Jump to content

מונדיאל 2018

forza

Recommended Posts

איזו פואנטה יש לבית-חוץ אם אין בית וחוץ?

הקטע עם ההצלבה מראש היא לוגיסטית, אנשים קונים כרטיסים הרבה זמן מראש, זה מערך עצום.

ושנאה עיוורת לאנגליה בארץ? מה?

אני סתם הבאתי רעיון מסוים, העניין הוא שמשחק אחד לא באמת מכריע איזו קבוצה יותר טובה, לכן 2 משחקים אולי יקבעו יותר טוב.

אבל בכל מקרה לא יודעים מי ישחק במשחק מסוים בנוקאאוט, אנשים קונים חודשים מראש למשחקים שהם לא יודעים מי יתמודדו שם (אולי משערים).

בארץ יש נטייה די גדולה לכדורגל הלטיני (דרום אמריקה וספרד), אותם אוהדים נוטים לקבל נבחרות כמו צרפת ובלגיה כי הן לא "אפרוריות" לפחות זה המונח שמדביקים לאנגלים, יצא לי לדבר עם לא מעט אנשים על היחס שלהם לאנגליה וקיבלתי לא מעט תגובות קשות, ממש לא סובלים את הנבחרת האנגלית ומתבטאים נגדה בנחרצות. בנוסף אפשר לשים לב לכך בקלות גם ברשתות החברתיות וברשת. זה הרושם שאני קיבלתי לפחות, לא רק עכשיו גם לאורך השנים (אני לא מדבר על ליגה, אלא ספציפית על הנבחרת).

אני סתם הבאתי רעיון מסוים, העניין הוא שמשחק אחד לא באמת מכריע איזו קבוצה יותר טובה, לכן 2 משחקים אולי יקבעו יותר טוב.

אבל בכל מקרה לא יודעים מי ישחק במשחק מסוים בנוקאאוט, אנשים קונים חודשים מראש למשחקים שהם לא יודעים מי יתמודדו שם (אולי משערים).

בארץ יש נטייה די גדולה לכדורגל הלטיני (דרום אמריקה וספרד), אותם אוהדים נוטים לקבל נבחרות כמו צרפת ובלגיה כי הן לא "אפרוריות" לפחות זה המונח שמדביקים לאנגלים, יצא לי לדבר עם לא מעט אנשים על היחס שלהם לאנגליה וקיבלתי לא מעט תגובות קשות, ממש לא סובלים את הנבחרת האנגלית ומתבטאים נגדה בנחרצות. בנוסף אפשר לשים לב לכך בקלות גם ברשתות החברתיות וברשת. זה הרושם שאני קיבלתי לפחות, לא רק עכשיו גם לאורך השנים (אני לא מדבר על ליגה, אלא ספציפית על הנבחרת).

מה יש לך אנגליה אחת הנבחרות האהודות בארץ. ואי אפשר לעשות משחקים כפולים כי גם ככה השחקנים נופלים מהרגליים ויש חודש לשחק.

מי שלא אוהב את האנגלים זה בעיקר אלו שמתחברים יותר לברזיל ארגנטינה.

מה קשור?

מודדים ליגה על סמך 20 הקבוצות שבה, ולא על סמך האיכות של השתיים הכי חזקות.

ובערך חצי מהליגה הספרדית היא פח אשפה, חלקן גם לא יכולות בכלל לשלם על שחקנים מרוב שאין להן כסף.

נכון רק 2 קבוצות. אתליטקו שהגיעה פעמיים לגמר ליגת האלופות ב5 שנים האחרונות (שזה לבד יותר מכל אנגליה) לא קבוצה טובה.

כמובן שהיא גם מחזיקת הליגה האירופית, אבל מה זה לעומת ברנלי המרגשת?

אתה גם לגמרי מתעלם מסביליה שהגיעה 3 פעמים ב-5 שנים האחרונות לגמר הליגה האירופית.

אולי עזרים חזותיים ימחישו לכם איך ספרד שולטת באירופה, לעומת אנגליה, עם הופעה בודדה ומסכנה בגמר שכמובן גם אותה הפסידה.

CL.jpg

פה לפחות אנגליה שלחה כבר 2 נציגות לגמרים ב-5 שנים האחרונות, יש שיפור.

רק שכמובן שזה עדיין לא מדגדג את ספרד ששלחה 4 נציגות.

EL.jpg

לאחר שהוכח שהליגה הספרדית שולטת ללא עוררין באירופה ב-5 השנים האחרונות,

אתה רוצה שנמשיך לדבר גם על הנבחרת? על זה שכל נבחרת אנגליה שסוף סוף הגיעה לחצי גמר אחרי מליון שנה שהיא מורכבת אך ורק משחקנים מקומיים (לפחות קיין כנראה יעשה מעבר לקבוצה גדולה באירופה שמביאה תארים אירופיים ויתקן את הרושם)? על ה"הישגים" שלה לעומת ההישגים של הנבחרת הספרדית בשנים האחרונות? אין שום בעיה:

פה הלכתי ל-5 גמרים האחרונים של המונדיאל מ1998 שלא תגיד שאני חותך את הנתונים לטובת ספרד, ספרד הגיעה וזכתה פעם אחת, אנגליה גם את זה לא.

לא שכחתי גם את היורו כמובן, ספרד פעמיים הגיעה לגמר ולקחה - אנגליה כלום, כרגיל.

image.jpg

נכון רק 2 קבוצות. אתליטקו שהגיעה פעמיים לגמר ליגת האלופות ב5 שנים האחרונות (שזה לבד יותר מכל אנגליה) לא קבוצה טובה.

אתה גם לגמרי מתעלם מסביליה שהגיעה 3 פעמים ב-5 שנים האחרונות לגמר הליגה האירופית.

אולי עזרים חזותיים ימחישו לכם איך ספרד שולטת באירופה, לעומת אנגליה, עם הופעה בודדה ומסכנה בגמר שכמובן גם אותה הפסידה.

CL.jpg

EL.jpg

אתה רוצה שנמשיך לדבר גם על הנבחרת? על זה שכל נבחרת אנגליה שסוף סוף הגיעה לחצי גמר אחרי מליון שנה שהיא מורכבת אך ורק משחקנים מקומיים (לפחות קיין כנראה יעשה מעבר לקבוצה גדולה באירופה ויתקן את הרושם)? על ה"הישגים" שלה לעומת ההישגים של הנבחרת הספרדית בשנים האחרונות? אין שום בעיה

הטענות האלו נטחנות כבר שנים על גבי שנים ואין להן שום קשר בהשוואה בין טיב ליגה אחת לאחרת, כולם יודעים שברצלונה וריאל אלו הקבוצות השולטות בכדורגל העולמי והספרדי והם הכי טובים ביקום וכמו שהבנקים סולחים להם על החובות אפילו אלוהים לא מתעסק איתם וסולח להם על החטאים. לא משנה כמה יסבירו שהליגה הספרדית בנויה על 5 קבוצות עדיין ימשיכו לטעון שזאת הליגה הכי טובה בעולם לפי הטענה המגוחכת הזאת. אני כבר מאסתי מהדיון בנושא אז אני מצטער מראש שאני לא הולך לתת הסבר מעמיק.

בנוסף לא הבנתי מה הקשר לנבחרות הכדורגל אם התחלת דיון על ליגות?

הטענות האלו נטחנות כבר שנים על גבי שנים ואין להן שום קשר בהשוואה בין טיב ליגה אחת לאחרת, כולם יודעים שברצלונה וריאל אלו הקבוצות השולטות בכדורגל העולמי והספרדי והם הכי טובים ביקום וכמו שהבנקים סולחים להם על החובות אפילו אלוהים לא מתעסק איתם וסולח להם על החטאים. לא משנה כמה יסבירו שהליגה הספרדית בנויה על 5 קבוצות עדיין ימשיכו לטעון שזאת הליגה הכי טובה בעולם לפי הטענה המגוחכת הזאת. אני כבר מאסתי מהדיון בנושא אז אני מצטער מראש שאני לא הולך לתת הסבר מעמיק.

בנוסף לא הבנתי מה הקשר לנבחרות הכדורגל אם התחלת דיון על ליגות?

נמאס לך מהדיון? אתה זה שהתחיל אותו.

או שנמאס לך ברגע שראית שכל העובדות נגד הטענות שלך?

אני לא מתווכח עם רגשות ותחושות, אם להרגשתך הליגה האנגלית הכי הטובה בעולם בניגוד לכל העובדות שחור על גבי לבן שהוצגו פה, אז לבריאות, אתה מוזמן להנות משחקנים מהירים בעלי טכניקה מוגבלת שמרימים כדור לרחבה. אני מכיר אנשים שחושבים שהליגה הישראלית היא השישית בטיבה באירופה (ד"ש ללוזון), עם זה אי אפשר להתווכח.

אני גם לא שולל את התחושה המרגשת שאתה מקבל כשצופה במשחק בפאב אנגלי עם שיכורים ג'ינג'ים, אפילו משחק סתמי של ניוקאסל יכול להיות חוויה מרגשת, אבל מה בין זה לבין איכות כדורגל והמטרה הסופית שלו - זכיה בתארים?

אם נבחרת אנגליה טובה יותר מהספרדית איך זה שהיא לא הגיעה אפילו פעם אחת לגמר מונדיאל מאז 1998 לעומת ספרד שהגיעה וזכתה? איך זה שהיא לא הגיעה פעם אחת לגמר יורו משנת 2000 בזמן שספרד הגיעה וזכתה פעמיים?

אם הליגה האנגלית טובה יותר מהספרדית, איך זה שהספרדיות שלחו 7 נציגות לגמר ליגת האלופות ב5 השנים האחרונות לעומת נציגה אחת של אנגליה? הרי ליגה טובה יותר אמורה לשלוח יותר קבוצות,

ואפילו בליגה האירופית אנגליה שלחה רק 2 קבוצות לעומת 4 של ספרד.

גם הטענה של 2 קבוצות טובות בלבד מצחיקה את סביליה שהגיעה ליותר גמרי ליגה אירופית מכל אנגליה ואת אתלטיקו שהגיעה ליותר גמרי ליגת האלופות מכל אנגליה בתקופה הזאת.

אני לא מתווכח עם רגשות ותחושות, אם להרגשתך הליגה האנגלית הכי הטובה בעולם בניגוד לכל העובדות שחור על גבי לבן שהוצגו פה, אז לבריאות, אתה מוזמן להנות משחקנים מהירים בעלי טכניקה מוגבלת שמרימים כדור לרחבה.

אם נבחרת אנגליה טובה יותר מהספרדית איך זה שהיא לא הגיעה אפילו פעם אחת לגמר מונדיאל מאז 1998 לעומת ספרד שהגיעה וזכתה? איך זה שהיא לא הגיעה פעם אחת לגמר יורו משנת 2000 בזמן שספרד הגיעה וזכתה פעמיים?

אם הליגה האנגלית טובה יותר מהספרדית, איך זה שהספרדיות הגיעו שלחו 7 נציגות לגמר ליגת האלופות ב5 השנים האחרונות לעומת נציגה אחת של אנגליה? הרי ליגה טובה יותר אמורה לשלוח יותר קבוצות,

גם הטענה של 2 קבוצות טובות בלבד מצחיקות את סביליה שהגיעה ליותר גמרי ליגה אירופית מכל אנגליה ואת אתלטיקו שהגיעה ליותר גמרי ליגת האלופות מכל אנגליה בתקופה הזאת.

כמה שטויות לספרדים היה דור זהב מטורף שלפניו הם היו לא פחות לוזרים מהאנגלים גם הזכייה שלהם הייתה באחד המונדיאלים הכי חלשים אי פעם. ובפעם העשרים ליגה זה לא 2 קבוצות וחצי אלא צמרת/מרכז/תחתית.

כמה שטויות לספרדים היה דור זהב מטורף שלפניו הם היו לא פחות לוזרים מהאנגלים גם הזכייה שלהם הייתה באחד המונדיאלים הכי חלשים אי פעם. ובפעם העשרים ליגה זה לא חמש קבוצות אלא צמרת/מרכז/תחתית.

שטויות זה לזרוק ססמאות לאוויר בלי לגבות אותן בנתונים,

הנתונים במקרה הזה זה הופעות בגמרים של קבוצות מהליגה הספרדית לעומת האנגלית וגמרים של נבחרות, מה לעשות? ספרד מנקה את הריצפה עם אנגליה.

אם זה ישתנה? יכול להיות, כמו שהיה דור איטלקי משובח בעבר, אבל נכון לעכשיו להגיד שהכדורגל האנגלי טוב יותר זה בדיחה.

מקום שישי באנגליה היא ארסנל, אחד המועדונים הכי גדולים בעולם

מקום שישי בספרד זה בטיס

זה כל העניין

מקום שביעי בליגה הספרדית סיימה סביליה שהגיעה 3 פעמים ב-5 השנים האחרונות לגמר הליגה האירופית.

לכמה גמרים ארסנל הגיעה בזמן הזה?

אתה מסתכל על שמות של מועדונים שזה תוצרת של שיווק נכון לכדורגל האנגלי והיסטוריה באמת עשירה ומכובדת, אבל מה זה קשור להווה?

הנתונים במקרה הזה זה הופעות בגמרים של קבוצות מהליגה הספרדית לעומת האנגלית וגמרים של נבחרות, מה לעשות? ספרד מנקה את הריצפה עם אנגליה.

אם זה ישתנה? יכול להיות, כמו שהיה דור איטלקי משובח בעבר, אבל נכון לעכשיו להגיד שהכדורגל האנגלי טוב יותר זה בדיחה.

אם יש בטלוויזיה אברטון-ווסטהאם או חטאפה-אספניול, איזה משחק תראה?

בסופו של דבר, הליגה האנגלית הכי מעניינת לצופים (לדעתי היא עוקפת רק בקצת את הבונדסליגה מבחינת עניין במשחקים).

מקום שביעי בליגה הספרדית סיימה סביליה שהגיעה 3 פעמים ב-5 השנים האחרונות לגמר הליגה האירופית.

אתה מסתכל על שמות של מועדונים שזה תוצרת של שיווק נכון לכדורגל האנגלי והיסטוריה באמת עשירה ומכובדת, אבל מה זה קשור להווה?

אה זה קל

מעניין אותי לראות משחק של ארסנל בערך פי 200 מלראות משחק של סביליה

אם יש בטלוויזיה אברטון-ווסטהאם או חטאפה-אספניול, איזה משחק תראה?

בסופו של דבר, הליגה האנגלית הכי מעניינת לצופים (לדעתי היא עוקפת רק בקצת את הבונדסליגה מבחינת עניין במשחקים).

חטאפה אספניול קל.

לא מעניין אותי לראות שחקנים רצים על הקו ומגביהים לרחבה (בהקצנה כמובן, מניח שהבנת את הכוונה), אני רוצה לראות כדורגל אסתטי, דריבלים, מסירות חכמות.

אבל זה עניין של טעם אישי, אין לי בעיה עם מי שמעדיף ואוהב יותר כדורגל אנגלי - לבריאות.

אבל אי אפשר לבוא ולהגיד "הליגה הטובה בעולם" כי אם הליגה הזאת כל כך טובה איך זה שאין לה נוכחות בגמרים של הקבוצות (צ'מפיונס ואירופית)?

אגב אין לי בעיה עם האנגלים, אם חלילה קרואטיה לא תעשה נס אז אני בעדם,

הזונות האמיתיים זה הבלגים.

אה זה קל

מעניין אותי לראות משחק של ארסנל בערך פי 200 מלראות משחק של סביליה

העדפה אישית שלך וזה סבבה לגמרי אבל זה לא מעיד על רמה של הליגה.

אני רואה כדורגל ישראלי למרות שהרמה פה היא מתחת לכל ביקורת.

אתה רואה כדורגל ישראלי כי אתה ישראלי וכי אתה מושקע רגשית באחת הקבוצות

אם במקומות אחרים בעולם היו רואים כדורגל ישראלי כמו שישראלים רואים אותו, זה היה נותן חומר למחשבה על מה הליגה הישראלית שווה

רק שכמובן שזה עדיין לא מדגדג את ספרד ששלחה 4 נציגות.

אתה רוצה שנמשיך לדבר גם על הנבחרת? על זה שכל נבחרת אנגליה שסוף סוף הגיעה לחצי גמר אחרי מליון שנה שהיא מורכבת אך ורק משחקנים מקומיים (לפחות קיין כנראה יעשה מעבר לקבוצה גדולה באירופה שמביאה תארים אירופיים ויתקן את הרושם)? על ה"הישגים" שלה לעומת ההישגים של הנבחרת הספרדית בשנים האחרונות? אין שום בעיה:

פה הלכתי ל-5 גמרים האחרונים של המונדיאל מ1998 שלא תגיד שאני חותך את הנתונים לטובת ספרד, ספרד הגיעה וזכתה פעם אחת, אנגליה גם את זה לא.

לא שכחתי גם את היורו כמובן, ספרד פעמיים הגיעה לגמר ולקחה - אנגליה כלום, כרגיל.

אני אומר לך שיש בספרד 2 קבוצות חזקות אז אתה עונה שלא נכון, יש 3-4. באמת? זה ברצינות הטיעון שלך?

ליגה היא מכלול של 20 קבוצות. 20. ואת איכות הליגה מודדים ע"י המכלול של איכות 20 הקבוצות ולא רק המובילות בה.

אחרת הייתי אומר לך שבאנגליה יש 6 מועדונים גדולים שנלחמים בכל שנה על מקום בליגת האלופות בעוד בספרד יש בפועל רק 3. אבל צריך להתייחס לא רק למובילות אלא לכל הקבוצות.

הנתונים על אירופה לא מעניינים, אתה מטריח את עצמך לחינם. אם היינו דנים על איכות הקבוצות המובילות בכל ליגה, לטיעון הזה אולי היה משמעות. תציג לי נתונים בקשר ל20 קבוצות ולא על קבוצות שאפשר לספר על כף יד אחת ואז יהיה על מה להתווכח.

לגבי נבחרת - ברצינות? עכשיו אתה מודד את הרמה של הפרמיירליג על פי נבחרת אנגליה?

הפרמיירליג זו אולי הליגה הכי גלובלית שיש, מככבים בה בעיקר שחקנים זרים. למדוד את הרמה על סמך נבחרת אנגליה זה גניבת דעת רצינית במיוחד.

נראה לי שאתה לא צופה מספיק בפרמיירליג אם אתה עדיין חושב שהיא כדבריך ליגה שמה שמאפיין אותה עדיין הוא "שחקנים מהירים בעלי טכניקה מוגבלת שמרימים כדור לרחבה".

בוא נדבר בנתונים. תבדוק בבקשה כמה כסף מוציאות קבוצות פרמיירליג על רכש לעומת בספרד, כמה שווה בטרנספרמרקט סגל של קבוצת פרמיירליג ביחס לספרד בממוצע.

אגב, שים לב איך ספרד היא ליגה שמגיעים אליה בקלות רבה יחסית (לדוגמא אצילי אבל גם רבים נוספים) ושים לב כמה ממנה מועמדים למכבי.

מתי פעם אחרונה שחקן מהפרמיירליג היה מועמד למכבי? אנחנו אפילו לא יכולים לפזול לשם כי זה עולם אחר.

תומר חמד ששווה הרכב בספרד, לא רואה מגרש באנגליה.

דיברו על ליגות ולא על נבחרות, אף אחד לא דיבר על הנבחרת האנגלית

וזה די ידוע שרוב הקבוצות האנגליות לא משקיעות בליגה האירופית כי הליגה יותר חשובה מבחינת כספים ומענקים(ליגת האלופות משהו אחר)

אני מעדיף לראות אברטון-ווסטהאם מאשר סביליה נגד ברצלונה

אני לא מתווכח עם רגשות ותחושות, אם להרגשתך הליגה האנגלית הכי הטובה בעולם בניגוד לכל העובדות שחור על גבי לבן שהוצגו פה, אז לבריאות, אתה מוזמן להנות משחקנים מהירים בעלי טכניקה מוגבלת שמרימים כדור לרחבה. אני מכיר אנשים שחושבים שהליגה הישראלית היא השישית בטיבה באירופה (ד"ש ללוזון), עם זה אי אפשר להתווכח.

אני גם לא שולל את התחושה המרגשת שאתה מקבל כשצופה במשחק בפאב אנגלי עם שיכורים ג'ינג'ים, אפילו משחק סתמי של ניוקאסל יכול להיות חוויה מרגשת, אבל מה בין זה לבין איכות כדורגל והמטרה הסופית שלו - זכיה בתארים?

אם הליגה האנגלית טובה יותר מהספרדית, איך זה שהספרדיות שלחו 7 נציגות לגמר ליגת האלופות ב5 השנים האחרונות לעומת נציגה אחת של אנגליה? הרי ליגה טובה יותר אמורה לשלוח יותר קבוצות,

גם הטענה של 2 קבוצות טובות בלבד מצחיקה את סביליה שהגיעה ליותר גמרי ליגה אירופית מכל אנגליה ואת אתלטיקו שהגיעה ליותר גמרי ליגת האלופות מכל אנגליה בתקופה הזאת.

מה אתה מערבב ליגה עם נבחרות? ידוע שהרמה המקומית של האנגליים היא לא יותר מבינונית בהשוואה לספרד והרבה מדינות אירופאיות אחרות. הכוכבים בפרמיירליג הם ברובם המוחלט לא מקומיים. באלופה הנוכחית שם יש את אותה כמות של אנגלים וברזילאיים בהרכב.

מעבר לזה, אתה מתמקד ב-3-4 קבוצות מתוך ליגה של 20 ועל סמך ההישגים שלהן לעומת המקבילות האנגליות החלטת שהליגה ככלל יותר חזקה. טיב הליגה לא נקבע בשום צורה מאיכות המועדונים המובילים שלו. להיפך - לדעתי הפערים האסטרונומיים של ריאל ובארסה משאר הליגה הופכות את הלה ליגה למשעממת בצורה בלתי רגילה. אשכרה שתיהן עושות תורות מי לוקחת אליפות וששאר הליגה תזדיין. טיב הליגה נקבע מהתחרותיות, האטרקטיביות והעומק שיש לליגה להציע מבחינת השחקנים וקבוצות רלוונטיות. בהיבטים האלה הפרמיירליג לא רואה את הלה ליגה. יונייטד, סיטי, ליברפול, צ'לסי, ארסנל, טוטנהאם - כל אחת מהן מכוונת לאליפות/צמרת גבוהה בכל עונה. לגבי רמת השחקנים הממוצעת - אחד לאחד מה ש-'וזה ברשת' רשם. אגב, הקושי והרמה של הפרמיירליג גם גולש לצ'מפיונשיפ שנחשבת לליגה סופר קשה ותחרותית, בטח בהשוואה לליגת המשנה בספרד שהיא בעיקר כלום ושום דבר.

ליגת כדורגל היא מכלול הרבה יותר גדול מאשר חוזק הקבוצות שבה, שגם הוא דבר דינאמי ומשתנה, מבחינתי מסורות, תחרותיות ויריבויות, קהלים ואווירה, מתקנים, תרבות וכו' יש להם משקל גדול מאוד בשיקול איזו ליגה היא האטרקטיבית והמעניינת ביותר..

לכן אשים גם את הבונדסליגה הרבה לפני הליגה הספרדית, מסכים שיש בה את הקבוצות החזקות ביותר אבל זה לא מספיק כדי שהיא תהיה הליגה הטובה ביותר.

מה אתה מערבב ליגה עם נבחרות? ידוע שהרמה המקומית של האנגליים היא לא יותר מבינונית בהשוואה לספרד והרבה מדינות אירופאיות אחרות. הכוכבים בפרמיירליג הם ברובם המוחלט לא מקומיים. באלופה הנוכחית שם יש את אותה כמות של אנגלים וברזילאיים בהרכב.

מעבר לזה, אתה מתמקד ב-3-4 קבוצות מתוך ליגה של 20 ועל סמך ההישגים שלהן לעומת המקבילות האנגליות החלטת שהליגה ככלל יותר חזקה. טיב הליגה לא נקבע בשום צורה מאיכות המועדונים המובילים שלו. להיפך - לדעתי הפערים האסטרונומיים של ריאל ובארסה משאר הליגה הופכות את הלה ליגה למשעממת בצורה בלתי רגילה. אשכרה שתיהן עושות תורות מי לוקחת אליפות וששאר הליגה תזדיין. טיב הליגה נקבע מהתחרותיות, האטרקטיביות והעומק שיש לליגה להציע מבחינת השחקנים וקבוצות רלוונטיות. בהיבטים האלה הפרמיירליג לא רואה את הלה ליגה. יונייטד, סיטי, ליברפול, צ'לסי, ארסנל, טוטנהאם - כל אחת מהן מכוונת לאליפות/צמרת גבוהה בכל עונה. לגבי רמת השחקנים הממוצעת - אחד לאחד מה ש-'וזה ברשת' רשם. אגב, הקושי והרמה של הפרמיירליג גם גולש לצ'מפיונשיפ שנחשבת לליגה סופר קשה ותחרותית, בטח בהשוואה לליגת המשנה בספרד שהיא בעיקר כלום ושום דבר.

חחחחחח אהבתי "מה אתה מערבב נבחרת" בנושא של המונדיאל...

אבל מילא,

אני אגיב לך כי עקרונית אתה אומר דברים דומים כמו של אלו שהגיבו מעלייך,

בוא תוכיח לי שהקבוצה במקום 10 באנגלית טובה יותר ממקום 10 ספרד, סתם לצורך ההשוואה, אין לי מושג מי סיים 10 פה ופה , תראה לי נתונים אובייקטיבים שמוכיחים שזאת קבוצה איכותית יותר.

כי עד עכשיו אתם יורים לעצמכם ברגל:

טוטנהאם רצה לאליפות? סיימה 23 נקודות מתחת לסיטי

ליברפול רצה לאליפות? סיימה 25 נקודות פחות מהסיטי,

ארנסל רצה לאליפות? סיימה 30 נקודות פחות מהסיטי (!!)

ממש רצו לאליפות, אל תשאל, עד הדקה האחרונה הם היו בעניינים והפסידו את התואר בגלל טעות שיפוט בדקה ה90...

בספרד אגב , ההפרש בין המקום השלישי לראשון היה נמוך יותר מזה שבאנגליה.

גם בהפרש שבין המקום הרביעי לראשון, בספרד ההפרש קטן יותר משמעותית,

אבל בספרד ההפרשים בין האלופה לכל השאר עצומים. זה לא משנה לך בכלל שההפרשים באנגליה בין האלופה לכל שאר הצמרת גבוהים יותר. באנגליה הליגה תחרותית וכולם רצים לאליפות. עוד שטות שיווקית שאכלתם בלי לטרוח לבדוק ובבקשה אל תציג לי את האליפות של קריית לסטר שמונה בתור דוגמה לזה כי זה היה יוצא דופן וקורה פעם במליון שנה כמו שגם אצלנו זה קרה.

אתה רומז שבטיס או סביליה יותר טובות מארסנל?

תסתכל על תקציבים בליגה האנגלית ומענקים לקבוצות מרכז טבלה/תחתית לעומת הספרדים ותבין לבד. בעוד שבספרד יש קבוצות עם בעיות כספיות אתה לא תמצא דבר כזה באנגליה גם לא בקבוצות סטייל האדרספילד, ביירטון וכאלו וזה גם מה שמאפשר להם להביא שחקנים יותר איכותיים מהמקבילות בספרד.

חחחחחח אהבתי "מה אתה מערבב נבחרת" בנושא של המונדיאל...

אבל מילא,

אני אגיב לך כי עקרונית אתה אומר דברים דומים כמו של אלו שהגיבו מעלייך,

בוא תוכיח לי שהקבוצה במקום 10 באנגלית טובה יותר ממקום 10 ספרד, סתם לצורך ההשוואה, אין לי מושג מי סיים 10 פה ופה , תראה לי נתונים אובייקטיבים שמוכיחים שזאת קבוצה איכותית יותר.

כי עד עכשיו אתם יורים לעצמכם ברגל:

טוטנהאם רצה לאליפות? סיימה 23 נקודות מתחת לסיטי

ליברפול רצה לאליפות? סיימה 25 נקודות פחות מהסיטי,

ארנסל רצה לאליפות? סיימה 30 נקודות פחות מהסיטי (!!)

ממש רצו לאליפות, אל תשאל, עד הדקה האחרונה הם היו בעניינים והפסידו את התואר בגלל טעות שיפוט בדקה ה90...

בספרד אגב , ההפרש בין המקום השלישי לראשון היה נמוך יותר מזה שבאנגליה.

גם בהפרש שבין המקום הרביעי לראשון, בספרד ההפרש קטן יותר משמעותית,

אבל בספרד ההפרשים בין האלופה לכל השאר עצומים. זה לא משנה לך בכלל שההפרשים באנגליה בין האלופה לכל שאר הצמרת גבוהים יותר. באנגליה הליגה תחרותית וכולם רצים לאליפות. עוד שטות שיווקית שאכלתם בלי לטרוח לבדוק ובבקשה אל תציג לי את האליפות של קריית לסטר שמונה בתור דוגמה לזה כי זה היה יוצא דופן וקורה פעם במליון שנה כמו שגם אצלנו זה קרה.

גם בעונות שלפני זה היה ככה?

הליגה האנגלית מבחינה תחרותית טובה יותר. גם במגוון האלופות וגם בתרבות. לא תראה התבזות או התבטלות כמעט של קבוצות קטנות והן יכולות לנצח קבוצות גדולות וזה מה שיפה בליגה הזאת. אבל עובדתית הליגה הספרדית מייצרת יותר קבוצות בטופ האירופאי (רק שכל השאר פח אשפה), אתם מתווכחים על מדדים שונים לגמרי.

לדעתי הליגה האנגלית הכי טובה מבחינת הרמה,האיכות והעניין.

בליגה הספרדית יש אולי שש קבוצות טובות וכל השאר סבירות. באנגליה כל רגע יש הפתעות.