Jump to content

מלפפונים בשאר הליגה

turgi

Recommended Posts

לא יודע, זה לא שהוא שיחק בקבוצה שרצה כל שנה בצמרת ו/או קיבל שכר מטורף. מקסימום עוד שנה אם לא יילך הוא יעזוב ולא תהיה לו בעייה לרדת לאותו סדר גודל של קבוצה ושכר. הליגה פה כלכך יבשה שבעוד שנה הוא עדיין יישאר סחורה חמה גם אם יבלה את רובה על הספסל.

אם אני לא טועה, היה לו שכר יחסית גבוה לשחקן בהפועל חיפה (באיזור 220-250 אלף יורו), אני לא בטוח שימצא עוד קבוצה שתשלם לו את זה (אלא אם השיג מאלונה חוזה גבוה מזה ואז הוא מסודר).

לפי פרסומים (ובנוגע להפועל חיפה הם דיי מדויקים בדרך כלל), בן בסט הרוויח 220 בחיפה, ובבאר שבע הוא הולך להרוויח 250 ל-3 שנים

אנשים מגזימים יותר מדי.

הוא חלוץ טוב מאוד (ברמת הליגה, זה מה שיש), עם ניסיון, מנהיגות. עדיף על מלמד או גאדיר לצורך העניין.

שומן? הוא לא יקבל שם 600 אלף כמו במכבי, או כמה שלא קיבל פה, ובגילו הוא ידע מה המקום שלו ושהוא לא האופציה הראשונה וגם לא השנייה.

ראיתי גם טענה שהוא יתפוס מקום לשחקן צעיר. איזה צעיר בדיוק? איזה שחקני בית יש להם?

אני לא חושב שמדובר באיזה רכש משמעותי, אבל ברמת העיקרון? רכש סבבה עם מעט מאוד סיכון.

אנשים מגזימים יותר מדי.

הוא חלוץ טוב מאוד (ברמת הליגה, זה מה שיש), עם ניסיון, מנהיגות. עדיף על מלמד או גאדיר לצורך העניין.

שומן? הוא לא יקבל שם 600 אלף כמו במכבי, או כמה שלא קיבל פה, ובגילו הוא ידע מה המקום שלו ושהוא לא האופציה הראשונה וגם לא השנייה.

ראיתי גם טענה שהוא יתפוס מקום לשחקן צעיר. איזה צעיר בדיוק? איזה שחקני בית יש להם?

אני לא חושב שמדובר באיזה רכש משמעותי, אבל ברמת העיקרון? רכש סבבה עם מעט מאוד סיכון.

אני לא מסכים.

שחקן שנמצא על המגרש ולא נותן תפוקה ע"ח שחקן אחר שהיה נותן אותה זה לא שהוא לא מועיל- הוא מזיק.

כל הנסיונות לשלב את בן בסט במכבי גרמו נזק מקצועי לקבוצה.

התפיסה שכל רכש הוא טוב כל עוד לא שפכת עליו הרבה כסף היא שגויה בעיני.

האם יכול להיות שהוא יהיה שיחוק בתור סופר-סאב? הכל יכול להיות, אני מעריך את סיכויי ההצלחה שלו כנמוכים גם אם ב"ש משקיעים בעסקה הזאת "רק" סביב 900 אלף בשלוש שנים.

מעט מאוד?

זה נחמד לקבוע שהוא ׳חלוץ טוב מאוד׳ שבפועל הוא סביר עם הבלחות וגם זה מתממש אם וכאשר הוא מקבל קרדיט אע״פ היכולת.

הוא גם לא כזה מנהיג, הוא פשוט תופס מעצמו ותוך כדי כך מייצר לא מעט רגעים של התנהגות אגואיסטית/ילדותית. כל הזמן צריך ״להבין אותו״ וזה די מעייף, פאקו זיהה אותו ברגע.

במכבי הוא הרוויח 400 אלף. וכן זה היה שומן, בב״ש לקבל 250 אלף בחוזה תלת שנתי זה גם שומן, כי זה משהו שאף אחד לא יופתע אם יתקעו איתו.

אנשים מגזימים יותר מדי.

יצחקי היה שומן במכבי גם כשהוא הרוויח 500 אלף וגם כשהרוויח חצי מזה. כל שחקן שיושב על הספסל ושהמאמן מסתכל עליו וחושב על חילופים חברתיים הוא שומן. כמובן שיש סיכוי שזה לא יקרה, אבל לאור העבר זה ממש לא מופרך שהוא יהיה בלוף רציני.

מהראיון של אלי כהן על מודריץ׳

רגע, תגיד.. אם מודריץ' לא הגיע, אז מי כן?

"דיאן איליץ'. אתה רוצה שאני אגלה לך מי מימן את ההגעה שלו? אלונה ברקת (הבעלים של הפועל באר שבע - ד"מ), עוד בתקופה שהיא רצתה להיכנס למכבי תל אביב".

לא יודע אם בן בסט עבד על כולם.

עובדתית במשחק מעבר מהיר, מתפרצות, הוא סיים עם מספרים יפים בכל עונה ששיחק בקבוצה ששיחקה כך.

זה הסגנון שבכר רוצה להנחיל לקבוצה שלו.

הדבר היחיד שמפריע לי בכל הנושא של ב"ש והחיזוקים: זו התקשורת.

כשאנחנו החתמנו שחקנים ישראלים בכירים בקצב של ב"ש - היו כתבות בכל פינה על איך מכבי הורסת את הליגה. על הכסף של גולדהאר ובזבוז המשאבים.

- כשב"ש עושה את זה, אז יש נסיבות מקלות, אז הם מקצועיים ויודעים לעבוד..והדבר הכי חמור: כשצריך לדווח דיווח לא מחמיא, אז פתאום הכתבים של ב"ש מתחבאים, הסיקורים בוואלה ובוואן הופכים להיות תחת הכותרת "מערכת ONE" ולא תחת הכתב.

לגבי בן בסט, טוב מאוד שהגיע לב"ש, זה רק מראה שאין חשיבה נכונה באמת והכל בהתאם לסיטואציה, בדיוק כמו מכבי של ה-3 האחרונות.

אתה אומר אין להם מה להפסיד, אבל הוא בסופו של דבר לוקח מקום של מישהו. אז כן יש להם מה להפסיד. זה לא שמביאים אותו והוא בובה על הספסל. הוא לא הפיתרון שלהם מהספסל מקצועית. אם שנינו מסכימים על זה אז איפה בדיוק ההחתמה *לא* גרועה? באיזה עולם היא סבירה נגיד או בסדר?

לא יורד לסוף דעתך כל כך.

מה זאת אומרת הוא לוקח מקום של מישהו? הוא עוד אופציה מהספסל, כנראה כמו פקהארט, מלמד וגאדיר, ומי שיהיה יותר טוב ישחק. זה לא שהוא ישחק בכוח.

אם הוא הפתרון שלהם מבחינה מקצועית אין לי כ"כ דרך לדעת, כי עדיין לא ברור לי איך שאר הקבוצה שלהם תיראה ובאיזה שיטה בכר יבחר לשחק. בכל מקרה לדעתי הוא טוב מגאדיר בפער וכנראה שגם ממלמד. בהנחה שאין להם תוכניות למכור את שהר בן בסט הגיע לספסל. אומנם הדעה פה עליו שלילית מאוד בגלל התקופה שהוא היה פה, אבל הוא אחרי עונה טובה.

לצורך העניין, אם הוא היה מגיעה על תקן של זר, זאת היתה עסקה גרועה. להביא ישראלי כמו הואדים הזה, חלוץ שכבש כל הקריירה איזה 5 שערים, גם אם זה לספסל ובכלום כסף, עסקה גרועה. להביא לספסל את בן בסט אחרי העונה האחרונה, לדעתי זאת לא עסקה גרועה. כמובן שזאת גם לא עסקה טובה, כי סה"כ זה בן בסט.

בעניין הפרצופים על הספסל ושאר הבלאגן שהוא עלול לייצר, הם כבר שנים עם בלאגן, עוד מימי בוזגלו, וכמו שזה נראה במבחן התוצאה זה לא ממש מפריע להם.

לגבי ענין הפרצופים זה ממש שונה ממה שהיה בתקופה שלו אצלנו

אצלנו הוא בא אחרי הצלחה יחסית באירופה

גורדי רדף אחריו נתן לו חוזה שמן הוא בא עם ציפיות לשחק.

וגם התקשורת עשתה מזה הרבה רעש בן בסט לא שיחק כאילו יושב על הספסל איזה ליגיוניר בכיר

עכשיו הוא בן 31 יודע שהוא בא לשם לעלות כאופציה מהספסל וגם קיבל חוזה ל3 שנים שלא היה מקבל בשום מקום

שאומרים על שחקן שהוא נטל הרבה יותר מסתכלים על המקום שהוא תופס בסגל בלי להועיל יותר מידי מאשר שכר. עם השכר זה אולי מונע משחקנים אחרים להגיע לקבוצה אבל אם השחקן עוזר בצורה הכי סבירה לקבוצה, אתה יכול לחיות עם זה. שחקן עם נוכחות חזקה, לטוב או לרע ישפיע על הקבוצה. שחקן כמו בן בסט, שהוא דומיננטי, ברגע שיתחילו לספסל אותו הוא ישפיע רע על כל הקבוצה. הוא לא יודע איך להתמודד עם זה וראינו במכבי. יכול להיות שהוא התבגר ובא בסיטואציה שונה לב"ש, אבל אגו כמו שלו תמיד ייפגע בו וגם בעונה האחרונה בהפועל חיפה ראו את זה לפרקים. אני חושב שאולי הוא שווה עשרה שערים גג בעונה בכל המסגרות אולי אפילו רק בליגה, אבל הבלאגן והפרצופים שהוא יעשה ברגע שלא ישחק ייפגעו הרבה יותר מכל שער שייתן.

שאומרים על שחקן שהוא נטל הרבה יותר מסתכלים על המקום שהוא תופס בסגל בלי להועיל יותר מידי מאשר שכר. עם השכר זה אולי מונע משחקנים אחרים להגיע לקבוצה אבל אם השחקן עוזר בצורה הכי סבירה לקבוצה, אתה יכול לחיות עם זה. שחקן עם נוכחות חזקה, לטוב או לרע ישפיע על הקבוצה. שחקן כמו בן בסט, שהוא דומיננטי, ברגע שיתחילו לספסל אותו הוא ישפיע רע על כל הקבוצה. הוא לא יודע איך להתמודד עם זה וראינו במכבי. יכול להיות שהוא התבגר ובא בסיטואציה שונה לב"ש, אבל אגו כמו שלו תמיד ייפגע בו וגם בעונה האחרונה בהפועל חיפה ראו את זה לפרקים. אני חושב שאולי הוא שווה עשרה שערים גג בעונה בכל המסגרות אולי אפילו רק בליגה, אבל הבלאגן והפרצופים שהוא יעשה ברגע שלא ישחק ייפגעו הרבה יותר מכל שער שייתן.

נראה לי שהם הולכים למכור את וואקמה והוא יילחם עם עזרא על צד שמאל

נראה לי שהם הולכים למכור את וואקמה והוא יילחם עם עזרא על צד שמאל

בגדול יש להם את ממן, מליקסון וזריהן שיכולים לשחק באגפים בנוסף, אבל בכל מקרה אני חושב שהם יביאו משהו במקום נאווקמה, מקווה שאתה צודק אבל קשה לי להאמין שהם יישארו עם הסגל הזה. גם אם יביאו או לא, בן בסט לא יודע להתמודד במעמד כזה של שחקן הרכב/ספסל, אין לו את זה באופי.

מה זאת אומרת הוא לוקח מקום של מישהו? הוא עוד אופציה מהספסל, כנראה כמו פקהארט, מלמד וגאדיר, ומי שיהיה יותר טוב ישחק. זה לא שהוא ישחק בכוח.

אם הוא הפתרון שלהם מבחינה מקצועית אין לי כ"כ דרך לדעת, כי עדיין לא ברור לי איך שאר הקבוצה שלהם תיראה ובאיזה שיטה בכר יבחר לשחק. בכל מקרה לדעתי הוא טוב מגאדיר בפער וכנראה שגם ממלמד. בהנחה שאין להם תוכניות למכור את שהר בן בסט הגיע לספסל. אומנם הדעה פה עליו שלילית מאוד בגלל התקופה שהוא היה פה, אבל הוא אחרי עונה טובה.

לצורך העניין, אם הוא היה מגיעה על תקן של זר, זאת היתה עסקה גרועה. להביא ישראלי כמו הואדים הזה, חלוץ שכבש כל הקריירה איזה 5 שערים, גם אם זה לספסל ובכלום כסף, עסקה גרועה. להביא לספסל את בן בסט אחרי העונה האחרונה, לדעתי זאת לא עסקה גרועה. כמובן שזאת גם לא עסקה טובה, כי סה"כ זה בן בסט.

בעניין הפרצופים על הספסל ושאר הבלאגן שהוא עלול לייצר, הם כבר שנים עם בלאגן, עוד מימי בוזגלו, וכמו שזה נראה במבחן התוצאה זה לא ממש מפריע להם.

בדיוק מצורת החשיבה הזו התחילו הצרות שלנו. בסיום העונה של אוסקר הייתה לנו קבוצה מפלצתית ובמקום לעשות חיזוקים במקומות החלשים ב-11 התחלנו לאסוף כל מיני שחקנים "שאין מה להפסיד איתם". כל חלון בשנים לאחר מכן אספנו עוד אחד-שניים כאלה, ובסוף סיימנו עם סגל מלא בשחקנים ש"אין מה להפסיד איתם".

לדעתי, ככה מתחילה בניית סגל לרוחב וזו אחת הצרות הגדולות של קבוצה מצליחה. בעיניי סגל של קבוצה צריך להיות מורכב מ-11-12 בכירים, וכל השאר שחקנים צעירים רעבים ווטרנים שאין להם בעייה לעלות פעם בשלושה משחקים ולתת את הכל. לדעתי בן בסט לא עונה על אף אחת מההגדרות האלה ולכן אני שמח שהוא חתם שם ולא בן אז'ובל למשל.

בדיוק מצורת החשיבה הזו התחילו הצרות שלנו. בסיום העונה של אוסקר הייתה לנו קבוצה מפלצתית ובמקום לעשות חיזוקים במקומות החלשים ב-11 התחלנו לאסוף כל מיני שחקנים "שאין מה להפסיד איתם". כל חלון בשנים לאחר מכן אספנו עוד אחד-שניים כאלה, ובסוף סיימנו עם סגל מלא בשחקנים ש"אין מה להפסיד איתם".

לדעתי, ככה מתחילה בניית סגל לרוחב וזו אחת הצרות הגדולות של קבוצה מצליחה. בעיניי סגל של קבוצה צריך להיות מורכב מ-11-12 בכירים, וכל השאר שחקנים צעירים רעבים ווטרנים שאין להם בעייה לעלות פעם בשלושה משחקים ולתת את הכל. לדעתי בן בסט לא עונה על אף אחת מההגדרות האלה ולכן אני שמח שהוא חתם שם ולא בן אז'ובל למשל.

בדיוק.

אני לא מבין את החשיבה של לבנות לרוחב בקבוצה שלא נלחמת על חייה אלא להפך.

תודה לאל יש תקציב מסודר, יומרות לאליפות ומועדון בריא. מה ההגיון בלבנות לרוחב או להביא שחקנים שאין בהם צורך ממשי.

עיקר החשיבה צריכה להיות על חיזוק אמיתי ולא על הרחבת הסגל הקיים לרוחב.

בליגה שלנו, עם המתחרות שלנו: לא צריך להביא שחקנים סתם כדי שחלילה לא יחסר...אם שפונגין שיחק 80 אחוז מהזמן באגף שזר לו ובמקצוע שזר לו גם כן ועדיין לקחנו מקום שני...זה אומר דרשני. חיזוק אמיתי בלבד.

עובדתית במשחק מעבר מהיר, מתפרצות, הוא סיים עם מספרים יפים בכל עונה ששיחק בקבוצה ששיחקה כך.

זה הסגנון שבכר רוצה להנחיל לקבוצה שלו.

מהתגובות כאן אפשר להתחיל לחשוב שמדובר באיזה ספרינטר משוגע שמתמחה בהתקפות מעבר.

בפועל בגלל שהוא מוגבל ואין לו יכולת לתרום במשחק מסודר הוא בא לידי ביטוי רק בהתקפות מעבר.

צריך להציג את זה ככה.

אגב אני בדעה שיותר מהתקפה החיסרון של ב"ש הוא בכלל במרכז השדה.

באירופה אכלו את הקישור שלהם בלי מלח בגלל זה. גם הקישור שלנו עשה להם בית ספר.

הייתי די בטוח שהם ילכו בכל הכוח על עלי מוחמד, סוג שחקן שחסר להם. קיץ זחוח שלהם.

אתם מקשקשים במקום לקחת יוזמה ולעשות מאמר דעה בKick שיביש אותו ויעשה לו שיימינג על העובדה שהוא אומר שידע כבר מזמן שלא ישאר ושידר עסקים כרגיל בזמן שפורר להם את החדר הלבשה והסיט את השחקנים בקבוצת וואצאפ נגד הבעלים.

צריך להכפיש את שמו ולחשוף את האמת.

גם כשעזב את מכבי כבר יום אחרי התייחס בזלזול ולא העריך מה שקיבל. אפס מאופס.

אתם מקשקשים במקום לקחת יוזמה ולעשות מאמר דעה בKick שיביש אותו ויעשה לו שיימינג על העובדה שהוא אומר שידע כבר מזמן שלא ישאר ושידר עסקים כרגיל בזמן שפורר להם את החדר הלבשה והסיט את השחקנים בקבוצת וואצאפ נגד הבעלים.

צריך להכפיש את שמו ולחשוף את האמת.

מעניין מי הדליף את השיחה.

לא נראה לי שאלו היו הבעיות שלנו, אבל זה כבר דיון אחר.

בכל מקרה, ברור שיש עניין בבניית סגל לרוחב. זה עלול להיות בעייתי, אבל לדעתי השאלה היא איכות ההרכב שאמור להיות פותח. בעניין בש, אם הם יצליחו להשתחרר מויטור, קורהוט ופקהארט ולהביא במקומם 3 תותחים, יש סיכוי גדול שהם יהיו קבוצה מעולה, ואז זה לא כ"כ יזיז שיש להם אלפי בינוניים (במקרה הטוב) על הספסל. בגלל זה לדעתי בן בסט לא משנה כ"כ לסיטואציה.

לא מספיק

צריך להביש את השחקן ולהשחיר את שמו...אנחנו יודעים מניסיוננו כמה שהוא ילדה עם קוקיות וחנונה באף וכתבה אחת אנטי אליו תגרום לו לא להצליח לפגוע בכדור.