Jump to content

נושא מלפפונים לקיץ 2018 ע"ש דור מלול

פנחס שוף

Recommended Posts

חוזז, יוני כהן גלזר וברסקי הם המושאלים שכנראה נשארים איתנו..אין מה לעשות אין מקום לכולם ורק הטובים ביותר יהיו במכבי.

קנדיל מהמעט שראיתי פוטנציאל גדול וכבר עכשיו יכול להיות אחלה שחקן לליגה.

הוא מגיע כרגע על תקן מחליף, אבל כנראה שדסה איתנו גג כד השנה הבאה וקנדיל זו מחשבה עתידית.

קנדיל צעיר בסה"כ בשנה מדסה, לא יודע למה אנשים מחשיבים אותו כפוטנציאל כאילו הוא ילד בן 20.

אם זה ציבוטה ואחוזים ממכירה עתידית ועוד איזה שחקן או שניים שוליים שגם ככה אין להם מקום - אני בעד. קנדיל שחקן לגיטימי שיכול להשתפר, אנחנו צריכים תחליף לדסה ואין בכלל מגנים ישראלים נורמלים בשוק. גם ככה ציבוטה לא היה מקבל יותר מדי דקות השנה, אנחנו עמוסים רצח באגפים.

אם כבר עסקאות כאלה אז כבר עדיף לעשות עסקאות סטייל ריאל\ברסה במקום כל הזמן להשאיל

למכור שחקן כמו צ'יבוטה ב200 אלף דולר עם זכות ראשונים ואופציית קניה חזרה ב500 אלף דולר(סתם זרקתי מספרים אל תתפסו עליהם) כדאי שאם ייצא מהם משהו, לא נפספס.

שחקן שדוד שלו התחנן להשאיר אותו כשחקן סגל בבני יהודה, מגיע מהדלת הראשית למכבי.

שאפו לקנדיל וחבל שבבני יהודה אין עוד שחקנים שווים. כמו שזה נראה כרגע, אבוקסיס מבין את המצב של הבעלים ואת זה שחיזוק לא בראש סדר העדפויות כרגע, מקווה שמכבי תמצא עוד מה לקחת מהם במסגרת הטרייד ההזוי הזה.

קנדיל צעיר בסה"כ בשנה מדסה, לא יודע למה אנשים מחשיבים אותו כפוטנציאל כאילו הוא ילד בן 20.

בכדורגל העקום שלנו רק מתחילים לשחק בגילאי 22-23.

ותודה לחוק חריגי הגיל שתוקע בנוער שחקנים עד גיל 20.

באופן אישי, לא חושב שייצא מצ'יבוטה משהו ששווה הרכב במכבי. בכלל, חושב שבפורום קצת מחזיקים ממנו יותר מדי. גם באופי עושה רושם שהוא לא אחד שישמח להישאר ולהילחם על המקום שלו, הוא רוצה את הבמה כאן ועכשיו ואת זה אי אפשר לתת לו.

בכלליות, לא רוצה להיכנס כרגע לעסקת קנדיל עצמה, אבל אם אנשים חושבים שמכבי יכולה/צריכה לתת כל הזמן במה ל-7-8 כשרונות בו זמנית - שיצא זריז מהסרט שהוא חי בו. להחזיק שחקנים רק בשביל להגיד שהם אצלנו לא יועיל להם ולנו בכלום. צריכים לבחור בפינצטה 2-3 שרואים בהם כפוטנציאל להשתלב במהלך העונה ולקוות שהם אלה שייצא מהם שחקני הרכב לטווח הארוך. עם כל השאר לוקחים סיכון ובמקסימום מנסים לקנות חזרה בהמשך.

אור דסה הושאל לרעננה . הייתי מעדיף שיושאל לקבוצה קצת יותר גדולה מה שנקרא .. יש לו הרבה מאוד כישרון . אני אוהב את המשחק שלו

נצטרך לראות כמה ישלבו אותו שם ואיך הוא יהיה , נקווה לטוב

בעסקה לבני יהודה הוא כבר לא ישתלב וטוב שכך.

מה דעתכם?

שהוא בטח לא יותר מוכשר משחקני נוער אחרים שלנו, שהוא צריך להגיד תודה כל בוקר על זה שהוא משחק בקבוצה בליגת העל שהוא אשכרה יכולה לבוא לידי ביטוי בה ושזאת מחשבה הזויה לחשוב שהוא צריך ללכת לקבוצה.. טובה יותר..

באיזה עולם לאור דסה מגיע לשחק בקבוצה טובה יותר מהפועל רעננה?

איך בדיוק מכבי תתמודד על אליפות העונה ותצליח לבנות את עצמה מחדש (כי זה מה שקורה העונה) עם 6-7 שחקני נוער בהרכב? 2-3 שחקני נוער שנעים בין ההרכב לספסל זה מספיק. עם חשיבה כזאת לא היינו משתדרגים מגאל מרגוליס בצד אחד ועומרי אלטמן בצד שני.

ההבדל היחיד בין אור דסה לשאר שחקני הנוער שלנו משנה שעברה הוא שבגלל כל הפצועים במקרה היה בו צורך והשתמשו בו קצת בבוגרים. אחרת בחיים קבוצ בליגה לא היתה לוקחת אותו בשלב כזה. לדעתי אין הבדל משמעותי מבחינת הרמה בינו לבין היתר.

צריך בכדורגל גם מזל והלוואי שהוא ייקח את ההזדמנות ויהיה טוב ברעננה.

אז אנחנו טיפשים? מי זה קנדיל ולמה שניתן כשרונות תמורתו? זה טעות

בטוח שאפשר למצוא איזה מגן יהודי כזה או אחר לסגור את הפינה של המחליף.

מה זה הגישה הזו של "לסגור פינה למחליף"? מחליף לא צריך להיות ברמה? עונה שעברה שיחקת 80 אחוז ממנה עם שפונגין בהרכב שממש לא היה ברמה.

יש לך פה מגן צעיר שנתן עונה טובה,שאתה יודע מה הוא שווה, למה לא להביא?

קנדיל שווה טרייד למאוויס ומצידי לתת להם עוד 5 שחקנים בהשאלה זה משרת רק את האינטרסים שלנו.

לא מבין על מה אתם אוכלים את הראש אי אפשר להחזיק בכל הכשרונות בליגה. מאוויס קיבל את ההזדמנויות שלו ולא הצליח להוכיח את עצמו לא כאן ולא בבני יהודה שחצי מהעונה לא פתח בכלל. קנדיל מגן ישראלי צעיר וכשרוני מאוד עם נתוני גוף וטכניקה מצויינים. תפסיקו לאכול את הראש סתם!

בעניין עסקת קנדיל, אתם מבינים שאין לנו אפשרות להחזיק לנצח את כל השחקנים המוכשרים שהיו אצלנו בנוער. גם בסיטואציה הכי ורודה לא תהיה פה השתלבות של כל המושאלים. אי אפשר להקפיא את התנהלות הרכש שלנו כל הזמן מהחשש שנפספס. גם אם זה לא יקרה העונה הזאת וכן נשאיר הרבה מושאלים, כל עוד יהיה פה רצון להרכיב קבוצה תחרותית, בשלב מסוים המושאלים ינשרו. לכן צריך לקחת הימור, להשאיר שחקנים מסוימים ולהשקיע דווקא בהם, כי אי אפשר עם כולם.

הגיע לפה מאמן לשנתיים ואחרי שהתרשם נראה שהחליט שצ'יבוטה לא בתוכניות שלו. יש לנו צורך במגן ימני, גם אם דסה נשאר, ולא נראה לי שיש על זה ויכוח. מלול כבר לא רלוונטי (בכל מקרה לדעתי לא היה כדאי להביא מגן בן 30 שנתן עונה אחת טובה בקריירה). קנדיל על המדף וצריך לשלם על ההעברה הזאת. אי אפשר לשלם בכסף כרגע, אז לא ברור לי מה הבעיה להעביר שחקנים שלא בתוכניות.

קנדיל שווה טרייד למאוויס ומצידי לתת להם עוד 5 שחקנים בהשאלה זה משרת רק את האינטרסים שלנו.

לא מבין על מה אתם אוכלים את הראש אי אפשר להחזיק בכל הכשרונות בליגה. מאוויס קיבל את ההזדמנויות שלו ולא הצליח להוכיח את עצמו לא כאן ולא בבני יהודה שחצי מהעונה לא פתח בכלל. קנדיל מגן ישראלי צעיר וכשרוני מאוד עם נתוני גוף וטכניקה מצויינים. תפסיקו לאכול את הראש סתם!

מאוויס שיחק הכי הרבה מבין כל המושאלים שלנו בבני יהודה, 2388 דקות (33 משחקי ליגה), ועל הדרך גם נתן 8 שערים ו-4 בישולים, וכל זה בגיל 22, אל תתפלא אם בגיל 25-26 הוא יהיה משחקני הכנף הכי טובים בליגה, ואז הוא כבר יעלה לנו הרבה כסף.

מאוויס שיחק הכי הרבה מבין כל המושאלים שלנו בבני יהודה, 2388 דקות (33 משחקי ליגה), ועל הדרך גם נתן 8 שערים ו-4 בישולים, וכל זה בגיל 22, אל תתפלא אם בגיל 25-26 הוא יהיה משחקני הכנף הכי טובים בליגה, ואז הוא כבר יעלה לנו הרבה כסף.

אז נחתים כל שחקן נוער לעשר שנים ונשאיר אותו בהשאלות בתקווה שאולי יצא ממנו משהו בגיל 27 (אישית נכון לכרגע לא חושב שיצא ממנו שחקן הרכב למכבי)?

כנראה שדסה לא פחות מוצלח משאר הסופרסטארים של הנוער, כי עובדה שג'ורדי בחר לתת לו לשחק ולא מישהו אחר.

חוץ מזה, נכון שאין לו איזה כישורים טכניים יוצאי דופן, אבל הוא משחק חכם ובעיקר נכון, ובכמה משחקים שהוא שיחק ההשפעה שלו על הקבוצה הייתה אדירה. תראו תקצירים שלו מהעונה של עברה, יחסית לגיל שלו הוא משחק שם מושלם. אם מפה הוא רק הולך להתפתח הוא הולך להיות נכס אדיר למועדון.

וטוב שהוא הולך לרעננה, כי כנראה קורצקי תופס ממנו ונותן לו הרבה דקות משחק.

אז נחתים כל שחקן נוער לעשר שנים ונשאיר אותו בהשאלות בתקווה שאולי יצא ממנו משהו בגיל 27 (אישית נכון לכרגע לא חושב שיצא ממנו שחקן הרכב למכבי)?

אז אני לא מסכים איתך, יש מושאלים שאפשר לוותר עליהם ויש כאלו שלא.

אז על מי היית מוותר מבין חוזז, צ'יבוטה ויוני?

מי קבע שחייבים לוותר על אחד מהם? אני לא הייתי מוותר על אף אחד מהם, לפחות לא בשנתיים הקרובות, ואתה צריך לקחת בחשבון שיש להם חוזים בקבוצה והם שחקני בית, הם לא יכולים להשתחרר בכל כך קלות, מה שכן צריך זה להוציא לפחות שניים מהם להשאלה נוספת, כי בגיל שלהם הם חייבים את דקות המשחק.

אתם לא חושבים על זה שאולי גם לצ'יבוטה נמאס? שהוא מת כבר להשתחרר מהחוזה עם מכבי? בסגל הקיים, שיש לך את שכטר, וידאר (זר אחר במקום), מיכה, שוינפלד, עטר, אצילי, ציקו (?) וחוזז/כהן, הוא מבין שאין לו מקום שהוא רוצה בסגל. אני מקווה שמכבי יכניסו סעיף קנייה חזרה כי באמת שאי אפשר לדעת מה יקרה איתו ויש לו פוטנציאל שפתאום בעונה יכול להתפרץ. כרגע העסקה נראית טובה שאתה לוקח שחקן שאי אפשר שוב להשאיל אותו פלוס כמה שחקנים אחרים שתשאיל/תמכור תמורת שחקן שאתה חייב לסגל, אל תשכחו שיש לנו הגנה קצרה כרגע. אין מחליף לדסה, פיבן וגולדנברג כרגע היחידים שנמצאים כגיבוי. בסה"כ מדובר בעסקה טובה לשני הצדדים שאני מקוווה שבעתיד יעשו יותר עם או בלי הפייר פליי.

מי קבע שחייבים לוותר על אחד מהם? אני לא הייתי מוותר על אף אחד מהם, לפחות לא בשנתיים הקרובות, ואתה צריך לקחת בחשבון שיש להם חוזים בקבוצה והם שחקני בית, הם לא יכולים להשתחרר בכל כך קלות, מה שכן צריך זה להוציא לפחות שניים מהם להשאלה נוספת, כי בגיל שלהם הם חייבים את דקות המשחק.

צ'יבוטה מושאל לדעתי כבר 3 שנים. עם איך שזה נראה, הוא לא בתוכניות לשנתיים הקרובות. נראה לי מוגזם להשאיל שחקן במשך 5 שנים.

הקטע המוזר הוא שהוא חתם לפני שנה על חוז החדש, למשך 5 שנים.

אתה רואה סרט ששלושתם ישתלבו בקבוצה הבוגרת בעתיד?

צ'יבוטה מושאל לדעתי כבר 3 שנים. עם איך שזה נראה, הוא לא בתוכניות לשנתיים הקרובות. נראה לי מוגזם להשאיל שחקן במשך 5 שנים.

הקטע המוזר הוא שהוא חתם לפני שנה על חוז החדש, למשך 5 שנים.

אתה רואה סרט ששלושתם ישתלבו בקבוצה הבוגרת בעתיד?

הסיכוי ששלושתם ישלבו בקבוצה הבוגרת הוא קלוש, אבל אם כבר החליטו לוותר על מאוויס, שיגידו לבני יהודה שהם מעוניינים בסעיף של buyback על אותו הסכום שבני יהודה רצו על קנדיל (סכום שכרגע הקבוצה לא יכולה להרשות לעצמה בגלל הפייר פליי), אם בסופו של דבר מאוויס באמת יהיה טוב, תהיה לקבוצה את האופציה להחזיר אותו, במקום שהוא יגיע לבאר שבע/חיפה.

צ'יקו אופואדו צפוי לנחות מחר (שלישי) בבוקר בארץ בכדי לעבור בדיקות רפואיות ולחתום רשמית על חוזהו במכבי תל אביב עד 2020. אופואדו הגיע הבוקר שוב לשגרירות ישראל באבוג'ה, בירת ניגריה, על מנת לאסוף את דרכונו ובו אשרת הויזה לישראל. כזכור, הגעתו של אופואדו התעכבה כבר פעמיים בשל בעיות בירוקרטיות. ראשית בשל העובדה כי דרכונו היה במדינת דרום אפריקה לצורך ויזה לקרואטיה, אותה לבסוף לא מימש בשל החלטתו לשחק במכבי תל אביב.