Jump to content

מלפפונים בשאר הליגה

turgi

Recommended Posts

הימורים סבע מתוודה מחר שמכבי רצתה אותו והגישה הצעה בשניה האחרונה אבל הוא העדיף את ב"ש/אנשי ב"ש טוענים שמכבי רצתה אותו גם אבל הוא בחר בהם במקום?

הימורים סבע מתוודה מחר שמכבי רצתה אותו והגישה הצעה בשניה האחרונה אבל הוא העדיף את ב"ש/אנשי ב"ש טוענים שמכבי רצתה אותו גם אבל הוא בחר בהם במקום?

מוכן לקנות לב"ש על חשבוני (אם לא יאהבו את המתנה שיעבירו אותה לבית"ר) שרפרף פלסטיק כדי שסבע והאסלביינק יוכלו לעלות לנגיחות, אם הוא לא אומר שמכבי פנתה אליו אבל היה לו ברור מהרגע הראשון שהוא רוצה ב"ש.

די ברור שההרכב שלהם הולך להיות:

הרוש

סטו/קורהוט נרקו טאהה ביטון

הוגו סאבו/קבהא

בן-בסט סבע מליקסון

האסלביינק

אני חושב שאנחנו באמת רמה מעליהם.

דווקא ממה שאני ראיתי סבע משחק בחוד והאסלביינק קשר התקפי.

https://www.facebook.com/hapoelbeer7/videos/487186968465995/

הפועל אתלטיקו באר שבע, איזה מביך

עלק אפיק מעבר לאתלטיקו מדריד כאילו זה אוניברסיטה

מניח שסימאונה יבוא אישית להדריך את האין נוער שלהם

סגל כזכור החזיק רק ב-90 אחוז מכרטיסו של סבע. יתרת 10 האחוזים הם בידיו של הקשר. עבור 90 אחוז מהכרטיס קיבל סגל 2.2 מיליון יורו.

1.9 מיליון יורו בשני תשלומים ואת גיא מלמד שתומחר בסכום של 300 אלף יורו. נתניה גם תרוויח 10 אחוז ממכירה עתידית של השחקן.

https://sports.walla.co.il/item/3188286

לפי טוכמן... אז יוצא שווי לכרטיס של 2.45 מיליון יורו, וכנראה ב"ש תקבל רק 80% ממכירה עתידית אם תהיה.

מקצועית אני חושב שההרכב שלנו עדיין רמה מעליהם(שלא לדבר על הסגל). סבע והאסלביינק אכן שחקנים מעולים ומגוונים - אבל אלו שחקנים שהתכונות ההבולטות שלהם מתאימות בעיקר לבלוט בקבוצות קטנות/בינוניות. שניהם כבר לא שחקנים צעירים ועד כה לא הוכיחו את עצמם בקבוצה גדולה ודומיננטית - יש לכך סיבה. חובת ההוכחה עליהם, והסיכוי שזה יקרה לא גבוהה במיוחד לדעתי(שוב, יש סיבה שזה לא קרה עד עכשיו). כן אלו היו השחקנים הכי טובים בליגה שהיו "על המדף", אבל זה לא עושה אותם שווים את המחיר ששילמו עליהם. מעדיף את עטר/אצילי/שכטר בהרכב על פני שניהם. ככה שאני שמחשבמחירים האלו לא נכנסו למלחמה עליהם בין אם זה בגלל עניין הפייר פלי או בגלל עניין מקצועי. (כמובן שמקצועית יש גם את העובדה שההחתמות שלהם הגיעו מאוד מאוחר ויקח להם זמן להתחבר - מי כמונו מבין את החשיבות של העניין הזה).

כלכלית, אני חושב שהם התאבדו פה ויש סבירות גדולה שהקיץ הזה יפיל אותם חזרה לגודל הטבעי שלהם במידה ולא יהיה פה איזה נס והכל יתחבר להם מהר. הם נכנסו לבור כלכלי עם כל השחרורים שהם עשו וההחתמות במחירים מופקעים וחתמו על חוזים שמנים וארוכי טווח עם שחקנים שלא ההוכיחו את עצמם לאורך זמן רציף(ככה שיש סיכוי גבוה לנפילה איתם). מה יקרה במצב שבו הם לא יקחו אליפות השנה ואולי אפילו לא יגיעו לשלב הבתים באירופה תחילת עונה הבאה? במצב כזה לא רק שהם יהיו בבור תקציבי ענק, הם גם יצתרכו לבנות מחדש פלוס לקצץ, והם יהיו תקועים עם החוזים האלה. גם אם הם יצליחו להחזיק את הראש מעל המים במצב הזה, עונה אחרכך במידה ואין אליפות ואירופה אני לא רואה איך הם יוכלו להמשיך לתפקד כמועדון "גדול".

הגיעו:

דיא סבע - מכבי נתניה

אריק סאבו - בית"ר ירושלים

אוהד לויטה - מכבי חיפה

נייג'ל האסלביינק - עירוני קרית שמונה

אריאל הרוש - אנורתוזיס

חן עזרא - בית"ר ירושלים

שמואל שיימן - הפועל חיפה (שוחרר)

יאניס אנסטיס - א.א.ק אתונה (שוחרר)

ז'וליאן סטו - נאנסי

עדן בן בסט - הפועל חיפה

עזבו:

אליניב ברדה (פרש)

גיא מלמד

אנתוני וואקמה

דן איינבינדר

דודו גורש

שמואל שיימן

יאניס אנסטיס

תומאש פקהארט

גיא חיימוב

מוחמד גדיר

עמראן אלקרינאוי

וובה בראון

איסק קואנקה

ואדים מנזון

מהראן ראדי

איתמר שבירו

גל נבון

איך אני מת על ההגיון של אנשים פה. ב"ש רכשו את 2 השחקנים הטובים בליגה -> לא יוכלו להמשיך לתפקד כמועדון גדול.

דבר ראשון הם לא 2 השחקנים הכי טובים בליגה כי חוץ מהעובדה הזאת הם לא ממש עשו משהו.

דבר שני הם שחקנים טובים אין ספק אבל הם עלו להם הרבה כסף ולא הצלחות הם יסתבכו המון ויחזקו להיות כמו פעם ולא מדובר על עוד שנה שנתיים אלא על עוד חמש או שש שנים כי רוב הסגל שלהם מבוגר.

איך אני מת על ההגיון של אנשים פה. ב"ש רכשו את 2 השחקנים הטובים בליגה -> לא יוכלו להמשיך לתפקד כמועדון גדול.

על פי איזה קריטריון החלטת שהם שני השחקנים הכי טובים בליגה?

הם שני שחקנים טובים שישדרגו אותם, אבל ממש לא הכי טובים בליגה, ועל הדרך עלו להם כמעט 4 מיליון יורו.

הכי טובים בעולם בכל הזמנים.

דבר ראשון הם לא 2 השחקנים הכי טובים בליגה כי חוץ מהעובדה הזאת הם לא ממש עשו משהו.

דבר שני הם שחקנים טובים אין ספק אבל הם עלו להם הרבה כסף ולא הצלחות הם יסתבכו המון ויחזקו להיות כמו פעם ולא מדובר על עוד שנה שנתיים אלא על עוד חמש או שש שנים כי רוב הסגל שלהם מבוגר.

* נניח והביאו את שני השחקנים הכי טובים בליגה בעונה החולפת בלבד. או אולי - סתם שחקנים מאוד טובים. זה משנה מעט מאוד (האם בכלל?) את איכות הרכש על הנייר.

* העובדה שהם עלו להם הרבה כסף לא רלוונטית. אם הם יצליחו להביא אליפות, זו הייתה השקעה טובה מבחינתם. אם לב"ש היה כסף זמין, וכנראה היה להם, אז למה שלא יוציאו אותו? בנקודת הזמן שבה הדברים התרחשו ההחלטות שלהם נראות נכונות.

* במקרה של כשלון קולוסאלי הם יסתבכו. כמו כל קבוצה שנכשלת כשלון כזה. יותר סביר שבמקרה של כשלון הם ינסו למזער נזקים, לא לגמרי שונה ממה שקורה במכבי היום. עוד יותר סביר שהכשלון הכי גדול שב"ש תראה השנה (בתקווה) יהיה המקום השני.

* כשראדי וטיבי הגיעו למכבי, הם היו שחקנים של קבוצות קטנות. גם גרסיה היה כזה. הרבה שחקנים טובים בארץ ובעולם התחילו מקבוצות קטנות, ועברו לקבוצות גדולות והצליחו שם אפילו יותר. העובדה הזו היא לא בסיס לכלום.

למה הקושי להודות שהם עשו מסע רכישות מזורז ומוצלח? הם אכן עשו מלא טעויות לפני כן, אבל במהלך שבועיים הם הצליחו להוציא את הסגל שלהם מבינוניות לפוטנציאל גבוה, אפילו מאוד.

הבעיה שהם לא שני השחקנים הטובים בליגה, לפחות לדעתי

רק עכשיו ראיתי את הסכומים ההזויים שבאר שבע שילמו על סבע והאסלביינק.

לפני כמה שבועות לא אמרו שהם הפסידוו יותר מ40 מיליון שקל שהיו בטוחים שהם יקחו או משהו כזה?

מאיפה הכסף?

רק עכשיו ראיתי את הסכומים ההזויים שבאר שבע שילמו על סבע והאסלביינק.

לפני כמה שבועות לא אמרו שהם הפסידוו יותר מ40 מיליון שקל שהיו בטוחים שהם יקחו או משהו כזה?

מאיפה הכסף?

מהבית?

* נניח והביאו את שני השחקנים הכי טובים בליגה בעונה החולפת בלבד. או אולי - סתם שחקנים מאוד טובים. זה משנה מעט מאוד (האם בכלל?) את איכות הרכש על הנייר.

* העובדה שהם עלו להם הרבה כסף לא רלוונטית. אם הם יצליחו להביא אליפות, זו הייתה השקעה טובה מבחינתם. אם לב"ש היה כסף זמין, וכנראה היה להם, אז למה שלא יוציאו אותו? בנקודת הזמן שבה הדברים התרחשו ההחלטות שלהם נראות נכונות.

* במקרה של כשלון קולוסאלי הם יסתבכו. כמו כל קבוצה שנכשלת כשלון כזה. יותר סביר שבמקרה של כשלון הם ינסו למזער נזקים, לא לגמרי שונה ממה שקורה במכבי היום. עוד יותר סביר שהכשלון הכי גדול שב"ש תראה השנה (בתקווה) יהיה המקום השני.

* כשראדי וטיבי הגיעו למכבי, הם היו שחקנים של קבוצות קטנות. גם גרסיה היה כזה. הרבה שחקנים טובים בארץ ובעולם התחילו מקבוצות קטנות, ועברו לקבוצות גדולות והצליחו שם אפילו יותר. העובדה הזו היא לא בסיס לכלום.

למה הקושי להודות שהם עשו מסע רכישות מזורז ומוצלח? הם אכן עשו מלא טעויות לפני כן, אבל במהלך שבועיים הם הצליחו להוציא את הסגל שלהם מבינוניות לפוטנציאל גבוה, אפילו מאוד.

העובדה שהם שילמו הרבה כסף היא מאוד רלוונטית כי לבאר שבע אין תקציב כמו של מכבי ואין הנהלה כמו של מכבי אז במקרה של כישלון הם לא יחזיקו מעמד הרבה זמן כי אין להם תקציב כמו שלנו ורוב השחקנים שלהם מבוגרים יחסית.

ומי אמר שהמהלך של באר שבע הוא מוצלח? המציאות היא לא פיפ"א ולא בטוח שהרכש יספיק לאליפות. אלונה לקחה הימור ואם היא לא תצליח היא תבעה עליו.

בגדול סבע מעל הליגה, מי שטוען שבלי לוי הוא לא שווה כלום כנראה לא ראה משחקים של נתניה וזוכר רק את הבישולים הגדולים של לוי משנה שעברה. זה כמו להוריד מהיכולת של זהבי כי היה לו את מיכה שימסור לו. רק על סמך יכולת אישית הוא שווה 15 גולים העונה, אם בש יצליחו להתחבר בתור קבוצה והוא יקבל את התמיכה הנכונה הוא יכול לתת גם עונה של 30+ שערים.

לדעתי ההבאה שלו נעשתה מאוחר מדי וביחד עם כל שאר הדברים שקרו בבאר שבע הקיץ אין לנו יותר מדי מה לדאוג. יקח להם עוד 4-5 מחזורים עד שהם יתחילו להתחבר ועד אז אנחנו צריכים להיות מעליהם ב10+ נקודות. חוץ מזה אני לא רואה שם שחקן חוץ מסבע ששווה יותר מ5 שערים בעונה בלי פנדלים.

אני חושב שהוא יכול לתת 60 שערים העונה.

סבע מלך השערים ונתן עונה פשוט מעולה, האסלביינק הזר הכי טוב בחלק ההתקפי אחרי עזיבת וואקמה אז כן, לכל הפחות הם רכשו 2 שחקנים מהטופ 5 הטובים בליגה בעונה החולפת.

*לא שזה אומר שזה יתחבר להם/יהפכו לקבוצה טובה מאיתנו אבל להערכתי זה הולך להיות קרב צמוד של יריקת דם עד ההנפה.

לנו נשאר לסוע אחרי הקבוצה, לעודד ולהנות מהמסע.

מניח שרביד התכוון לשני השחקנים הכי טובים שאפשר להביא בליגה, כלומר שלא משחקים כבר בבאר שבע, מכבי או חיפה.

ואני מסכים איתו

סבע מלך השערים ונתן עונה פשוט מעולה, האסלביינק הזר הכי טוב בחלק ההתקפי אחרי עזיבת וואקמה אז כן, לכל הפחות הם רכשו 2 שחקנים מהטופ 5 הטובים בליגה בעונה החולפת.

אבל שניהם נתנו עונה אחת טובה ובקבוצות של מתפרצות.

הם יכולים להתחבר ואולי גם לא אי אפשר לדעת.

והם עדיין נחלשו כי וואקמה עזב אותם.

היכולת שלכם להבחין בין עיקר וטפל יכולה להיות יותר טובה.

אז סבבה, בואו נגיד שהם הביאו 2 מתוך 5 השחקנים הטובים בליגה. עכשיו תתייחסו לנקודה.

קבלו תרחיש "דמיוני": אנחנו משקיעים ב- 2 זרים אירופים יקרים כ-7 מיליון אירו ו 2-3 שנים אחר כך לא לוקחים אף תואר. אז זהו, אנחנו כבר לא קבוצה גדולה?

העובדה שהם שילמו הרבה כסף היא מאוד רלוונטית כי לבאר שבע אין תקציב כמו של מכבי ואין הנהלה כמו של מכבי אז במקרה של כישלון הם לא יחזיקו מעמד הרבה זמן כי אין להם תקציב כמו שלנו ורוב השחקנים שלהם מבוגרים יחסית.

ומי אמר שהמהלך של באר שבע הוא מוצלח? המציאות היא לא פיפ"א ולא בטוח שהרכש יספיק לאליפות. אלונה לקחה הימור ואם היא לא תצליח היא תבעה עליו.

אני מניח שמידת ההכרות שלך עם הספרים של ב"ש היא בערך כמו שלי, כלומר, אין לך שום מושג לגבי המצב והיכולת הפיננסית שלהם. אני לא יודע מה זה אומר "לא יחזיקו מעמד הרבה זמן". אם זה יביא להם תארים בשנים הקרובות אז זו השקעה משתלמת.

ואני לא יודע אם המהלך של ב"ש הוא מוצלח. אני כן יודע שבלי שחקנים טובים קשה להיות קבוצה טובה. קודם לא היו להם ועכשיו יש להם. זו המציאות - לב"ש יש פוטנציאל לקבוצה טובה מאוד. לא צריך לפחד מזה, אבל צריך להכיר בזה.

מי עושה מם של ויטור יוצא מהקפאה?

באר שבע פעלה אמש גם מאחורי הקלעים, והפשירה אמש את מיגל ויטור שחזר להיות חלק מהסגל. כזכור, אחרי שז'וליאן סטו הוחתם, באר שבע קיבלה אישור מיוחד מההתאחדות להפשיר את ויטור עד תום מועד ההעברות הנוכחי או מועד ההעברות בינואר. בבאר שבע הבינו אתמול שלא יחתימו בלם זר נוסף והפשירו את ויטור הפצוע, שמתאושש מהר מהצפוי.