Jump to content

סיכום הניצחון על בני יהודה אחריי צפייה בש.ח | סיום עונת 2017/8

Sawyer

Recommended Posts

המשחק האחרון לעונת 2017/8, טיול קרוב למושבה מול בני יהודה שסיימה את העונה, למכבי יש עוד משימה קטנה, לשמור על המקום השני.

בני יהודה עולה בהרכב עם הרבה מושאלים ממכבי, ג'ורדי מגיב בהרכב סיום עונה עם שוינפלד בהרכב, בלקמן ו-וידאר בחוץ.

המשחק נפתח בצורה די רגועה כשהשליטה אצל מכבי, דקה 8 הזדמנות ראשונה במשחק מגיעה מחילופי מסירות טובים של שוינפלד ואצילי שלבד מפצחים את הגנת בני יהודה, אצילי מזוית קשה בועט שטוח אלכסונית ומפספס את הקורה במעט. דקה 9 הרמה של דסה עולה מעל כל הגנת בני יהודה ומגיעה לדוידזאדה שמקרוב אבל מזווית קשה מניף את הרגל ומשחרר וולה אדיר שעולה מעט מעל המשקוף של זובאס. דקה 17 מאור קנדיל מכניס כדור עומק חכם לירדן שועה הצעיר שמקבל את הכדור ומזווית קשה בועט כדור מדהים בסיבוב הכדור שלו עוקף את ראייקוביץ' אבל פוגש רק את המשקוף. דקה 20 אצילי מנסה להניף את הרגל מ25 מטר אבל הכדור שלו הולך גבוה מעל השער. דקה 24 נסיון הרמה של דסה מוצא את הראש של שוינפלד שנוגח כדור לא מספיק טוב שמפספס את המסגרת. דקה 26 ריקן משתלט נהדר על כדור קשה ומסתובב בין שני שחקנים כדי להכניס צ'יפ לרחבה אצילי מסתער עליו ומנסה להוציא רוחב אבל חבשי נוגע בידו, פנדל למכבי ת"א. אצילי לא סופר את שוער הפנדלים הטוב בליגה ויורה את הפנדל לחיבור, 1-0 מכבי ת"א. דקה 31 נסיון בעיטה טובה של גולסה מ16 מטר אלכסוני מוצא את זובאס מוכן. המשחק מעט נרגע, דקה 43 שוב פעם ירדן שועה במתפרצת משאיר בכדור גדול את מאוויס ברחבה צ'יבוטה מגיע ממש עד לראייקוביץ' ומקרוב מפספס את המסגרת, החמצה גדולה לבני יהודה.

מחצית שניה נפתחת באותה שליטה אנמית של מכבי, דקה 54 אצילי משתלט על כדור 20 מטר מהשער וחודר בין שלושה שחקנים לרחבה, מופל (ולא זוכה לשריקה) ובועט תוך כדי נפילה כדור שזובאס מצליח להדוף עד לדור פרץ שבועט את הריבאונד אבל שוב פעם זובאס במקום. דקה 61 כדור קרן של מכבי חוזר עד לטל בן חיים שמ30 מטר מניף את הרגל אבל הכדור שלו הולך חלש ולמרכז השער, זובאס קולט בקלות. דקה 69 התקפה מהירה של בני יהודה עם כדור עומק לבלילתי באגף שמאל מיישר מעולה ליונתן כהן שמ14 מטר בועט מעולה כדור שמפספס את הקורה רק בסנטימטרים. דקה 75 יונתן כהן עט על כדור קופץ 18 מטר מהשער ויורה אותו לשער של ראייקוביץ' אבל דיפלקשן קל של שרן ייני מעלה אותו מעל המשקוף ולקרן. דקה 78 קאניוק בועט מ16 מטר כדור חוזר לכיוון המסגרת אבל הכדור פשוט עבור זובאס. דקה 79 גידי קאניוק מקבל כדור באגף שמאל ורואה שהוא יכול להתקדם בחופשיות עד קו הרחבה חותך לשחקן שבא מולו ובועט נגד הכיוון כדור נהדר לרשת של זובאס, 2-0 מכבי ת"א, GameOver. דקה 90 הזדמנות אחרונה לצהובים לעונה הזאת עם התקפה טובה שנגמרת בבעיטה של דור פרץ שנבלמת בשחקן יריב וחוזרת עד לגידי קאניוק שבועט כדור שהולך אל השמיים.

שופט: רע. (פשוט שיפוט חלש, טעה בככ הרבה שריקות לשני הצדדים. הרגיש לי שזיין אותנו יותר בעיקר הפנדל אבל נראה לי שזה מקרי, שפוט לא יודע לשפוט.)

שחקנים:

ראייקו - שמר על רשת נקייה, היו לו כל מני רגעים מעט שנויים במחלוקת אבל בסה"כ עצר את מה שנבעט אליו. מקווה שיימכר בסכום גבוה ותודה על כל מה שנתן, בהצלחה ילד.

דסה - היה יותר פעיל ומדוייק מבתקופה האחרונה, בהגנה עשה את העבודה (ונהנה מחיפוי נהדר של פרץ). יכול וצריך להיות מסוכן יותר בפעולות האחרונות.

טבח - המשיך בכושר הרגיל שלו, הרבה פעולות טובות, חלקן מעט אגרסיביות מדי, חלקן מעט מסוכנות מדי ועל חלקן לפעמים משלמים. טל בן חיים.

באבין - הייתה לו איזה טעות אחת מעזעת ובטח עוד כמה קטנות אבל גם באבין המשיך את הכושר הטוב של הגארבג' עם משחקים יציבים יחסית, לא מרשים מאוד.

שרן - היה טוב בחלק ההגנתי, לא נתן לשחקנים להתשעשע בו, ירד חזק למאוויס לכדור כל פעם שניסה לשחק, קרא טוב מסירות. בחלק ההתקפי זה פשוט בעייתי כי המסירה שלו לפעמים רעה מאוד וגם כשהיא טובה היא יכלה להגיע חצי שניה קודם לפחות.

דוידזאדה - גם הוא לא חף מטעויות בחלק ההגנתי כמובן, אבל לא היה רע מהרגיל. הצטרף לא מעט ורוב הזמן לא עשה שטויות, לפעמים מנפק מהלכי כדורגל טובים, באחוזים פחות טובים הם נגמרים במשהו.

דור פרץ - ממשיך להיות השחקן הטוב במגרש בכל משחק, חזק, יציב, ראשון לכל כדור. דוחף קדימה, אחראי, אפילו מוריד בכמות הטעויות שלו. רץ בטירוף לחזור להגנה כל פעם שמאבדים כדור. פנטסטי.

גולסה - היה במשחק טוב, שלט עם דור פרץ במרכז המגרש, חילץ הרבה כדורים ויצא טוב קדימה. אני אוהב שהוא מאיים על השער גם היום, אבל לא ייתכן שמסיים עונה בלי שער ליגה. לא ייתכן.

ריקן - נתן את הכל כמו תמיד (ונגמר בסוף), מעט מגזים עם הבעיטות גם אם הוא יודע לבעוט לא צריך כל פעם שהשער באזור לטווח אותו באוטומט. בסה"כ נתן משחק לא רע שמשקף עונה לא רעה.

אצילי - שחקן מעולה במשחק טוב. כל הזמן מחפש את העומק כל פעם מנסה למצוא את השער. השיג פנדל (ועוד אחד שלא נשרק) וכבש אותה בצורה מעולה. אחלה אצילי.

שוינפלד - יחסית לעצמו היה במשחק טוב, נתן את הכל, הצליח לחלץ כדורים. להוריד כדורים לשחקנים מדי פעם, מסר כמה פעמים כדורים טובים תחת כיסוי. חסרים לו יותר מדי תכונות של כדורגל כדי לשחק במכבי לטעמי.

פיקנטריה:

- מכבי מסיימת (שוב) במקום השני

- חביב אוחיון בסגל מכבי ת"א

- אצילי (חוגג עם) מוצץ

- שער בכורה לקאניוק

- אף אחד לא שם לב שקאניוק כובש

- ג'ורדי בפעם האחרונה במכבי.

- מתסיימת עונה 2017/8.

- אחריי 5 שנים פעם ראשונה מלך השערים לא מגיע ממכבי ת"א.

- תמה שושלת ג'ורדי קרוייף.

קהל:

היה גארבג' מוחלט, מיותר להתייחס לקהל היום ואין קדימה על מה לדבר.

אני אנצל את הבמה הזאת להגיד תודה לג'ורדי קרוייף על השושלת המפוארת שהוא בנה כאן, על כל אחד מהרגעים הקסומים שהיוו פסקול לתקופה הכי יפה שלי כאוהד כדורגל. תודה על כל מה שנתת.

יש לנו כמעט חודשיים לנוח ולדבר מלפפונים.

לילה טוב.

עטר איבד כל קשר עם המשחק. לא חושב שיש לו מקום בארגון מחדש שלנו.

מה חושבים על קניוק? מעטים הקשרים הישראלים עם יכולת כיבוש.

השיפוט היה מוזר. לזכות השופט ייאמר שהמשחק כמעט לא נעצר. שחקנו היום כדורגל יחסית הרבה זמן וזה היה נחמד.

דוידזאדה היה טוב יחסית לתקופה האחרונה.

היה לי ערב עצוב.

פיקנטריה: ריקן וגולסה עושים גוטמן וקהינדה.

על סף השריקה לתחילת המחצית השנייה ריקן אומר לגולסה "או אני או אתה לוקחים את 6" (יובל אשכנזי).

לדור פרץ הגיע היום אל +

עטר התנהג כמו השחקן האגואיסט בשכונה שלא מוסר לחברים

לא מבין מה קרה לשחקן שבתחילת העונה כן שיתף את החברים וכל זה

לא יודע אם הוזכר (רק פתחתי את הפורום), אבל גם היום וגם נגד ביתר, שרן שיחק על קו ימין ודסה בעיקר באמצע, מעל דור פרץ, עם נטיה לימין לעזור לשרן, נראה לי שזה היה רעיון מעולה.

קניוק בחור חביב, רוב מוחלט של הפעולות כדורגל שהיו לו במכבי היו לא ראויות.

מזכיר לך שהוא בקושי שיחק כמה? שנתיים?

מסיימים בטעם מתוק, אבל עם תחושת פספוס גדולה על שנה מוחמצת. עונה סדירה לא רעה, התרסקות בסיבוב הראשון של הפלייאוף וסיבוב שני מצוין (ארבעה ניצחונות ותיקו, ללא מוטיבציה מיוחדת).

שרן היה נהדר הגנתית, כמה הוא היה חסר בפתיחת הפלייאוף, מוסיף המון שקט לקבוצה. פרץ זה הרווח הכי גדול העונה.

הולכים למהפכה. מבחינתנו, זמן לאגור כוחות, ולקוות שעונה הבאה גם התארים יחזרו.

יאללה מכבי שלי.

החזרה של עטר מתחרה עם האי הבאה של וואקמה מבחינת ההחלטוח ההזויות של ג'ורדי

החזרה של עטר היא מקרה קלאסי שבו קרויף פעל מתוך אמוציות ולא מתוך שיקול קר ומחושב. ברור היה שנוצר ביניהם קשר אישי ואחרי שמכבי לא מימשו עליו את האופציה בחזרה מצרפת, ג׳ורדי פשוט ניסה להציל את עטר מהמצב האומלל שהגיע אליו בחיפה.

מה שקרויף לא ידע זה, או לפחות קיווה שלא כך, שאת עטר ניתן להציל מיעקב שחר אבל לא ניתן להציל אותו מעצמו.

אמנם לא ראיתי בטלויזיה אבל מי שכן ראה אמר לי שהגול שכבשנו במחצית השניה ונפסל עקב נבדל כן היה חוקי ולא היה נבדל בכלל. זה היה ממש אחרי הפנדל שלא נשרק לנו.

יש פעולות של השחקנים שלנו, שבאמת, אני לא מבין על מה הם עובדים באימונים ולמה משלמים להם כל כך הרבה. כי כל קשר בינם לבין שחקני כדורגל מקרי לחלוטין. לא יאומן ששחקנים כאלה חסרי אינטליגנציה, שלא יודעים לתת/לקבל פס מרוויחים מאות אלפי יורו בשנה.

בכל מקרה ברוך השם העונה הזאת הסתיימה. טיפה לנוח (עד המשחק של ישראל-ארגנטינה), יגיע צוות חדש ונקווה שהם יודעים מה הם עושים.

אמנם לא ראיתי בטלויזיה אבל מי שכן ראה אמר לי שהגול שכבשנו במחצית השניה ונפסל עקב נבדל כן היה חוקי ולא היה נבדל בכלל. זה היה ממש אחרי הפנדל שלא נשרק לנו.

שוינפלד לגולסה? נבדל.

לא ממש.

אני אוהב איך שגידי משחק, הוא מחוייב, הוא מתאמץ אבל הוא גם חלוד, בבעיטה לפני הגול, ישב מישהו לפני והתלונן על הבעיטה, אמרתי לו: ״סופסוף מישהו בועט, בסוף זה יכנס״, לא עברה דקה גול, אמרתי לו: ״הנה, אם תנסה בסוף זה יכנס״, ענה לי: ״בפוקס״, אני: ״פוקס לא פוקס, לא תבעט זה בחיים לא יכנס, הוא לפחות מנסה״.

אני אוהב איך שגידי משחק, הוא מחוייב, הוא מתאמץ אבל הוא גם חלוד, בבעיטה לפני הגול, ישב מישהו לפני והתלונן על הבעיטה, אמרתי לו: ״סופסוף מישהו בועט, בסוף זה יכנס״, לא עברה דקה גול, אמרתי לו: ״הנה, אם תנסה בסוף זה יכנס״, ענה לי: ״בפוקס״, אני: ״פוקס לא פוקס, לא תבעט זה בחיים לא יכנס, הוא לפחות מנסה״.

לא מבין איך זה שייך למה שאמרתי.

אמרו שהוא לא שיחק שנתיים וזה לא נכון.

הוא שיחק אצל הלוזונים עד חודש מאי ויש מצב שגם אצל שוטא הוא ראה דשא.

הגול של גידי הוא שער רפאים לפי היציע. גם אחרי הצפיה בתקציר אני מסרב להאמין שהכדור הזה לא נכנס דרך הרשת החיצונית. באמת שאני לא זוכר גול עם כל כך הרבה דיליי מהקהל.

יש פעולות של השחקנים שלנו, שבאמת, אני לא מבין על מה הם עובדים באימונים ולמה משלמים להם כל כך הרבה. כי כל קשר בינם לבין שחקני כדורגל מקרי לחלוטין. לא יאומן ששחקנים כאלה חסרי אינטליגנציה, שלא יודעים לתת/לקבל פס מרוויחים מאות אלפי יורו בשנה.

בכל מקרה ברוך השם העונה הזאת הסתיימה. טיפה לנוח (עד המשחק של ישראל-ארגנטינה), יגיע צוות חדש ונקווה שהם יודעים מה הם עושים.

מהלך יפה. מבאס שלקחו לגולסה את השער ליגה היחיד שלו. אבל היה נבדל..

אי אפשר לראות את עטר, לא להאמין שאנחנו תקועים איתו עוד עונה.

טבח גם איבד את זה כבר מזמן, זה שחקן של אדום בליינד למשחק.

דור פרץ זה הדבר הכי מדהים שקרה העונה, איזה שינוי אפי, פשוט הרווחנו.

ותודה לך יורדי, לנצח תיזכר בהיכל התהילה של המועדון.

עטר לא בכיוון בכלל.

קניוק בחור חביב, רוב מוחלט של הפעולות כדורגל שהיו לו במכבי היו לא ראויות.

הוא שיחק משהו כמו 120 דקות (כולן כמחליף), קשה להרשים כשאתה לא מקבל מספיק דקות.