Jump to content

איראן

הקיפוד הצהוב

Recommended Posts

כמה הזויים יש בחברה שלנו , ראש אש"ף אומר שהיהודים אשמים בשואה (בניסוח כזה או אחר) , ויהודים ישראלים מגינים עליו בחירוף נפש , ומנסים להסביר למה מה שאמר לא כזה נורא, וש- "וואלה, היהודים באמת הלוו בריבית.. אז תכלס.. מחמוד גם צודק. "

גם אם היה מחמוד עבאס יגיד מחר שחבל שהיטלר לא סיים את העבודה שלו , "כישלונים" הזויים כאלה יקומו ויגידו שזה כי הוא מתוסכל מכישלון תהליך השלום , ושהוא אומר את זה כי הוא רוצה לזעזע את העולם, ושהוא לא באמת חושב ככה.

הזוי, קיצוניות זה דבר נוראי, שמאל קיצוני, ימין קיצוני, הכל חרא, מעוור אנשים.

כישלוני אתה אפס גדול, ואתה צריך להתבייש בעצמך .

להגיד שיהודים נרדפו בגלל משלח ידם או מעמד סוציואקונומי ולא בגלל שנאה דתית זה מגוחך ותלוש מהמציאות בצורה שאפילו אי אפשר לדעת איך להתחיל בזה. בכל אספקט כלשהו וזה מבלי להתייחס לעובדה שזה בהחלט האשמת הקורבן וזה מבחינתי גרוע בעיניי מהאמירה ההיא של נתניהו על המופתי.

מצטער, להתחיל לעשות פליק פלאקים ולחפש הקלות בנאומים כאלה מזכיר לי את הפליק פלאקים שעשו עם כמה מהנאומים של יאסר החביב באמצע שנות ה-90'.

אני דווקא מסכים שלא שנאה דתית. שנאה אתנית. רק שאבו מאזן לא מכיר ביהודים כעם...

אבו מאזן מיתמם והוא חכם, אז הוא אומר משהו שיאפשר לו מרווח תמרון, כהרגלו, וכהרגלו הוא אומר משהו אחד לערבים ומשהו אחר לשאר העולם.

אל תהיו תמימים, הוא בא לנאום מול פלסטינים ולהצטייר כשונא יהודים. הוא לא בא להגיד שהיותנו שונים מעצם היותנו יהודים זה לא הגורם במישרין אלא רק בעקיפין. או שהם חיפשו תירוץ עוקף. כי עצם היותנו שונים זה מה שגרם הרי לכך שעסקנו במקצועות האלה. היה להם נוח להפיל אותנו לשם, ואז להאשים אותנו. לא ראיתי שזה היה חלק מהנאום שלו, ואני בספק שכן, כי אם כן אז מניח שכבר היה מוציא את זה להגנתו.

לגבי מדינות האסלאם - די עם השקר הזה. המשפחה שלי היתה סוג ב' מבחינה רשמית וחוקתית, ושילמה מס מיוחד.

תפסיקו כבר עם השטויות על אבו מאזן. למי אכפת מה הוא אמר ועל מה הוא כתב את הדוקטורט שלו? אפשר לחשוב שהוא מועמד לשר חינוך.

מה שחשוב זה המעשים שלו ולא המילים. אבו מאזן הוא המנהיג הפלשתיני הכי מתון שיכולנו לבקש. בקרוב הוא ילך ואז לכו תדעו מה יהיה פה. הולכים לערבב את הקלפים מחדש באיזור ואנחנו עלולים לקבל עוד חמאס גם בגדה ואז נתגעגע לאבו מאזן.

אני דווקא מסכים שלא שנאה דתית. שנאה אתנית. רק שאבו מאזן לא מכיר ביהודים כעם...

וזאת גם הסיבה שההתנצלות שלו הייתה ל"בני הדת היהודית" ולא "העם היהודי", הניואנסים האלו חשובים.

תפסיקו כבר עם השטויות על אבו מאזן. למי אכפת מה הוא אמר ועל מה הוא כתב את הדוקטורט שלו? אפשר לחשוב שהוא מועמד לשר חינוך.

מה שחשוב זה המעשים שלו ולא המילים. אבו מאזן הוא המנהיג הפלשתיני הכי מתון שיכולנו לבקש. בקרוב הוא ילך ואז לכו תדעו מה יהיה פה. הולכים לערבב את הקלפים מחדש באיזור ואנחנו עלולים לקבל עוד חמאס גם בגדה ואז נתגעגע לאבו מאזן.

אבו מאזן אולי מתון (באופן יחסי), אבל הוא בכל מקרה לא קובע כלום. לכן אם נקבל מישהו גרוע ממנו בהרבה זה עדיין לא ישנה שום דבר. אלו שקובעים נהלים הם בכל מקרה הגרועים שבהם.

את איראן תנצח רק כלכלית. ביטול הסכם הגרעין יעשה זאת.

או שתנצח אותם כלכלית, או שהם יצליחו לפתח פצצה בזמן הזה.

אבו מאזן אולי מתון (באופן יחסי), אבל הוא בכל מקרה לא קובע כלום. לכן אם נקבל מישהו גרוע ממנו בהרבה זה עדיין לא ישנה שום דבר. אלו שקובעים נהלים הם בכל מקרה הגרועים שבהם.

מעבר לענייני משא ומתן, שאנחנו לא מעוניינים בכך אז זה כרגע פחות רלוונטי,

יש לך מושג כמה עוד פיגועים יהיו אם הבמ״ס לא ישתף איתנו פעולה ולא יפעל לסיכול פיגועים בעצמו?

מעבר לענייני משא ומתן, שאנחנו לא מעוניינים בכך אז זה כרגע פחות רלוונטי,

יש לך מושג כמה עוד פיגועים יהיו אם הבמ״ס לא ישתף איתנו פעולה ולא יפעל לסיכול פיגועים בעצמו?

מצב הפיגועים יהיה בדיוק באותו מצב ואפילו ילך וירד עוד ועוד.

הביטחון המסכל הוא כלום ושום דבר והוא שווה ערך למה שהיה בשנות ה90, לא יעיל בעליל. כמות הפיגועים (פיגועי הראווה) הלכו וירדו בגלל שמדינת ישראל הבינה שהיא לא יכולה לסמוך על הביטחון המסכל הפלסטיני.

וכמו כל דבר שקורה אחרי שיש מכה התקפית פלסטינית על ישראל, ישראל מוצאת פיתרון שמונע מהם להמשיך לפעול באותה שיטה. אוטוטו זה יקרה גם עם העפיפונים.

הביטחון המסכל הוא כלום ושום דבר והוא שווה ערך למה שהיה בשנות ה90, לא יעיל בעליל. כמות הפיגועים (פיגועי הראווה) הלכו וירדו בגלל שמדינת ישראל הבינה שהיא לא יכולה לסמוך על הביטחון המסכל הפלסטיני.

וכמו כל דבר שקורה אחרי שיש מכה התקפית פלסטינית על ישראל, ישראל מוצאת פיתרון שמונע מהם להמשיך לפעול באותה שיטה. אוטוטו זה יקרה גם עם העפיפונים.

גם החמאס ואש"פ הבינו שהפיגועים הקשים לא עזרו להם בדעת הקהל העולמית ושנערה עם סכין שמחוסלת או מנוטרלת ע"י חייל מצטלם יותר טוב עבורם.

ואת זה אתה אומר על סמך מה?

כי כל האנשי ביטחון והאלופים שמתראיינים בנושא כל הזמן מדגישים את חשיבות השיתוף פעולה עם הביטחון המסכל והרשות הפלסטינית.

אני זוכר בגל פיגועים האחרון בירושלים שהבמ״ס עצר מספר חוליות מחבלים, והחרים לא מעט כלים שהיו יכולים לשמש לפיגועי דקירה.

ואת זה אתה אומר על סמך מה?

כי כל האנשי ביטחון והאלופים שמתראיינים בנושא כל הזמן מדגישים את חשיבות השיתוף פעולה עם הביטחון המסכל והרשות הפלסטינית.

אני זוכר בגל פיגועים האחרון בירושלים שהבמ״ס עצר מספר חוליות מחבלים, והחרים לא מעט כלים שהיו יכולים לשמש לפיגועי דקירה.

מה זאת אומרת על סמך מה אני אומר את זה? הארגון הוא ארגון מפורק. אין לו שום חשיבות מבצעית. זה שמחמיאים להם מידי פעם זו פוליטיקה במיטבה.

אני לא אומר שהם לא רוצים לעזור, פשוט אין להם את האפשרות כאשר הם נמצאים תחת שליטה של ארגוני טרור.

אני באמת חושב שבצד השני יש חבר'ה שהיו רוצים לתת יותר, אין להם את האופציה.

זה ממש לא נכון טוני. הם מועילים והתיאום חשוב.

ובנוגע לעפיפונים - נמצא לזה פתרון הם יביאו משהו אחר.

הפתרון צריך להיות אסטרטגי ולא טקטי. צריך לעצב מחדש את המשוואה ולהפסיק להיות הצד המגיב.

זה ממש לא נכון טוני.

ובנוגע לעפיפונים - נמצא לזה פתרון הם יביאו משהו אחר.

הפתרון צריך להיות אסטרטגי ולא טקטי. צריך לעצב מחדש את המשוואה ולהפסיק להיות הצד המגיב.

תראה אני לא רוצה להיות נחרץ, אבל המודיעין המסכל הפלסטיני בעזה הוא כלום. נאדה.

אני לא זוכר מה המצב שלו כרגע בגדה המערבית., אבל אסמוך על המילה שלך שלפחות שם הוא משתדל איך שהוא לתת יד.

גם החמאס ואש"פ הבינו שהפיגועים הקשים לא עזרו להם בדעת הקהל העולמית ושנערה עם סכין שמחוסלת או מנוטרלת ע"י חייל מצטלם יותר טוב עבורם.

תפיל את הגדר ותבצע הקלות במעברים, בוא נראה כמה זמן עד שמישהו יפוצץ עצמו בקופות בבלומפילד בראשון בערב.

אני לא זוכר מה המצב שלו כרגע בגדה המערבית., אבל אסמוך על המילה שלך שלפחות שם הוא משתדל איך שהוא לתת יד.

תפיל את הגדר ותבצע הקלות במעברים, בוא נראה כמה זמן עד שמישהו יפוצץ עצמו בקופות בבלומפילד בראשון בערב.

לפחות שנה :(

בכלל הם סתומים שהם ממשיכים בטרור... אם גנדי היה מוביל את המאבק שלהם מזמן הייתה להם מדינה בגבולות 48 (לא שאני חושב שמנהיגי הפלסטינים באמת מעוניינים בסיום הסכסוך, לתחושתי זורם להם הסטטוס קוו מהאינטרסים הפרטיים שלהם).

או שתנצח אותם כלכלית, או שהם יצליחו לפתח פצצה בזמן הזה.

הם יופצצו לפני זה.

הבעיה היא שצריך להחליף את השלטון שם אחרת מתישהו תהיה להם פצצה, הרי אתה לא יכול לקחת מהם את הידע שהם צברו, כשהם יחליטו לרוץ על זה זה יקרה, צריך להחליף את האנשים שקובעים את הדברים האלו באירן ואז רק יהיה שקט.

הבנתי שמשהו כמו חצי מהעם שם מתנגד למשטר הנוכחי, זאת כבר התחלה טובה אבל לא מספיק. צריך קונצנזוס כדי שהעם יתמוך במהפך ואז שהעולם המערבי בהנהגת ארה"ב יפיל את המשטר.

הבעיה כמובן שפוטין נותן להם גב שהולך וגדל מיום ליום.

לא פשוט העסק.

ֿבעזה כן,

אבל אחת הסיבות המרכזית (לא היחיד ולא המרכזי, אבל בין המרכזיות) שאנחנו דואגים יותר למצב בעזה ופחות ליו״ש, למרות שיותר נכנסים ויוצאים מישראל דרך יו״ש והגבול לעיתים פחות ברור, זה השיתוף פעולה עם הביטחון המסכל והעובדה שהם אשכרה שולחים סמויים ועוצרים חוליות מחבלים. וכמובן שזה לא הכל ולא מבטיח ביטחון, וצריך עוד הרבה פעולות שלנו כמו למנוע כניסת מחבלים, אבל אין ספק שהביטחון המסכל פועל המון כדי למנוע פיגועים שם.

הם יופצצו לפני זה.

הבעיה היא שצריך להחליף את השלטון שם אחרת מתישהו תהיה להם פצצה, הרי אתה לא יכול לקחת מהם את הידע שהם צברו, כשהם יחליטו לרוץ על זה זה יקרה, צריך להחליף את האנשים שקובעים את הדברים האלו באירן ואז רק יהיה שקט.

הבנתי שמשהו כמו חצי מהעם שם מתנגד למשטר הנוכחי, זאת כבר התחלה טובה אבל לא מספיק. צריך קונצנזוס כדי שהעם יתמוך במהפך ואז שהעולם המערבי בהנהגת ארה"ב יפיל את המשטר.

הבעיה כמובן שפוטין נותן להם גב שהולך וגדל מיום ליום.

לא פשוט העסק.

הם יופצצו לפני זה אם אתה תדע שהם פיתחו פצצה.

אבל אם אין גישה של מפקחים שם, כמו שההסכם מאפשר, יהיה הרבה הרבה יותר קשה לגלות את זה.

גם הגילויים שביבי פירסם עכשיו, אלו שהמוסד עבד המון בעבודה מעולה כדי להשיג אותם, הם כאלו מהעבר. אנחנו נצטרך כאלו מעכשיו.

שוב, אם יהיו הוכחות שהם מפתחים פצצה, הם יותקפו. בין אם יש הסכם ובין אם אין.

מה שההסכם עושה זה מאפשר לנו (לא בהכרח לישראל, אני מתכוון יותר למערב) לעקוב יותר טוב על האם הם מפתחים פצצה.

לבטל את ההסכם זה באמת להמר על העתיד שלנו - הימור שהסקנציות הכלכליות ינצחו אותם לפני שהם יפתחו פצצה, ושהמודיעין שלנו יהיה מספיק טוב כדי לדעת אם הם פיתחו כזו או לא.

וזה הימור גדול מדי, וכזה שאני לא מוכן לקחת. כי אם נפסיד בהימור, זה אומר יציבות למשטר שם, וזה אומר סכנה קיומית ממשית שלא נוכל לטפל בה על ידי מדינה שמטיפה למותנו כל הזמן. זה פשוט לשים את הקיום של מדינת ישראל כהימור ולסובב את הרולטה, וזה אבסורד בעיני שאנשים תומכים בזה וקוראים למי שתומך בהסכם שונאי ישראל.

מה מונע מהאיראנים לבנות פצצה במיקום אחר מתחת לאף של המפקחים? מה תהיה הסנקציה אז? היא תהיה ביטול ההסכם, סנקציות כלכליות והפצצה אם יש מודיעין מתאים... בדיוק אותו מצב.

בין לבין אפשרת להם להעשיר אורניום כאוות נפשם (פחות או יותר), לפתח טילים בליסטיים שמתאימים לראש נפץ גרעיני, הקלה כלכלית ומסלול טווח ארוך לפצצה שכל סטייה ממנו תוביל (אם תוביל) למצב זהה למצב שאין בו הסכם.

זה לא רק פיגועים. גם טילים ורקטות (שאין או כמעט אין) מאיו"ש. בלי אבו מאזן ניתן לשער שהמצב הביטחוני בגדה היה משמעותית פחות טוב. ובכלל, האזרחים בגדה הבינו מוקדם שעדיף לא להתעסק איתנו צבאית. גם חמאס מבין את זה יותר ויותר בכל פעם שאנחנו הורסים מנהרה, מסכלים פיגוע או מפציצים בתגובה לירי ולכן היום רוב ההתנגדות היא פוליטית (לנסות להעיף אותנו מפיפ"א למשל) או אזרחית (ההפגנות על הגדר). זה לפחות המצב היום. אין לדעת מה יהיה בעתיד.

מה מונע מהאיראנים לבנות פצצה במיקום אחר מתחת לאף של המפקחים? מה תהיה הסנקציה אז? היא תהיה ביטול ההסכם, סנקציות כלכליות והפצצה אם יש מודיעין מתאים... בדיוק אותו מצב.

בין לבין אפשרת להם להעשיר אורניום כאוות נפשם (פחות או יותר), לפתח טילים בליסטיים שמתאימים לראש נפץ גרעיני, הקלה כלכלית ומסלול טווח ארוך לפצצה שכל סטייה ממנו תוביל (אם תוביל) למצב זהה למצב שאין בו הסכם.

אלא שכל עוד ההסכם קיים, אם יש חשד אפשר לבדוק אותו כמעט מיידית. יש רשימה של מקומות שמותר למפקחים לבדוק בלי התראה, וכל מקום אחר שהם רוצים לבדוק מותר להם לבוא לבדוק בהתראה של 48 שעות (שזה מספיק זמן כדי להסתיר מסמכים, אבל לא להסתיר פיתוח פצצה, דבר שמשאיר קרינה שלוקח לה אלפי שנים להעלם).

בלי ההסכם, אם יש לך חשד צריך להתחיל לעשות עוד עבודות מודיעין מטורפות, לשלוח מרגלים וכו׳, דבר שיכול לקחת חודשים ואולי גם שנים, אם בכלל מצליחים להשיג את המידע הזה (המוסד הוא מטורף ביכולות שלו, אבל הוא לא כל יכול ולא תמיד מגלים הכל).

ואת עניין הריגול אפשר לעשות גם כשיש הסכם. לתקוף אם מגלים שהם מפתחים פצצה אפשר לעשות גם אם יש הסכם. מה שההסכם נותן זה עוד אופציות לבדוק חשדות ולפקח, בצורה שהאיראנים לא יוכלו להסתיר את מה שקורה.

ההסכם לא נובע מזה שסומכים עליהם שיהיה בסדר, הפוך - לא סומכים עליהם, וההסכם הזה הוא הדרך הכי טובה שיש לפקח ולבדוק.

וכן, יש כאן טריידאוף - זה במקום סנקציות כלכליות. והלוואי והיה גם אותן, אבל בסופו של דבר, אני אקח תמיד יכולת לפקח מקרוב אחרי איראן מאשר ללחוץ עליהם כלכלית.

זה לא רק פיגועים. גם טילים ורקטות (שאין או כמעט אין) מאיו"ש. בלי אבו מאזן ניתן לשער שהמצב הביטחוני בגדה היה משמעותית פחות טוב. ובכלל, האזרחים בגדה הבינו מוקדם שעדיף לא להתעסק איתנו צבאית. גם חמאס מבין את זה יותר ויותר בכל פעם שאנחנו הורסים מנהרה, מסכלים פיגוע או מפציצים בתגובה לירי ולכן היום רוב ההתנגדות היא פוליטית (לנסות להעיף אותנו מפיפ"א למשל) או אזרחית (ההפגנות על הגדר). זה לפחות המצב היום. אין לדעת מה יהיה בעתיד.

אני חושב שזה יותר עניין של גיוון טקטי.

כשאתה פועל כל הזמן באותה צורה, האוייב כל לומד להתגונן כמו שצריך מפני זה.

כשאתה מגוון ומשנה כל הזמן, קשה להתגונן מפני זה, ואז אתה יכול להשתמש מדי פעם גם בטקטיקות הקודמות, כי לא משקיעים רק בלמנוע אותן ואז יש חלון הזדמנויות יותר גדול.

אלא שכל עוד ההסכם קיים, אם יש חשד אפשר לבדוק אותו כמעט מיידית. יש רשימה של מקומות שמותר למפקחים לבדוק בלי התראה, וכל מקום אחר שהם רוצים לבדוק מותר להם לבוא לבדוק בהתראה של 48 שעות (שזה מספיק זמן כדי להסתיר מסמכים, אבל לא להסתיר פיתוח פצצה, דבר שמשאיר קרינה שלוקח לה אלפי שנים להעלם).

בלי ההסכם, אם יש לך חשד צריך להתחיל לעשות עוד עבודות מודיעין מטורפות, לשלוח מרגלים וכו׳, דבר שיכול לקחת חודשים ואולי גם שנים, אם בכלל מצליחים להשיג את המידע הזה (המוסד הוא מטורף ביכולות שלו, אבל הוא לא כל יכול ולא תמיד מגלים הכל).

ואת עניין הריגול אפשר לעשות גם כשיש הסכם. לתקוף אם מגלים שהם מפתחים פצצה אפשר לעשות גם אם יש הסכם. מה שההסכם נותן זה עוד אופציות לבדוק חשדות ולפקח, בצורה שהאיראנים לא יוכלו להסתיר את מה שקורה.

ההסכם לא נובע מזה שסומכים עליהם שיהיה בסדר, הפוך - לא סומכים עליהם, וההסכם הזה הוא הדרך הכי טובה שיש לפקח ולבדוק.

וכן, יש כאן טריידאוף - זה במקום סנקציות כלכליות. והלוואי והיה גם אותן, אבל בסופו של דבר, אני אקח תמיד יכולת לפקח מקרוב אחרי איראן מאשר ללחוץ עליהם כלכלית.

הכל קם ונופל על הטרייידאוף, לדעתי הוא לא קרוב למשתלם.

הפיקוח הוא "מיידי" רק בתיאוריה (וגם זה לא). המקומות בהם מותר למפקחים לבקר בלי התראה הם בהסכמת וידיעת האיראנים, לגבי השאר ה48 שעות זה פיקציה.

את המודיעין עדיין אתה (או בנות ברית) תצטרך לעשות, כי המפקחים פשוט לא עוסקים בזה, אחרי זה תצטרך לשכנע ועדה שבאמת יש שם משהו (תוך כדי, דה פקטו, חשיפת המידע המודיעיני לאיראנים) ואז אם הלכו איתך הם יוציאו התראה של יומיים לאיראנים (שיכולים כמובן לא להסכים ולהחזיר אותנו למצב בלי ההסכם אחרי כמה חודשים שיידונו בהחזרת הסנקציות) ורק אז יבקרו במתקן (לאו דווקא מיידית) בליווי איראני.

המנגנון היעיל בעולם לגילו.

נזכיר, שגם אם כן יגלו משהו, נחזור למצב שהיה לפני ההסכם, אין פה שום שינוי.

בתמורה - אתה מסיר סנקציות שמאפשרות להם להשתלט באמצעות פרוקסי על חלקים נרחבים במזרח התיכון, "מלבין" את העשרת האורניום שלהם ומאפשר (זה לא מצב שונה מאין הסכם, פשוט שטותי שאין התייחסות) ניסויי טילים בטילים שמטרתם היא נשיאת ראשי נפץ גרעיניים (ועל ידי כל קיצור משמעותי של הזמן שיידרש להם מהפרת ההסכם ועד יכולת אופרטיבית).

תוסיף לזה את העובדה שתקיפה בזמן שיש הסכם נראית הרבה פחות טוב דיפלומטית ויש פה לדעתי הסכם נוראי.