Jump to content

קיצוצים. איך מכבי צריכה להתמודד?

הילד בן 30

Recommended Posts

יש אנשים שזה התפקיד שלהם. הם יודעים מה הסכומים המדויקים, מה הקריטריונים, והם יכולים לבנות תוכנית לזה.

אני לא מבין איך זה משהו שאוהדים יכולים לדבר עליו, זה הכל ניחושים. גם הדוחות שפורסמו לא חושפים הרבה, רק את הסכומים הכלליים בגדול - סתם לדוגמה - אתה יודע בערך כמה מכבי הוציאה על שכר שחקנים, אבל אתה לא יודע מה מבנה השכר, אולי בכלל מענקי ההישגים גבוהים מידי והמסקנה היא שצריך לקצץ בהם אפילו יותר מאשר בשכר הבסיס הממוצע, שירד אבל לא באופן כל כך דרסטי, אולי הוצאות המחייה של הזרים מנופחות מידי וצריך לקצץ בהן.

יש כל כך הרבה אפשרויות, שבאמת אי אפשר להיכנס לדיון על זה בלי לדעת מה המספרים.

ברור, אף אחד לא יורד ולא יכול לרדת לרזולוציות האלה.

כשמיץ' דיבר על קיצוץ התבאסתי, אבל כשאתה מסתכל על זה שיש לך סגל של פאקינג 27 שחקנים רובם המכריע במשכורות מכובדות פלוס כשלא מעט חוזים מסתיימים השנה אני לגמרי התעודדתי שאפשר וחייב לקצץ לא רק בגלל תקציב.

בלי קשר לקיצוץ התקציב צריך לרדת.

שחקנים במכבי לא צריכים להרוויח חצי מיליון יורו אלא אם כן קוראים להם ערן זהבי, זה לא נותן כלום פשוט..

אם שחקן באמת יכול לעשות הבדל אז פה צריך לבוא היתרון התקציבי המובהק שלנו, אחרת למה על אותה סחורה אנחנו צריכים לשלם פי 2 ומעלה מהמתחרים שלנו?

יש גם מי שיסבור ששחקן ישראלי שחתם על חוזה פנסיה מוריד את רמת המאמץ והמחויבות, אבל זה ספקולטיבי כבר...

באמת שאם את הכסף הזה נשקיע בסקאוטינג ואקדמיה זה יקח אותנו כל כך הרבה יותר קדימה...

לרדת ממה שב"ש משלמים אתה לא יכול כי אז הם ינצחו בקרב על הישראלים הבכירים. העונה הם נתנו לבן שהר חוזה של חצי מיליון יורו ל-5 שנים, לקואנקה 650, ויש עוד רשימה ארוכה של 400. אני לא רואה יותר מדי הבדלים, אולי בשחקני דרג שני ששם הממוצע שלנו גבוה יותר.

תקשיב, ב"ש נתנו העונה חוזים מפוצצים והם נראו כמו פח זבל. הם עדיין נראים כמו פח זבל. הם השנה יהיו כנראה אחת האלופות הכי פחות מרשימות שאני זוכר מאז שאני רואה כדורגל.

בוא לא נתבלבל שבגלל שאנחנו נראים כמו שאנחנו נראים נחשוב בטעות שב"ש משחקים טוב

ככל שאנחנו והם מעלים את הסכומים שאנחנו נותנים לשחקנים בינוניים גם אנחנו וגם הם נחלשים ורק השאלה מי חלשה יותר

אז אם כבר אנחנו רואים שבין כסף ליכולת אין שום קשר, אז בוא לפחות נשלם פחות...

אז כרגע אני לא יודע מה נכלל בחישוב של הפייר פליי חוץ מחוזי שחקנים וצוות מקצועי ותשלום על העברות לקבוצות וסוכנים.

אז הייתי מתחיל קודם כל מלשחרר את יצחקי (ואולי את טב"ח ושפונגין, אם גולדברג ופיליפנקה יכולים להיכנס לנעליים שלהם) ומפסיק לשלם 700 אלף יורו על יחזקאלים למיניהם.

תקשיב, ב"ש נתנו העונה חוזים מפוצצים והם נראו כמו פח זבל. הם עדיין נראים כמו פח זבל. הם השנה יהיו כנראה אחת האלופות הכי פחות מרשימות שאני זוכר מאז שאני רואה כדורגל.

בוא לא נתבלבל שבגלל שאנחנו נראים כמו שאנחנו נראים נחשוב בטעות שב"ש משחקים טוב

ככל שאנחנו והם מעלים את הסכומים שאנחנו נותנים לשחקנים בינוניים גם אנחנו וגם הם נחלשים ורק השאלה מי חלשה יותר

אז אם כבר אנחנו רואים שבין כסף ליכולת אין שום קשר, אז בוא לפחות נשלם פחות...

דווקא בחוזים הם יודעים לתת לשחקנים משניים חוזים נורמליים יחסית.

אבל בדמי העברה הם מוציאים המון. מדהים שאצלם אין קטע של הפיירפליי.

לדעתי על ישראלים הם הוציאו הרבה יותר מאיתנו בשנים האחרונות.

אני לא חושב שיש קורלציה הפוכה בין כסף ליכולת, הקבוצה כמכלול לא טובה ויש לזה המון סיבות. לב"ש יש הרבה תירוצים ליכולת שלהם העונה עם מה שהם עברו.

בכל מקרה, עליהם אתה לא יכול להשפיע, אם הם ישלמו X אתה תצטרך להשוות כדי להתחרות על שחקנים.

אני לא חושב שיש קורלציה הפוכה בין כסף ליכולת, הקבוצה כמכלול לא טובה ויש לזה המון סיבות. לב"ש יש הרבה תירוצים ליכולת שלהם העונה עם מה שהם עברו.

בכל מקרה, עליהם אתה לא יכול להשפיע, אם הם ישלמו X אתה תצטרך להשוות כדי להתחרות על שחקנים.

לא, אתה לא. תשתמש במשאבים שלך(מושאלים) ולהפסיק לחפש את טעם החודש הבא. כולם פה אותו דבר, אין ממש הבדלים.

אני לא בטוח שנושא הקיצוצים הוא כזה קריטי, קראתי לפני כמה זמן שחוקי הפייר פליי הולכים להשתנות בסוף העונה וידברו על הוצאות שחקנים בלבד (שכר+העברות), במידה וזה קורה אז יורד לנו מהחישוב חלק גדול שקשור להוצאות התפעול השוטף של המועדון.

נראה לי שאנחנו סתם לחוצים בעיקר כי אין יותר מדי מידע בנושא.

לא, אתה לא. תשתמש במשאבים שלך(מושאלים) ולהפסיק לחפש את טעם החודש הבא. כולם פה אותו דבר, אין ממש הבדלים.

המושאלים יכולים כרגע להיות שחקנים משלימים בסגל, לא להוביל את הקבוצה, אין לך כשרון על.

אם תומר חמד על המדף לדוגמא אתה תצטרך להתחרות עליו מול חיפה וב"ש.

המושאלים יכולים כרגע להיות שחקנים משלימים בסגל, לא להוביל את הקבוצה, אין לך כשרון על.

אם תומר חמד על המדף לדוגמא אתה תצטרך להתחרות עליו מול חיפה וב"ש.

כדאי שתפנים- אין כישרונות על ומערכת מקצועית טובה תצטרך להפיק את המקסימום מהקיים, בדיוק כמו בבש. אין כישרונות על. אתה נותן דוגמת קצה כמו חמד. שוין, אז תתמודד נקודתית(אני אישית לא בעניין). אבל כמדיניות, כדאי שתפנים שרוב הסחורה היא אותו דבר. יש הייפ, יש כושר נתון טוב יותר לתקופה וזהו. לרוץ עכשיו ולקנות כל מיני בינוניים? לא תודה. יש לך כל כך הרבה דוגמאות מהשנים האחרונות איך מאמן יכול לשפר ולהגדיל יכולות של שחקנים. לא צריך לרוץ לקנות כפיתרון לכל דבר. רוב העבודה היא פנימית. אם היה לנו מאמן טוב העונה- היית נוכח בזה שוב. רוב העבודה היא פנימית. דיי עם השופהולקיות הזאת.

כדאי שתפנים- אין כישרונות על ומערכת מקצועית טובה תצטרך להפיק את המקסימום מהקיים, בדיוק כמו בבש. אין כישרונות על. אתה נותן דוגמת קצה כמו חמד. שוין, אז תתמודד נקודתית(אני אישית לא בעניין). אבל כמדיניות, כדאי שתפנים שרוב הסחורה היא אותו דבר. יש הייפ, יש כושר נתון טוב יותר לתקופה וזהו. לרוץ עכשיו ולקנות כל מיני בינוניים? לא תודה.

להתמודד נקודתית זה מה שהתכוונתי אליו, ברור שהבסיס צריך להיות מחלקת הנוער.

אני עם יואב.

מוציא אותי מדעתי כששחקנים כמו לידור כהן, שגיב יחזקאל (בזמנו), אחמד עאבד, עדן שמיר או מוגרבי לדוגמא מועמדים אלינו.

יש לנו מושאלים שגם גדלו פה, גם יבואו בחינם, גם מכירים את המערכת וגם לא נופלים מהשמות האלה ואולי עולים עליהם מבחינת פוטנציאל.

ודבר נוסף, כל עוד טוואטחה לא ריאלי, מבחינתי שון גולדברג צריך להיות מגן פותח שנה הבאה.

אני עם יואב.

מוציא אותי מדעתי כששחקנים כמו לידור כהן, שגיב יחזקאל (בזמנו), אחמד עאבד, עדן שמיר או מוגרבי לדוגמא מועמדים אלינו.

יש לנו מושאלים שגם גדלו פה, גם יבואו בחינם, גם מכירים את המערכת וגם לא נופלים מהשמות האלה ואולי עולים עליהם מבחינת פוטנציאל.

ודבר נוסף, כל עוד טוואטחה לא ריאלי, מבחינתי שון גולדברג צריך להיות מגן פותח שנה הבאה.

אני חושב שדוידזאדה זאת האופציה הכי טובה שלנו בהנחה ולא יגיע לפה זר או טוואטחה.

גולדברג אחלה כמחליף, בואו לא נתבלבל ההגנה של בית"ר לא כזו מוצלחת ומה שטוב להם לא בהכרח טוב למכבי.

להתמודד נקודתית זה מה שהתכוונתי אליו, ברור שהבסיס צריך להיות מחלקת הנוער.

קול. זה היתרון שתקציב גדול נותן. אבל בפינצטה. מעטים מאד ראויים לזה.

אני חושב שדוידזאדה זאת האופציה הכי טובה שלנו בהנחה ולא יגיע לפה זר או טוואטחה.

גולדברג אחלה כמחליף, בואו לא נתבלבל ההגנה של בית"ר לא כזו מוצלחת ומה שטוב להם לא בהכרח טוב למכבי.

זה לא שאני מכיר אותו רק מהעונה ורק על סמך מה שעשה עם בית"ר.

מכבד את דעתם של אחרים, אבל לי אישית אין שום בעיה שבאגף אחד יהיה מגן שחזק יותר הגנתית אם בצד השני יש מגן התקפי.

ושלא יובן לא נכון, שון גולדברג טוב יותר בהתקפה מאשר שפונגין ושרן.

אני מעדיף אותו על פני דוידזאדה הלא יציב, שאתה יכול לקבל ממנו מופע אימים. אני לא סומך עליו.

כל הנושא של הפייר פלי, הנושא הזה וכל דיבורים על תקציבים וסכומים אלו נושאים לא אפקטיבי ולא רלוונטי.

הנשיא של מכבי חיפה יכול להצהיר על 200 ש"ח לחודש לדמארי ועוד מליון 4000 מתנה כל חודש מהספונסר.

הדיבורים האלה נחמדים למנג'ר אבל אי אפשר לקבל אינדיקציה אמיתית..ועוד במיוחד בב"ש....שם הבעל עם משקפי השמש בלילה בטוח נותן קטנות מתחת לשטיח. בדיוק כמו שקרה לכאור בפרשת הסימום של ב"ש...מישהו זוכר?

אנחנו צדיקים במאורת עכברים

רוצים לקצץ? הצעד הראשון הוא ליישם מדיניות שמעדיפה שחקני בית "בשלים" כשחקני רוטציה על פני יצחקי ודומיו. בגדול, אני מניח שמישהו במכבי יחלק/מחלק את הסגל ל"דרגים". דרג א' צריך לקבל משכורות בסדר הגודל של זהבי, וידאר, ראיקו, סקאריונה וכדומה. דרג ב' צריך לקבל משכורות בסדר הגודל של טיבי, דסה, ייני, מיכה, גולסה וריקן (כלומר, שחקני הרכב שלא נעולים להרכב וישמשו גם ברוטציה). דרג ג' צריך לקבל משכורות בסדר הגודל של דור פרץ, שפונגין ויתר המושאלים והצעירים (כלומר, שחקני רוטציה שנעים בין הסגל לספסל).

חלוקה כזאת תבהיר שחוזה כמו זה שניתן ליצחקי בקיץ האחרון לא תורם למכבי, ואותו הדבר גם לגבי שוינפלד (שמתנדנד בין דרג ב' לדרג ג' אבל מקבל שכר כמו דרג ב' בכיר).

אבל אין לך דרך לדעת באמת מי טעם החודש ומי לא.

אוחנה שהם הביאו עוד לא הספיק להגיע למצב שהוא טעם החודש והם שמו עליו ערימה של כסף..

בסוף הוא הכריע כמה משחקי עונה מולך.

וואקמה, היה סוג של טעם החודש והם שמו עליו מליון יורו.

בן סהר היה שחקן שנחשב לבינוני+ ובסוף הסתבר שהיה שווה לתת לו את מה שהוא מבקש.

אני לא בטוח ולא יודע אם המושאלים שלנו יכולים להגיע לרמות האלה גם עם צוות אימון טוב.

את זה צוות האימון יצטרך לקבוע, אבל אני לא חושב שאנחנו צריכים להפסיק להתחרות על שחקנים בגלל המחירים שלהם.

אם חוקי המשחק השתנו ויש עוד קבוצה ששמה סכומים גדולים של כסף, אנחנו לא יכולים להרים ידיים.

רוצים לקצץ? הצעד הראשון הוא ליישם מדיניות שמעדיפה שחקני בית "בשלים" כשחקני רוטציה על פני יצחקי ודומיו. בגדול, אני מניח שמישהו במכבי יחלק/מחלק את הסגל ל"דרגים". דרג א' צריך לקבל משכורות בסדר הגודל של זהבי, וידאר, ראיקו, סקאריונה וכדומה. דרג ב' צריך לקבל משכורות בסדר הגודל של טיבי, דסה, ייני, מיכה, גולסה וריקן (כלומר, שחקני הרכב שלא נעולים להרכב וישמשו גם ברוטציה). דרג ג' צריך לקבל משכורות בסדר הגודל של דור פרץ, שפונגין ויתר המושאלים והצעירים (כלומר, שחקני רוטציה שנעים בין הסגל לספסל).

חלוקה כזאת תבהיר שחוזה כמו זה שניתן ליצחקי בקיץ האחרון לא תורם למכבי, ואותו הדבר גם לגבי שוינפלד (שמתנדנד בין דרג ב' לדרג ג' אבל מקבל שכר כמו דרג ב' בכיר).

זה מאוד נחמד על הנייר.

אבל הבעיה היא הפער שנוצר בין המציאות לבין מה שתכננת.

בעיקר במצב שבו השחקן לא עמד בציפיות. ואז אתה נתקע.

בד״כ לא מביאים שחקן מראש כדי שהוא יהיה בקושי ברוטציה, ושם נוצרים פערי השכר הגדולים.

כולם הביתה. דף חדש על בסיס החזרת מושאלים + נוער + חיזוק ישראלי וזר מהליגה שנדע לפחות איזה סחורה אנחנו קונים והכי חשוב מאמן רציני שיקח את העיסה הזאת ויהפוך אותה ליחידה מגובשת שמשחקת כדורגל טוב ומאמינה בעצמה ובעיקר מכבדת את המועדון שנמצאת בו.

לא משלם יותר מ300 אלף דולר משכורת לעונה ומי שלא טוב שיביא הצעות מבלגיה ושלא יתן לדלת לפגוע לו בתחת בדרך החוצה.

השאיפה שלי מהעונה הבאה היא להגיע למצב שישארו רק שחקנים שרוצים להיות פה, אוהבים את המקום, מכבדים את המקום, שיודעים גם לשחק כדורגל (בניגוד לתקופת לוני לא צריך להתפשר על נגרים מחוייבים, אלא על שחקני כדורגל מחוייבים), לדפדף את האיצטדיון הדוחה של נתניה ולהגיע לקיץ הבא כאשר יש לי X שינויים לחזק בסגל כדי להיות מועמד רציני לאליפות, לעשות את השינויים האלו, לחזור לבלומפילד ולטרוף את הליגה לשנים הבאות.

אבל אין לך דרך לדעת באמת מי טעם החודש ומי לא.

אוחנה שהם הביאו עוד לא הספיק להגיע למצב שהוא טעם החודש והם שמו עליו ערימה של כסף..

בסוף הוא הכריע כמה משחקי עונה מולך.

וואקמה, היה סוג של טעם החודש והם שמו עליו מליון יורו.

בן סהר היה שחקן שנחשב לבינוני+ ובסוף הסתבר שהיה שווה לתת לו את מה שהוא מבקש.

אני לא בטוח ולא יודע אם המושאלים שלנו יכולים להגיע לרמות האלה גם עם צוות אימון טוב.

את זה צוות האימון יצטרך לקבוע, אבל אני לא חושב שאנחנו צריכים להפסיק להתחרות על שחקנים בגלל המחירים שלהם.

אם חוקי המשחק השתנו ויש עוד קבוצה ששמה סכומים גדולים של כסף, אנחנו לא יכולים להרים ידיים.

זה קל- רובם ככולם הם טעמי החודש. זה ביום נתון ככה וההוא בשבוע אחר ככה. אז יש לך טעמי החודש משלך- המושאלים שלך. כל אחד מהם יהיה טעם חודש בשנים הקרובות. בסיכוי גבוה. ואז תרוץ לקנות אותו בהרבה כסף.

לבש אין מושאלים אז היא קונה את מה שלך יש ביד. וצוןת טוב גורם לאוחנה להתקדם. זאת בדיוק הנקודה שלי. העבודה האמיתית היא פנימית. פחןת קנייתית. במקרה שלנו.

להתמודד על שחקני קצה- כן. בפינצטה. וזרים.

זה קל- רובם ככולם הם טעמי החודש. זה ביום נתון ככה וההוא בשבוע אחר ככה. אז יש לך טעמי החודש משלך- המושאלים שלך. כל אחד מהם יהיה טעם חודש בשנים הקרובות. בסיכוי גבוה. ואז תרוץ לקנות אותו בהרבה כסף.

לבש אין מושאלים אז היא קונה את מה שלך יש ביד. וצוןת טוב גורם לאוחנה להתקדם. זאת בדיוק הנקודה שלי. העבודה האמיתית היא פנימית. פחןת קנייתית. במקרה שלנו.

להתמודד על שחקני קצה- כן. בפינצטה. וזרים.

אתה נותן משקל מאוד גדול, מכריע לחלוטין לצוות האימון.

ואני מסכים עם זה שיש להם משקל מאוד גדול בהתקדמות ומיצוי הפוטנציאל של שחקן.

אבל יש את החומר הגולמי - הפוטנציאל עצמו.

אני מקווה מאוד שלא נפספס ״טעמי חודש״ שיהפכו להיות מכריעים לעונות הקרובות בגלל העדפה כספית.

אחרי ששחקן מגיע אליהם ומוכיח את עצמו הוא כבר לא יגיע אלינו, ואנחנו צריכים להחליט על מה אנחנו מוותרים ובשביל מה.

אתה נותן משקל מאוד גדול, מכריע לחלוטין לצוות האימון.

ואני מסכים עם זה שיש להם משקל מאוד גדול בהתקדמות ומיצוי הפוטנציאל של שחקן.

אבל יש את החומר הגולמי - הפוטנציאל עצמו.

אני מקווה מאוד שלא נפספס ״טעמי חודש״ שיהפכו להיות מכריעים לעונות הקרובות בגלל העדפה כספית.

אחרי ששחקן מגיע אליהם ומוכיח את עצמו הוא כבר לא יגיע אלינו, ואנחנו צריכים להחליט על מה אנחנו מוותרים ובשביל מה.

זה לא לנו לקבוע לכן יש אנשי מקצוע. ואתה חי עם ההצלחות והכשלונות שלהם.

אם יבוא איש מקצוע שלא יראה פוטינציאל במושאל, סבבה. זה מה יש.

להתמודד על כוכבים ושחקני קצה(על פי הצורך כמובן)- כן. פשוט אין כמעט כאלה. יש פרוספקטים ושחקני ליגה טובים/בינוניים. מלא. ולך יש לא מעט מושאלים שהם כאלו. זה כל מה שאני אומר.

אפשר כמובן להמשיך לרכוש בגדול ולשלם משכורות מופרזות. זה אולי עובד בשווקים גדולים עם היצע, לא כאן. פה ההון והידע האנושי הוא המכריע כי הוא עושה הבדל במיצוי בין שחקנים דומים ביכולתם. תיצור אתה את טעמי החודש(ויש לך לא מעט כאלו כבר עכשיו בסגל).