימודים.

זה גם יעזור לך אם תחליט שתרצה עתודה...

ממליץ לעשות "סקר שוק" לפני.

לדוגמה, בשביל הנדסה בבן גוריון תצטרך רק כמותי גבוה, לא מסתכלים על ציון כללי.

כנראה שזה תלוי מוסד אז. בתל אביב לכל החיים.

טוב לאחר בירור, נכון.

בין 7 ל10 שנים ברוב המוסדות וכנראה שבתל אביב זה פור לייף.

אחותי שיפרה אצל מאשה בסופו של דבר (בפעם השנייה) והיא לא חוותה את מה שכתבת אבל הנה, גם לכאן יש דעות שונות, בדיוק כמו הדעה שלי על הקורס של יואל גבע.

אם היית נותן לי רק את הלומדה ואת הספרים לא הייתי מגיע שוב לקורס המייגע שלהם. אבל זה אני. אגב, יש סיכוי גדול שאתה צודק וזה בהחלט תלוי במורה. אני לא אכתוב את השם של המורה אבל רק אציין שהוא פוטר ממש בסיום הקורס והוא כרגע לא עובד שם לפי הבנתי.

נ.ב

בדקתי, הלומדה עדיין פתוחה אצלי :blink:

ברור שאלה דעות אח. רק שאתה רשמת שכל מי שעשה בגבע היה יכול להצליח בלי, או מתבייש להגיד.. וזה לא מדוייק בעליל.

בכל מקרה גם אני שמעתי דברים טובים על הקורס של מאשה. זה מה שגרם לי להתחיל שם.

אני עכשיו מסיים כיתה יא ומתכוון לקחת את הקורס בחופש, עדיין לא החלטתי מה אני רוצה ללמוד, מתאר לעצמי שאיזה סוג של הנדסה (מתאים למה שאני לומד היום) השאיפה היא שכל האפשרויות יהיו פתוחות לפני

כמו שאמרו פה לפני פחות מומלץ בנקודת הזמן שאתה נמצא בה. היו לי בקורס חבר׳ה כמוך והם די התקשו עם חלק גדול מהחומר (לצד חלקים שהם תפרו)

בקיצור, צריך לבוא בדף חלק אם אתה בונה על ציון של 650 צפונה.

ברור שאלה דעות אח. רק שאתה רשמת שכל מי שעשה בגבע היה יכול להצליח בלי, או מתבייש להגיד.. וזה לא מדוייק בעליל.

בכל מקרה גם אני שמעתי דברים טובים על הקורס של מאשה. זה מה שגרם לי להתחיל שם.

הכוונה שלי הייתה שמי שהצליח בגבע היה מצליח בכל מקום, אבל זו נטו החוויה שלי וזה בסדר אם לא תסכים איתי גם על הנושא הזה.

בשונה למשל מזינוק, שתסכים איתי שלא כל מי שהולך לשם היה מצליח ביואל גבע? כיתה של 45 תלמידים שהמורה רץ ולא מסביר כלום (כנראה שלא כולם זה אורי העליון) או יותר נכון לא מתעמק בשום דבר זה לא הדבר הטוב שיותר לחבר'ה עם לקויות למידה.

אגב, אני כ"כ נחרץ מכמה סיבות, א' בזמנו בת הזוג שלי עבדה שנה שלישית בזינוק וקיבלתי את כל החומרים שלהם (הם עד עכשיו אצלי למי שרוצה) והם לא שונים במבחר שלהם מיואל גבע. היתרון של יואל זו הלומדה והכאילו עצמה שהוא משדר ומאז לכל בית ספר גדול יש לומדה בדיוק כמו של יואל.

מה שנחמד אצל יואל גבע זה שאחרי שזיוני אותך ב7000-10000 שקל לקורס (תלוי בן כמה אתה) הקורס השני הוא ב2700 שקל +-

מנסיון אישי, ממש לא כדאי לך לעשות פסיכומטרי בשלב הזה. אני התפתיתי לעשות את הפסיכומטרי בסוף י"א, כדי להיפטר מזה כמה שיותר מהר, וזאת היתה טעות.

דבר ראשון, בגיל הזה אתה לא יודע לאיזה ציון אתה שואף. ככל הנראה תתחיל ללמוד בעוד מינימום 4 שנים, וגם אם נראה לך שיש לך כיוון כנראה ישתנה עוד אלף פעם. הידיעה שאין לאן לשאוף אוטומטית מורידה את הציון.

דבר שני, לעשות את הפסיכומטרי עוד 4 שנים אוטומטית יעלה את רף המקסימום שלך, כי תהיה יותר חכם ממה שאתה עכשיו.

*אם אתה גאון ברמה שאתה יכול לקבל יותר משבע מאות בלי לחרוש (ואתה לא מתכנן ללמוד רפואה) אז אתה יכול לעשות עכשיו.

*אם יש לך משמעת עצמית ברזל ושמת לב לזה שאין לך בעיה לשבת שעות על התחת וללמוד (ברמה שזה באמת כיף לך) אז אתה יכול לעשות עכשיו.

במקרה שלך הייתי ניגש רק במידה ואתה חזק במתמטיקה וטוב מאוד באנגלית(מאוד משנה את החוויה שלך בהתכוננות) , אם לא, הייתי מחכה לשלב בחיים שבו באמת תוכל לפנות לזה כמה חודשים ולהיות 100% בתוך התהליך של זה כדי למקסם את הציון..

אם אתה בקטע של לצמצם עלויות אני ממליץ לך על רפואה לעם, זה עולה איזה 1400 שקל והרמה ממש טובה, לפחות איפה שאני הייתי(בסניף בראשון).

אני גם ממליץ על יואל גבע

ועל המורה שנקרא אורי העליון הוא באמת רמה מעל

ובכל מקרה כמו שהרבה כתבו אתה כיתה יא חבל לך למהר ולעשות

בעיקר כשאתה לא יודע מה אתה רוצה ללמוד

אני עשיתי פעמים פסיכו ובכלל כדי ללמוד הנדסה איפה שאני לומד היום לא הייתי צריך את הפעם השנייה