Jump to content

מדעי המחשב?

העמית הצהוב

Recommended Posts

אפשר להסתפק בקורס או שתואר מאסט במקצוע?

קורס זה בסדר להמשך עבודה כאחמ"ש בבורגראנץ' או אולי מנהל תיקי לקוחות איפשהו.

בכל מקצוע מדעי כמו הנדסה או מדעי המחשב חובה תואר אלא אם אתה מתכנן להישאר במשהו נישתי ומאוד ספציפי באחד התחומים האלו וגם אז סביר להניח שתואר יעזור לך יותר מקורס.

אם מדעי המחשב באמת מעניין אותך, לך תלמד את זה. לא צריך רקע במדעי המחשב בשביל להתחיל תואר בזה. רקע במתמטיקה לעומת זאת כן הכרחי, אבל לכל מוסד אקדמי יש מכינה לתואר ששם מלמדים אותך את הרקע שאתה צריך.

זה לא קל, התואר עצמו 3 שנים וזה תואר קשה ועמוס מאוד (לפחות באוניברסיטאות), בדרך כלל אין זמן לשלב עבודה (אולי בשנה השניה או השלישית, בראשונה בטוח לא). המכינה עצמה כנראה תקח לך גם בסביבות הכמה חודשים. אז תתחיל לחסוך...

אם אין לך את הכסף, הזמן או הסבלנות - יש הרבה מאוד עבודות טובות שלא דורשות תואר אקדמי... אבל אם יש לך, לך על זה בענק

תלוי איזה קורס הוא עושה, יש לי חבר שעשה בוטקאמפ כדי להיות מפתח פול סטאק, קרע את התחת 3 חודשים (ראשון-חמישי 9-19) אבל בסוף מצא עבודה מהר מאוד ומשם כבר נורא קל להתפתח.

מנצל את הנושא שנפתח פה .

יש למישהו המלצה לקורס טוב באינטרנט?

ללמוד שפה או משהו יחסית בסיסי.

יותר בכיוון של לראות את זה מתאים לי לפני שאני רץ על זה בכל הכוח (לשפר 5 יחידות מתמטיקה ופסיכומטרי)

מוכן לשלם על זה כסף , ולא חייב שיהיה באינטרנט, אבל מעדיף.

קורסים פרקטיים וספציפיים כמו שציינו פה זו בהחלט אפשרות ואתה תוכל למצוא עבודה בתחום. לדעתי עדיף לעשות תואר אם אתה חושב שזה הכיוון שאתה הולך אליו, ובכל מקרה מאמין שאחרי שנה כבר תדע אם זה באמת הכיוון שלך.

הקורסים מלמדים אותך דברים פרקטים וכנראה שגם רמת ההוראה שם יותר טובה וזה ויעזור לך לעבור ראיונות עבודה , בעוד שהתואר מלבד העובדה שאתה תלמד הרבה יותר תיאוריה של הדברים אתה גם תלמד יותר, וזה ייתן לך כלים להתמודד עם בעיות מתמטיות ובעיות תכנותיות מורכבות. גם מבחינת משכורת תואר מנצח.

בהקשר למכללות, אני לומד באקדמית ואני יכול להגיד לך שבהחלט הרמה מאוד גבוהה, קצת מוגזמת לפעמים.

וכמוך, גם אני הגעתי בלי שום נסיון בתחום, לך אפילו יש קצת יותר.

הנסיון של אנשים שתכנתו בבית ספר או בצבא די מתגמד אחרי חודש וחצי-חודשיים.

בקיצור, למרות הקושי שכנראה יהיה לך בכל מכללה שתבחר, ממליץ על האקדמית, לא קל בכלל, אבל מי שמשקיע מצליח.

שיהיה בהצלחה

• 1 month later...

רוכב על הנושא - מישהו עשה תואר דו-חוגי בתחום?

שוקל בעיקר שילוב עם מדעי הקוגניציה או מתמטיקה.

מישהו שעשה את אחד מהשילובים הללו (או שילובים מעניינים אחרים) ויכול להמליץ ביחס לערך המוסף (גם מבחינת עניין וגם מבחינה מקצועית) של השילובים הללו?

מישהו שעשה את אחד מהשילובים הללו (או שילובים מעניינים אחרים) ויכול להמליץ ביחס לערך המוסף (גם מבחינת עניין וגם מבחינה מקצועית) של השילובים הללו?

מבחינה מקצועית אין הרבה added value. מבחינת עניין - זה אישי לגמרי. מה שכן, בהרבה מקומות תואר דו חוגי של מדעי המחשב עם חוג אחר קל יותר (לא מתמטיקה\פיזיקה\הנדסה) יכול אפילו להקל

מבחינה מקצועית אין הרבה added value. מבחינת עניין - זה אישי לגמרי. מה שכן, בהרבה מקומות תואר דו חוגי של מדעי המחשב עם חוג אחר קל יותר (לא מתמטיקה\פיזיקה\הנדסה) יכול אפילו להקל

שמעתי את זה גם פעם, שהרבה אנשים נוטים לקחת עם מדעי המחשב חוג נוסף שנחשב קל שממש מקל את התואר. איך זה? כשאתה לוקח עוד חוג בנוסף למדמח מורידים לך קורסים או משהו?

שמעתי את זה גם פעם, שהרבה אנשים נוטים לקחת עם מדעי המחשב חוג נוסף שנחשב קל שממש מקל את התואר. איך זה? כשאתה לוקח עוד חוג בנוסף למדמח מורידים לך קורסים או משהו?

כן, אתה עושה קצת פחות נ"ז במדעי המחשב. אם תואר רגיל זה 134 נ"ז (אם אני לא טועה), אז דו חוגי זה איזה 150.

חוץ מזה, יכולים לאשר לך לעשות קורסים קלים יותר (למשל באונ' העברית לעשות סטטיסטיקה והסתברות במקום הסתברות של מתמטיקאים)

מבחינת "קורות חיים" זה אותו דבר. אבל אם אתה בסופו של דבר רוצה להיות מתכנת, לדעתי זה לא כדאי.

אתה ברוב המוסדות מפסיד קורסים בתכנות, בעיקר קורסי בחירה שדווקא הם הדברים היותר מעניינים בתואר, בשביל קורסים במתמטיקה שפחות יעזרו לך אם תלך למשרה של תכנות פרופר.

מהיכרות עם כמה אנשי שעשו את זה, הרוב התבאסו על זה בסוף.

אם מעניין אותך אלגוריתמיקה אז אולי שם זה יכול לעזור. את התחום הזה אני פחות מכיר.