Jump to content

נושא מלפפונים לקיץ 2018 ע"ש דור מלול

פנחס שוף

Recommended Posts

בגלל זה אני אומר שטוב ששמנו את היד על אצילי. הוא סוג של גיים צ'יינג'ר.

גם שחקן ישראלי מהטובים בליגה, גם צעיר יחסית וגם - אם הוא אצלנו, הוא לא יהיה אצל היריבה.

ולגבי "הכישרונות" שאתה מדבר עליהם יואב, אני חושב שהגיע הזמן, בגלל מצב הכישרונות בליגה (שנמצא בשפל שאני לא זוכר כמותו, מעניין מה הדעה שלך בנושא) שמכבי תבין שהיא בנקודה שבה היא חייבת להסתמך על מחלקת הנוער באופן כמעט טוטאלי.

לא רק כי זה נחמד לנו האוהדים, אלא כי אין ברירה אחרת. הביצה יבשה.

לא יכול להסכים איתך יותר. לגמרי. הקניה של אצילי היתה מעולה. חשבתי כך גם בזמן אמת.

רמת הכישרון ורמת הכדורגל הקיימת היא מהחלשות ביותר בטח בלייפ טיים שלי. ואני חושב שיהיה עוד יותר גרוע. כל כך הרבה ליקויים טכניים, טקטים, פיזים. אפילו דריבלסטים טובים כבר אין. ואני בטוח שעוד כמה שנים, שני נציגות ישראליות בליגה האירופאית יהיה רחוק מלהיות שגרה. הכדורגל שלנו פשוט לא ראוי לזה.

מחלקת הנוער זה המשאב הכי חשוב של מכבי. ואני שמח על הרפורמה שמתבצעת. אני מקווה שהיא תצליח אבל מעודד לראות שמושקעת שם מחשבה וכסף.

ועוד דבר בהקשר הזה- מכבי חייבת לייצר ולמכור. כל הזמן. זאת הפורמולה הנכונה לה. כלכלית, רעיונית, אידיאולוגית. וכל הזמן. זה מה שמועדונים בדרג שלנו עושים- הם מוכרים ומשביחים את הבא בתור. מחלקת הנוער צריכה לספק שחקנים ולהכניס כסף. מעבר לזה שזה באמת הפך להכרח כמו שכתבת, זאת צריכה להיות הנחת העבודה ובחירה אידיאולוגית.

נ.ב

מיינד יו- עד שמיטש הגיע, מכבי תמיד לקחה אליפויות עם שלד בייתי חזק מאד. תמיד.

לעומת הגמלים, אחת האלופות היחידות ללא שחקן בית, גם מאז מיץ' יש לנו שלד ביתי

נכון. אבל יותר שחקנים משלימים. שזה גם אחלה. לא צריך לקנות כאלה מאחרים.

לא רוצה זר אכזר עם שפם

לא רוצה שוער גנרי שהוא הטוב בעולם לגילו

לא רוצה אקסים של ביתר והפועל

רוצה את ייני וגלדברג מגנים

רוצה לראות את תומאס פרינס ומתן חוזז מחליפים דאבל פאסים

רוצה את יונתן כהן כמלך שערים של הקבוצה

רק עונה פיננסית זה מרגש

במילא אין אצטדיון

אפשר לקחת צעד אחורה, לאזן טיפה את הסגל, לתת הזדמנויות לשחקנים שבדרך כלל לא היו משחקים.

במקרה הגרוע נסיים מקום שלישי ונשתמש בכסף מהקיץ הזה שנה הבאה.

במקרה הטוב חצי סגל פורץ מוכרים את כולם לאנדרלכט וגנט ומשתמשים בכסף להביא את זהבי, סרג'יו רוברטו ושישה זרים מבטיחים שיאכזבו אותנו.

כמה דיבורים על גיים צ'יינג'רים קארקטר ועוד מושגים מגניבים בלעז וחלומות בהקיץ על רביבואים וברקוביצ'ים

לא צריך כוכבי על ישראלים בשביל לקחת אליפות, אבל כן צריך שחקנים מובילים ישראלים בשביל לקחת אליפות. עשית את זה עם ראדי טיבי אלברמן עטר, וב"ש עשתה את זה עם צדק מליקסון ושהר

כרגע אין לנו הרבה שחקנים ישראלים כאלה, ואלה שכן מסתובבים בליגה, אנשים פה מבטלים בשנייה בטענה שהם לא יותר טובים משחקני הבית שלנו. אז זהו שכן. חנן ממן יותר טוב מרוסלן ברסקי ועידן ורד יותר טוב ממתן חוזז, כנ"ל שמות גנריים כמו בן והבה מול שחר פיבן, או אריאל הרוש מול אחד השוערים ללא ניסיון מעשי שיש לנו בסגל מלבד ראיקוביץ' (ואגב, לא שאני רוצה לראות אותו במדי מכבי, אבל בשביל הפרופורציה - בוריס קליימן עדיף בכמה מונים על אוחיון או טננבאום)

תבינו שהסגל שלנו רחוק מלהיות שווה התמודדות על התואר, וכל יום שעובר ללא רכש משמעותי, זה יום מבוזבז נוסף, שיהווה איחור בבניית הקבוצה, ונבכה עליו עוד כמה חודשים.

ועוד דבר בהקשר הזה- מכבי חייבת לייצר ולמכור. כל הזמן. זאת הפורמולה הנכונה לה. כלכלית, רעיונית, אידיאולוגית. וכל הזמן. זה מה שמועדונים בדרג שלנו עושים- הם מוכרים ומשביחים את הבא בתור. מחלקת הנוער צריכה לספק שחקנים ולהכניס כסף. מעבר לזה שזה באמת הפך להכרח כמו שכתבת, זאת צריכה להיות הנחת העבודה ובחירה אידיאולוגית.

זה היה אולי נכון בתאוריה, כשחשבנו שנהיה באזל, אבל נראה לי שכבר קיבלנו סטירת לחי והבנו שזה לא יקרה.

מועדון כמו מכבי לא יכול לחיות מהשבחת נכסים. אי אפשר כל הזמן לייצר ולמכור. את 3 האליפויות הראשונות לא הבאת בעזרת מכירה של הכוכבים שלך, אלא כי שמרת על השחקנים המובילים והבסיס של הקבוצה. אותו דבר קורה בב"ש, שלא מוכרת את הכוכבים שלה כבר במשך כמה עונות, אפילו את המאמן הם מחזיקים חזק ודואגים שלא יברח.

היה יכול להיות נחמד לקחת פה אליפויות בטיול וכיף, ולמכור כל עונה איזה מיכה, פרץ או חוזז ב 2 מיליון, אבל זה לא ריאלי, ולא לוקחים עם זה אליפויות.

כמה דיבורים על גיים צ'יינג'רים קארקטר ועוד מושגים מגניבים בלעז וחלומות בהקיץ על רביבואים וברקוביצ'ים

לא צריך כוכבי על ישראלים בשביל לקחת אליפות, אבל כן צריך שחקנים מובילים ישראלים בשביל לקחת אליפות. עשית את זה עם ראדי טיבי אלברמן עטר, וב"ש עשתה את זה עם צדק מליקסון ושהר

כרגע אין לנו הרבה שחקנים ישראלים כאלה, ואלה שכן מסתובבים בליגה, אנשים פה מבטלים בשנייה בטענה שהם לא יותר טובים משחקני הבית שלנו. אז זהו שכן. חנן ממן יותר טוב מרוסלן ברסקי ועידן ורד יותר טוב ממתן חוזז, כנ"ל שמות גנריים כמו בן והבה מול שחר פיבן, או אריאל הרוש מול אחד השוערים ללא ניסיון מעשי שיש לנו בסגל מלבד ראיקוביץ' (ואגב, לא שאני רוצה לראות אותו במדי מכבי, אבל בשביל הפרופורציה - בוריס קליימן עדיף בכמה מונים על אוחיון או טננבאום)

תבינו שהסגל שלנו רחוק מלהיות שווה התמודדות על התואר, וכל יום שעובר ללא רכש משמעותי, זה יום מבוזבז נוסף, שיהווה איחור בבניית הקבוצה, ונבכה עליו עוד כמה חודשים.

לא טענתי שצריך רביבו לאליפות. בדיוק הפוך- מספיק הרבה פחות. אתה מדבר על שחקנים מובילים אבל אין לי מושג למה אתה מתכוון. לא מכיר הרבה כאלה וחלקם כבר במכבי. תייצר שחקנים מובילים. תאמין בגלזר והוא יהיה מוביל.

על הדוגמאות הדמגוגיות האחרות שלך אני אוותר. אתה כבר משווה את פיבן לאחרים כאילו אתה יודע מה הולך לקרות. לשמור על הנכסים חחחח. הם לא נכסים. הם שחקנים בינונים שאתה מהלל כי אתה חרמן רכש. לעבור בדיוטי פרי אסור להם. נכסים.

זה היה אולי נכון בתאוריה, כשחשבנו שנהיה באזל, אבל נראה לי שכבר קיבלנו סטירת לחי והבנו שזה לא יקרה.

מועדון כמו מכבי לא יכול לחיות מהשבחת נכסים. אי אפשר כל הזמן לייצר ולמכור. את 3 האליפויות הראשונות לא הבאת בעזרת מכירה של הכוכבים שלך, אלא כי שמרת על השחקנים המובילים והבסיס של הקבוצה. אותו דבר קורה בב"ש, שלא מוכרת את הכוכבים שלה כבר במשך כמה עונות, אפילו את המאמן הם מחזיקים חזק ודואגים שלא יברח.

היה יכול להיות נחמד לקחת פה אליפויות בטיול וכיף, ולמכור כל עונה איזה מיכה, פרץ או חוזז ב 2 מיליון, אבל זה לא ריאלי, ולא לוקחים עם זה אליפויות.

אם מכבי חפצת חיים כלכלית ותחרותית- זה מה שהיא צריכה לעשות. אין שום קשר לבאזל. לבאזל יש הכנסות טבעיות אדירות גם בלי למכור. אבל אם באזל היא דג בינוני שמוכר לדג גדול, מכבי היא דג קטנטן שמוכר לדג קטן או בינוני. שרשרת מזון מאד פשוטה להבנה. לא תמיד יהיה פה הארנק של מיטש, אתה פשוט התפנקת מידי, אז כדאי שתתעורר.

לא יודע מה הבנת שלא יקרה. אני הבנתי אחרת לגמרי.

שמרת על הנכסים שלך ועברת על חוקיי הפייר פליי. ממש נהדר. ללא שוגר דדי, מה אתה? וונקר(קח עוד מילה מגניבה באנגלית איש משועמם) כמו שהיית עשור קודם. לא יותר מוונקר. עלק לשמור על נכסים.

זה מאוד נחמד למכור שחקנים כל חלון בתנאי שיש לך שחקנים שישלימו את מה שחסר, והבעיה בליגה הישראלית שרק שחקנים בודדים יכולים להשלים את החסר

צריך להיות איזון בין לשמור על הסגל הקיים ולמכור שחקנים לחו"ל, לזלזל באופציה הזאת או בשנייה זה לא נכון כי שניהן חשובות

באר שבע הגישה הצעה לבן ריינסטרה פרסום ראשון: האלופה פנתה לקשר ווילם 2 בעונה שעברה והציעה לו 300 אלף יורו לעונה

מכבי ישנים בעמידה..

באר שבע הגישה הצעה לבן ריינסטרה פרסום ראשון: האלופה פנתה לקשר ווילם 2 בעונה שעברה והציעה לו 300 אלף יורו לעונה

מכבי ישנים בעמידה..

מכבי לא ישנים. מכבי לא יכולים להציע כסף לקבוצה שלו ובחינם לא ישחררו אותו.

לפי טרנספרמרקט נגמר לו החוזה

https://www.transfermarkt.co.uk/ben-rienstra/profil/spieler/64506

יש לו עוד שנה או שנתיים באלקמר. היה מושאל השנה לוויליאם האלו, ההשאלה נגמרת ב 30.6