Jump to content

מונדיאל 2018

forza

Recommended Posts

אחלה קרואטיה. לא לעצור, להביא את הגביע.

חלילה אם לא תהיה ברירה אז במקרה הכי גרוע עדיף אנגליה, רק לא צרפת ובשום אופן לא בלגיה.

המחלה של הכדורגל האנגלי זה הרייטינג המטורף והסכומים האדירים שרצים שם. שחקנים אנגליים לא עוזבים את האי, ככה גם לגבי רוב המאמנים. תקועים עם גישות הכדורגל שלהם והיו מאחורה בגלל האגו.

מבחינתי, שאני רואה את השחקנים האנגלים בנבחרת ובעיקר את סאוטגייט בעמדת המאמן, שהוא האנטיתזה למאמן אנגלי מבחינת פתיחות ושיטות חדשות לאימון וידע, אני חושב שהלוזריות וחוסר ההישגיות יישתנו בשנים הבאות.

לגבי הפתיחות שלו, קראתי סיפור מעניין מאוד שבוע שעבר

כתב בריטי סיפר שהוא פעם עבד בחברת טלוויזיה שבה הוא הכין תוכנית ספורט לילדים.

הוא סיפר שתמיד שהיה מגיע לראיונות היו מאחרים לו בכמה שעות טובות, מבטלים אותו ברגע האחרון, שמים אותו בחדר שלא צופה למגרש האימונים ונעים גישה לשחקנים האחרים

הוא מספר שהנסיעה למילדסבורו הייתה שונה, גארת סאוטגייט איחר ב10 דקות התנצל רבות שהתעכב בפגישה, ידע את שם הכתב והצוות שאיתו,ואחרי שיחה קצרה לקח את הצוות למגרש האימונים עצר את האימון, הסביר לשחקנים מי האנשים האלה וכמה לדעתו תוכנית ספורט לילדים תתן השראה לדור הבא של השחקנים

לאחר מכן הוא נתן לצוות הצילום יד חופשית לראיין ולעשות ככל העולה על רוחם שיתאים לכתבה

סיפור מעניין על אישיות קצת אחרת בנוף הכדורגל הלוואי שיהיו יותר כמוה

מה שמצחיק שאנגליה ובלגיה שהיו באותו הבית, שתיהן בחצי, ויכול להיות גמר ביניהן

זה דבר ידוע שקבוצות מאותו בית יכולות להיפגש שוב רק בגמר.

מן הסתם כל אחת הולכת לצד אחר של ההגרלה.

זה כבר קרה בעבר,

בשליפה מהירה מהזיכרון: יורו 2004 יוון ופורטוגל.

הדרום אמריקאיות חייבות להתעורר, זו כבר לא דרך להישען על ילדים מהפבלות והשכונות העניות, הם צרכים ללמוד מהתהליך שצומח באירופה, שם לא מחכים יותר ש"מוחמד יבוא אל ההר", כלומר שם לא מחכים שכישרונות פתאום יצוצו להם, הם קוטפים אותם ומשבחים אותם בעזרת תכניות מפורטות לשיפור הכדורגל וזה קורה בבלגיה, באיסלנד, בגרמניה ועכשיו גם באנגליה (הדור הנוכחי הוא עדיין לא נחשב ל"פירות").

בלגיה אולי שיחקה פחות טוב מול ברזיל אבל ככה זה שאתה מוביל נגד קבוצה עדיפה (לדעתי רק על ה"נייר"), לא מבין מה אפשר לצפות מקבוצה במצב כזה? צרפת היא הנבחרת הכי שלמה ומול אורוגוואי (ששיחקה עוד בלי קבאני) זאת הייתה תוצאה ידועה מראש. מהצד השני האנגלים הותירו את קולומביה מאחור אחרי שזו שיחקה אולי רוגבי 70 דקות במקום כדורגל, גם שם זה היה נראה שרק האופי האנגלי החלש נתן להם לסכן את השער.

בכללי לגבי המונדיאל אני חושב שהפורמט שלו לא טוב מספיק, אני לא חושב שצריך להגדיל את כמות הנבחרות, אני חושב שצריך לשחק את הנוקאאוט ב2 משחקים (מעין בית חוץ כמו בצ'מפיונס), אין סיבה שהכרעה תהיה בגלל משחק אחד מלבד הגמר, אני גם חושב שזה פשוט טיפשי הדרך שקובעים את המשחקים בשלב הנוקאאוט, למה צריך להגיע למצב שנבחרות עושות חישובים של צדדים ומיקומים? שיעשו פשוט הגרלה של מקומות 1 מול 2 אחרי הבתים וזהו.

עניין שמפריע לי אישית בתור אוהד אנגליה זאת השנאה הכמעט עיוורת כלפי אנגליה בארץ, מי שבא לבטל את האנגלים לעולם לא ימצא חיבור, תמיד יקטרג ולעולם לא יראה את התשוקה וההתמסרות. החשיבות והאהבה שם לכדורגל היא פשוט מטורפת, לבוא ולומר שזה לא ככה זה פשוט להיות אנטי. ניר טוען שלאנגלים אין מסורת, אין מסורת לפי מה? לפי טורניר שמשוחק חודש פעם ב4 שנים? אתה יודע שבאופן מצרפי אתה מדבר על פחות משנתיים של כדורגל ואם אתה לוקח בחשבון את היורו אז מדובר על בערך 3 שנים מתוך מאה+ שנים של כדורגל. יש שם את הליגה הכי טובה בעולם, השחקנים האנגלים לאורך ההיסטוריה הגיעו להישגים מאוד גבוהים ואולי יש להם תדמית של לוזרים בטורנירים מהסוג הזה, אז מה? לבוא ולטעון שלאנגלים אין מסורת? זאת פשוט טענה מנותקת, לא רציונלית, שנובעת ככל הנראה משנאה ("נבחרת מסריחה ממדינה מסריחה" גם די מבסס את הטענה שלי).

הדרום אמריקאיות חייבות להתעורר, זו כבר לא דרך להישען על ילדים מהפבלות והשכונות העניות, הם צרכים ללמוד מהתהליך שצומח באירופה, שם לא מחכים יותר ש"מוחמד יבוא אל ההר", כלומר שם לא מחכים שכישרונות פתאום יצוצו להם, הם קוטפים אותם ומשבחים אותם בעזרת תכניות מפורטות לשיפור הכדורגל וזה קורה בבלגיה, באיסלנד, בגרמניה ועכשיו גם באנגליה (הדור הנוכחי הוא עדיין לא נחשב ל"פירות").

בלגיה אולי שיחקה פחות טוב מול ברזיל אבל ככה זה שאתה מוביל נגד קבוצה עדיפה (לדעתי רק על ה"נייר"), לא מבין מה אפשר לצפות מקבוצה במצב כזה? צרפת היא הנבחרת הכי שלמה ומול אורוגוואי (ששיחקה עוד בלי קבאני) זאת הייתה תוצאה ידועה מראש. מהצד השני האנגלים הותירו את קולומביה מאחור אחרי שזו שיחקה אולי רוגבי 70 דקות במקום כדורגל, גם שם זה היה נראה שרק האופי האנגלי החלש נתן להם לסכן את השער.

בכללי לגבי המונדיאל אני חושב שהפורמט שלו לא טוב מספיק, אני לא חושב שצריך להגדיל את כמות הנבחרות, אני חושב שצריך לשחק את הנוקאאוט ב2 משחקים (מעין בית חוץ כמו בצ'מפיונס), אין סיבה שהכרעה תהיה בגלל משחק אחד מלבד הגמר, אני גם חושב שזה פשוט טיפשי הדרך שקובעים את המשחקים בשלב הנוקאאוט, למה צריך להגיע למצב שנבחרות עושות חישובים של צדדים ומיקומים? שיעשו פשוט הגרלה של מקומות 1 מול 2 אחרי הבתים וזהו.

עניין שמפריע לי אישית בתור אוהד אנגליה זאת השנאה הכמעט עיוורת כלפי אנגליה בארץ, מי שבא לבטל את האנגלים לעולם לא ימצא חיבור, תמיד יקטרג ולעולם לא יראה את התשוקה וההתמסרות. החשיבות והאהבה שם לכדורגל היא פשוט מטורפת, לבוא ולומר שזה לא ככה זה פשוט להיות אנטי. ניר טוען שלאנגלים אין מסורת, אין מסורת לפי מה? לפי טורניר שמשוחק חודש פעם ב4 שנים? אתה יודע שבאופן מצרפי אתה מדבר על פחות משנתיים של כדורגל ואם אתה לוקח בחשבון את היורו אז מדובר על בערך 3 שנים מתוך מאה+ שנים של כדורגל. יש שם את הליגה הכי טובה בעולם, השחקנים האנגלים לאורך ההיסטוריה הגיעו להישגים מאוד גבוהים ואולי יש להם תדמית של לוזרים בטורנירים מהסוג הזה, אז מה? לבוא ולטעון שלאנגלים אין מסורת? זאת פשוט טענה מנותקת, לא רציונלית, שנובעת ככל הנראה משנאה ("נבחרת מסריחה ממדינה מסריחה" גם די מבסס את הטענה שלי).

הליגה הספרדית משוחקת באנגליה?

איזו פואנטה יש לבית-חוץ אם אין בית וחוץ?

הקטע עם ההצלבה מראש היא לוגיסטית, אנשים קונים כרטיסים הרבה זמן מראש, זה מערך עצום.

ושנאה עיוורת לאנגליה בארץ? מה?

שני דברים שבלטו לי בעין עד עכשיו:

1. שיפוט טוב יחסית לטורנירים קודמים (בלי קשר לVAR), נותנים למשחק לזרום, הרבה פחות שריקות על נגיעות קטנות. מגמה סופר-חיובית.

2. רמת אימון מאוד נמוכה של הנבחרות הבולטות. היירו, סמפאולי, יוהכים לאב, אפילו צ'יצ'ה (לא השתמש מספיק טוב בסגל לדעתי), מרטינס ודשאן יכלו להוציא יותר מהנבחרות שלהם ברמת איכות הכדורגל (בלגיה מרשימה בזכות דקות מפלצתיות לפרקים קצרים מאוד, אבל ביותר מדי פעמים הולכת אחורה ללא סיבה).

הליגה הספרדית משוחקת באנגליה?

לא כתבתי "2 הקבוצות הכי טובות בעולם שהבנקים סולחים ומוחקים להם את כל החובות שזה בערך כמו לשחק בפוטבול מנג'ר עם צ'יטים ולרכוש כל זרג בן 17 (כמו הנרווגי ההוא) ב200M ש"ח ועוד קבוצה אחת מאוד טובה ואחריה 2 קבוצות חצי כוח ואז עוד 15 קבוצות שיכולות לתפוס מקום של כבוד בצמרת של הכדורגל הישראלי" כתבתי הליגה הטובה בעולם כי זו הליגה הכי טובה בעולם עובדתית.

לא כתבתי "2 הקבוצות הכי טובות בעולם שהבנקים סולחים ומוחקים להם את כל החובות שזה בערך כמו לשחק בפוטבול מנג'ר עם צ'יטים ולרכוש כל זרג בן 17 (כמו הנרווגי ההוא) ב200M ש"ח ועוד קבוצה אחת מאוד טובה ואחריה 2 קבוצות חצי כוח ואז עוד 15 קבוצות שיכולות לתפוס מקום של כבוד בצמרת של הכדורגל הישראלי" כתבתי הליגה הטובה בעולם כי זו הליגה הכי טובה בעולם עובדתית.

בוא תגיד לי בבקשה ב-5 שנים האחרונות, כמה אנגליות הגיעו לגמר ליגת אלופות וליגה אירופית, לעומת ספרדיות?

אין בעיה גם להסתכל החל מחצי גמר אם זה מעניין אותך.

כמה גם זכו?

בוא תגיד לי בבקשה ב-5 שנים האחרונות, כמה אנגליות הגיעו לגמר ליגת אלופות וליגה אירופית, לעומת ספרדיות?

אין בעיה גם להסתכל החל מחצי גמר אם זה מעניין אותך.

כמה גם זכו?

מה קשור?

מודדים ליגה על סמך 20 הקבוצות שבה, ולא על סמך האיכות של השתיים הכי חזקות.

ובערך חצי מהליגה הספרדית היא פח אשפה, חלקן גם לא יכולות בכלל לשלם על שחקנים מרוב שאין להן כסף.