Jump to content

מונדיאל 2018

forza

Recommended Posts

אם כבר אז כבר - אם אנגליה מצ׳וקמקת, מקווה שגם ארגנטינה בעיניך.

לפחות אנגליה לא לקחה גביע כי יוהאן לא שיחק וכי החונטה איימה על פרו להפסיד 6-0, או עם גול ביד.

(עכשיו מישהו יגיד שלא עבר את הקו)

אתה מתעקש לדבר על כדורגל, אה?

אתה מתעקש לדבר על כדורגל, אה?

אתה מדבר על זכיות עבר. אני אומר שהשתיים של ארגנטינה מסריחות ובעיניי שוות הרבה פחות הילה ופאר מאחת של אנגליה.

יוהאן, החונטה ונגיעת יד זה לא כדורגל.

אתה מדבר על זכיות עבר. אני אומר שהשתיים של ארגנטינה מסריחות ובעיניי שוות הרבה פחות הילה ופאר מאחת של אנגליה.

אני מדבר על הילה.

אני מדבר על הילה.

ואתה מסרב לקבל את זה שבעיני רוב העולם לאנגלים יש הילה? תוצאות העבר לא משנות, וזה שהם גרועים לא משנה. תרבות הכדורגל שלהם משנה. זכייה שלהם תהיה כמו זכייה של שאלקה פתאום. קבוצה עם קהל ומסורת. זה שלא עשתה כלום במשך 50 שנה (אצל שאלקה כבר 60, לא?) לא ישנה. אתה רשאי לשנוא אותם. אבל הילה ועוד איך יש להם, בעיני רוב העולם.

הסיבה שהם נחשבים לוזרים היא כי יש להם הילה.

לא הייתה להם הילה, הם היו כמו יפן או ניגריה או כל קבוצה אחרת שמפסידה ולאף אחד לא איכפת מספיק כדי לקרוא להם לוזרים.

לא שונא אותם.

ואין לאנגלים שום מסורת.

אלא אם לעוף בשמינית פעם אחר פעם זה מסורת אצלך.

הסיבה שהם נחשבים לוזרים היא כי יש להם הילה.

לא הייתה להם הילה, הם היו כמו יפן או כל קבוצה אחרת שמפסידה ולאף אחד לא איכפת מספיק כדי לקרוא להם לוזרים.

הסיבה היחידה שקוראים להם לוזרים זה בגלל השפה האנגלית.

אם אף אחד לא היה מדבר אנגלית בעולם, הם היו בדיוק כמו הונגריה, שאני בטוח שבתקשורת המקומית שלה גם צוחקים על הנבחרת ומבקרים אותה המון וקוראים לה שם לוזרים, וגם הם היו ממש טובים לפני עשרות שנים

This Is England?

האמת שלא טרחתי לשמוע את האלבום הזה, הבנתי שכולם התכחשו אליו (:

(הדון נזרק בגלל הרואין, אבל ברגע שסטראמר וג׳ונס רבו זה כבר לא הקלאש, זה נחשב לאלבום של סטראמר שסימונון מנגן בו בס בעיני רבים)

לא משהו באמת. אבל זה אחלה קטע.

אם אף אחד לא היה מדבר אנגלית בעולם, הם היו בדיוק כמו הונגריה, שאני בטוח שבתקשורת המקומית שלה גם צוחקים על הנבחרת ומבקרים אותה המון וקוראים לה שם לוזרים, וגם הם היו ממש טובים לפני עשרות שנים

המחלה של הכדורגל האנגלי זה הרייטינג המטורף והסכומים האדירים שרצים שם. שחקנים אנגליים לא עוזבים את האי, ככה גם לגבי רוב המאמנים. תקועים עם גישות הכדורגל שלהם והיו מאחורה בגלל האגו.

מבחינתי, שאני רואה את השחקנים האנגלים בנבחרת ובעיקר את סאוטגייט בעמדת המאמן, שהוא האנטיתזה למאמן אנגלי מבחינת פתיחות ושיטות חדשות לאימון וידע, אני חושב שהלוזריות וחוסר ההישגיות יישתנו בשנים הבאות.

בדיוק מה שפלקו אמר. ניר, עכשיו אתה זה שמדבר על צד מקצועי...

מסורת זה האובססיה שלהם לכדורגל ולנבחרת וזה שתמיד באים לקחת אפילו שכולם יודעים שהם גרועים. וכולם מדברים עליהם. הצפיות ההמוניות, השירים במצעדי הפזמונים - זאת מסורת. זאת לא נבחרת שאם תזכה לא נשמעה עליה שוב, אלא נבחרת שאם תזכה לא נפסיק לשמוע על זה.

וזה בדיוק הקטע. באנגליה טוטנהאם יותר אהודה מצ׳לסי בתוך לונדון, ותמיד היתה קרובה לארסנל. יש להם פחות אליפויות, אבל היו שיאני הזכיות בגביע בשנות התשעים, ועדיין זוכרים את זה. כי הם תמיד מזכירים. ובעיני האנגלים הם לא מועדון קטן עכשיו כשהם חוזרים. להיפך, הם מרגישים יותר קשורים מאשר צ׳לסי, למרות שהספיקה מאז לבנות מסורת של זכיות (אבל לא של אוהדים). הם מועדון שתמיד היה שם. "ארבע הגדולות" של פעם (יונייטד, ארסנל, ליברפול, צ׳לסי) זה מונח שנגזר מ"חמש הגדולות" (יונייטד, ארסנל, ליברפול, טוטנהאם, אברטון). גם אם אברטון תחזור זה ירגיש הרבה יותר קשור מאשר הכניסות של צ׳לסי ושל סיטי.

אני גם לא חושב שבית"ר מועדון גדול, עדיין מקבל שמסורת יש לה (אמנם דוחה שהייתי מתבייש אם היה לי קשר אליה), ומודה שמעניין אם בטעות תהיה קבוצה טובה יותר מאשר אם הרצליה תהיה.

האמריקאים לא "לוזרים"

איך הם מצליחים להגיע מסובשיץ' (Subašić) לסובצ'יץ' (Sobaćić)?

לגבי ה-o, נוחות הגייה כשזה לא מוטעם. אצלנו ראינו את זה עם מדוניאנין. זה גם יכול לקרות לישראלים בלי לשים לב. לגבי הקטע השני, באמת לא ברור.

בדיוק מה שפלקו אמר. ניר, עכשיו אתה זה שמדבר על צד מקצועי...

מסורת זה האובססיה שלהם לכדורגל ולנבחרת וזה שתמיד באים לקחת אפילו שכולם יודעים שהם גרועים. וכולם מדברים עליהם. הצפיות ההמוניות, השירים במצעדי הפזמונים - זאת מסורת. זאת לא נבחרת שאם תזכה לא נשמעה עליה שוב, אלא נבחרת שאם תזכה לא נפסיק לשמוע על זה.

וזה בדיוק הקטע. באנגליה טוטנהאם יותר אהודה מצ׳לסי בתוך לונדון, ותמיד היתה קרובה לארסנל. יש להם פחות אליפויות, אבל היו שיאני הזכיות בגביע בשנות התשעים, ועדיין זוכרים את זה. כי הם תמיד מזכירים. ובעיני האנגלים הם לא מועדון קטן עכשיו כשהם חוזרים. להיפך, הם מרגישים יותר קשורים מאשר צ׳לסי, למרות שהספיקה מאז לבנות מסורת של זכיות (אבל לא של אוהדים). הם מועדון שתמיד היה שם. "ארבע הגדולות" של פעם (יונייטד, ארסנל, ליברפול, צ׳לסי) זה מונח שנגזר מ"חמש הגדולות" (יונייטד, ארסנל, ליברפול, טוטנהאם, אברטון). גם אם אברטון תחזור זה ירגיש הרבה יותר קשור מאשר הכניסות של צ׳לסי ושל סיטי.

אני גם לא חושב שבית"ר מועדון גדול, עדיין מקבל שמסורת יש לה (אמנם דוחה שהייתי מתבייש אם היה לי קשר אליה), ומודה שמעניין אם בטעות תהיה קבוצה טובה יותר מאשר אם הרצליה תהיה.

ראית מה כתבתי על משחק הכנה אנגליה צרפת?

גם גלבין במקום גולובין

זה כבר קשור לרוסית. "חרשו" נכתב עם שלוש תנועות o, השתיים הראשונות עוברות vowel reduction.

לא בטוח שמבין את הפואנטה.

גרמניה נגד ברזיל = חצוצורות ומשב ההיסטוריה. פאקינג גמר אליפות העולם בכדורגל.

צרפת נגד אנגליה = משחק הכנה ליורו שרואים תקציר שלו על רקע מוזיקה מעצבנת בחדשות הספורט.

זהו.