Jump to content

מחלקת הנוער - לקראת סיום העונה

דקסטר

Recommended Posts

אולי הכתבה הייתה מוגזמת, אבל ברשותכם אעדיף לחכות עוד 3-4 שנים ולראות מה קורה ולא כבר עכשיו.

שנתיים (ואפילו פחות) כמנהל מקצועי של מחלקת נוער זה לא הרבה זמן, וכנראה גם בהתחלה למד את המערכת לפני שעשה את השינויים שתכנן.

היה ברור לי שאיש מקצוע כמוהו שעבד תקופות ארוכות במועדונים כמו פיינורד ושחטיור דונייצק יודע מה הוא עושה, כרגיל אין פה סבלנות לכלום.

המבחן היחיד שלו יהיה כמות השחקנים שיעלו לבוגרים, האיכות שלהם, הפיזיות, המשמעת וההבנה הטקטית.

אנחנו חיכינו, זאת התקשורת "המקצועית" "והאובייקטיבית" ערפה את ראשו אחרי שנה וחצי

הם היו נחרצים מדי, אבל אני רואה כאן גם תגובות כאילו המהפכה שלו כבר הצליחה, ועכשיו מחלקת הנוער בוודאות טובה יותר ומשגשגת יותר.

אנחנו לא באמת יודעים את זה, זכיות באליפויות בגילאים האלה היו לנו גם לפני. רק בעוד מספר שנים נוכל לחוות דעה האם הוא ייצר שינוי חיובי או שלילי.

מזל טוב לנוער על הזכייה

כל הכבוד למערכת ולצוות האימון

מזל טוב במיוחד לך גיא צרפתי

ברוך השם גלגל המזל הסתובב לצד של גיא שעד עכשיו נחל כשלונות בכל מקום בו דרך

בארץ תמיד אוהבים לקטול אנשים מהר ואין פה לאנשים סבלנות לפרויקטים ארוכי טווח.

בסין למשל הם משקיעים עכשיו בילדים הקטנים עם מתקני אימון ומאמנים ברמה הגבוהה ביותר שיש. והם גם אמרו שהם לא בונים על הטווח הקרוב להיות טובים.

למה רק אצלנו בארץ הכל חייב להיות מיד.

אני בכלל בנוער הייתי מכוון לפרויקטים של 8 שנים ככה לפחות.

הם היו נחרצים מדי, אבל אני רואה כאן גם תגובות כאילו המהפכה שלו כבר הצליחה, ועכשיו מחלקת הנוער בוודאות טובה יותר ומשגשגת יותר.

אנחנו לא באמת יודעים את זה, זכיות באליפויות בגילאים האלה היו לנו גם לפני. רק בעוד מספר שנים נוכל לחוות דעה האם הוא ייצר שינוי חיובי או שלילי.

אף אחד לא באמת חושב שהמהפכה הצליחה והכל מושלם, כתבתי בתחילת הנושא שאם לא נדע למנף את זה ולשלב שחקנים בבוגרים הכל שווה לתחת וסתם עניין אותי לעקוב אחרי הטבלאות לקראת סיום העונה.

ואגב אני זוכר את התגובות פה אחרי הפיטורים של אוזן ובאמצע העונה כשהקבוצה הייתה 9-10 נק' ממקום ראשון. סבלנות.

בא מישהו מקצועני, עם ניסיון שעבד במועדנים גדולים יותר ממה שיש פה בארץ, ופה כל אנשי "המקצוע המהוללים" (כולל כמה כתבים בלי מושג) העבירו עליו ביקורת בגלל שהוא חושב אחרת.

כנראה שהם רגילים לאנשי מקצוע חובבנים.

שילכו לאלף עזאזל

http://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=64&docID=259185&lang=HE

כל אנשי המקצוע במכבי יגידו לך שהוא תותח על בעבודה. תותח על.

ביחסי אנוש הוא גרוע ברמות שאין לתאר.

שיהיה חרא ביחסי אנוש

רק שיביא לנו תוצאות (שזה שחקנים שיהיו מספיק טובים כדי לשחק בבוגרים)

נמאס כבר שבכל העולם משחקים ילדים בני 18-20 בקבוצות הבוגרות ואצלנו כלום

שיהיה חרא ביחסי אנוש

רק שיביא לנו תוצאות (שזה שחקנים שיהיו מספיק טובים כדי לשחק בבוגרים)

נמאס כבר שבכל העולם משחקים ילדים בני 18-20 בקבוצות הבוגרות ואצלנו כלום

הלוואי ויהיה כדברך - אנחנו כקהל גם נצטרך המון סבלנות לשחקנים כאלו: בליגות אחרות יש בד"כ קבוצות ב' שזה מעין חממה שמאפשרת לשחקנים צעירים לשחק בליגות בכירות ללא הלחץ של לקחת אליפות (אני אנסה לצרף תרשים של התפלגות של ליגות שבהם יש אפשרות לקבוצה ב ותראה את הכמות). ולא, בית"ר ת"א זה לא קבוצה ב, זה יותר קומבינה של מכבי שיש עליה עיניים של שאר הקבוצות.

הלוואי ויהיה כדברך - אנחנו כקהל גם נצטרך המון סבלנות לשחקנים כאלו: בליגות אחרות יש בד"כ קבוצות ב' שזה מעין חממה שמאפשרת לשחקנים צעירים לשחק בליגות בכירות ללא הלחץ של לקחת אליפות (אני אנסה לצרף תרשים של התפלגות של ליגות שבהם יש אפשרות לקבוצה ב ותראה את הכמות). ולא, בית"ר ת"א זה לא קבוצה ב, זה יותר קומבינה של מכבי שיש עליה עיניים של שאר הקבוצות.

בית"ר ת"א רמלה זאת מכבי ב' כמעט לכל דבר חוץ מאפשרות של עליית ליגה שאין לי מושג מה יקרה במצב כזה, כל עוד זה לא קורה שאר הקבוצות מעלימות עין.

בית"ר ת"א רמלה זאת מכבי ב' כמעט לכל דבר חוץ מאפשרות של עליית ליגה שאין לי מושג מה יקרה במצב כזה, כל עוד זה לא קורה שאר הקבוצות מעלימות עין.

4 שחקנים בלבד מהסגל בבית"ר ת"א שייכים למכבי - זה לא נקרא קבוצה ב'...

4 שחקנים בלבד מהסגל בבית"ר ת"א שייכים למכבי - זה לא נקרא קבוצה ב'...

כמה היו בממוצע לאורך השנים האחרונות? מי היו המאמנים ואנשי הצוות המקצועי?

שמע יש לי קצת בעיה עם להשאיל שחקנים לכל מיני קבוצות

האימונים בקבוצות האחרות ברמה יותר נמוכה ממכבי . עם ביתר רמלה אין לי בעיה אבל אני לא יודע להגיד עד כמה רמת האימונים שם טובה למרות ששלחנו לשם מאמנים מאצלנו.

מה שמעודד זה שכתבו פה כמה עמודים לפני שהיה את המשחק של הצעירה או משהו כזה ושחקני מכבי נראו יותר מפותחים (פיזית) משאר השחקנים בנבחרת.

האימונים בקבוצות האחרות ברמה יותר נמוכה ממכבי . עם ביתר רמלה אין לי בעיה אבל אני לא יודע להגיד עד כמה רמת האימונים שם טובה למרות ששלחנו לשם מאמנים מאצלנו.

מה שמעודד זה שכתבו פה כמה עמודים לפני שהיה את המשחק של הצעירה או משהו כזה ושחקני מכבי נראו יותר מפותחים (פיזית) משאר השחקנים בנבחרת.

אפשר לחשוב שרמת האימונים אצלנו כזו טובה, שכל שחקן צעיר מתקדם פי 50 כל עונה

הכל יחסי אחי

ביחס לליגה כן

נכון ששחקן חייב גם להשקיע מעבר לשעות האימון

אבל מבחינת אימונים של קבוצה כן אנחנו רמה מעל

כמה היו בממוצע לאורך השנים האחרונות? מי היו המאמנים ואנשי הצוות המקצועי?

זה המספרים בשלושת העונות האחרונות - מקסימום 5 שחקנים לפני שנתיים. המאמנים זה אכן אנשים עם זיקה למכבי אבל עדיין - זה לא אותו דבר כמו קבוצה ב'.

זה בדיוק מה שאני אומר - קבוצה ב' זה חממה מצוינת לשחקנים שזה עתה סיימו גיל נוער מחד ומאידך עדיף שאת השדרוג לבוגרים יעשו תחת מכבי ולא תחת קבוצה אחרת עם לוח אימונים שונה וכו'.

במחלקת הנוער, החל מילדים א', מתאמנים 5 פעמים בשבוע שעתיים וחצי כל אימון כולל שישי (במכבי חיפה למשל מתאמנים 4 פעמים בשבוע שעתיים כל אימון) והחל מנערים ג' מתאמנים בנוסף עוד אימון בוקר אחד, בד"כ בימי רביעי באורך של אימון מלא. האימונים במחלקת הנוער של מכבי בקצב הרבה יותר גבוה מבקבוצות אחרות.

בסה"כ אתה צודק. ממה שאני יודע, השתנה לטובה גם בנושא יחסי האנוש לעומת העונה שעברה.

כתבתי לא מזמן תגובה באחד הנושאים, נדמה לי מושאלים, מצד אחד עונה כזו לא הייתה במחלקת הנוער שנים רבות

כפי שהזכירו לפני, אליפות כמעט בכל שנתון וכאן אוסיף שהקבוצה השנייה של נערים ג' מכבי אילן ת"א עלתה לגמר הגביע נגד ב"ש.

עם זאת, אני מסתכל על מכבי חיפה שלמעט העונות של עמיר תורג'מן, לוקחת דאבל קל בנוער ולא מצליחה לייצר שחקן אחד ראוי להרכב,

שלא לדבר על כוכב. מחפש המון שנים את התשובה שאיך לעזאזל נימני, איציק זוהר, ברקוביץ, רביבו גם אפשר לכלול את אמסלם ואבוקסיס

לקחו אליפויות, דאבלים בגיל 17-19 והיו לא רק שחקני הרכב, אלא פקטורים משמעותיים בקבוצות שלהם.

אני מבין שהכסף הגדול ובנוסף התערבות של הבעלים גורמים לרצון של תוצאות מיידיות פלוס מעמד המאמן שנמצא בשפל והוא חושש

להעלות בהרכב שחקן בגילאים האלה. יחד עם זאת, כן הייתי רוצה שמכבי תלך בכיוון שאיזי שירצקי מתכנן בשנה הבאה.

התגובות כאן לגבי המושאלים לרוב הן: "הוא צריך להתחשל עוד עונה או שתיים בבית"ר ת"א/רמלה או בני יהודה" ואז אותו שחקן

נותן שני מחזורים טובים או גול והתגובות מתהפכות ואנשים כאן כן רוצים לראות את אותו שחקן בסגל של שנה הבאה. (גם אני חוטא לעיתים בנושא זה)

צריך שנה הבאה להחזיר (גם בהתאם לירידה הצפויה בתקציב) 3-4 מושאלים ואחדד שוב, לא רק יכולת, אלא למי שיש ביצים של שור

להתמודד עם הלחץ הקיים במכבי. מבחינת מחוייבות לבטח לא נתאכזב.

אולי הכתבה הייתה מוגזמת, אבל ברשותכם אעדיף לחכות עוד 3-4 שנים ולראות מה קורה ולא כבר עכשיו.

שנתיים (ואפילו פחות) כמנהל מקצועי של מחלקת נוער זה לא הרבה זמן, וכנראה גם בהתחלה למד את המערכת לפני שעשה את השינויים שתכנן.

הפוך, עושים כתבה כזאת אחרי 3-4 שנים ..

הפוך, עושים כתבה כזאת אחרי 3-4 שנים ..

נכון, אבל עדיין הוצגו בה מספר טענות מדאיגות שאני מניח שלא הומצאו מכלום.

הגבתי את התגובה הזאת כי כבר התלהבו מאוד מהאליפות הזאת שלא באמת סותרת לחלוטין את כל מה שיש בכתבה.

גם בהמשך הגבתי שרק לאחר מספר שנות עבודה שלו אפשר וצריך לנסות להעריך אם הוא באמת גרם לשינוי חיובי או שלילי.

•נערים ב':

ניצחון 3-0 על הפועל ר"ג במחזור אמצע-שבוע בקריית שלום.

1. מכבי "אלי פוקס" (+74) 64

2. בית"ר ירושלים (+39) 64

במחזור הבא (אחרון):

בני יהודה - מכבי

בית"ר - הפועל פ"ת

ניצחון = אליפות

יופי ילדים, אותי יותר מעניין לראות הרבה הקפת אליפות במשחק בית האחרון. שחקני בית לא מביאים כאן אליפויות. אין בב״ש אחד.

מה שכן, השתנתה קצת המגמה - פעם רוב המושאלים האיכותיים שטיילו בליגה היו של מכבי חיפה, היום הרוב הגדול שלנו.