Jump to content

נושא מלפפונים לקיץ 2018 ע"ש דור מלול

פנחס שוף

Recommended Posts

למה לא אומרים ביי ביי לבאטוקיו (לפחות בצורה של הקפאה), החוזה ממילא מסתיים העונה

הוא לא ישאר פה מעבר לחוזה

הפציעה שלו אמורה להיות מבוטחת

מה יש להחזיק אותו?

(או שמכבי תעשה את הפרוצדורה הזו ביום האחרון של החלון)

מה יש להחזיק אותו?

אין לך בעיה להביא עוד זר כבר עכשיו. כשידרש המקום שלו, זה יקרה.

אמצע יולי, סבע עדיין בנתניה.

לדעתי אחלה אופציה בתור קשר התקפי אבל השאלה כמה נתניה רוצים עליו אם זה עד 1.5 זה אפשרי כי אז אפשר למכור את וידאר/ראיקו ולשלם אבל אם מעל אין סיכוי.

מה יש להחזיק אותו?

ההקפאה של ויטור היתה בהסכמתו והם כנראה יחזירו אותו עד סוף החלון. לבאטוקיו כמו שאמרת יש חוזה לעוד עונה. אין מצב שהוא מסכים להקפאה. מכבי צריכה להגיע איתו להסדר פיצוי תמורת התרת החוזה או לשלם לו את כל החוזה. זה לא כזה פשוט, החוזה שלו שמן.

הבעיה הזאת תיפתר אם נשחק עם 2 מאחורה ועוד אחד מקדימה (אצילי, מיכה), אתמול פתחנו עם 3 קשרי אמצע שרק ריקן מסוגל לייצר מצב מביניהם.

האמת שאני שונא את המערך של 3 קשרי אמצע (מערך פאקו), ואני ממש מעדיף קישור עם קשר התקפי טבעי.

אני ציפיתי בכלל שנפתח עם אצילי במקום גולסה/ריקן ושכטר במקום שוינפלד, אני מקווה שהפציעות הם הסיבה ששניהם לא פתחו.

ב 433 אצל פאקו היו לך קשרים שמביאים מספרים - ראדי, נוסא ומיטרוביץ. היום יש לך רק את ריקן עם הבלחה פעם ב..

תפסיקו כבר לזרוק את השם של קינדה פה זה מביך

מה מביך? מסתבר שבמכבי חושבים שזה לא מביך. קינדה שחקן מאוד כישרוני, קשר 50-50 שמביא גם אגרסיביות וגם דריבל ברמה גבוה מאוד. נמצא בסיטואציה ובגיל שבו צריך לעשות את הזינוק בקריירה. בהתחשב הפייר-פליי, הוא רכש מצויין ויעל לשדרג את מה שחסר לנו.

החיסרון היחיד זה שאי אפשר לדעת איך יחזור מהפציעה. לכן הפיתרון של השאלה לעונה עם אופציית רכישה זה פיתרון טוב. לא ירשים - לא ירכשו אותו.

מה מביך? מסתבר שבמכבי חושבים שזה לא מביך. קינדה שחקן מאוד כישרוני, קשר 50-50 שמביא גם אגרסיביות וגם דריבל ברמה גבוה מאוד. נמצא בסיטואציה ובגיל שבו צריך לעשות את הזינוק בקריירה. בהתחשב הפייר-פליי, הוא רכש מצויין ויעל לשדרג את מה שחסר לנו.

החיסרון היחיד זה שאי אפשר לדעת איך יחזור מהפציעה. לכן הפיתרון של השאלה לעונה עם אופציית רכישה זה פיתרון טוב. לא ירשים - לא ירכשו אותו.

בהתחשב בזה שהוא חוזר מקרע ברצועה הצולבת - קצת פחות.

יש 2 בעיות עיקריות כרגע במשחק ההתקפה.

1. חייבים קשר 50/50 במקום גולסה שיודע גם לכבוש ולבשל שאיתו משחק ההתקפה שלנו יהיה הרבה יותר מגוון.

2. יש לנו 4 שחקנים שצריכים לשחק רק בתור השחקן החופשי מאחורי החלוץ- ריקן, אצילי ומיכה שלא יכולים להחזיק אגף כל אחד מסיבותיו, ושכטר שיכול לשחק בהרכב רק כחלוץ שני בהנחה שוידאר נשאר/בא חלוץ זר במקומו.

סעיף 1 פתיר יחסית- דורש פגיעה בזר. הבעיה שזה אומר שצריך לוותר על בלם זר נוסף במקום טיבי וגם להביא שוער ישראלי (5 זרים בהרכב- זאיר, סבוריט, הקשר 50/50 המדובר, צ'יקו וחלוץ זר/וידאר).

סעיף 2 הרבה יותר בעייתי. מיכה לא מביא מספרים ואי אפשר לשחק איתו באגף. גם את אצילי הייתי מעדיף לראות כשחקן חופשי באמצע שמנהל את המשחק כמו שעשה בשיא שלו בבית"ר מאשר לראות אותו נעלם באגף ולא רודף אחרי המגן שלו.

בנוסף יש את שכטר שאמור לשחק כחלוץ שני (בתקווה שלא בונים עליו כחלוץ החוד היחיד) ואת ריקן שעונה שעברה היה היחיד שהביא מספרים מהקישור. מה שאומר שגם שאחרי שצ'יקו יחתום עדיין נישאר עם אגף אחד שמאוייש באחד השחקנים האלה. וה2 האחרים יהיו על הספסל.

הפתרון יכול להיות לשחק עם צ'יקו ומיכה באגפים ושכטר ווידאר באמצע ואז כשיש רביעייה קדמית אפשר "לוותר" על השערים של הווינגר הימני (מיכה). הבעיה בפתרון הזה היא שהקשר 50/50 צריך להיות באמת פגיעה כי הוא ופרץ הולכים להחזיק לבד את הקישור. הבעיה השניה היא שאצילי הולך לאיבוד במערך כזה ואני לא יודע אם מכבי יכולה להרשות לעצמה את זה. מה גם שקשה לי לראות את איביץ' הולך לשחק 4-4-2.

אם נשארים ב4-3-3 זה אומר שרק אחד מאצילי/שכטר/ריקן הולך להיות בהרכב וששוב נשאר עם מיכה כווינגר שלא מביא מספרים. כשאין את זהבי בקבוצה שמחפה על זה, שוב נהיה תקועים בלי אופציות בהתקפה.

בשורה התחתונה יש לנו הרבה שחקנים על אותה משבצת ובור בשאר העמדות. אין ישראלים שאפשר להביא וזה הופך את סיפור הזרים להרבה יותר קשה.

בלי קשר ליכולת של סבוריט, קצת חבל לי שבזבזנו זר על מגן שמאלי. הייתי מעדיף להישאר עם דוידזאדה עם כל המגרעות ולנצל את עמדת הזר לעמדות הרבה יותר דחופות.

בקיצור, אני לא אופטימי. קשה לי לראות איך פותרים את האנמיות שהייתה לנו בשנה האחרונה בהתקפה.

ב 433 אצל פאקו היו לך קשרים שמביאים מספרים - ראדי, נוסא ומיטרוביץ. היום יש לך רק את ריקן עם הבלחה פעם ב..

אדרבה, אז אל תשחק עם קשר אחורי ועוד 2 קשרי אמצע אם אין לך כלים לזה. תשחק עם 2 מאחורה ועוד קשר התקפי טהור כדי שהתפוקה המספרית תגדל.

אמצע יולי, סבע עדיין בנתניה.

כי הוא לא שווה אירופה, גוץ' שנתן עונה טובה בליגה חלשה, אף אחד לא סופר אותנו, אפילו הבלגים לא מחתימים ישראלים יותר.

אדרבה, אז אל תשחק עם קשר אחורי ועוד 2 קשרי אמצע אם אין לך כלים לזה. תשחק עם 2 מאחורה ועוד קשר התקפי טהור כדי שהתפוקה המספרית תגדל.

מסכים. אנחנו צריכים לשחק 442/4411 לפי הסגל הנוכחי שלנו.

מסכים. אנחנו צריכים לשחק 442/4411 לפי הסגל הנוכחי שלנו.

4-2-3-1 כשאצילי\מיכה בעמדת הקשר התוקף.

נכון להיום:

ראיקו, טיבי, ז'איר, דסה, סבוריט, פרץ, ריקן, מיכה, אצילי, שכטר, וידאר.

4-2-3-1 כשאצילי\מיכה בעמדת הקשר התוקף.

נכון להיום:

ראיקו, טיבי, ז'איר, דסה, סבוריט, פרץ, ריקן, מיכה, אצילי, שכטר, וידאר.

מיכה אצלי שכטר ווידאר ההתקפה האיטית בהיסטוריה.