Jump to content

מקרים בהם אוהד פרץ לדשא להכות שחקן

YellowHell

Recommended Posts

אהלן,

אני מחפש מקרים בהם אוהד פרץ לדשא להכות שחקן. לא חשוב לי ענף (כדורגל, כדורסל, כדורעף..) ולא חשוב לי המפעל (צ'מפיונס, ליגה ב', יורוליג).

מה שמעניין אותי בעיקר זה איך השופט צריך להתנהל במקרה כזה?

האם יש חובה להרחיק את השחקן? לפוצץ את המשחק? לערוך משחק חוזר?

מהות השאלה היא בנוגע לכדורסל הישראלי אך אין לי בעיה לקבל מקרים מענפים אחרים ומדינות שונות.

בארץ היו כמה וכמה דוגמאות:

כדורסל: עונת 88/89, הקהל של אליצור רמלה פורץ למגרש שניות לסיום המשחק בליגה הבכירה מול ראשון לציון ומרביץ לכולם בערך, למעט מיקי ברקוביץ'. רמלה קיבלה רדיוס עד סוף העונה בערך...היה מקרה ב-1965 של אוהד מכבי פ"ת בליגה העליונה שפגע בשופט במשחק ליגה מול הפועל. המשחק פוצץ. היה גם במשחק חוץ בין מכבי י-ם להפועל ת"א ב-1961 שפוצץ מאותה סיבה.

בכדורגל: פריצת הקהל לבלומפילד במשחק בין בית"ר להפועל ב1969. המשחק פוצץ. כנ"ל בית"ר נגד הפועל פ"ת באורווה בחצי גמר הגביע 74', המשחק פוצץ ובית"ר קיבלה חצי שנה רדיוס בלי קהל בעונה שאחרי.

בליגות נמוכות זה קרה המון. המקרה הכי נוראי והוא הוזכר כאן זה מוטי קינד ממכבי רחובות בליגה ד', שנרצח במשחק מול כפר גבירול בדצמבר 1975.

בארץ היו כמה וכמה דוגמאות:

כדורסל: עונת 88/89, הקהל של אליצור רמלה פורץ למגרש שניות לסיום המשחק בליגה הבכירה מול ראשון לציון ומרביץ לכולם בערך, למעט מיקי ברקוביץ'. רמלה קיבלה רדיוס עד סוף העונה בערך...היה מקרה ב-1965 של אוהד מכבי פ"ת בליגה העליונה שפגע בשופט במשחק ליגה מול הפועל. המשחק פוצץ. היה גם במשחק חוץ בין מכבי י-ם להפועל ת"א ב-1961 שפוצץ מאותה סיבה.

בכדורגל: פריצת הקהל לבלומפילד במשחק בין בית"ר להפועל ב1969. המשחק פוצץ. כנ"ל בית"ר נגד הפועל פ"ת באורווה בחצי גמר הגביע 74', המשחק פוצץ ובית"ר קיבלה חצי שנה רדיוס בלי קהל בעונה שאחרי.

בליגות נמוכות זה קרה המון. המקרה הכי נוראי והוא הוזכר כאן זה מוטי קינד ממכבי רחובות בליגה ד', שנרצח במשחק מול כפר גבירול בדצמבר 1975.

בית"ר נגד פתח תקווה זה המשחק שאוהדי בית"ר היכו סוס?

יש גם את הקבוצה הישראלית שהייתה במשחק אימון תחילת עונה אני חושב (לא זוכר איזו קבוצה) שאוהדים פרצו כדי לתקוף אותם והשחקנים הביאו קרשים

עריכה:

הפועל פ"ת בפולין

https://www.mako.co.il/news-israel/local-q3_2017/Article-f50cd80fa47ad51004.htm

על הדרך: שחקני אשדוד מותקפים בבולגריה

http://www.one.co.il/Article/255004.html

ואחד שלנו, מי זה 26 אבי סטרול ? אכל שם וולה לראש

https://www.youtube.com/watch?v=c_DCHZYz8oo

יש גם את הקבוצה הישראלית שהייתה במשחק אימון תחילת עונה אני חושב (לא זוכר איזו קבוצה) שאוהדים פרצו כדי לתקוף אותם והשחקנים הביאו קרשים

עריכה:

הפועל פ"ת בפולין

https://www.mako.co.il/news-israel/local-q3_2017/Article-f50cd80fa47ad51004.htm

על הדרך: שחקני אשדוד מותקפים בבולגריה

http://www.one.co.il/Article/255004.html

ואחד שלנו, מי זה 26 אבי סטרול ? אכל שם וולה לראש

https://www.youtube.com/watch?v=yjD9WCyyY-Q

זכור לי שהשחקנים של מכבי חיפה קיבלו פעם מכות באיזה משחק אימון בחו"ל

זכור לי שהשחקנים של מכבי חיפה קיבלו פעם מכות באיזה משחק אימון בחו"ל

אתה צודק 100% , סטויקוביץ נותן בסוף נוקאאוט מפחיד, איזה גבר

אהלן,

אני מחפש מקרים בהם אוהד פרץ לדשא להכות שחקן. לא חשוב לי ענף (כדורגל, כדורסל, כדורעף..) ולא חשוב לי המפעל (צ'מפיונס, ליגה ב', יורוליג).

מה שמעניין אותי בעיקר זה איך השופט צריך להתנהל במקרה כזה?

האם יש חובה להרחיק את השחקן? לפוצץ את המשחק? לערוך משחק חוזר?

מהות השאלה היא בנוגע לכדורסל הישראלי אך אין לי בעיה לקבל מקרים מענפים אחרים ומדינות שונות.

אין לי מושג מה בכדורסל, בכדורגל החוק אומר שהשחקנים צריכים לנסות להמנע ממגע עם אותם אוהדים, ואם הם נוהגים כלפיהם בתוקפנות הם מורחקים, בלי שיקול דעת לשופט.

אני זוכר שראיתי מתישהו סרטון (שלא מצאתי עכשיו) של שופט במקסיקו שהרחיק ככה שחקן, ואז התראיין על כמה שהחוק הזה מטומטם ובמקום השחקן הוא היה מרביץ לאוהד עוד יותר, אבל הוא היה חייב לקיים אותו ולהרחיק את השחקן.

מותר לשופט גם להפסיק את המשחק, לשיקול דעתו, אם הוא חושב שהמשחק איבד ערך ספורטיבי. (ההחלטה אם לערוך משחק חוזר זה כבר של הגוף האחראי, לא של השופט)

בכדורסל אני לא חושב שזה המצב, אבל להגיד את האמת אני פחות חפרתי בזה על החוקה, זה ספורט שפחות מעניין אותי מכדורגל...

אין לי מושג מה בכדורסל, בכדורגל החוק אומר שהשחקנים צריכים לנסות להמנע ממגע עם אותם אוהדים, ואם הם נוהגים כלפיהם בתוקפנות הם מורחקים, בלי שיקול דעת לשופט.

אני זוכר שראיתי מתישהו סרטון (שלא מצאתי עכשיו) של שופט במקסיקו שהרחיק ככה שחקן, ואז התראיין על כמה שהחוק הזה מטומטם ובמקום השחקן הוא היה מרביץ לאוהד עוד יותר, אבל הוא היה חייב לקיים אותו ולהרחיק את השחקן.

בכדורסל אני לא חושב שזה המצב, אבל להגיד את האמת אני פחות חפרתי בזה על החוקה, זה ספורט שפחות מעניין מכדורגל...

עכשיו גם התחלתם להמציא חוקים כדי להצדיק את ההחלטה המטומטמת של ריינשרייבר???

עכשיו גם התחלתם להמציא חוקים כדי להצדיק את ההחלטה המטומטמת של ריינשרייבר???

מה אתה רוצה? זה חוק מטומטם והוא חייב להשתנות, אבל זה החוק כרגע, ועל זה הייתה השאלה:

"He is also guilty of violent conduct if he uses force or brutality against a team-mate, spectator, match official or any other person.

...

A player, substitute or substituted player who is guilty of violent conduct must be sent off."

זה מהחוקה. יש גם עוד מספר חוזרים שמדגישים את זה שזה נכון גם כאשר מדובר אוהד פורץ למגרש (יצא אחרי 2011, כשהשוער ההוא בעט בטירוף באוהד שניסה לתקוף אותו)

למען הסר ספק, בעיני זהבי הגיב בסדר גמור, אני בספק אם אני הייתי מגיב שונה, ופואד היה צריך להכנס לכלא ליותר זמן, והחוק הזה חייב להשתנות לזה שאם מדובר בפעולה הגנתית לא מוגזמת, לשיקול דעתו של השופט, אין סיבה להעניש את השחקן.

אבל אם השאלה היא מה כרגע שופט אמור לעשות במצב כזה - אם השחקן מגיב, הוא אמור להיות מורחק.

גם אם יש חוק יבש , לשופט יש גם שיקול דעת והוא חייב להפעיל אותו.

במהלך משחק שופט מתעלם מהרבה חוקים יבשים כדי שהמשחק יזרום ולא יהרס.

הדוגמה הכי טובה היא עבירות של כרטיס צהוב, רוב השופטים לא יוציאו צהוב שני לשחקן בדקות הראשונות של המשחק גם אם עשה 2 עבירות של צהוב , כי יש להם מוח והם לא רובוטים.

ריינשטרייבר, שבעזרת השם לא יקום מחר לעוד בוקר, פעל כמו רובוט וגמר את המשחק הזה שהיה 99.9% מסתיים בעוד ניצחון קל למכבי.

גם אם יש חוק יבש , לשופט יש גם שיקול דעת והוא חייב להפעיל אותו.

במהלך משחק שופט מתעלם מהרבה חוקים יבשים כדי שהמשחק יזרום ולא יהרס.

הדוגמה הכי טובה היא עבירות של כרטיס צהוב, רוב השופטים לא יוציאו צהוב שני לשחקן בדקות הראשונות של המשחק גם אם עשה 2 עבירות של צהוב , כי יש להם מוח והם לא רובוטים.

ריינשטרייבר, שבעזרת השם לא יקום מחר לעוד בוקר, פעל כמו רובוט וגמר את המשחק הזה שהיה 99.9% מסתיים בעוד ניצחון קל למכבי.

אז זהו, שיש דברים שיש שיקול דעת, ויש כאלו שלא.

על כרטיס צהוב, לרוב סוגי העבירות רשום בחוקה שהשופט רשאי להעניש בכרטיס, ואז יש לו לחלוטין שיקול דעת

כאן, ובעוד מספר סוגי עבירות, רשום שהשופט חייב להרחיק. אלו דברים שאם השופט רואה, הוא מחוייב לפעול בצורה הזאת...

אז זהו, שיש דברים שיש שיקול דעת, ויש כאלו שלא.

על כרטיס צהוב, לרוב סוגי העבירות רשום בחוקה שהשופט רשאי להעניש בכרטיס, ואז יש לו לחלוטין שיקול דעת

כאן, ובעוד מספר סוגי עבירות, רשום שהשופט חייב להרחיק. אלו דברים שאם השופט רואה, הוא מחוייב לפעול בצורה הזאת...

די נו, ערן הרחיק אותו. האדום לערן הייתה כנראה טעות השיפוט הכי גדולה בהיסטוריה ואני לא מגזים.

די נו, ערן הרחיק אותו. האדום לערן הייתה כנראה טעות השיפוט הכי גדולה בהיסטוריה ואני לא מגזים.

זה העניין, זה לא טעות שיפוט.

החוק הוא שגוי, ברור שזהבי לא תקף, ואין שום סיבה בעולם שהוא ייענש על זה, אבל השופט הוא לא הבעיה כאן. הוא עשה מה שהוא אמור לעשות במצב כזה.

החוק הזה הוא אבסורד וחייבים לשנות אותו. פשוט להוסיף סעיף שאומר שאם מדובר בהתגוננות סבירה, מותר לשופט להפעיל כאן שיקול דעת. זהו, וזה יפתור את הבעיה.

השאלה הייתה נטו על מה אמור לקרות עכשיו, לפי החוקה. אם השאלה היא מה זה בתיאוריה היה צריך להיות, יש לי הרבה דעות על הכדורגל שהייתי שמח לשנות...

החוק הוא שגוי, ברור שזהבי לא תקף, ואין שום סיבה בעולם שהוא ייענש על זה, אבל השופט הוא לא הבעיה כאן. הוא עשה מה שהוא אמור לעשות במצב כזה.

החוק הזה הוא אבסורד וחייבים לשנות אותו. פשוט להוסיף סעיף שאומר שאם מדובר בהתגוננות סבירה, מותר לשופט להפעיל כאן שיקול דעת. זהו, וזה יפתור את הבעיה.

השאלה הייתה נטו על מה אמור לקרות עכשיו, לפי החוקה. אם השאלה היא מה זה בתיאוריה היה צריך להיות, יש לי הרבה דעות על הכדורגל שהייתי שמח לשנות...

זה פשוט לא נכון .

לשופט יש את היכולת לשנות את החוק מבחינתו במקרים כאלה חריגים, לטובת הצלת המשחק.

מה שחשוב פה הוא המשחק לא החוק היבש והמיושן.

השופט יכל , והיה חייב להשאיר את זהבי במשחק ולתת למשחק להמשיך.

יכול להבטיח לך שאיגוד השיפוט המצוין היה מגבה אותו.

השופט היה אמור להפסיק את המשחק ולשרוק לסיום, לא להוציא אדום לזהבי.