Jump to content

נושא מלפפונים לקיץ 2018 ע"ש דור מלול

פנחס שוף

Recommended Posts

טוב אחי החכם סילביו רואים שאין לך מושג ומבין מה כתבתי אני אפילו לא אתווכח איתך הרוב פה אני אמחק את התגובה שלי כי אין עם מי להתווכח כרגיל 90 אחוז מהפורום הזה חושבים שהם גאוני הדור.

טוב אחי החכם סילביו רואים שאין לך מושג ומבין מה כתבתי אני אפילו לא אתווכח איתך הרוב פה אני אמחק את התגובה שלי כי אין עם מי להתווכח כרגיל 90 אחוז מהפורום הזה חושבים שהם גאוני הדור.

באיזה חלק מההודעה שלי קיבלת את הרושם שאין לי מושג? בוא בבקשה תזרוק עוד סיסמאות ותוכיח לי שאתה צודק.

הבעיה פה בפורום שנתפסים על מילה ולא מסתכלים על כל מה שכתוב

רשמתי כבר 50 פעם ואני לא צריך לחזור על זה שאני יודע דבר או שנים וכנראה מסיבה מסוימת אישית אני יודע מה הוא חווה

כל הדברים שהוא חווה הם דברים שגם אני חוויתי מה לא ברור מה לרשום עוד 200 פעם כדאי שתקראו?

אבל זה הכל בראש והתכוונתי להגיד שטיות לא שמה שיש לו שטיות אלא מה שהמוח שלו מייצר זה סרט שלם וקשה שפשוט אתה יודע שזה שטיות אבל אתה לא מצליח להתגבר

אף פסיכולוג לא יטפל לך בזה אלא אם כן אתה תטפל בעצמך ותתגבר על החרדות

אבל אין לי כוח להתווכח אתם יודעים יותר טוב ואתם טוענים שאין לי מושג

אין לי שמץ של מושג לא יודע מה זה.

בוואלה מסבירים שהעיכוב עם ציקו זה בגלל שהדרכון שלו היה בכלל בדרום אפריקה ולא איתו בניגריה. והוא ממתין למשלוח מיוחד של הדרכון..

בוואלה מסבירים שהעיכוב עם ציקו זה בגלל שהדרכון שלו היה בכלל בדרום אפריקה ולא איתו בניגריה. והוא ממתין למשלוח מיוחד של הדרכון..

המשלוח מדרום אפריקה בדרך

בתור אחד שיש לו אח כזה ומכיר את העולם הזה יותר מדי טוב- אי אפשר לשפוט בשיט. ובטח לא בבמה כמו פורום השחקן.

כל אחד מתמודד בדרך שלו, ואם אתה הצלחת להתגבר כל הכבוד, 50% שמתמודדים ממש לא.

רשמתי כבר 50 פעם ואני לא צריך לחזור על זה שאני יודע דבר או שנים וכנראה מסיבה מסוימת אישית אני יודע מה הוא חווה

כל הדברים שהוא חווה הם דברים שגם אני חוויתי מה לא ברור מה לרשום עוד 200 פעם כדאי שתקראו?

אבל זה הכל בראש והתכוונתי להגיד שטיות לא שמה שיש לו שטיות אלא מה שהמוח שלו מייצר זה סרט שלם וקשה שפשוט אתה יודע שזה שטיות אבל אתה לא מצליח להתגבר

2 הדברים שהדגשתי הם פשוט לא נכונים. בשום סיכוי (גם אם אתם אחים תאומים 100% זהים) לא חווית כל מה שהוא חווה, זה עובדה, אתם אנשים ממקומות שונים, עברתם חוויות שונות, יש לכם אישיות שונה. יכול להיות שבהכללה גסה, ואני מאוד בספק על זה, המקור של החרדה אצלכם הוא דומה, וגם העוצמות דומות. אבל, זה לא אומר שהדרך שלו להתגבר על זה דומה לדרך שאתה עברת או צריך לעבור. ובכל מקרה, הדברים שאתה עובר לא תלויים רק בסיטואציה, אלא גם במי שאתה, ואני חוזר על זה, אתה אנשים (ככל הנראה מאוד) שונים, אז אין לך שום מושג מה באמת עובר עליו.

בנוגע למשפט השני, זה בדיוק אחד התפקידים של פסיכולוג קליני, לטפל לאנשים אחרים בחרדות.

מצטער כולם, אפשר לחזור לנושא.

אז זהו שאתה לא יודע מה הוא חווה, כי לכל אחד זו הרגשה שונה, תפסיק לשפוט.

זה הסוכן שלו מדליף הכל?

רמת ספציפיות כזו לא ראיתי בחיי.

חשבתי על זה גם. מוזר איך פתאום צצים כל הסיפורים האלו ברמת הפרטים הקטנים. בדר"כ אני לא לוקח יותר מידי ברצינות כתבות חדשות של עיתונאים, אבל נראה הפעם שלטוכמן יש מדליף בכיר. השאלה אם זה ממכבי או הסוכן שלו.

אני לא התחלתי את הדיון, אתם התחלתם..

אתם לא יודעים מה חוויתי ולמה ואל תשפטו בן אדם, בתור אחד שחווה דבר אחד או שנים בחרדות וראה אלפי חרדתיים אני יודע שהכל ענין של עבודה של בן אדם עצמו ואף פסיכולוג לא יעזור לו כי הוא יכול לדבר איתו שעות ולא ייצא מזה כלום אם הוא לא יעשה צעד...אני לא אכנס לדיון אפשר להפסיק לדבר כי זה סתם מעצבן ש90 אחוז מהאנשים פה כנראה לא חוו ומישהו שיודע מהשטח וחווה ויודע בסופו של דבר מה הוא יודע ומה הוא רואה בסופו של דבר ומה צריך לעזור לעצמו(ולא אמרתי שאני עדין לא חווה חרדות אבל זה דיון שלי) כדאי להתגבר..זה לא שמרגוליס מאושפז בבריאות הנפש או משהו, הוא בן אדם בריא בסופו של דבר עם בעיות נפשיות ועניינים אישים, המחסום הפסיכולוגי זה ענינו האישי בלבד ורק הוא יכול לעזור לעצמו כל הדברים האחרים של תרופות, פסיכולוגים ורבנים זה חרטא. להגיד שאין לי מושג בנושא הזה כמו שרובכם טענתם זה כמו להגיד לטכנאי מחשבים שהוא לא יודע מה זה ווינדוס, לא בהתנשאות, מניסיון אישי לצערי ולא כי אני עושה את זה מרוע כי וואלה בא לי שייצא ממנו שחקן ויממש את הכשרון, רק שלא תבואו אלי בטענות שאני חושב שהוא שחקן גרוע כי פה הכל יכול להיות עם השנאה האישית שמתפתחת פה,בוא נשנה נושא ונפסיק לדבר על זה.

אתה מבקש לא לשפוט, אבל אתה שופט.

תבין, זה שיצא לך לראות אנשים חרדתיים ואולי להיות כזה בעצמך לא אומר כלום, כלום. יש סברה שכל האוכלוסייה היא חרדתית ברמה כזו או אחרת, ההבדל הוא במי שזה פוגע לו בתפקוד(שזו הגדרה בעייתית בפני עצמה, לא נכנס לזה).

אתה יודע מה אחת הבעיות הגדולות של בריאות הנפש? אנשים כמוך, שאומרים לאנשים אחרים - "זה הכל בראש שלך", "רק אתה יכול לעזור לעצמך" וכו'.

תגובות כאלו, שמות עוד הרבה לחץ על החולה(שים לב, חולה) וממש לא עוזרות("אה וואלה? זה הכל בראש שלי? סבבה אז פשוט אחשוב עם עצמי איך אני פותר את זה והופה!" - אף אחד, אף פעם). כמו שלא תגיד לבן אדם שחולה בדלקת ריאות שהוא צריך לפתור את זה עם עצמו, אל תגיד את זה לחולים בנפש, כי לרוב לא ניתן בכלל לטפל לבד.

זה ממש אחלה שאתה לא מאמין בתרופות, פסיכולוגים ורבנים, אבל 3 הדברים האלו הוכחו כמועלים לבעיות נפש, הרבה יותר מתגובות כמו "הכל בראש שלך" (גם היפנוזה ועוד שלל דברים נוספים), פעם ניסו לעשות השוואה בין טיפולים פסיכולוגיים כדי לראות מי באמת יעיל ומי פחות(יש המון סוגים כאלו), ומצאו שבמידה כזו או אחרת כולם יעילים(dodo bird effect).

דבר אחרון, רציתי להגיד לך שעשית הקבלה ממש גרועה עם טכנאי מחשבים ו-ווינדוס, כי משתמע מזה שיש לך ניסיון מקצועי בתחום, מה שבמליון אחוז לא נכון - כי שוב, אם היה לך ניסיון מקצועי, ואני מתכוון לניסיון מקצועי ולא לניסיון של "ראיתי מלא אנשים כאלו וגם אני עברתי משהו דומה", בחיים לא היית מתבטא ככה.

מתנצל שהרסנו את הנושא. ערן(זה השם שלך?), אם באמת יש לך עוד מה לומר ואתה רוצה לשמוע עוד, בוא לפרטי, אני אשמח להמשיך לפרט ולתת לך מקורות מידע, ואשמח גם לשמוע ולעזור אחי.

שוב אתה מגזים בצורה עצומה, לא לוחץ על אף אחד, לא אומר לאנשים הכל בראש שלך ולא שופט שום בן אדם, כל אחד שיסתכל על עצמו ואני אומר מניסיון של חרדות ששום דבר לא יעזור לך אם לא תעזור לעצמך ואת זה לא צריך ללכת לפסיכולוג כדאי לדעת, מה זה קאוצ'ר\פסיכיאטר וכ'ו לחרדות? זה אנשים שיתנו לך שיטות להתמודד עם הבעיות ואולי גם כדורים, אבל הם בעצמם אומרים שהם לא יכולים להעלים לך את החרדות, זה תמיד יחזור אליך בדרך כזו או אחרת, רק שאתה מהנסיון שהם נותנים לך אבל הם לא יפתרו לך את הבעיה, נסיון מקצועי? נו באמת, לא אמרתי את זה לשניה, אמרתי שכל האנשי מקצוע האלה לא יפתרו לך את הבעיה אם לא תעזור לעצמך ללא הכל בראש שלך, שלך שלך שלך....אם תיקח את עצמך ותיחשף לכל החרדות האלה לאט לאט זה יורד ויורד..זהו אין לי מה לדבר על הנושא

ערן, אתה ממש פסיכולוג מפוספס.

היית יכול להמציא טיפול חדש - טיפול בעזרת לטאות.

טיפול בחרדון

נשבע לכם שלאפריקאים יש את התירוצים הכי מונפצים. איך הוא עבר מדינות בלי דרכון?

לפחות אני אמיתי ולא מתייבש

יש פה אנשים שאוהבים להקליד במקלדת ולצחוק על אחרים שבפועל הם יותר גרועים..

לא צוחק עליך, פשוט זה היה מתבקש אחרי התגובה של דאלה מכבי